Finpistol, 25m - Voksen 2-hånd | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 22. april 2019 - kl. 06:12
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 40949 Henrik Rasmussen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
V2H1 5 385.60
R1392 R2389 R3388 R4380
Sum1549 Snit387.25
2. 35317 Søren Madsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
V2H1 8 379.88
R1387 R2385 R3383 R4382
Sum1537 Snit384.25
3. 93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
V2H1 11 375.82
R1386 R2382 R3380 R4379
Sum1527 Snit381.75
4. 99992 Arne Svendsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 13 373.62
R1384 R2382 R3381 R4377
Sum1524 Snit381.00
5. 57723 Nerik Frandsen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 6 374.67
R1385 R2384 R3377 R4375
Sum1521 Snit380.25
6. 125822 Lasse Dars Riis Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
V2H1 6 375.17
R1380 R2380 R3379 R4375
Sum1514 Snit378.50
7. 24634 Peer Boldsen Tilst Skytteforening
DGI Østjylland
V2H1 5 373.20
R1379 R2379 R3379 R4376
Sum1513 Snit378.25
8. 34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
V2H1 6 371.67
R1384 R2381 R3376 R4371
Sum1512 Snit378.00
9. 69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 9 368.78
R1382 R2377 R3374 R4369
Sum1502 Snit375.50
10. 129448 Kitty Holm Obel Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
V2H1 16 365.94
R1377 R2376 R3376 R4370
Sum1499 Snit374.75
11. 31549 Per Jacobsen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
V2H1 5 371.80
R1378 R2377 R3373 R4370
Sum1498 Snit374.50
12. 42046 Arnold Christensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
V2H1 5 368.80
R1389 R2375 R3374 R4355
Sum1493 Snit373.25
13. 29008 Henrik Lawaetz Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
V2H1 4 372.75
R1377 R2377 R3370 R4367
Sum1491 Snit372.75
14. 10158 Jan Hejgaard Andersen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
V2H1 4 372.25
R1380 R2373 R3368 R4368
Sum1489 Snit372.25
15. 119737 Steen Weihe Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 5 369.00
R1383 R2376 R3364 R4364
Sum1487 Snit371.75
16. 90346 Jan Oster Pedersen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 4 370.75
R1380 R2374 R3372 R4357
Sum1483 Snit370.75
17. 111973 Søren Toldal RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 15 356.40
R1373 R2369 R3369 R4368
Sum1479 Snit369.75
18. 86998 Hasse Nielsen Vordingborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
V2H1 5 364.00
R1385 R2373 R3366 R4352
Sum1476 Snit369.00
19. 126244 Leif Thrysøe Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 5 359.20
R1373 R2370 R3370 R4354
Sum1467 Snit366.75
20. 68367 Flemming Haagensen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 5 363.40
R1375 R2366 R3363 R4361
Sum1465 Snit366.25
21. 114399 Poul Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 6 356.00
R1372 R2368 R3365 R4360
Sum1465 Snit366.25
22. 126026 Susanne Lund Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 9 359.56
R1373 R2366 R3365 R4360
Sum1464 Snit366.00
23. 122578 Bjarne W A Obel Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
V2H1 17 354.24
R1372 R2369 R3362 R4361
Sum1464 Snit366.00
24. 106744 Per Hermansen RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 5 364.40
R1369 R2364 R3364 R4364
Sum1461 Snit365.25
25. 65197 Christian Grubert Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
V2H1 5 363.80
R1370 R2367 R3364 R4359
Sum1460 Snit365.00
26. 60714 Peter Scheffel Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 6 361.67
R1370 R2364 R3363 R4362
Sum1459 Snit364.75
27. 121612 Brian Holm Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
V2H1 9 356.67
R1378 R2363 R3361 R4355
Sum1457 Snit364.25
28. 81407 Christa Rassow Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 6 358.67
R1370 R2365 R3362 R4357
Sum1454 Snit363.50
29. 123694 Jens Peder Jørgensen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
V2H1 5 358.00
R1366 R2363 R3358 R4358
Sum1445 Snit361.25
30. 116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
V2H1 4 360.75
R1369 R2362 R3361 R4351
Sum1443 Snit360.75
31. 120582 Magnus Kastrup Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
V2H1 7 355.86
R1365 R2360 R3360 R4358
Sum1443 Snit360.75
32. 127653 John Lau Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 4 360.50
R1363 R2362 R3359 R4358
Sum1442 Snit360.50
33. 119568 Aleksandar Duracov Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 6 351.83
R1367 R2362 R3358 R4352
Sum1439 Snit359.75
34. 111972 Ole Breum RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 11 350.82
R1365 R2359 R3359 R4356
Sum1439 Snit359.75
35. 120301 Justin Vinther Breum RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 6 355.67
R1364 R2360 R3357 R4356
Sum1437 Snit359.25
36. 68245 Jim Poulsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 8 349.63
R1369 R2361 R3353 R4345
Sum1428 Snit357.00
37. 55952 Karina Molich Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 7 350.14
R1364 R2358 R3354 R4350
Sum1426 Snit356.50
38. 118744 Tina Røbel Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 8 347.38
R1359 R2357 R3356 R4351
Sum1423 Snit355.75
39. 122326 Tom Lillelund Hasselbalch Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
V2H1 4 355.50
R1359 R2359 R3353 R4351
Sum1422 Snit355.50
40. 116746 Heinz Fischer Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
V2H1 5 351.40
R1359 R2359 R3352 R4346
Sum1416 Snit354.00
41. 105603 Emil Jørgensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
V2H1 8 338.25
R1356 R2351 R3350 R4346
Sum1403 Snit350.75
42. 89619 Lene Friis Broagerlands Skytteforening
DGI Sønderjylland
V2H1 4 348.00
R1357 R2352 R3342 R4341
Sum1392 Snit348.00
43. 134284 David Pommer Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 7 340.14
R1358 R2354 R3340 R4338
Sum1390 Snit347.50
44. 115943 Erik Bo Jørgensen Ulstrup IF
DGI Østjylland
V2H1 5 342.40
R1356 R2355 R3341 R4337
Sum1389 Snit347.25
45. 118404 Allan Daugaard Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
V2H1 9 332.00
R1351 R2350 R3344 R4344
Sum1389 Snit347.25
46. 105320 Daniel Broxgaard Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
V2H1 5 343.80
R1351 R2351 R3341 R4340
Sum1383 Snit345.75
47. 77605 Helle Meier Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
V2H1 5 340.60
R1359 R2350 R3346 R4326
Sum1381 Snit345.25
48. 134251 Frederik Hempel Andersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
V2H1 7 337.86
R1352 R2350 R3343 R4336
Sum1381 Snit345.25
49. 91152 Gitte Nysten Hansen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
V2H1 6 338.00
R1349 R2348 R3343 R4335
Sum1375 Snit343.75
50. 122238 Allan Vohs Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
V2H1 4 342.25
R1350 R2347 R3340 R4332
Sum1369 Snit342.25
51. 121613 Carsten Jensen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
V2H1 7 332.00
R1350 R2342 R3338 R4334
Sum1364 Snit341.00
52. 97167 Jan Hjort Hansen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 4 339.50
R1354 R2351 R3338 R4315
Sum1358 Snit339.50
53. 132129 Kenneth Lindholm Petersen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
V2H1 4 339.25
R1350 R2349 R3335 R4323
Sum1357 Snit339.25
54. 127672 Jacob Walsøe Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
V2H1 4 334.50
R1340 R2340 R3334 R4324
Sum1338 Snit334.50
55. 84511 Dennis Bøgeskov Dalsgaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
V2H1 5 325.20
R1347 R2336 R3334 R4310
Sum1327 Snit331.75
56. 134573 Mai Jansen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 5 319.00
R1328 R2323 R3322 R4317
Sum1290 Snit322.50
57. 117090 Hejdi Røygaard Vordingborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
V2H1 5 311.40
R1335 R2325 R3305 R4297
Sum1262 Snit315.50
58. 132823 Niels Madsen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
V2H1 4 315.00
R1329 R2317 R3307 R4307
Sum1260 Snit315.00
59. 131288 Sanja Lund Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
V2H1 10 276.20
R1314 R2290 R3290 R4289
Sum1183 Snit295.75
60. 117163 Torben Vijitpanya RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 7 274.00
R1328 R2300 R3287 R4268
Sum1183 Snit295.75
61. 32357 Knud Erik Sørensen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
V2H1 3 387.33
R1390 R2388 R3384 R4-
Sum1162 Snit387.33
62. 92266 Stefan Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
V2H1 3 386.33
R1388 R2386 R3385 R4-
Sum1159 Snit386.33
63. 109163 Rene Mosegaard Østbirk Pistol Skytter
DGI Sydøstjylland
V2H1 3 381.00
R1384 R2383 R3376 R4-
Sum1143 Snit381.00
64. 126472 Michael Grosche Madsen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
V2H1 6 277.00
R1296 R2292 R3288 R4265
Sum1141 Snit285.25
65. 27023 Mogens Nicolajsen Nykøbing Mors Skyttekreds
DGI Nordjylland
V2H1 3 377.67
R1382 R2382 R3369 R4-
Sum1133 Snit377.67
66. 80150 Dieter Meier Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
V2H1 3 375.33
R1388 R2369 R3369 R4-
Sum1126 Snit375.33
67. 22821 Henrik Boserup Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
V2H1 4 281.25
R1288 R2284 R3283 R4270
Sum1125 Snit281.25
68. 27136 Bent Mortensen Nykøbing Mors Skyttekreds
DGI Nordjylland
V2H1 3 374.00
R1375 R2375 R3372 R4-
Sum1122 Snit374.00
69. 66353 David Krobæk Grainger Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
V2H1 3 373.67
R1380 R2371 R3370 R4-
Sum1121 Snit373.67
70. 132260 Lars Bo Bergmos Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
V2H1 3 364.33
R1381 R2360 R3352 R4-
Sum1093 Snit364.33
71. 130021 Anders Peter Egeskov Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
V2H1 3 364.00
R1389 R2378 R3325 R4-
Sum1092 Snit364.00
72. 95813 Leif Rasmussen Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
V2H1 3 362.00
R1385 R2352 R3349 R4-
Sum1086 Snit362.00
73. 104087 Kim Tøtrup Pedersen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
V2H1 3 355.67
R1374 R2348 R3345 R4-
Sum1067 Snit355.67
74. 83207 Tonny Nielsen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 3 355.00
R1366 R2357 R3342 R4-
Sum1065 Snit355.00
75. 132579 Morten Aagaard Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
V2H1 3 345.67
R1362 R2347 R3328 R4-
Sum1037 Snit345.67
76. 119663 Mona Jensen Lyngby-Taarbæk Skytterne
DGI Storkøbenhavn
V2H1 3 345.00
R1351 R2342 R3342 R4-
Sum1035 Snit345.00
77. 127070 Eva Hviid Christensen Østbirk Pistol Skytter
DGI Sydøstjylland
V2H1 3 345.00
R1355 R2347 R3333 R4-
Sum1035 Snit345.00
78. 129902 Sussi Andersen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 3 342.33
R1344 R2342 R3341 R4-
Sum1027 Snit342.33
79. 102480 Per Fjord Carlsen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
V2H1 3 339.67
R1341 R2339 R3339 R4-
Sum1019 Snit339.67
80. 120600 Kurt Petersen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 3 339.33
R1359 R2353 R3306 R4-
Sum1018 Snit339.33
81. 134474 Torben Kjærulff Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 3 329.33
R1355 R2330 R3303 R4-
Sum988 Snit329.33
82. 127633 Kenneth Nielsen RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 3 312.33
R1345 R2313 R3279 R4-
Sum937 Snit312.33
83. 122180 Carsten Borch Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 3 311.33
R1334 R2303 R3297 R4-
Sum934 Snit311.33
84. 119168 Duncan Hooper Dalum Skytteforening
DGI Fyn
V2H1 3 310.33
R1326 R2303 R3302 R4-
Sum931 Snit310.33
85. 133950 Krzysztof Daleszak RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 3 310.33
R1318 R2310 R3303 R4-
Sum931 Snit310.33
86. 134312 Wagn Heinrich Laugesen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
V2H1 3 310.33
R1316 R2310 R3305 R4-
Sum931 Snit310.33
87. 132793 Mette R. Jensen Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
V2H1 3 308.67
R1317 R2311 R3298 R4-
Sum926 Snit308.67
88. 16099 Fin Pedersen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
V2H1 3 304.67
R1319 R2311 R3284 R4-
Sum914 Snit304.67
89. 131053 Lars G. Knudsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 3 299.33
R1320 R2305 R3273 R4-
Sum898 Snit299.33
90. 134475 Louise Kjærulff Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 3 295.00
R1320 R2301 R3264 R4-
Sum885 Snit295.00
91. 129457 Kim Milling Nielsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
V2H1 3 273.67
R1312 R2271 R3238 R4-
Sum821 Snit273.67
92. 103840 Henrik Lerfeldt Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 2 388.00
R1390 R2386 R3- R4-
Sum776 Snit388.00
93. 84161 Thomas Grønholdt Lorentsen Gram Skytteforening
DGI Sønderjylland
V2H1 2 383.50
R1386 R2381 R3- R4-
Sum767 Snit383.50
94. 129239 Ronnie Schou Andersen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 2 378.00
R1379 R2377 R3- R4-
Sum756 Snit378.00
95. 70375 Jan Bodé Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
V2H1 2 376.00
R1379 R2373 R3- R4-
Sum752 Snit376.00
96. 121115 Kasper Udengaard Kristoffersen Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 2 376.00
R1384 R2368 R3- R4-
Sum752 Snit376.00
97. 87057 Jonas Ørtoft Larsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 2 375.50
R1379 R2372 R3- R4-
Sum751 Snit375.50
98. 32035 Peter Davis Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
V2H1 2 374.50
R1380 R2369 R3- R4-
Sum749 Snit374.50
99. 36252 Richard Davis Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
V2H1 2 371.00
R1373 R2369 R3- R4-
Sum742 Snit371.00
100. 127758 Christian Møller Danekilde Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
V2H1 2 368.50
R1376 R2361 R3- R4-
Sum737 Snit368.50
101. 87303 Alex Høj Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
V2H1 2 359.00
R1363 R2355 R3- R4-
Sum718 Snit359.00
102. 125902 Nancy Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
V2H1 2 357.00
R1362 R2352 R3- R4-
Sum714 Snit357.00
103. 127017 Claus Haack Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
V2H1 2 356.50
R1364 R2349 R3- R4-
Sum713 Snit356.50
104. 113086 Begitte O. B. Løwgreen Nykøbing Mors Skyttekreds
DGI Nordjylland
V2H1 2 354.50
R1355 R2354 R3- R4-
Sum709 Snit354.50
105. 128711 Jesper M. Jacobsen Haarby Skytteforening
DGI Fyn
V2H1 2 353.50
R1361 R2346 R3- R4-
Sum707 Snit353.50
106. 118273 Allan Riemer Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 2 352.00
R1358 R2346 R3- R4-
Sum704 Snit352.00
107. 111850 Claus Rasmussen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
V2H1 2 351.00
R1351 R2351 R3- R4-
Sum702 Snit351.00
108. 124316 Nikolaj Peyk Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
V2H1 2 350.00
R1351 R2349 R3- R4-
Sum700 Snit350.00
109. 122980 Daniela Grimshaw Haarby Skytteforening
DGI Fyn
V2H1 2 348.50
R1349 R2348 R3- R4-
Sum697 Snit348.50
110. 40015 Steve Lindhardt Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
V2H1 2 348.00
R1354 R2342 R3- R4-
Sum696 Snit348.00
111. 93099 Jens Otto Pedersen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
V2H1 2 346.00
R1353 R2339 R3- R4-
Sum692 Snit346.00
112. 134012 Mads Damsgaard Pedersen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 2 342.50
R1344 R2341 R3- R4-
Sum685 Snit342.50
113. 124777 Birgitte Magic Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
V2H1 2 339.50
R1340 R2339 R3- R4-
Sum679 Snit339.50
114. 130192 Kasper Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 2 339.50
R1343 R2336 R3- R4-
Sum679 Snit339.50
115. 133335 Kenneth Tom Olsen Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
V2H1 2 337.50
R1355 R2320 R3- R4-
Sum675 Snit337.50
116. 26916 Jan H. B. Knudsen Karby Skyttekreds
DGI Nordjylland
V2H1 2 333.50
R1335 R2332 R3- R4-
Sum667 Snit333.50
117. 55782 Søren Solberg Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
V2H1 2 331.00
R1333 R2329 R3- R4-
Sum662 Snit331.00
118. 101612 Søren Dam Winther Nykøbing Mors Skyttekreds
DGI Nordjylland
V2H1 2 330.50
R1341 R2320 R3- R4-
Sum661 Snit330.50
119. 134712 Daniel Sønderholm RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 2 330.00
R1353 R2307 R3- R4-
Sum660 Snit330.00
120. 128164 Morten Hansen Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
V2H1 2 329.00
R1338 R2320 R3- R4-
Sum658 Snit329.00
121. 129078 Jens Breinholdt Rasmussen Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
V2H1 2 315.00
R1347 R2283 R3- R4-
Sum630 Snit315.00
122. 69462 Henrik Pangel Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 2 314.50
R1355 R2274 R3- R4-
Sum629 Snit314.50
123. 14770 Jacob Klærke Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
V2H1 2 303.50
R1313 R2294 R3- R4-
Sum607 Snit303.50
124. 130289 Jonny Grønfeldt Hansen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
V2H1 2 301.50
R1307 R2296 R3- R4-
Sum603 Snit301.50
125. 116351 Leif Nielsen Nykøbing Mors Skyttekreds
DGI Nordjylland
V2H1 2 286.50
R1298 R2275 R3- R4-
Sum573 Snit286.50
126. 129458 Henrik Ammondsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
V2H1 2 277.00
R1316 R2238 R3- R4-
Sum554 Snit277.00
127. 115590 Michael Hansen Lunde Sg&I
DGI Fyn
V2H1 2 271.00
R1273 R2269 R3- R4-
Sum542 Snit271.00
128. 123555 Jesper Munch Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
V2H1 2 270.50
R1276 R2265 R3- R4-
Sum541 Snit270.50
129. 128518 Leif Rene Gandløse Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
V2H1 2 262.50
R1313 R2212 R3- R4-
Sum525 Snit262.50
130. 133334 Pia Lose Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
V2H1 2 249.50
R1261 R2238 R3- R4-
Sum499 Snit249.50
131. 47752 Michael Nielsen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
V2H1 1 381.00
R1381 R2- R3- R4-
Sum381 Snit381.00
132. 57699 Tobias Dietz Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 1 380.00
R1380 R2- R3- R4-
Sum380 Snit380.00
133. 67889 Jan Guldbrandsen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 1 374.00
R1374 R2- R3- R4-
Sum374 Snit374.00
134. 116074 Erik Thørup Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
V2H1 1 374.00
R1374 R2- R3- R4-
Sum374 Snit374.00
135. 105816 Kenneth Andersen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
V2H1 1 373.00
R1373 R2- R3- R4-
Sum373 Snit373.00
136. 126581 Søren Frandsen Kastrup-Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 1 369.00
R1369 R2- R3- R4-
Sum369 Snit369.00
137. 89856 Ib Steen Jørgensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
V2H1 1 369.00
R1369 R2- R3- R4-
Sum369 Snit369.00
138. 129653 Anders Lindenhoff Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 1 369.00
R1369 R2- R3- R4-
Sum369 Snit369.00
139. 121870 Hans Christian Steensen Skytteforeningen Af 1949
DGI Storkøbenhavn
V2H1 1 368.00
R1368 R2- R3- R4-
Sum368 Snit368.00
140. 27018 Morten Hundborg Nykøbing Mors Skyttekreds
DGI Nordjylland
V2H1 1 368.00
R1368 R2- R3- R4-
Sum368 Snit368.00
141. 101304 Peter Due Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 1 363.00
R1363 R2- R3- R4-
Sum363 Snit363.00
142. 93356 Brian Brix Christiansen Sports skytterne Snedsted
DGI Nordjylland
V2H1 1 362.00
R1362 R2- R3- R4-
Sum362 Snit362.00
143. 88770 Henrik Jeppesen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
V2H1 1 362.00
R1362 R2- R3- R4-
Sum362 Snit362.00
144. 135104 Jesper Johansen Kastrup-Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 1 362.00
R1362 R2- R3- R4-
Sum362 Snit362.00
145. 21173 Jan Pedersen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
V2H1 1 361.00
R1361 R2- R3- R4-
Sum361 Snit361.00
146. 71207 Erkki Søndergaard Skyttelauget Krudtuglen
DGI Storkøbenhavn
V2H1 1 360.00
R1360 R2- R3- R4-
Sum360 Snit360.00
147. 99727 Palle Damgaard Nielsen RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 1 360.00
R1360 R2- R3- R4-
Sum360 Snit360.00
148. 85773 Erik Dyhr Østbirk Pistol Skytter
DGI Sydøstjylland
V2H1 1 360.00
R1360 R2- R3- R4-
Sum360 Snit360.00
149. 92832 Sebastian Mikkelsen Sports skytterne Snedsted
DGI Nordjylland
V2H1 1 359.00
R1359 R2- R3- R4-
Sum359 Snit359.00
150. 10551 Jan Elgaard Sørensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
V2H1 1 359.00
R1359 R2- R3- R4-
Sum359 Snit359.00
151. 68504 Christian Vest Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 1 358.00
R1358 R2- R3- R4-
Sum358 Snit358.00
152. 96449 Niels Knudstrup Nykøbing Mors Skyttekreds
DGI Nordjylland
V2H1 1 356.00
R1356 R2- R3- R4-
Sum356 Snit356.00
153. 92839 Kasper Ladegaard Nielsen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
V2H1 1 354.00
R1354 R2- R3- R4-
Sum354 Snit354.00
154. 28200 Peter Iversen Sports skytterne Snedsted
DGI Nordjylland
V2H1 1 353.00
R1353 R2- R3- R4-
Sum353 Snit353.00
155. 15872 Lars Brix Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
V2H1 1 352.00
R1352 R2- R3- R4-
Sum352 Snit352.00
156. 77018 Jens Liebst Andersen Skytteforeningen Af 1949
DGI Storkøbenhavn
V2H1 1 351.00
R1351 R2- R3- R4-
Sum351 Snit351.00
157. 48109 Kim Carstensen Lunde Sg&I
DGI Fyn
V2H1 1 351.00
R1351 R2- R3- R4-
Sum351 Snit351.00
158. 126414 Casper Idrizovic RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 1 350.00
R1350 R2- R3- R4-
Sum350 Snit350.00
159. 123367 Nana Louw Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
V2H1 1 349.00
R1349 R2- R3- R4-
Sum349 Snit349.00
160. 134797 Kurt Hyldgaard Jensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
V2H1 1 348.00
R1348 R2- R3- R4-
Sum348 Snit348.00
161. 84771 Erik Andersen Sports skytterne Snedsted
DGI Nordjylland
V2H1 1 347.00
R1347 R2- R3- R4-
Sum347 Snit347.00
162. 131387 Brian Meldgaard Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
V2H1 1 346.00
R1346 R2- R3- R4-
Sum346 Snit346.00
163. 23209 Henrik Kjeldsen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
V2H1 1 345.00
R1345 R2- R3- R4-
Sum345 Snit345.00
164. 68183 Brian Thomsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 1 344.00
R1344 R2- R3- R4-
Sum344 Snit344.00
165. 71219 Claus B. Mortensen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 1 344.00
R1344 R2- R3- R4-
Sum344 Snit344.00
166. 126082 Michael Murphy Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
V2H1 1 342.00
R1342 R2- R3- R4-
Sum342 Snit342.00
167. 26814 Søren Kjær Bak Sports skytterne Snedsted
DGI Nordjylland
V2H1 1 341.00
R1341 R2- R3- R4-
Sum341 Snit341.00
168. 28669 Torben R. Hansen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
V2H1 1 340.00
R1340 R2- R3- R4-
Sum340 Snit340.00
169. 123276 Victor Suhak Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 1 339.00
R1339 R2- R3- R4-
Sum339 Snit339.00
170. 119615 Maria Kamnerd Khonkaen Wismann RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 1 339.00
R1339 R2- R3- R4-
Sum339 Snit339.00
171. 102637 Ole Vestergaard Preetzmann Jensen Sports skytterne Snedsted
DGI Nordjylland
V2H1 1 337.00
R1337 R2- R3- R4-
Sum337 Snit337.00
172. 97331 Thomas Jensen Sports skytterne Snedsted
DGI Nordjylland
V2H1 1 336.00
R1336 R2- R3- R4-
Sum336 Snit336.00
173. 101171 Per Wiemann Skytteforeningen Pilen af 1927
DGI Storkøbenhavn
V2H1 1 336.00
R1336 R2- R3- R4-
Sum336 Snit336.00
174. 105441 Søren Ejegod Nielsen Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 1 334.00
R1334 R2- R3- R4-
Sum334 Snit334.00
175. 84732 Carsten Heegaard Petersen Ganløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
V2H1 1 332.00
R1332 R2- R3- R4-
Sum332 Snit332.00
176. 95235 Frank Bertelsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
V2H1 1 331.00
R1331 R2- R3- R4-
Sum331 Snit331.00
177. 105656 Henrik Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
V2H1 1 330.00
R1330 R2- R3- R4-
Sum330 Snit330.00
178. 124626 Martin Skyberg-Hansen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
V2H1 1 330.00
R1330 R2- R3- R4-
Sum330 Snit330.00
179. 131879 Jørgen Damborg Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 1 329.00
R1329 R2- R3- R4-
Sum329 Snit329.00
180. 134624 Jesper Skytte Lund Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 1 329.00
R1329 R2- R3- R4-
Sum329 Snit329.00
181. 126471 Elena Efremova Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
V2H1 1 328.00
R1328 R2- R3- R4-
Sum328 Snit328.00
182. 116146 Jan Nørgård Poulsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
V2H1 1 328.00
R1328 R2- R3- R4-
Sum328 Snit328.00
183. 132143 Markus Steinig Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
V2H1 1 325.00
R1325 R2- R3- R4-
Sum325 Snit325.00
184. 133661 Kasper Sartou Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 1 324.00
R1324 R2- R3- R4-
Sum324 Snit324.00
185. 134651 Alexander Stage-Larsen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
V2H1 1 324.00
R1324 R2- R3- R4-
Sum324 Snit324.00
186. 134599 Jørn Wåke Rasmussen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
V2H1 1 323.00
R1323 R2- R3- R4-
Sum323 Snit323.00
187. 57705 Jan Dietz Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 1 321.00
R1321 R2- R3- R4-
Sum321 Snit321.00
188. 29059 Ditte Th. Thomsen Sports skytterne Snedsted
DGI Nordjylland
V2H1 1 321.00
R1321 R2- R3- R4-
Sum321 Snit321.00
189. 72397 Stuart George Allan Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
V2H1 1 321.00
R1321 R2- R3- R4-
Sum321 Snit321.00
190. 134981 Henning Stouby Troelsgaard Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
V2H1 1 319.00
R1319 R2- R3- R4-
Sum319 Snit319.00
191. 132167 Flemming Andersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
V2H1 1 313.00
R1313 R2- R3- R4-
Sum313 Snit313.00
192. 131749 Henrik Vorborg Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 1 308.00
R1308 R2- R3- R4-
Sum308 Snit308.00
193. 15054 Bettina Møller Seerup Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
V2H1 1 307.00
R1307 R2- R3- R4-
Sum307 Snit307.00
194. 130610 Martin Jensen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
V2H1 1 303.00
R1303 R2- R3- R4-
Sum303 Snit303.00
195. 122277 Thomas Granum Aagaard Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 1 302.00
R1302 R2- R3- R4-
Sum302 Snit302.00
196. 126434 Kim Peder Pedersen RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 1 299.00
R1299 R2- R3- R4-
Sum299 Snit299.00
197. 131971 Sune Nielsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
V2H1 1 297.00
R1297 R2- R3- R4-
Sum297 Snit297.00
198. 112211 Lars Peder Hornhaver Skytteforeningen Af 1949
DGI Storkøbenhavn
V2H1 1 295.00
R1295 R2- R3- R4-
Sum295 Snit295.00
199. 111586 Kell Thomas RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 1 290.00
R1290 R2- R3- R4-
Sum290 Snit290.00
200. 96161 Bashkim Kamberi RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 1 281.00
R1281 R2- R3- R4-
Sum281 Snit281.00
201. 128321 Lea Santiago Andersen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
V2H1 1 269.00
R1269 R2- R3- R4-
Sum269 Snit269.00
202. 132792 Henriette Kronhoff Hansen Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
V2H1 1 254.00
R1254 R2- R3- R4-
Sum254 Snit254.00
203. 107555 Ina Frahm Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
V2H1 1 245.00
R1245 R2- R3- R4-
Sum245 Snit245.00
204. 112371 Lars Nørholm Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
V2H1 1 218.00
R1218 R2- R3- R4-
Sum218 Snit218.00

Til toppen