TerrænGevær - Voksen Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 15. februar 2019 - kl. 06:18
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 11 47.64
R152 R251 R350 R450
Sum203 Snit50.75
2. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
VS1 11 46.27
R152 R250 R350 R449
Sum201 Snit50.25
3. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS1 5 49.00
R153 R250 R350 R447
Sum200 Snit50.00
4. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 6 47.67
R150 R250 R350 R448
Sum198 Snit49.50
5. 57551 Kim Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 11 46.64
R150 R250 R350 R448
Sum198 Snit49.50
6. 62432 Bjarne Sørensen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS1 8 46.63
R150 R250 R350 R447
Sum197 Snit49.25
7. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 5 48.40
R150 R250 R348 R448
Sum196 Snit49.00
8. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS1 5 47.80
R151 R250 R349 R446
Sum196 Snit49.00
9. 62329 Jan O. Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS1 8 47.00
R150 R250 R348 R448
Sum196 Snit49.00
10. 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 9 45.67
R150 R249 R349 R448
Sum196 Snit49.00
11. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 5 47.20
R152 R248 R347 R447
Sum194 Snit48.50
12. 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 10 44.70
R150 R250 R348 R446
Sum194 Snit48.50
13. 55133 Peter Hansen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 10 44.40
R150 R248 R348 R447
Sum193 Snit48.25
14. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 7 43.86
R150 R249 R349 R445
Sum193 Snit48.25
15. 132501 Morten Larsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 9 43.44
R150 R248 R347 R446
Sum191 Snit47.75
16. 40827 Nicolai Christensen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS1 6 45.33
R149 R247 R346 R445
Sum187 Snit46.75
17. 94693 Kurt Mosgaard Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS1 4 46.25
R149 R247 R345 R444
Sum185 Snit46.25
18. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 8 42.63
R150 R245 R345 R445
Sum185 Snit46.25
19. 63215 Hans Jørgen Vaaben Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS1 4 45.75
R148 R245 R345 R445
Sum183 Snit45.75
20. 95000 Jon Luckmann Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 7 36.14
R148 R247 R345 R438
Sum178 Snit44.50
21. 64909 Jesper Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS2 5 42.20
R147 R245 R343 R440
Sum175 Snit43.75
22. 81615 Ola Hvamstad Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 4 42.00
R145 R243 R340 R440
Sum168 Snit42.00
23. 35602 Jens Nyby Petersen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
VS2 4 41.25
R147 R246 R340 R432
Sum165 Snit41.25
24. 28450 Peter Kjær Fink Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 4 41.00
R144 R241 R341 R438
Sum164 Snit41.00
25. 62352 Henrik Petersen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS2 4 40.25
R141 R241 R340 R439
Sum161 Snit40.25
26. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS2 4 39.75
R145 R243 R337 R434
Sum159 Snit39.75
27. 58091 Allan West Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 6 38.67
R141 R241 R338 R438
Sum158 Snit39.50
28. 66854 Lars Worsaae Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 6 33.67
R140 R238 R336 R431
Sum145 Snit36.25
29. 62100 Claus Pedersen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS1 3 46.00
R150 R245 R343 R4-
Sum138 Snit46.00
30. 34977 Jørgen Kjær Andersen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS1 3 45.33
R149 R244 R343 R4-
Sum136 Snit45.33
31. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 7 30.29
R134 R234 R334 R433
Sum135 Snit33.75
32. 46348 Kaj Rasmussen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
VS2 4 32.00
R138 R233 R329 R428
Sum128 Snit32.00
33. 34391 Claus Iversen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
VS2 3 42.00
R145 R243 R338 R4-
Sum126 Snit42.00
34. 70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS2 4 31.50
R138 R231 R329 R428
Sum126 Snit31.50
35. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS2 4 31.25
R136 R234 R329 R426
Sum125 Snit31.25
36. 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS2 4 29.25
R136 R232 R325 R424
Sum117 Snit29.25
37. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS1 2 53.00
R153 R253 R3- R4-
Sum106 Snit53.00
38. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 3 35.33
R146 R233 R327 R4-
Sum106 Snit35.33
39. 54249 Lis Nielsen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 5 24.40
R128 R226 R326 R423
Sum103 Snit25.75
40. 22154 Allan Aagaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 2 45.50
R150 R241 R3- R4-
Sum91 Snit45.50
41. 52173 Eskild L. Rasmussen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
VS1 2 45.50
R150 R241 R3- R4-
Sum91 Snit45.50
42. 25978 Kim mæng Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS1 2 44.50
R153 R236 R3- R4-
Sum89 Snit44.50
43. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 2 42.00
R142 R242 R3- R4-
Sum84 Snit42.00
44. 28206 Peder K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 2 42.00
R143 R241 R3- R4-
Sum84 Snit42.00
45. 70871 Alexandru Rares Datcu Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 2 40.50
R143 R238 R3- R4-
Sum81 Snit40.50
46. 17311 Anders Secher Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS2 2 40.00
R146 R234 R3- R4-
Sum80 Snit40.00
47. 24889 John Lykke Matthiesen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
VS2 2 39.50
R140 R239 R3- R4-
Sum79 Snit39.50
48. 28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 2 38.50
R147 R230 R3- R4-
Sum77 Snit38.50
49. 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
VS2 2 37.50
R143 R232 R3- R4-
Sum75 Snit37.50
50. 64413 Michael F. Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS2 2 33.50
R134 R233 R3- R4-
Sum67 Snit33.50
51. 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
VS2 2 31.50
R142 R221 R3- R4-
Sum63 Snit31.50
52. 66828 Thomas Fjeldborg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 2 27.00
R145 R29 R3- R4-
Sum54 Snit27.00
53. 62091 Dorthe Overgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS1 1 49.00
R149 R2- R3- R4-
Sum49 Snit49.00
54. 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 1 48.00
R148 R2- R3- R4-
Sum48 Snit48.00
55. 62714 Søren B. Tolstrup Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
VS1 1 46.00
R146 R2- R3- R4-
Sum46 Snit46.00
56. 104700 Nicklas Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS2 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
57. 70447 Tom Sejermann Lorentzen Bellahøj Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 3 15.00
R124 R216 R35 R4-
Sum45 Snit15.00
58. 32352 Kristian Grene Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS1 1 44.00
R144 R2- R3- R4-
Sum44 Snit44.00
59. 65096 Lars Bruhn-Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS2 1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
60. 28345 Anders Kappel Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 1 41.00
R141 R2- R3- R4-
Sum41 Snit41.00
61. 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 1 38.00
R138 R2- R3- R4-
Sum38 Snit38.00
62. 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
63. 64893 Marinus Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS2 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
64. 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
65. 66453 Michael Prætorius Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
VS2 1 26.00
R126 R2- R3- R4-
Sum26 Snit26.00
66. 99650 Peter Tybjerg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 1 22.00
R122 R2- R3- R4-
Sum22 Snit22.00
67. 71608 Dann Pedersen Bellahøj Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 1 9.00
R19 R2- R3- R4-
Sum9 Snit9.00
68. 101878 Rene Møller Maciejewski Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 1 1.00
R11 R2- R3- R4-
Sum1 Snit1.00

Til toppen