TerrænGevær - Voksen Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 25. april 2019 - kl. 06:04
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 11 48.82
R152 R252 R351 R450
Sum205 Snit51.25
2. 57551 Kim Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 11 46.36
R154 R250 R350 R448
Sum202 Snit50.50
3. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
VS1 12 45.33
R152 R250 R350 R449
Sum201 Snit50.25
4. 62329 Jan O. Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS1 8 47.25
R150 R250 R350 R448
Sum198 Snit49.50
5. 62432 Bjarne Sørensen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS1 8 46.13
R150 R250 R350 R447
Sum197 Snit49.25
6. 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 8 44.25
R150 R249 R348 R448
Sum195 Snit48.75
7. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 4 48.50
R150 R250 R348 R446
Sum194 Snit48.50
8. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 5 47.20
R152 R248 R347 R447
Sum194 Snit48.50
9. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS1 4 48.25
R151 R250 R349 R443
Sum193 Snit48.25
10. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS1 4 48.00
R150 R250 R347 R445
Sum192 Snit48.00
11. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 5 46.40
R150 R250 R348 R444
Sum192 Snit48.00
12. 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 10 43.90
R150 R248 R348 R446
Sum192 Snit48.00
13. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 8 42.75
R150 R249 R348 R445
Sum192 Snit48.00
14. 55133 Peter Hansen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 10 43.60
R150 R248 R348 R445
Sum191 Snit47.75
15. 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 4 47.50
R150 R248 R348 R444
Sum190 Snit47.50
16. 40827 Nicolai Christensen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS1 7 45.71
R149 R247 R347 R446
Sum189 Snit47.25
17. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 9 43.22
R150 R247 R345 R445
Sum187 Snit46.75
18. 57413 Morten Larsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 9 41.00
R148 R247 R346 R445
Sum186 Snit46.50
19. 95000 Jon Luckmann Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 7 37.14
R148 R247 R345 R445
Sum185 Snit46.25
20. 94693 Kurt Mosgaard Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS1 4 46.00
R149 R247 R345 R443
Sum184 Snit46.00
21. 63215 Hans Jørgen Vaaben Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS1 4 45.75
R148 R245 R345 R445
Sum183 Snit45.75
22. 64909 Jesper Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS2 6 43.00
R147 R247 R345 R443
Sum182 Snit45.50
23. 81615 Ola Hvamstad Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 5 42.60
R145 R245 R343 R440
Sum173 Snit43.25
24. 34977 Jørgen Kjær Andersen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS1 4 43.00
R149 R244 R343 R436
Sum172 Snit43.00
25. 17311 Anders Secher Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS2 4 43.00
R147 R246 R345 R434
Sum172 Snit43.00
26. 62352 Henrik Petersen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS2 5 40.80
R143 R241 R341 R440
Sum165 Snit41.25
27. 28450 Peter Kjær Fink Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 4 40.50
R142 R241 R341 R438
Sum162 Snit40.50
28. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS2 4 40.00
R145 R243 R337 R435
Sum160 Snit40.00
29. 58091 Allan West Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 5 38.80
R141 R241 R338 R438
Sum158 Snit39.50
30. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS1 3 50.67
R153 R253 R346 R4-
Sum152 Snit50.67
31. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 6 32.67
R145 R234 R334 R433
Sum146 Snit36.50
32. 66854 Lars Worsaae Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 5 34.40
R140 R238 R336 R431
Sum145 Snit36.25
33. 35602 Jens Nyby Petersen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
VS2 4 35.00
R146 R240 R332 R422
Sum140 Snit35.00
34. 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 4 34.25
R145 R238 R330 R424
Sum137 Snit34.25
35. 64413 Michael F. Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS2 4 33.50
R140 R234 R333 R427
Sum134 Snit33.50
36. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 3 43.67
R147 R242 R342 R4-
Sum131 Snit43.67
37. 52173 Eskild L. Rasmussen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
VS1 3 43.00
R150 R241 R338 R4-
Sum129 Snit43.00
38. 62100 Claus Pedersen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS1 3 42.33
R145 R243 R339 R4-
Sum127 Snit42.33
39. 34391 Claus Iversen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
VS2 3 42.00
R145 R243 R338 R4-
Sum126 Snit42.00
40. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS2 5 29.80
R136 R234 R329 R426
Sum125 Snit31.25
41. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 4 31.00
R146 R233 R327 R418
Sum124 Snit31.00
42. 70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS2 5 29.40
R136 R231 R329 R428
Sum124 Snit31.00
43. 46348 Kaj Rasmussen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
VS2 5 29.00
R133 R229 R328 R428
Sum118 Snit29.50
44. 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS2 4 29.00
R135 R232 R325 R424
Sum116 Snit29.00
45. 24889 John Lykke Matthiesen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
VS2 3 35.00
R140 R239 R326 R4-
Sum105 Snit35.00
46. 54249 Lis Nielsen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 5 24.40
R128 R226 R326 R423
Sum103 Snit25.75
47. 104700 Nicklas Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS2 2 46.00
R147 R245 R3- R4-
Sum92 Snit46.00
48. 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
VS2 3 29.67
R142 R226 R321 R4-
Sum89 Snit29.67
49. 22154 Allan Aagaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 2 42.50
R144 R241 R3- R4-
Sum85 Snit42.50
50. 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 2 40.50
R142 R239 R3- R4-
Sum81 Snit40.50
51. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
VS2 2 37.50
R144 R231 R3- R4-
Sum75 Snit37.50
52. 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
VS2 2 37.50
R143 R232 R3- R4-
Sum75 Snit37.50
53. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 2 34.00
R136 R232 R3- R4-
Sum68 Snit34.00
54. 66828 Thomas Fjeldborg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 2 27.00
R145 R29 R3- R4-
Sum54 Snit27.00
55. 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS1 1 53.00
R153 R2- R3- R4-
Sum53 Snit53.00
56. 62091 Dorthe Overgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS1 1 49.00
R149 R2- R3- R4-
Sum49 Snit49.00
57. 62714 Søren B. Tolstrup Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
VS1 1 46.00
R146 R2- R3- R4-
Sum46 Snit46.00
58. 70447 Tom Sejermann Lorentzen Bellahøj Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 3 15.00
R124 R216 R35 R4-
Sum45 Snit15.00
59. 64893 Marinus Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS2 2 21.50
R129 R214 R3- R4-
Sum43 Snit21.50
60. 65096 Lars Bruhn-Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS2 1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
61. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
62. 28206 Peder K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 1 41.00
R141 R2- R3- R4-
Sum41 Snit41.00
63. 32352 Kristian Grene Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS1 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
64. 66137 Niels Axelsson Ingeniørernes Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
65. 80892 Casper Norup Bertelsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 1 35.00
R135 R2- R3- R4-
Sum35 Snit35.00
66. 55114 Sarah Garn Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 1 34.00
R134 R2- R3- R4-
Sum34 Snit34.00
67. 28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 1 30.00
R130 R2- R3- R4-
Sum30 Snit30.00
68. 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 1 30.00
R130 R2- R3- R4-
Sum30 Snit30.00
69. 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
70. 66453 Michael Prætorius Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
VS2 1 26.00
R126 R2- R3- R4-
Sum26 Snit26.00
71. 30523 Louise Bjerregaard Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS2 1 26.00
R126 R2- R3- R4-
Sum26 Snit26.00
72. 106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS2 1 9.00
R19 R2- R3- R4-
Sum9 Snit9.00
73. 71608 Dann Pedersen Bellahøj Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 1 9.00
R19 R2- R3- R4-
Sum9 Snit9.00
74. 101878 Rene Møller Maciejewski Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 1 1.00
R11 R2- R3- R4-
Sum1 Snit1.00

Til toppen