TerrænGevær - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 22. april 2019 - kl. 06:13
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 70481 Stig A. Munkholm Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
SE 7 47.86
R152 R250 R350 R450
Sum202 Snit50.50
2. 63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 6 47.67
R150 R250 R350 R448
Sum198 Snit49.50
3. 68845 Kaj Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 7 46.00
R150 R248 R348 R447
Sum193 Snit48.25
4. 55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 5 46.40
R152 R250 R348 R442
Sum192 Snit48.00
5. 49092 Jens E. Christensen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
SE 9 42.78
R148 R248 R347 R443
Sum186 Snit46.50
6. 28579 Christian Kjær Pedersen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE 5 44.80
R150 R248 R344 R443
Sum185 Snit46.25
7. 64433 Lasse Sommer Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
SE 4 45.25
R148 R246 R345 R442
Sum181 Snit45.25
8. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 5 43.60
R146 R245 R345 R443
Sum179 Snit44.75
9. 70045 Morten Hammer Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 6 42.17
R150 R245 R342 R440
Sum177 Snit44.25
10. 59037 Pelle R. Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 8 38.13
R146 R243 R343 R439
Sum171 Snit42.75
11. 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 5 37.40
R145 R241 R340 R438
Sum164 Snit41.00
12. 33790 Ove Laursen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 5 38.60
R146 R240 R337 R435
Sum158 Snit39.50
13. 67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
SE 6 35.67
R141 R240 R338 R436
Sum155 Snit38.75
14. 62781 Hans Lund Madsen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 5 35.20
R140 R238 R336 R432
Sum146 Snit36.50
15. 34969 Karl Erik Hansen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
SE 5 34.80
R141 R237 R335 R433
Sum146 Snit36.50
16. 66581 John Aarø Mortensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
SE 3 46.00
R148 R245 R345 R4-
Sum138 Snit46.00
17. 57006 Kristian Ebbensgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 5 32.80
R142 R237 R332 R427
Sum138 Snit34.50
18. 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 5 31.40
R143 R238 R332 R425
Sum138 Snit34.50
19. 56826 Niels Peter Jensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 4 33.25
R138 R233 R331 R431
Sum133 Snit33.25
20. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 3 42.00
R147 R243 R336 R4-
Sum126 Snit42.00
21. 66721 Svend Mørup Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 3 33.67
R138 R235 R328 R4-
Sum101 Snit33.67
22. 55373 Steen Sodborg Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 5 24.00
R128 R227 R325 R421
Sum101 Snit25.25
23. 63343 Flemming Walther Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 5 22.00
R138 R220 R320 R418
Sum96 Snit24.00
24. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 3 29.67
R134 R229 R326 R4-
Sum89 Snit29.67
25. 34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE 2 37.50
R140 R235 R3- R4-
Sum75 Snit37.50
26. 130182 Ole Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 4 18.50
R130 R222 R322 R40
Sum74 Snit18.50
27. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 2 33.00
R136 R230 R3- R4-
Sum66 Snit33.00
28. 77569 Henning Dam Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE 3 22.00
R124 R221 R321 R4-
Sum66 Snit22.00
29. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE 2 30.50
R131 R230 R3- R4-
Sum61 Snit30.50
30. 23175 Walther Kristensen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
SE 2 23.00
R124 R222 R3- R4-
Sum46 Snit23.00
31. 54434 Palle Henriksen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 1 39.00
R139 R2- R3- R4-
Sum39 Snit39.00
32. 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 38.00
R138 R2- R3- R4-
Sum38 Snit38.00
33. 19784 Bent Mikkelsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
34. 62728 Peter Ingemann Olsen Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 1 27.00
R127 R2- R3- R4-
Sum27 Snit27.00

Til toppen