Terræn Grovpistol cal. 32 | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 25. april 2019 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 15 50.27
R155 R253 R352 R451
Sum211 Snit52.75
2. 16916 Rune Knudsen St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
GP 6 50.83
R155 R253 R351 R450
Sum209 Snit52.25
3. 59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 7 50.43
R153 R252 R351 R450
Sum206 Snit51.50
4. 121115 Kasper Udengaard Kristoffersen Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 5 49.60
R151 R251 R350 R449
Sum201 Snit50.25
5. 92266 Stefan Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GP 9 48.11
R155 R249 R349 R448
Sum201 Snit50.25
6. 66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 14 47.64
R151 R250 R350 R450
Sum201 Snit50.25
7. 87302 Bjarne Høj Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 9 47.89
R152 R251 R349 R448
Sum200 Snit50.00
8. 40949 Henrik Rasmussen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GP 11 46.55
R151 R250 R350 R449
Sum200 Snit50.00
9. 125490 Kim Wiencken Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 6 47.33
R151 R249 R349 R448
Sum197 Snit49.25
10. 56361 Kent Vincent Andersen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 5 48.20
R150 R250 R349 R447
Sum196 Snit49.00
11. 103432 Ulrik Grodt Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 13 42.62
R150 R249 R349 R447
Sum195 Snit48.75
12. 59467 Morten Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 8 45.50
R150 R249 R348 R447
Sum194 Snit48.50
13. 19104 Kim Bitsch Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 7 45.00
R150 R249 R348 R447
Sum194 Snit48.50
14. 101744 Nofil Nawaz Mulkana RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
GP 9 44.78
R149 R249 R348 R448
Sum194 Snit48.50
15. 37659 Preben Pedersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 5 47.40
R150 R249 R347 R446
Sum192 Snit48.00
16. 47289 Jan Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 10 45.10
R150 R248 R347 R447
Sum192 Snit48.00
17. 92240 Rasmus Wrønding Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
GP 11 42.82
R149 R248 R347 R446
Sum190 Snit47.50
18. 93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
GP 10 43.40
R148 R248 R347 R446
Sum189 Snit47.25
19. 70375 Jan Bodé Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
GP 6 45.83
R149 R248 R346 R445
Sum188 Snit47.00
20. 86797 Leif Ravn Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 10 42.60
R148 R247 R346 R446
Sum187 Snit46.75
21. 86053 Jimmy Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 4 46.25
R150 R249 R344 R442
Sum185 Snit46.25
22. 35750 Bjarne Kyed Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 6 43.33
R148 R248 R348 R441
Sum185 Snit46.25
23. 18474 Bjarne Skibild Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
GP 7 42.43
R148 R248 R346 R443
Sum185 Snit46.25
24. 124312 Henrik Jørgensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 7 41.57
R150 R246 R345 R444
Sum185 Snit46.25
25. 94652 Kaare Grønvold Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 9 43.56
R147 R247 R345 R445
Sum184 Snit46.00
26. 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 4 45.50
R148 R247 R346 R441
Sum182 Snit45.50
27. 60311 Kjeld Karbæk Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 8 41.13
R149 R247 R343 R443
Sum182 Snit45.50
28. 35317 Søren Madsen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 5 43.60
R152 R248 R342 R439
Sum181 Snit45.25
29. 47330 Anne Sofie Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 8 42.75
R145 R245 R344 R444
Sum178 Snit44.50
30. 121679 John Christian Gerhauge Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 7 42.43
R146 R246 R343 R443
Sum178 Snit44.50
31. 120600 Kurt Petersen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 11 38.36
R147 R244 R343 R443
Sum177 Snit44.25
32. 118273 Allan Riemer Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 10 40.30
R147 R243 R343 R443
Sum176 Snit44.00
33. 68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
GP 5 42.20
R147 R247 R343 R438
Sum175 Snit43.75
34. 81109 John Harry Nielsen Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 6 42.33
R145 R243 R343 R443
Sum174 Snit43.50
35. 36252 Richard Davis Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 4 43.25
R149 R244 R342 R438
Sum173 Snit43.25
36. 105816 Kenneth Andersen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 4 42.50
R148 R242 R342 R438
Sum170 Snit42.50
37. 88413 Rene Loholt Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 7 40.57
R149 R241 R340 R440
Sum170 Snit42.50
38. 14823 Elizabeth Andreasen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
GP 4 42.25
R146 R244 R342 R437
Sum169 Snit42.25
39. 51581 Per Michael Elmose Dalum Skytteforening
DGI Fyn
GP 5 40.20
R149 R244 R341 R435
Sum169 Snit42.25
40. 129448 Kitty Holm Obel Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
GP 10 38.30
R148 R241 R341 R439
Sum169 Snit42.25
41. 122578 Bjarne W A Obel Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
GP 9 36.33
R144 R242 R341 R440
Sum167 Snit41.75
42. 66161 Knud Winther Knudsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 5 40.40
R145 R241 R340 R439
Sum165 Snit41.25
43. 19102 Kirsten Malene Bitsch Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 8 37.13
R144 R241 R341 R439
Sum165 Snit41.25
44. 93721 Morten Furholt Hansen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 4 41.00
R150 R248 R335 R431
Sum164 Snit41.00
45. 81630 Hans-Jørgen Mortensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 5 38.80
R143 R243 R341 R437
Sum164 Snit41.00
46. 87303 Alex Høj Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 4 40.75
R147 R246 R335 R435
Sum163 Snit40.75
47. 55952 Karina Molich Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 7 38.14
R142 R242 R340 R439
Sum163 Snit40.75
48. 128962 David Skrostrup Nielsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 7 37.43
R142 R242 R340 R438
Sum162 Snit40.50
49. 106744 Per Hermansen RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
GP 5 38.20
R144 R241 R340 R435
Sum160 Snit40.00
50. 105886 Henrik Auken Århus Pistolklub
DGI Østjylland
GP 4 39.75
R141 R241 R339 R438
Sum159 Snit39.75
51. 129060 Brian Christensen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
GP 7 36.57
R141 R240 R340 R437
Sum158 Snit39.50
52. 90306 Annette Winther RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
GP 12 34.75
R143 R241 R339 R435
Sum158 Snit39.50
53. 56644 Leif Andersen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 6 34.67
R144 R241 R339 R431
Sum155 Snit38.75
54. 44815 Flemming Petersen Rudkøbing Skyttekreds
DGI Fyn
GP 4 38.50
R145 R238 R336 R435
Sum154 Snit38.50
55. 121870 Hans Christian Steensen Skytteforeningen Af 1949
DGI Storkøbenhavn
GP 7 36.71
R140 R240 R339 R435
Sum154 Snit38.50
56. 68245 Jim Poulsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 4 38.25
R145 R241 R339 R428
Sum153 Snit38.25
57. 126026 Susanne Lund Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 6 37.33
R140 R239 R337 R437
Sum153 Snit38.25
58. 44032 Henning Dall Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
GP 5 36.40
R142 R240 R335 R435
Sum152 Snit38.00
59. 134284 David Pommer Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 5 35.20
R141 R240 R338 R431
Sum150 Snit37.50
60. 23613 Kjeld Jørgensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
GP 6 34.67
R139 R238 R336 R435
Sum148 Snit37.00
61. 77018 Jens Liebst Andersen Skytteforeningen Af 1949
DGI Storkøbenhavn
GP 5 34.00
R140 R239 R335 R433
Sum147 Snit36.75
62. 17477 Valther Jørgensen Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
GP 7 33.57
R138 R238 R337 R434
Sum147 Snit36.75
63. 54957 Carsten F. Petersen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 10 32.20
R139 R238 R336 R434
Sum147 Snit36.75
64. 59745 Helle Korngaard Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 7 32.86
R140 R237 R333 R432
Sum142 Snit35.50
65. 76055 Kim Juul Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 5 33.80
R142 R237 R332 R430
Sum141 Snit35.25
66. 134781 Michael Kramer Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 7 30.71
R139 R237 R337 R428
Sum141 Snit35.25
67. 122815 Matis Helbo Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 8 29.38
R144 R237 R331 R429
Sum141 Snit35.25
68. 14860 Bo Lykholt Andreasen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
GP 3 46.67
R148 R247 R345 R4-
Sum140 Snit46.67
69. 32357 Knud Erik Sørensen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 3 46.67
R149 R246 R345 R4-
Sum140 Snit46.67
70. 62650 Niels W. Nielsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 3 46.33
R148 R247 R344 R4-
Sum139 Snit46.33
71. 130273 Martin Lund Tyllesen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 8 31.88
R138 R234 R334 R432
Sum138 Snit34.50
72. 18494 Benny Dyrby Pedersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
GP 7 30.00
R139 R236 R332 R430
Sum137 Snit34.25
73. 87057 Jonas Ørtoft Larsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 3 44.67
R150 R242 R342 R4-
Sum134 Snit44.67
74. 52072 Benny Jensen Dalum Skytteforening
DGI Fyn
GP 4 33.50
R137 R237 R335 R425
Sum134 Snit33.50
75. 56426 Simon Madsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 3 44.00
R149 R244 R339 R4-
Sum132 Snit44.00
76. 80150 Dieter Meier Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 3 43.67
R146 R245 R340 R4-
Sum131 Snit43.67
77. 10551 Jan Elgaard Sørensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
GP 3 43.67
R150 R244 R337 R4-
Sum131 Snit43.67
78. 75089 Marcus Grosen Poulsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 3 43.33
R147 R246 R337 R4-
Sum130 Snit43.33
79. 60714 Peter Scheffel Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 5 28.80
R138 R237 R328 R422
Sum125 Snit31.25
80. 134797 Kurt Hyldgaard Jensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 3 41.33
R149 R243 R332 R4-
Sum124 Snit41.33
81. 32302 Laura Brandt Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 4 31.00
R132 R232 R330 R430
Sum124 Snit31.00
82. 13406 Jens Grundvad Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 3 39.67
R145 R242 R332 R4-
Sum119 Snit39.67
83. 20511 Henriette Langelund Østbirk Pistol Skytter
DGI Sydøstjylland
GP 3 39.67
R142 R241 R336 R4-
Sum119 Snit39.67
84. 69462 Henrik Pangel Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 3 39.33
R141 R239 R338 R4-
Sum118 Snit39.33
85. 55982 Jens Peter Jensen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 3 39.33
R147 R236 R335 R4-
Sum118 Snit39.33
86. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 3 38.00
R142 R241 R331 R4-
Sum114 Snit38.00
87. 133950 Krzysztof Daleszak RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
GP 5 27.40
R130 R228 R328 R427
Sum113 Snit28.25
88. 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 3 36.67
R143 R238 R329 R4-
Sum110 Snit36.67
89. 20733 Anders Zoffmann Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 4 27.50
R140 R232 R329 R49
Sum110 Snit27.50
90. 66060 Lars Holte Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 3 36.00
R143 R239 R326 R4-
Sum108 Snit36.00
91. 21999 Henrik Søndergård Møller Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 3 35.67
R139 R235 R333 R4-
Sum107 Snit35.67
92. 133359 Peter Lindequist Madsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
GP 4 25.75
R129 R226 R325 R423
Sum103 Snit25.75
93. 69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 3 34.00
R137 R233 R332 R4-
Sum102 Snit34.00
94. 101171 Per Wiemann Skytteforeningen Pilen af 1927
DGI Storkøbenhavn
GP 3 33.67
R136 R233 R332 R4-
Sum101 Snit33.67
95. 126414 Casper Idrizovic RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
GP 3 33.33
R135 R235 R330 R4-
Sum100 Snit33.33
96. 84161 Thomas Grønholdt Lorentsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GP 2 48.00
R148 R248 R3- R4-
Sum96 Snit48.00
97. 43974 Sten Aarestrup Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
GP 2 47.50
R150 R245 R3- R4-
Sum95 Snit47.50
98. 122103 Henrik Sjang Davidsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
GP 2 47.50
R151 R244 R3- R4-
Sum95 Snit47.50
99. 117163 Torben Vijitpanya RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
GP 6 20.33
R127 R224 R323 R421
Sum95 Snit23.75
100. 127099 Jeppe Jensen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 2 46.00
R147 R245 R3- R4-
Sum92 Snit46.00
101. 103840 Henrik Lerfeldt Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 2 45.50
R147 R244 R3- R4-
Sum91 Snit45.50
102. 88770 Henrik Jeppesen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GP 2 45.00
R150 R240 R3- R4-
Sum90 Snit45.00
103. 36788 Merete Agentoft Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 6 20.67
R125 R225 R320 R420
Sum90 Snit22.50
104. 24121 Steffen Høgh Århus Pistolklub
DGI Østjylland
GP 2 44.50
R145 R244 R3- R4-
Sum89 Snit44.50
105. 68155 Erling von Fuglsang Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 2 43.50
R144 R243 R3- R4-
Sum87 Snit43.50
106. 27337 Mogens Berthelsen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 2 42.00
R146 R238 R3- R4-
Sum84 Snit42.00
107. 57359 Johnny Ole Larsen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 2 42.00
R148 R236 R3- R4-
Sum84 Snit42.00
108. 118744 Tina Røbel Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 3 27.67
R132 R227 R324 R4-
Sum83 Snit27.67
109. 114399 Poul Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 3 27.33
R131 R226 R325 R4-
Sum82 Snit27.33
110. 37911 Henrik Johansen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 2 40.00
R143 R237 R3- R4-
Sum80 Snit40.00
111. 34754 Thomas Hvid Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 2 40.00
R143 R237 R3- R4-
Sum80 Snit40.00
112. 126355 Kenny Sønderborg Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling
DGI Midtjylland
GP 2 38.50
R140 R237 R3- R4-
Sum77 Snit38.50
113. 99785 Patrik Ibsen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 2 38.00
R139 R237 R3- R4-
Sum76 Snit38.00
114. 59333 John Mathiasen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 2 38.00
R140 R236 R3- R4-
Sum76 Snit38.00
115. 128897 Torben Nielsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 3 25.33
R134 R224 R318 R4-
Sum76 Snit25.33
116. 48834 Morten Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
GP 2 37.50
R140 R235 R3- R4-
Sum75 Snit37.50
117. 24504 John Jørgensen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
GP 2 37.50
R139 R236 R3- R4-
Sum75 Snit37.50
118. 72165 Thomas Kempe Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 2 37.00
R141 R233 R3- R4-
Sum74 Snit37.00
119. 130245 Johnny E. Christensen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 2 37.00
R138 R236 R3- R4-
Sum74 Snit37.00
120. 11649 Andreas Olsen Vester Han Herred Skytteforening
DGI Nordjylland
GP 2 36.50
R143 R230 R3- R4-
Sum73 Snit36.50
121. 121745 Karsten Hornshøj Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling
DGI Midtjylland
GP 2 36.00
R139 R233 R3- R4-
Sum72 Snit36.00
122. 100339 Lasse Møller Gregersen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
GP 2 36.00
R139 R233 R3- R4-
Sum72 Snit36.00
123. 52495 Sten Andersen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 2 36.00
R143 R229 R3- R4-
Sum72 Snit36.00
124. 126471 Elena Efremova Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 2 34.50
R139 R230 R3- R4-
Sum69 Snit34.50
125. 24732 Mikkel Troelsen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
GP 2 34.00
R138 R230 R3- R4-
Sum68 Snit34.00
126. 59263 Povl Nissen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 2 33.50
R134 R233 R3- R4-
Sum67 Snit33.50
127. 23219 Bent Kjeldsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
GP 2 33.00
R134 R232 R3- R4-
Sum66 Snit33.00
128. 24744 Dan Troelsen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
GP 2 32.50
R136 R229 R3- R4-
Sum65 Snit32.50
129. 99386 Claus Ole Rasmussen Rudkøbing Skyttekreds
DGI Fyn
GP 2 32.50
R134 R231 R3- R4-
Sum65 Snit32.50
130. 107555 Ina Frahm Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GP 3 21.33
R122 R221 R321 R4-
Sum64 Snit21.33
131. 102953 Preben Vesterager Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 2 31.00
R134 R228 R3- R4-
Sum62 Snit31.00
132. 123152 Jesper Ørbæk Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 2 30.50
R135 R226 R3- R4-
Sum61 Snit30.50
133. 111883 Stine Pedersen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 2 30.50
R131 R230 R3- R4-
Sum61 Snit30.50
134. 129871 Gert Dan Friis RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
GP 3 18.67
R124 R220 R312 R4-
Sum56 Snit18.67
135. 36182 Leif Berthelsen Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 3 18.00
R122 R218 R314 R4-
Sum54 Snit18.00
136. 18262 Ivan Jensen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
GP 8 11.38
R116 R214 R313 R411
Sum54 Snit13.50
137. 119615 Maria Kamnerd Khonkaen Wismann RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
GP 2 26.50
R137 R216 R3- R4-
Sum53 Snit26.50
138. 38077 Martin Høholt Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 1 51.00
R151 R2- R3- R4-
Sum51 Snit51.00
139. 67889 Jan Guldbrandsen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 50.00
R150 R2- R3- R4-
Sum50 Snit50.00
140. 66353 David Krobæk Grainger Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
GP 1 50.00
R150 R2- R3- R4-
Sum50 Snit50.00
141. 135748 Mona Rundquist DGI Fyn - intern forening
DGI Fyn
GP 1 50.00
R150 R2- R3- R4-
Sum50 Snit50.00
142. 92513 Henrik Lindegaard RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
GP 2 25.00
R131 R219 R3- R4-
Sum50 Snit25.00
143. 32361 Knud Jensen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling
DGI Midtjylland
GP 2 25.00
R128 R222 R3- R4-
Sum50 Snit25.00
144. 51584 Palle Rosthøj Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 2 25.00
R127 R223 R3- R4-
Sum50 Snit25.00
145. 135747 Lennart Gustafsson DGI Fyn - intern forening
DGI Fyn
GP 1 49.00
R149 R2- R3- R4-
Sum49 Snit49.00
146. 120383 Mads Larsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 2 24.50
R126 R223 R3- R4-
Sum49 Snit24.50
147. 130544 Hans Larsen RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
GP 2 24.50
R130 R219 R3- R4-
Sum49 Snit24.50
148. 137210 Brian Hauge Rehmeier Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 2 24.50
R128 R221 R3- R4-
Sum49 Snit24.50
149. 11589 Jens Peter Larsen Vester Han Herred Skytteforening
DGI Nordjylland
GP 1 48.00
R148 R2- R3- R4-
Sum48 Snit48.00
150. 59376 Børge Christensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 47.00
R147 R2- R3- R4-
Sum47 Snit47.00
151. 94995 Rahlf Nielsen Fuglebjerg Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 46.00
R146 R2- R3- R4-
Sum46 Snit46.00
152. 90343 Johnni Egholm Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
153. 24106 Henrik K Pedersen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
GP 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
154. 43591 Bjørn Tarzarni Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
GP 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
155. 110156 Benny Kjeld Bille Nielsen Amager Team Target
DGI Storkøbenhavn
GP 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
156. 66884 Christian Laustsen Bellahøj Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
GP 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
157. 76128 Kenneth Aa. Bjørnsholm Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 1 44.00
R144 R2- R3- R4-
Sum44 Snit44.00
158. 30123 Mads Pedersen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 1 44.00
R144 R2- R3- R4-
Sum44 Snit44.00
159. 20256 Anna Lis Nybo Østbirk Pistol Skytter
DGI Sydøstjylland
GP 1 44.00
R144 R2- R3- R4-
Sum44 Snit44.00
160. 25936 Steffen V Mogensen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
GP 2 22.00
R128 R216 R3- R4-
Sum44 Snit22.00
161. 44812 Hanne Kathrine Petersen Rudkøbing Skyttekreds
DGI Fyn
GP 1 43.00
R143 R2- R3- R4-
Sum43 Snit43.00
162. 32164 Michael Brandt Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 1 43.00
R143 R2- R3- R4-
Sum43 Snit43.00
163. 16953 Patrick Fjorback St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
GP 1 43.00
R143 R2- R3- R4-
Sum43 Snit43.00
164. 135746 Anders Norgren DGI Fyn - intern forening
DGI Fyn
GP 1 43.00
R143 R2- R3- R4-
Sum43 Snit43.00
165. 51246 Klaus Mørkeberg Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
GP 1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
166. 50309 Andreas Kristensen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
167. 34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
168. 16986 Michael Fjorback St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
GP 1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
169. 56688 Kurt Christensen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 1 41.00
R141 R2- R3- R4-
Sum41 Snit41.00
170. 25695 Poul Kristiansen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
GP 1 41.00
R141 R2- R3- R4-
Sum41 Snit41.00
171. 32035 Peter Davis Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
172. 68493 Henrik Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
173. 32639 Heidi Bergholt Madsen St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
GP 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
174. 35790 Allan Borg Nielsen Års Skytteforening
DGI Nordjylland
GP 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
175. 56737 René Kelberg Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 1 38.00
R138 R2- R3- R4-
Sum38 Snit38.00
176. 56463 Hans Madsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 2 19.00
R123 R215 R3- R4-
Sum38 Snit19.00
177. 20707 Christen Christensen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 4 9.50
R116 R212 R37 R43
Sum38 Snit9.50
178. 111024 Søren Christiansen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
179. 22786 Michael Strøm Århus Pistolklub
DGI Østjylland
GP 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
180. 49289 Kurt Østerbye Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
181. 32051 Ove Skinnerup Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
182. 127097 Peter Carlsen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
183. 44014 Kay-Werner Jacobsen Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
GP 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
184. 67769 Bo Carstensen RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
GP 1 34.00
R134 R2- R3- R4-
Sum34 Snit34.00
185. 56241 Jeanette Kristensen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 1 34.00
R134 R2- R3- R4-
Sum34 Snit34.00
186. 134330 Peter Budal Jensen Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 34.00
R134 R2- R3- R4-
Sum34 Snit34.00
187. 46007 Henrik Carlsen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
GP 1 34.00
R134 R2- R3- R4-
Sum34 Snit34.00
188. 16843 Bendt Knudsen St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
GP 1 33.00
R133 R2- R3- R4-
Sum33 Snit33.00
189. 100794 Michelle Leth Wehage Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 33.00
R133 R2- R3- R4-
Sum33 Snit33.00
190. 99727 Palle Damgaard Nielsen RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
GP 1 33.00
R133 R2- R3- R4-
Sum33 Snit33.00
191. 10427 Tom Bestle Jørgensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
GP 1 33.00
R133 R2- R3- R4-
Sum33 Snit33.00
192. 112205 Jens V. Sigersted Dalum Skytteforening
DGI Fyn
GP 1 33.00
R133 R2- R3- R4-
Sum33 Snit33.00
193. 108109 Thomas Bøgh Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
GP 1 33.00
R133 R2- R3- R4-
Sum33 Snit33.00
194. 24717 Brian Therkildsen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
GP 1 32.00
R132 R2- R3- R4-
Sum32 Snit32.00
195. 89737 Gregers Kirdorf Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 1 32.00
R132 R2- R3- R4-
Sum32 Snit32.00
196. 46794 Erik Sørensen Midtfyns Pistolskytteforening
DGI Fyn
GP 1 32.00
R132 R2- R3- R4-
Sum32 Snit32.00
197. 125902 Nancy Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
GP 1 32.00
R132 R2- R3- R4-
Sum32 Snit32.00
198. 70304 Thomas Kofoed-Andersen Skytteforeningen Af 1949
DGI Storkøbenhavn
GP 1 31.00
R131 R2- R3- R4-
Sum31 Snit31.00
199. 58173 Peter Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 30.00
R130 R2- R3- R4-
Sum30 Snit30.00
200. 38244 Leo Bergholt Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
GP 1 30.00
R130 R2- R3- R4-
Sum30 Snit30.00
201. 88918 Viggo Tølbøll Gregersen Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
GP 1 30.00
R130 R2- R3- R4-
Sum30 Snit30.00
202. 31973 René Sloth Kandelsdorff Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
203. 16742 Poul Fjorback St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
GP 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
204. 81407 Christa Rassow Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
205. 121279 Anders B. Gammeltoft-Hansen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
206. 56412 Bent Holm Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 1 28.00
R128 R2- R3- R4-
Sum28 Snit28.00
207. 14643 Markus Hierzmann Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
GP 1 28.00
R128 R2- R3- R4-
Sum28 Snit28.00
208. 17213 Dan Olsen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
GP 1 28.00
R128 R2- R3- R4-
Sum28 Snit28.00
209. 32050 Ove Jensen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling
DGI Midtjylland
GP 1 28.00
R128 R2- R3- R4-
Sum28 Snit28.00
210. 135322 Per Spiegal Johansen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 28.00
R128 R2- R3- R4-
Sum28 Snit28.00
211. 14453 Birgitte Bæk Larsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
GP 1 27.00
R127 R2- R3- R4-
Sum27 Snit27.00
212. 34941 Laurits Herløv Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 1 27.00
R127 R2- R3- R4-
Sum27 Snit27.00
213. 33877 Per Bøgegren Jensen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 1 26.00
R126 R2- R3- R4-
Sum26 Snit26.00
214. 80753 Else Pedersen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
GP 1 26.00
R126 R2- R3- R4-
Sum26 Snit26.00
215. 111980 Atle Berge Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 26.00
R126 R2- R3- R4-
Sum26 Snit26.00
216. 125498 Camilla Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 25.00
R125 R2- R3- R4-
Sum25 Snit25.00
217. 135308 Martin Leander Vesthael Bomb Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
GP 1 25.00
R125 R2- R3- R4-
Sum25 Snit25.00
218. 133391 Jan Schønack Trendholm Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
GP 1 24.00
R124 R2- R3- R4-
Sum24 Snit24.00
219. 104087 Kim Tøtrup Pedersen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
GP 1 24.00
R124 R2- R3- R4-
Sum24 Snit24.00
220. 13853 Poul Erik Eriksen Vester Han Herred Skytteforening
DGI Nordjylland
GP 1 22.00
R122 R2- R3- R4-
Sum22 Snit22.00
221. 133690 Micki Bang Jensen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 22.00
R122 R2- R3- R4-
Sum22 Snit22.00
222. 61650 Richard Thers Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
GP 1 21.00
R121 R2- R3- R4-
Sum21 Snit21.00
223. 78400 Daniel Olsen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
GP 1 21.00
R121 R2- R3- R4-
Sum21 Snit21.00
224. 61745 Dorrit Thers Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
GP 2 10.00
R111 R29 R3- R4-
Sum20 Snit10.00
225. 89230 Leif Vesterlund Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
GP 1 18.00
R118 R2- R3- R4-
Sum18 Snit18.00
226. 97167 Jan Hjort Hansen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 18.00
R118 R2- R3- R4-
Sum18 Snit18.00
227. 55970 John Nyberg Nielsen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 1 17.00
R117 R2- R3- R4-
Sum17 Snit17.00
228. 92280 Jan Boesen Skytteforeningen Pilen af 1927
DGI Storkøbenhavn
GP 1 17.00
R117 R2- R3- R4-
Sum17 Snit17.00
229. 132732 Lene Rønfeldt Nykøbing Mors Skyttekreds
DGI Nordjylland
GP 2 7.50
R19 R26 R3- R4-
Sum15 Snit7.50
230. 55399 Peter R Hemmingsen Foxgaard Amager Team Target
DGI Storkøbenhavn
GP 1 6.00
R16 R2- R3- R4-
Sum6 Snit6.00

Til toppen