Luftriffel, 15m - Voksen Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 17. februar 2019 - kl. 06:06
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS1 8 197.75
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
2. 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 7 198.14
R1199 R2199 R3199 R4198
Sum795 Snit198.75
3. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
VS1 9 197.00
R1199 R2199 R3199 R4198
Sum795 Snit198.75
4. 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 9 196.22
R1200 R2200 R3198 R4197
Sum795 Snit198.75
5. 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 21 197.29
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
6. 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS1 22 195.77
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
7. 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening
DGI Sydvest
VS1 4 198.00
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
8. 26495 Steffen Halfdan Olsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 6 197.50
R1198 R2198 R3198 R4197
Sum791 Snit197.75
9. 35970 Diana Henriksen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 6 197.00
R1198 R2198 R3198 R4197
Sum791 Snit197.75
10. 40125 Lone B. Lund Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
VS1 8 196.25
R1199 R2198 R3197 R4197
Sum791 Snit197.75
11. 17480 Thomas Danielsen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
VS1 9 195.89
R1199 R2198 R3197 R4196
Sum790 Snit197.50
12. 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
VS1 10 195.30
R1199 R2197 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
13. 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS1 10 195.40
R1198 R2197 R3197 R4197
Sum789 Snit197.25
14. 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 11 194.18
R1200 R2197 R3196 R4196
Sum789 Snit197.25
15. 84818 Maja Petersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
VS1 10 194.60
R1197 R2197 R3197 R4197
Sum788 Snit197.00
16. 25247 Nanna Bissø Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
VS1 7 195.14
R1198 R2197 R3196 R4196
Sum787 Snit196.75
17. 19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 8 193.00
R1198 R2196 R3196 R4195
Sum785 Snit196.25
18. 96807 Sara Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 4 195.75
R1198 R2196 R3195 R4194
Sum783 Snit195.75
19. 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
VS1 10 192.70
R1196 R2196 R3196 R4195
Sum783 Snit195.75
20. 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 11 190.55
R1199 R2196 R3194 R4193
Sum782 Snit195.50
21. 35978 Claus Søndergaard Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 10 193.00
R1196 R2196 R3195 R4194
Sum781 Snit195.25
22. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 13 192.23
R1196 R2195 R3195 R4194
Sum780 Snit195.00
23. 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS1 9 192.11
R1197 R2195 R3195 R4192
Sum779 Snit194.75
24. 113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 11 191.64
R1197 R2196 R3193 R4193
Sum779 Snit194.75
25. 130231 Anant Choubey Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS2 7 191.86
R1196 R2195 R3193 R4193
Sum777 Snit194.25
26. 69344 Signe Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 10 190.90
R1195 R2195 R3194 R4193
Sum777 Snit194.25
27. 91277 Simone Berg Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS1 5 193.40
R1196 R2196 R3193 R4191
Sum776 Snit194.00
28. 25340 Hanne Kristensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS1 5 192.40
R1196 R2194 R3193 R4191
Sum774 Snit193.50
29. 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 18 189.67
R1195 R2193 R3193 R4193
Sum774 Snit193.50
30. 90190 Mikkel Adam Warrer Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 4 193.25
R1195 R2194 R3192 R4192
Sum773 Snit193.25
31. 24945 Kim Larsen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
VS1 6 191.83
R1195 R2195 R3192 R4191
Sum773 Snit193.25
32. 19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 12 190.92
R1194 R2193 R3193 R4193
Sum773 Snit193.25
33. 60854 Helle Østergaard Mark Gundsølille Sg&if
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 6 189.67
R1196 R2194 R3193 R4189
Sum772 Snit193.00
34. 39087 Thomas Søndergaard Helle Skytteforening
DGI Sydvest
VS2 4 192.75
R1194 R2193 R3192 R4192
Sum771 Snit192.75
35. 16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS1 6 190.50
R1196 R2194 R3191 R4190
Sum771 Snit192.75
36. 98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
VS2 4 192.50
R1194 R2193 R3192 R4191
Sum770 Snit192.50
37. 55168 Line P. Bertelsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 12 189.67
R1193 R2193 R3192 R4192
Sum770 Snit192.50
38. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 11 188.55
R1194 R2194 R3192 R4190
Sum770 Snit192.50
39. 83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub
DGI Nordjylland
VS2 8 187.38
R1198 R2194 R3189 R4189
Sum770 Snit192.50
40. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 9 189.11
R1195 R2192 R3191 R4191
Sum769 Snit192.25
41. 69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 13 187.46
R1195 R2191 R3191 R4190
Sum767 Snit191.75
42. 80900 Kim Nørager Bay Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
VS2 10 187.20
R1195 R2192 R3190 R4190
Sum767 Snit191.75
43. 24825 Jane Sønnichsen VBF's Skyttelaug Hinnerup
DGI Østjylland
VS2 7 189.71
R1195 R2191 R3190 R4190
Sum766 Snit191.50
44. 101594 Victor Thomsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 5 190.20
R1192 R2191 R3191 R4190
Sum764 Snit191.00
45. 112421 Niclas Hejslet Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS2 5 190.00
R1193 R2193 R3192 R4186
Sum764 Snit191.00
46. 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS2 12 187.17
R1192 R2191 R3191 R4190
Sum764 Snit191.00
47. 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 4 190.75
R1195 R2190 R3190 R4188
Sum763 Snit190.75
48. 53137 Hanne Andersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 10 188.30
R1191 R2191 R3191 R4190
Sum763 Snit190.75
49. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 4 190.25
R1192 R2191 R3189 R4189
Sum761 Snit190.25
50. 102711 Sofie Frantsen Bjergby SGI&U
DGI Nordjylland
VS1 12 186.75
R1195 R2190 R3189 R4187
Sum761 Snit190.25
51. 60633 Claus Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS2 10 186.40
R1191 R2191 R3190 R4189
Sum761 Snit190.25
52. 68878 Elan Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 11 185.09
R1195 R2192 R3188 R4186
Sum761 Snit190.25
53. 108975 Rasmus Caspersen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 8 188.88
R1191 R2190 R3190 R4189
Sum760 Snit190.00
54. 62454 Allan J. Asmussen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS2 10 186.40
R1192 R2191 R3189 R4188
Sum760 Snit190.00
55. 98706 Emma Thyssen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS2 11 186.00
R1192 R2191 R3190 R4187
Sum760 Snit190.00
56. 55222 Jacob Nielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 15 185.20
R1192 R2191 R3189 R4188
Sum760 Snit190.00
57. 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 4 189.75
R1194 R2191 R3189 R4185
Sum759 Snit189.75
58. 42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
VS2 11 187.00
R1192 R2190 R3189 R4188
Sum759 Snit189.75
59. 16969 Morten Larsen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 7 187.00
R1192 R2190 R3189 R4188
Sum759 Snit189.75
60. 43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS2 11 186.91
R1194 R2189 R3188 R4188
Sum759 Snit189.75
61. 62466 Thomas Pedersen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
VS2 15 183.80
R1191 R2191 R3189 R4188
Sum759 Snit189.75
62. 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 5 188.60
R1191 R2190 R3189 R4188
Sum758 Snit189.50
63. 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 9 186.56
R1191 R2191 R3188 R4188
Sum758 Snit189.50
64. 43033 Christian Jakobsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 8 186.13
R1193 R2191 R3189 R4185
Sum758 Snit189.50
65. 61619 Marianne Lamhauge Gundsølille Sg&if
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 9 186.78
R1190 R2190 R3189 R4188
Sum757 Snit189.25
66. 25202 Torben Kristensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 13 185.23
R1191 R2191 R3188 R4187
Sum757 Snit189.25
67. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS3 19 183.84
R1193 R2189 R3188 R4187
Sum757 Snit189.25
68. 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 17 183.06
R1193 R2189 R3189 R4186
Sum757 Snit189.25
69. 40015 Steve Lindhardt Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
VS2 4 189.00
R1190 R2190 R3188 R4188
Sum756 Snit189.00
70. 113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 4 189.00
R1192 R2192 R3189 R4183
Sum756 Snit189.00
71. 43415 Pernille Porep Hadberg Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS3 14 183.93
R1190 R2189 R3189 R4188
Sum756 Snit189.00
72. 60116 Nicolai Andersen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 6 188.00
R1193 R2188 R3187 R4187
Sum755 Snit188.75
73. 113843 Nina Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 12 184.42
R1190 R2189 R3188 R4188
Sum755 Snit188.75
74. 86426 Frederikke Frederiksen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 6 187.17
R1192 R2189 R3187 R4186
Sum754 Snit188.50
75. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS2 15 184.93
R1190 R2189 R3188 R4187
Sum754 Snit188.50
76. 43374 Allan Clausen Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 10 184.80
R1191 R2190 R3187 R4186
Sum754 Snit188.50
77. 103569 Cecilie Højbjerg Hansen Tommerup Skytteforening
DGI Fyn
VS2 8 186.63
R1189 R2188 R3187 R4187
Sum751 Snit187.75
78. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 18 184.72
R1189 R2188 R3187 R4187
Sum751 Snit187.75
79. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 10 183.80
R1188 R2188 R3188 R4187
Sum751 Snit187.75
80. 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 9 183.67
R1191 R2188 R3188 R4183
Sum750 Snit187.50
81. 68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS2 5 186.20
R1189 R2188 R3186 R4186
Sum749 Snit187.25
82. 20732 Anders Kildehøj Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS2 10 184.30
R1188 R2187 R3187 R4186
Sum748 Snit187.00
83. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Beder-Malling Skytteforening
DGI Østjylland
VS3 4 186.75
R1193 R2188 R3184 R4182
Sum747 Snit186.75
84. 25639 Carsten Hauge Beder-Malling Skytteforening
DGI Østjylland
VS3 4 186.75
R1191 R2190 R3184 R4182
Sum747 Snit186.75
85. 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS3 11 184.82
R1187 R2187 R3187 R4186
Sum747 Snit186.75
86. 84289 Nicolaj Andersen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 6 185.33
R1190 R2186 R3185 R4185
Sum746 Snit186.50
87. 85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 6 185.17
R1193 R2186 R3184 R4183
Sum746 Snit186.50
88. 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 6 184.00
R1188 R2186 R3186 R4186
Sum746 Snit186.50
89. 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
VS3 8 181.38
R1193 R2187 R3184 R4182
Sum746 Snit186.50
90. 53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 5 185.60
R1191 R2186 R3185 R4183
Sum745 Snit186.25
91. 47395 Jesper Eckardt Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS3 7 183.43
R1190 R2185 R3185 R4185
Sum745 Snit186.25
92. 108974 Kamilla Jakobsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 10 183.40
R1190 R2187 R3185 R4183
Sum745 Snit186.25
93. 97454 Anders Byskov Nielsen Ulfborg Bys Skytteforening
DGI Vestjylland
VS3 4 186.00
R1192 R2189 R3184 R4179
Sum744 Snit186.00
94. 61612 Poul Lamhauge Gundsølille Sg&if
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 7 183.29
R1190 R2186 R3185 R4183
Sum744 Snit186.00
95. 15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 16 181.19
R1187 R2186 R3185 R4184
Sum742 Snit185.50
96. 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 7 184.00
R1188 R2185 R3184 R4184
Sum741 Snit185.25
97. 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS3 11 181.36
R1189 R2187 R3183 R4182
Sum741 Snit185.25
98. 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
VS3 4 185.00
R1189 R2186 R3185 R4180
Sum740 Snit185.00
99. 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 8 180.88
R1186 R2185 R3185 R4184
Sum740 Snit185.00
100. 54883 Jane Pedersen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 10 179.70
R1188 R2185 R3184 R4183
Sum740 Snit185.00
101. 127167 Kristine Nymand Jakobsen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
VS3 13 179.31
R1188 R2187 R3183 R4182
Sum740 Snit185.00
102. 118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 4 184.50
R1189 R2185 R3185 R4179
Sum738 Snit184.50
103. 62657 Lars Sørensen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
VS3 13 180.23
R1185 R2185 R3185 R4183
Sum738 Snit184.50
104. 61028 Susanne Ager Höy Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
VS3 4 184.25
R1188 R2186 R3183 R4180
Sum737 Snit184.25
105. 15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 8 180.25
R1189 R2184 R3183 R4181
Sum737 Snit184.25
106. 99842 Nikolaj Slot Larsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
VS3 7 178.14
R1186 R2185 R3184 R4182
Sum737 Snit184.25
107. 43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS3 5 182.60
R1189 R2186 R3182 R4179
Sum736 Snit184.00
108. 88757 Bendt Kjærsig Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
VS3 16 173.75
R1188 R2184 R3184 R4180
Sum736 Snit184.00
109. 17356 Gitte Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
VS3 4 183.75
R1191 R2188 R3184 R4172
Sum735 Snit183.75
110. 55337 Kenneth Westergaard Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 10 180.70
R1185 R2183 R3183 R4183
Sum734 Snit183.50
111. 25354 Claus P V Jensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS3 5 182.60
R1185 R2184 R3183 R4181
Sum733 Snit183.25
112. 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
VS3 5 179.00
R1188 R2185 R3181 R4179
Sum733 Snit183.25
113. 113118 Anders Hansen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS3 4 182.75
R1188 R2182 R3181 R4180
Sum731 Snit182.75
114. 92383 Rasmus Hansen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
VS2 6 181.33
R1189 R2181 R3181 R4180
Sum731 Snit182.75
115. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 11 175.18
R1184 R2183 R3182 R4181
Sum730 Snit182.50
116. 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 8 178.00
R1186 R2182 R3182 R4179
Sum729 Snit182.25
117. 69591 Arne Berg Søeballe Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 30 173.80
R1183 R2183 R3182 R4181
Sum729 Snit182.25
118. 95349 Kristian Gyldenløv Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
VS3 6 178.33
R1186 R2183 R3180 R4179
Sum728 Snit182.00
119. 96896 Pia Jensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
VS3 5 180.20
R1184 R2184 R3180 R4179
Sum727 Snit181.75
120. 97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 9 176.67
R1185 R2182 R3180 R4180
Sum727 Snit181.75
121. 21272 Daniel Vase Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS3 4 181.50
R1183 R2182 R3181 R4180
Sum726 Snit181.50
122. 123944 Kenneth Bennett Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS3 9 177.67
R1183 R2182 R3181 R4180
Sum726 Snit181.50
123. 15856 Mads Juul Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 8 177.63
R1184 R2182 R3180 R4179
Sum725 Snit181.25
124. 69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS3 7 177.00
R1182 R2182 R3181 R4180
Sum725 Snit181.25
125. 62534 Lennart Qvist Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS3 4 180.75
R1183 R2181 R3180 R4179
Sum723 Snit180.75
126. 89856 Ib Steen Jørgensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
VS3 6 179.67
R1183 R2181 R3180 R4179
Sum723 Snit180.75
127. 89588 Isabella Nissen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
VS3 7 177.29
R1187 R2181 R3178 R4177
Sum723 Snit180.75
128. 44018 Johan Christiansen Sundeved Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS3 4 180.50
R1184 R2183 R3180 R4175
Sum722 Snit180.50
129. 39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS3 5 179.80
R1184 R2181 R3179 R4178
Sum722 Snit180.50
130. 101878 Rene Møller Maciejewski Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 13 177.23
R1181 R2181 R3180 R4180
Sum722 Snit180.50
131. 108452 Victoria Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 4 180.25
R1188 R2185 R3181 R4167
Sum721 Snit180.25
132. 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS3 8 176.00
R1184 R2180 R3179 R4177
Sum720 Snit180.00
133. 70084 Henrik D. S. Holme Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 4 179.75
R1186 R2183 R3179 R4171
Sum719 Snit179.75
134. 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS3 10 175.00
R1183 R2180 R3178 R4178
Sum719 Snit179.75
135. 60330 Henning Sørensen Gundsølille Sg&if
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 4 179.00
R1184 R2183 R3180 R4169
Sum716 Snit179.00
136. 117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS3 6 176.00
R1188 R2179 R3175 R4174
Sum716 Snit179.00
137. 70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS3 6 174.17
R1188 R2181 R3175 R4172
Sum716 Snit179.00
138. 25213 Stine Jensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS3 5 176.80
R1186 R2178 R3177 R4174
Sum715 Snit178.75
139. 80671 Maybritt Sloth Lynggaard Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
VS3 10 176.10
R1179 R2178 R3178 R4178
Sum713 Snit178.25
140. 13917 Egon Østergaard Løgstør Sportsskytteklub
DGI Nordjylland
VS3 4 178.00
R1184 R2181 R3178 R4169
Sum712 Snit178.00
141. 15792 Poul Michael Dalbøge Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 4 177.25
R1182 R2180 R3174 R4173
Sum709 Snit177.25
142. 130241 Henrik Frøsig VBF's Skyttelaug Hinnerup
DGI Østjylland
VS3 6 173.17
R1185 R2178 R3176 R4170
Sum709 Snit177.25
143. 18994 Peter Iversen Steensig Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
VS3 10 170.90
R1179 R2177 R3176 R4176
Sum708 Snit177.00
144. 117764 Nicklas Christensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS3 5 173.60
R1178 R2178 R3174 R4173
Sum703 Snit175.75
145. 39476 Bent Christensen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
VS3 9 168.56
R1180 R2176 R3173 R4173
Sum702 Snit175.50
146. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS3 12 167.50
R1177 R2175 R3175 R4174
Sum701 Snit175.25
147. 12264 Henning Nørris Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 4 174.75
R1181 R2176 R3173 R4169
Sum699 Snit174.75
148. 15859 Mads Sigsgaard Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 4 174.50
R1184 R2176 R3169 R4169
Sum698 Snit174.50
149. 115728 Theis Kofod Hounsgaard Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
VS3 6 170.67
R1180 R2175 R3174 R4169
Sum698 Snit174.50
150. 15968 Daniel Dalbøge Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 4 173.75
R1181 R2177 R3177 R4160
Sum695 Snit173.75
151. 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 4 173.00
R1178 R2175 R3175 R4164
Sum692 Snit173.00
152. 55698 Karsten Larsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 12 160.42
R1174 R2173 R3172 R4167
Sum686 Snit171.50
153. 34575 Nicolai Beier Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS3 4 171.00
R1179 R2176 R3169 R4160
Sum684 Snit171.00
154. 15132 Søren Nikolaj Jensen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 5 168.20
R1177 R2176 R3164 R4163
Sum680 Snit170.00
155. 92378 Tobias Noppenau Hansen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 5 165.60
R1175 R2173 R3163 R4162
Sum673 Snit168.25
156. 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
VS3 4 167.50
R1181 R2166 R3165 R4158
Sum670 Snit167.50
157. 47799 Bo Haverholm Svendsen Tommerup Skytteforening
DGI Fyn
VS3 13 152.38
R1174 R2165 R3164 R4161
Sum664 Snit166.00
158. 45926 Michael Hannemann Carlsen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
VS3 6 155.17
R1165 R2163 R3159 R4157
Sum644 Snit161.00
159. 101188 Nicolai Hougesen Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
VS3 4 154.75
R1172 R2166 R3141 R4140
Sum619 Snit154.75
160. 30467 Niels H. Overgaard Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS1 3 199.00
R1199 R2199 R3199 R4-
Sum597 Snit199.00
161. 97735 Lærke Amby Fabricius Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS1 3 197.67
R1198 R2198 R3197 R4-
Sum593 Snit197.67
162. 104678 Nickolai Malte Kristensen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
VS1 3 197.00
R1199 R2197 R3195 R4-
Sum591 Snit197.00
163. 116728 Caroline Marie Jacobi Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS1 3 195.67
R1197 R2196 R3194 R4-
Sum587 Snit195.67
164. 87872 Martin Knudsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS2 3 193.67
R1197 R2197 R3187 R4-
Sum581 Snit193.67
165. 44303 Camilla Paulsen Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS2 3 192.00
R1195 R2191 R3190 R4-
Sum576 Snit192.00
166. 123945 Thomas Krah Novo Gruppens Skytteafdeling
DGI Storkøbenhavn
VS1 3 189.67
R1192 R2191 R3186 R4-
Sum569 Snit189.67
167. 91453 Rasmus Algren Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS2 3 186.33
R1191 R2189 R3179 R4-
Sum559 Snit186.33
168. 99690 Lasse T Andersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS1 3 185.67
R1193 R2184 R3180 R4-
Sum557 Snit185.67
169. 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 3 185.33
R1189 R2188 R3179 R4-
Sum556 Snit185.33
170. 68949 Claus Bruun Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 3 184.33
R1188 R2185 R3180 R4-
Sum553 Snit184.33
171. 70271 Ib V Hansen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS2 3 183.00
R1184 R2184 R3181 R4-
Sum549 Snit183.00
172. 14878 Andy Petersen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 3 182.00
R1187 R2184 R3175 R4-
Sum546 Snit182.00
173. 57543 Leif Nielsen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 3 180.67
R1188 R2177 R3177 R4-
Sum542 Snit180.67
174. 19919 Dagmar Bjerre Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS3 3 180.33
R1186 R2181 R3174 R4-
Sum541 Snit180.33
175. 98797 Louise Hvid Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
VS3 3 179.67
R1184 R2178 R3177 R4-
Sum539 Snit179.67
176. 55178 Lars Nøhr Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 3 179.33
R1184 R2178 R3176 R4-
Sum538 Snit179.33
177. 90197 Dennis Kristensen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 3 176.67
R1185 R2174 R3171 R4-
Sum530 Snit176.67
178. 69333 Susanne Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 3 175.67
R1177 R2176 R3174 R4-
Sum527 Snit175.67
179. 69328 Søren Smith Rasmussen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 3 173.33
R1174 R2174 R3172 R4-
Sum520 Snit173.33
180. 109398 Nicoline Holm Pedersen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 3 170.33
R1175 R2170 R3166 R4-
Sum511 Snit170.33
181. 55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 3 158.33
R1161 R2160 R3154 R4-
Sum475 Snit158.33
182. 123276 Victor Suhak Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS3 3 139.00
R1152 R2134 R3131 R4-
Sum417 Snit139.00
183. 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 2 199.00
R1200 R2198 R3- R4-
Sum398 Snit199.00
184. 48297 Astrid Steffensen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS1 2 197.50
R1198 R2197 R3- R4-
Sum395 Snit197.50
185. 17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
VS1 2 197.00
R1198 R2196 R3- R4-
Sum394 Snit197.00
186. 39794 Line Petermann Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS1 2 196.50
R1197 R2196 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
187. 28245 Louise Madsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS1 2 196.00
R1196 R2196 R3- R4-
Sum392 Snit196.00
188. 47955 Signe Steffensen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS1 2 195.50
R1197 R2194 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
189. 101277 Annemette Binder Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
VS2 2 194.00
R1197 R2191 R3- R4-
Sum388 Snit194.00
190. 45956 Laura Buch Særslev Skytteforening
DGI Fyn
VS1 2 193.00
R1193 R2193 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
191. 19352 Henrik Strand Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 2 192.00
R1193 R2191 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
192. 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 2 192.00
R1192 R2192 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
193. 62091 Dorthe Overgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS2 2 191.50
R1196 R2187 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
194. 104375 Freja Møller Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 2 191.50
R1193 R2190 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
195. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
VS1 2 191.00
R1195 R2187 R3- R4-
Sum382 Snit191.00
196. 42699 Frank Hansen Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
VS2 2 190.50
R1191 R2190 R3- R4-
Sum381 Snit190.50
197. 71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab
DGI Storkøbenhavn
VS2 2 189.00
R1189 R2189 R3- R4-
Sum378 Snit189.00
198. 53091 Line N. With Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 2 188.50
R1190 R2187 R3- R4-
Sum377 Snit188.50
199. 114387 Julie H Christiansen Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
VS3 2 188.50
R1189 R2188 R3- R4-
Sum377 Snit188.50
200. 119405 Vinni Christensen Bjergby SGI&U
DGI Nordjylland
VS2 2 188.00
R1190 R2186 R3- R4-
Sum376 Snit188.00
201. 25978 Kim mæng Ibsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
VS2 2 187.00
R1191 R2183 R3- R4-
Sum374 Snit187.00
202. 52514 Pia Nielsen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
VS2 2 186.00
R1187 R2185 R3- R4-
Sum372 Snit186.00
203. 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 2 185.50
R1188 R2183 R3- R4-
Sum371 Snit185.50
204. 104261 Bjørn Voigt Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
VS2 2 185.00
R1189 R2181 R3- R4-
Sum370 Snit185.00
205. 68697 Steen K. Pedersen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 2 184.50
R1187 R2182 R3- R4-
Sum369 Snit184.50
206. 73324 Peter Sigsgaard Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 2 184.00
R1187 R2181 R3- R4-
Sum368 Snit184.00
207. 47589 Kenneth Hansen Sdr. Broby Skytteforening
DGI Fyn
VS3 2 183.00
R1185 R2181 R3- R4-
Sum366 Snit183.00
208. 128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS3 2 183.00
R1187 R2179 R3- R4-
Sum366 Snit183.00
209. 85786 Sara Knudsen Kolding-Bramdrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS3 2 182.50
R1185 R2180 R3- R4-
Sum365 Snit182.50
210. 24595 Anita Grove Koppeheel Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
VS3 2 182.50
R1183 R2182 R3- R4-
Sum365 Snit182.50
211. 35880 Martin Holst Nørmark Ulfborg Bys Skytteforening
DGI Vestjylland
VS3 2 180.50
R1184 R2177 R3- R4-
Sum361 Snit180.50
212. 42951 Jens Ernst Christiansen Sundeved Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS3 2 180.00
R1181 R2179 R3- R4-
Sum360 Snit180.00
213. 90487 Søren Thor Munkholm Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS2 2 179.00
R1182 R2176 R3- R4-
Sum358 Snit179.00
214. 56375 Jesper Gerner Malmborg Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 2 175.50
R1180 R2171 R3- R4-
Sum351 Snit175.50
215. 65934 Carsten Jakobsen Helsingør Salonskytte Forening
DGI Nordsjælland
VS3 2 171.50
R1174 R2169 R3- R4-
Sum343 Snit171.50
216. 116613 Oliver Dall Hansen Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
VS3 2 171.00
R1172 R2170 R3- R4-
Sum342 Snit171.00
217. 81045 Thomas Holm Pedersen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 2 170.00
R1182 R2158 R3- R4-
Sum340 Snit170.00
218. 94206 Matias B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 2 170.00
R1173 R2167 R3- R4-
Sum340 Snit170.00
219. 106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS3 2 169.50
R1173 R2166 R3- R4-
Sum339 Snit169.50
220. 27992 Jan Schmidt Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 2 169.50
R1171 R2168 R3- R4-
Sum339 Snit169.50
221. 43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS2 2 167.00
R1167 R2167 R3- R4-
Sum334 Snit167.00
222. 43120 HERBERT Larsen Rødekro Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS3 2 167.00
R1169 R2165 R3- R4-
Sum334 Snit167.00
223. 79881 Jesper Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 2 163.00
R1164 R2162 R3- R4-
Sum326 Snit163.00
224. 86970 Christian Alcayde Larsen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 2 142.00
R1157 R2127 R3- R4-
Sum284 Snit142.00
225. 120373 Carsten Sølvberg Ishøj Skytteforening 17. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 2 138.50
R1143 R2134 R3- R4-
Sum277 Snit138.50
226. 115681 Martin Frederiksen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
VS3 2 132.50
R1150 R2115 R3- R4-
Sum265 Snit132.50
227. 122326 Tom Lillelund Hasselbalch Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
VS3 2 132.00
R1132 R2132 R3- R4-
Sum264 Snit132.00
228. 117692 Lea Linda Bejning Andersen Søborg SG&I
DGI Nordsjælland
VS3 2 123.00
R1137 R2109 R3- R4-
Sum246 Snit123.00
229. 90300 Camilla Marhauer Lauritsen Ulfborg Bys Skytteforening
DGI Vestjylland
VS3 1 199.00
R1199 R2- R3- R4-
Sum199 Snit199.00
230. 104200 Stephanie Grundsøe Gundsølille Sg&if
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00
231. 70247 Sys Hansen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS1 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
232. 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
233. 33713 Alex Møberg Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
VS1 1 188.00
R1188 R2- R3- R4-
Sum188 Snit188.00
234. 32378 Kim Laurberg Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
235. 28015 Hardy Larsen Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 1 181.00
R1181 R2- R3- R4-
Sum181 Snit181.00
236. 82711 Louise Olesen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 1 180.00
R1180 R2- R3- R4-
Sum180 Snit180.00
237. 92336 Jesper Helmersen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 1 177.00
R1177 R2- R3- R4-
Sum177 Snit177.00
238. 133542 Per Hyldahn Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 1 177.00
R1177 R2- R3- R4-
Sum177 Snit177.00
239. 53422 Ib Henriksen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 1 176.00
R1176 R2- R3- R4-
Sum176 Snit176.00
240. 107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
VS3 1 176.00
R1176 R2- R3- R4-
Sum176 Snit176.00
241. 55915 Lasse Rogert Pedersen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 1 173.00
R1173 R2- R3- R4-
Sum173 Snit173.00
242. 85989 Mathias Engelst Karby Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS3 1 173.00
R1173 R2- R3- R4-
Sum173 Snit173.00
243. 130092 Henning Hedeager Sørensen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
VS3 1 171.00
R1171 R2- R3- R4-
Sum171 Snit171.00
244. 126970 Katrine Petersen Karsholte Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 1 166.00
R1166 R2- R3- R4-
Sum166 Snit166.00
245. 134120 Marie Villadsen Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS3 1 166.00
R1166 R2- R3- R4-
Sum166 Snit166.00
246. 127880 Camilla Johannsen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS3 1 165.00
R1165 R2- R3- R4-
Sum165 Snit165.00
247. 57742 Jim Nielsen Jyderup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 1 165.00
R1165 R2- R3- R4-
Sum165 Snit165.00
248. 127908 Kim Holmgaard Pedersen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 1 163.00
R1163 R2- R3- R4-
Sum163 Snit163.00
249. 121465 Camilla L. Ravnsbæk Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 1 138.00
R1138 R2- R3- R4-
Sum138 Snit138.00

Til toppen