Luftriffel, 15m - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 25. april 2019 - kl. 06:02
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 9 199.78
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
2. 35506 Lars Kring Mortensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 20 199.20
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
3. 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 17 199.18
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
4. 20954 Per Christiansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 17 199.18
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
5. 125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 27 199.15
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
6. 57255 Kurt Møller Pedersen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 23 199.13
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
7. 120932 Karen Skovmand Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 9 199.11
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
8. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 18 199.06
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
9. 33812 Lis Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 20 198.95
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
10. 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 17 198.94
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
11. 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 28 198.93
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
12. 34879 Peter Tørslev Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 11 198.91
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
13. 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
SE1 18 198.89
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
14. 10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 7 198.86
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
15. 87542 Claus Frederiksen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 24 198.83
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
16. 20681 Hans O. Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 27 198.81
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
17. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 28 198.79
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
18. 49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 21 198.62
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
19. 68928 Peter Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 11 198.55
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
20. 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 28 198.36
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
21. 58322 Kurt Petersen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 28 198.14
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
22. 53420 Johnny Johansson Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 30 198.07
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
23. 93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 18 198.06
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
24. 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE1 15 198.00
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
25. 38352 Doris Johnsen Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
SE1 15 197.67
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
26. 57006 Kristian Ebbensgaard Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 27 197.63
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
27. 61287 Bent Nielsen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 10 197.90
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
28. 10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 12 197.58
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
29. 54113 Poul Erik Hansen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 29 197.34
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
30. 29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 12 197.25
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
31. 33414 Tove Thomsen Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 25 197.04
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
32. 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 12 198.50
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
33. 62319 Jens Erik Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 9 198.44
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
34. 33139 Peter Frandsen Blåhøj Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 13 198.38
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
35. 80547 Jens Peter Ladegaard Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 14 198.29
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
36. 61310 Svend E. Pihl Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 14 198.14
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
37. 49486 Vang Jarl Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 7 197.86
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
38. 20861 Vagn Åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 16 197.00
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
39. 108681 Niels Christian Svendsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 30 196.90
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
40. 23018 Inge Petersen Lyngby Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 13 196.85
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
41. 69461 Inge Rusbjerg Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 13 196.85
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
42. 44463 Kristian R. Petersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 8 198.88
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
43. 61799 Peter Hansen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 8 198.63
R1200 R2200 R3199 R4198
Sum797 Snit199.25
44. 69460 Inge Larsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 11 198.55
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
45. 61327 Poul Henrik Brandt Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 11 198.27
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
46. 52481 Torben S. Nielsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 10 198.20
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
47. 40983 Else Jensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 19 198.05
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
48. 68845 Kaj Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 12 197.92
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
49. 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 17 197.76
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
50. 18504 Anny Toft Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 15 197.27
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
51. 59269 Ole S. Madsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 12 197.25
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
52. 54902 Hans Pil Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 30 196.83
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
53. 49348 Helle Jørgensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 9 195.89
R1200 R2200 R3199 R4198
Sum797 Snit199.25
54. 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 9 198.22
R1199 R2199 R3199 R4199
Sum796 Snit199.00
55. 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 10 198.00
R1199 R2199 R3199 R4199
Sum796 Snit199.00
56. 26012 Eva Nørgaard VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE1 7 198.00
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
57. 110371 Ove Guldager Pedersen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 9 197.56
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
58. 58805 Inge Nielsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 8 197.50
R1200 R2200 R3198 R4198
Sum796 Snit199.00
59. 49799 Anders Mortensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 23 197.48
R1199 R2199 R3199 R4199
Sum796 Snit199.00
60. 61314 Susanne Pihl Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 10 196.80
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
61. 30213 Janus Haahr Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
SE1 4 198.75
R1200 R2199 R3199 R4197
Sum795 Snit198.75
62. 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 8 197.88
R1200 R2199 R3198 R4198
Sum795 Snit198.75
63. 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 15 197.00
R1199 R2199 R3199 R4198
Sum795 Snit198.75
64. 97642 Flemming Larsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 11 196.82
R1200 R2199 R3198 R4198
Sum795 Snit198.75
65. 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 14 196.71
R1200 R2200 R3198 R4197
Sum795 Snit198.75
66. 101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 9 196.67
R1200 R2200 R3198 R4197
Sum795 Snit198.75
67. 121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 9 196.44
R1200 R2199 R3199 R4197
Sum795 Snit198.75
68. 19714 Inger Sørensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 17 196.41
R1199 R2199 R3199 R4198
Sum795 Snit198.75
69. 62514 Michael Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE2 8 197.75
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
70. 124561 Arne Holm Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 9 197.33
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
71. 69409 Leif Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 8 197.13
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
72. 13483 Bodil Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 6 197.00
R1200 R2199 R3198 R4197
Sum794 Snit198.50
73. 56096 Birthe Skytte Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 10 196.80
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
74. 33790 Ove Laursen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 16 196.44
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
75. 53166 Berrit Carlsen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 6 196.00
R1200 R2199 R3198 R4197
Sum794 Snit198.50
76. 55237 Frank Larsen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 28 194.43
R1200 R2198 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
77. 88633 Svend Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 6 198.17
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
78. 26133 Svend Borgbjerg Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 6 197.50
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
79. 49092 Jens E. Christensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 5 197.40
R1199 R2199 R3198 R4197
Sum793 Snit198.25
80. 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I
DGI Midtjylland
SE2 8 197.25
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
81. 62500 Ole Gerner Olsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 11 196.82
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
82. 134496 Arne Preus VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE2 21 196.67
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
83. 36987 Holger Kold Højmark Skytteforening
DGI Vestjylland
SE1 15 195.87
R1199 R2199 R3198 R4197
Sum793 Snit198.25
84. 61302 Ulla Madsen Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 6 195.83
R1200 R2199 R3198 R4196
Sum793 Snit198.25
85. 17244 Birgit Prior Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 7 197.29
R1198 R2198 R3198 R4198
Sum792 Snit198.00
86. 68823 Lis Jensen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 16 196.38
R1198 R2198 R3198 R4198
Sum792 Snit198.00
87. 22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 13 196.00
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
88. 69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 13 195.54
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
89. 63972 Finn Jensen Melby Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE1 12 195.50
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
90. 54116 Ole Ebbe Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 21 195.00
R1200 R2198 R3197 R4197
Sum792 Snit198.00
91. 120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub
DGI Nordjylland
SE2 16 194.69
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
92. 56316 Per Lund Pedersen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 30 193.93
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
93. 20964 Ole Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 6 197.50
R1198 R2198 R3198 R4197
Sum791 Snit197.75
94. 116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 5 197.40
R1199 R2198 R3197 R4197
Sum791 Snit197.75
95. 49614 John Guld Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 5 197.20
R1199 R2198 R3198 R4196
Sum791 Snit197.75
96. 44389 William Kjær Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 9 196.56
R1199 R2198 R3197 R4197
Sum791 Snit197.75
97. 40622 Knud Erik Høgh Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 8 196.38
R1199 R2198 R3197 R4197
Sum791 Snit197.75
98. 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 8 195.88
R1200 R2199 R3196 R4196
Sum791 Snit197.75
99. 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 18 195.50
R1198 R2198 R3198 R4197
Sum791 Snit197.75
100. 67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
SE1 15 195.13
R1199 R2198 R3198 R4196
Sum791 Snit197.75
101. 54808 Lisbeth Pil Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 28 194.54
R1198 R2198 R3198 R4197
Sum791 Snit197.75
102. 101056 Børge Jørgensen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 197.50
R1199 R2198 R3197 R4196
Sum790 Snit197.50
103. 106337 Kim Bønsdorff Munkholm Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 5 197.40
R1199 R2197 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
104. 10462 Peter Møller Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 7 196.86
R1198 R2198 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
105. 62442 Arne Pedersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 5 196.80
R1199 R2198 R3197 R4196
Sum790 Snit197.50
106. 109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 9 196.44
R1198 R2198 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
107. 17287 Allan Prior Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 7 196.29
R1198 R2198 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
108. 41575 Holger Jensen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 10 196.00
R1198 R2198 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
109. 57211 Arne Jacobsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 10 194.20
R1198 R2198 R3198 R4196
Sum790 Snit197.50
110. 23760 Ejner Jørgensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 13 194.00
R1199 R2199 R3197 R4195
Sum790 Snit197.50
111. 126195 Jesper Langskov Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 6 196.83
R1198 R2198 R3197 R4196
Sum789 Snit197.25
112. 38336 Hans Johnsen Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
SE1 15 196.13
R1198 R2197 R3197 R4197
Sum789 Snit197.25
113. 19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 10 195.80
R1198 R2198 R3197 R4196
Sum789 Snit197.25
114. 34764 Olaf Kurth Jensen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 10 195.70
R1199 R2197 R3197 R4196
Sum789 Snit197.25
115. 134497 Per Preus VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE2 11 195.27
R1199 R2197 R3197 R4196
Sum789 Snit197.25
116. 33292 Jens ove Skjøth Brande Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 8 195.13
R1199 R2198 R3196 R4196
Sum789 Snit197.25
117. 34728 Kim Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 13 194.69
R1198 R2197 R3197 R4197
Sum789 Snit197.25
118. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE2 8 196.25
R1198 R2197 R3197 R4196
Sum788 Snit197.00
119. 54312 Bjarne Larsen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 6 195.83
R1198 R2198 R3197 R4195
Sum788 Snit197.00
120. 22032 Preben Jensen Knudstrup Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE1 15 195.27
R1197 R2197 R3197 R4197
Sum788 Snit197.00
121. 117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 12 195.08
R1198 R2197 R3197 R4196
Sum788 Snit197.00
122. 18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 8 194.88
R1198 R2198 R3196 R4196
Sum788 Snit197.00
123. 44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 7 194.43
R1199 R2199 R3196 R4194
Sum788 Snit197.00
124. 99427 Bent Christensen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 28 194.25
R1198 R2197 R3197 R4196
Sum788 Snit197.00
125. 54678 Tage Jensen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 29 193.86
R1198 R2197 R3197 R4196
Sum788 Snit197.00
126. 130463 Hans Winther Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 15 193.47
R1199 R2197 R3196 R4196
Sum788 Snit197.00
127. 55789 Svend Erik Reckeweg Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 21 192.24
R1197 R2197 R3197 R4197
Sum788 Snit197.00
128. 62169 Steen Møller Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 4 196.75
R1200 R2199 R3196 R4192
Sum787 Snit196.75
129. 60777 Leif Mikkelsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 6 196.00
R1198 R2198 R3196 R4195
Sum787 Snit196.75
130. 122617 Bente Ørum Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 6 195.83
R1200 R2197 R3195 R4195
Sum787 Snit196.75
131. 61802 Peder Pilgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE2 5 195.80
R1198 R2197 R3196 R4196
Sum787 Snit196.75
132. 60819 Jytte Kristoffersen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 10 195.30
R1198 R2197 R3196 R4196
Sum787 Snit196.75
133. 25390 Willy Hermansen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 7 196.00
R1197 R2197 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
134. 112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 7 195.86
R1198 R2196 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
135. 55844 Ove Hansen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 7 195.71
R1198 R2197 R3196 R4195
Sum786 Snit196.50
136. 55908 Leif Klausen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 9 194.67
R1197 R2197 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
137. 53201 Sv. Erik Frederiksen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 18 194.44
R1197 R2197 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
138. 134429 Ole Pedersen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 9 194.22
R1197 R2197 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
139. 107194 Leif Jepson Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 14 193.43
R1198 R2197 R3196 R4195
Sum786 Snit196.50
140. 25326 Jan O Jørgensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 4 196.25
R1198 R2197 R3197 R4193
Sum785 Snit196.25
141. 59037 Pelle R. Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 9 195.22
R1198 R2196 R3196 R4195
Sum785 Snit196.25
142. 85764 Erik Hudlebusch Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 6 195.17
R1199 R2196 R3195 R4195
Sum785 Snit196.25
143. 53053 Per Henriksen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 12 194.33
R1197 R2196 R3196 R4196
Sum785 Snit196.25
144. 54168 Allan Bruun Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 10 193.90
R1197 R2197 R3196 R4195
Sum785 Snit196.25
145. 54142 Karen Lolle Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 16 193.88
R1198 R2196 R3196 R4195
Sum785 Snit196.25
146. 55090 Børge Pehrson Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 36 192.36
R1198 R2196 R3196 R4195
Sum785 Snit196.25
147. 101689 Hans Jensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 9 192.33
R1198 R2197 R3196 R4194
Sum785 Snit196.25
148. 53054 Per Andersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 196.00
R1197 R2196 R3196 R4195
Sum784 Snit196.00
149. 54186 Tønnes Koch Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 6 194.50
R1197 R2197 R3195 R4195
Sum784 Snit196.00
150. 68747 Tove Rasmussen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 19 191.95
R1200 R2195 R3195 R4194
Sum784 Snit196.00
151. 96415 Karl K. Rasmussen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 4 195.75
R1197 R2197 R3195 R4194
Sum783 Snit195.75
152. 28217 Mogens Enevoldsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 4 195.75
R1199 R2196 R3194 R4194
Sum783 Snit195.75
153. 18938 Hans J. Steensig Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
SE1 5 195.40
R1199 R2195 R3195 R4194
Sum783 Snit195.75
154. 13407 Jens Arne Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 5 195.20
R1198 R2196 R3195 R4194
Sum783 Snit195.75
155. 58105 Niels Olsen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 6 195.17
R1197 R2196 R3195 R4195
Sum783 Snit195.75
156. 39754 Peter Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 10 193.30
R1197 R2196 R3196 R4194
Sum783 Snit195.75
157. 57521 Peter Nielsen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 8 193.50
R1197 R2196 R3195 R4194
Sum782 Snit195.50
158. 61298 Vilmer Jensen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 8 194.38
R1196 R2196 R3195 R4194
Sum781 Snit195.25
159. 61035 Rene T. Nielsen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 6 194.33
R1197 R2196 R3194 R4194
Sum781 Snit195.25
160. 61510 Karl Dahl Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 6 194.17
R1197 R2197 R3194 R4193
Sum781 Snit195.25
161. 54547 Jette Skov Pedersen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 6 194.00
R1197 R2195 R3195 R4194
Sum781 Snit195.25
162. 56284 Benny Christiansen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 26 190.96
R1196 R2196 R3195 R4194
Sum781 Snit195.25
163. 80410 Jørn Ladegaard Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE1 4 195.00
R1197 R2195 R3195 R4193
Sum780 Snit195.00
164. 111025 Elmer Rasmussen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 7 192.57
R1196 R2196 R3194 R4194
Sum780 Snit195.00
165. 54172 Preben Grubbe Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 14 192.07
R1198 R2194 R3194 R4194
Sum780 Snit195.00
166. 85067 Karin Christensen Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
SE1 5 194.20
R1197 R2196 R3194 R4192
Sum779 Snit194.75
167. 49484 Aase Guld Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 5 193.80
R1196 R2196 R3194 R4193
Sum779 Snit194.75
168. 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 7 193.00
R1196 R2195 R3194 R4194
Sum779 Snit194.75
169. 77569 Henning Dam Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE2 6 192.67
R1197 R2195 R3195 R4192
Sum779 Snit194.75
170. 29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 12 192.33
R1198 R2195 R3193 R4193
Sum779 Snit194.75
171. 82533 Jørgen Ulrik Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
SE1 4 194.50
R1197 R2195 R3194 R4192
Sum778 Snit194.50
172. 36319 Helge Møller Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 4 194.50
R1196 R2195 R3194 R4193
Sum778 Snit194.50
173. 106063 Poul Erik Christensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 7 193.29
R1195 R2195 R3194 R4194
Sum778 Snit194.50
174. 127161 Ole Capion Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 7 192.86
R1199 R2195 R3192 R4192
Sum778 Snit194.50
175. 29931 Betty Andersen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 12 192.17
R1195 R2195 R3194 R4194
Sum778 Snit194.50
176. 41593 Ejgil Thuesen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 10 191.80
R1195 R2195 R3194 R4194
Sum778 Snit194.50
177. 31129 Jørn J. Termansen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 6 193.83
R1196 R2194 R3194 R4193
Sum777 Snit194.25
178. 80735 Vivi Nielsen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 8 193.00
R1195 R2194 R3194 R4194
Sum777 Snit194.25
179. 87993 Bente Hansen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 6 192.67
R1198 R2195 R3194 R4190
Sum777 Snit194.25
180. 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 8 192.75
R1195 R2193 R3193 R4193
Sum774 Snit193.50
181. 25312 John Sander Petersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 6 192.67
R1195 R2194 R3193 R4192
Sum774 Snit193.50
182. 98798 Kirsten Hvid Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 12 190.58
R1194 R2194 R3193 R4193
Sum774 Snit193.50
183. 55911 Leif Johansen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 10 172.40
R1195 R2194 R3193 R4192
Sum774 Snit193.50
184. 33339 Erling Hansen Blåhøj Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 12 189.42
R1195 R2193 R3193 R4192
Sum773 Snit193.25
185. 25177 John Lund Christensen Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 4 193.00
R1197 R2194 R3193 R4188
Sum772 Snit193.00
186. 130824 Ove Ravndahl Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE2 4 193.00
R1194 R2194 R3193 R4191
Sum772 Snit193.00
187. 43530 Ove Gisselbæk Østergaard Broagerlands Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 9 191.78
R1195 R2193 R3192 R4192
Sum772 Snit193.00
188. 61492 Knud A. Marcher Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 6 191.50
R1195 R2193 R3193 R4191
Sum772 Snit193.00
189. 57596 Bo Eget Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 6 190.83
R1195 R2195 R3194 R4188
Sum772 Snit193.00
190. 53229 Kaj Pedersen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 18 189.50
R1195 R2193 R3193 R4191
Sum772 Snit193.00
191. 101592 Elly Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 8 188.50
R1194 R2193 R3193 R4192
Sum772 Snit193.00
192. 134894 Mads Ørum-Madsen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 6 191.50
R1194 R2194 R3192 R4191
Sum771 Snit192.75
193. 123965 Verner Sørensen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 16 190.13
R1196 R2192 R3192 R4191
Sum771 Snit192.75
194. 102953 Preben Vesterager Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 14 189.00
R1195 R2193 R3192 R4191
Sum771 Snit192.75
195. 33743 Knud Bonde Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE2 4 192.50
R1196 R2193 R3191 R4190
Sum770 Snit192.50
196. 68694 Svend Vahlgren Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 9 190.67
R1194 R2193 R3192 R4191
Sum770 Snit192.50
197. 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 10 189.20
R1193 R2193 R3192 R4192
Sum770 Snit192.50
198. 26268 Jens Eriksen VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE2 5 191.20
R1194 R2192 R3192 R4191
Sum769 Snit192.25
199. 23007 John Petersen Lyngby Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 9 188.89
R1193 R2192 R3192 R4192
Sum769 Snit192.25
200. 81869 Leif Nielsen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 192.00
R1193 R2193 R3191 R4191
Sum768 Snit192.00
201. 58227 Johannes Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 7 190.57
R1194 R2192 R3191 R4191
Sum768 Snit192.00
202. 43501 Børge Paulsen Broagerlands Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 7 190.57
R1193 R2192 R3192 R4191
Sum768 Snit192.00
203. 55866 Mogens Kristiansen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 8 189.75
R1196 R2193 R3190 R4189
Sum768 Snit192.00
204. 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 12 189.50
R1192 R2192 R3192 R4192
Sum768 Snit192.00
205. 38320 Inger Marie Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 10 189.40
R1193 R2192 R3192 R4191
Sum768 Snit192.00
206. 59981 Jørgen Søndergård Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 8 187.63
R1195 R2192 R3192 R4189
Sum768 Snit192.00
207. 60811 Karl Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 5 190.80
R1193 R2192 R3192 R4190
Sum767 Snit191.75
208. 69365 Paul Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 10 188.30
R1192 R2192 R3191 R4191
Sum766 Snit191.50
209. 116810 Finn Karlsson Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 8 188.50
R1195 R2191 R3190 R4189
Sum765 Snit191.25
210. 67201 Kurt Nielsen BWI Skytteafd.
DGI Storkøbenhavn
SE2 4 191.00
R1194 R2193 R3191 R4186
Sum764 Snit191.00
211. 10439 Søren Kogsbøll Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE2 4 191.00
R1192 R2191 R3191 R4190
Sum764 Snit191.00
212. 56448 Knud Nielsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 18 185.83
R1193 R2191 R3190 R4190
Sum764 Snit191.00
213. 57565 Jane Wester Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 6 190.00
R1191 R2191 R3191 R4190
Sum763 Snit190.75
214. 54928 Erik Andrè Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 14 185.29
R1193 R2192 R3190 R4188
Sum763 Snit190.75
215. 22135 Børge Mønster Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 7 187.86
R1191 R2191 R3190 R4189
Sum761 Snit190.25
216. 120475 Annette Nielsen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 190.00
R1191 R2190 R3190 R4189
Sum760 Snit190.00
217. 39413 Ejlif B. Christensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 7 188.43
R1192 R2191 R3190 R4187
Sum760 Snit190.00
218. 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 14 186.21
R1192 R2191 R3189 R4188
Sum760 Snit190.00
219. 43471 Jan Poulsen Broagerlands Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 5 189.40
R1191 R2190 R3189 R4189
Sum759 Snit189.75
220. 18356 Erling B Jacobsen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 6 188.67
R1192 R2191 R3188 R4188
Sum759 Snit189.75
221. 49725 Niels Jus. Pedersen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 5 188.40
R1193 R2193 R3189 R4184
Sum759 Snit189.75
222. 128748 Flemming Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 5 188.20
R1194 R2193 R3188 R4184
Sum759 Snit189.75
223. 31176 Hanne Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 12 187.42
R1190 R2190 R3190 R4189
Sum759 Snit189.75
224. 116797 Finn Larsen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 10 186.50
R1191 R2190 R3189 R4189
Sum759 Snit189.75
225. 38244 Leo Bergholt Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 9 186.67
R1191 R2190 R3189 R4188
Sum758 Snit189.50
226. 68831 Kurt Nielsen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 189.25
R1192 R2190 R3189 R4186
Sum757 Snit189.25
227. 55770 Tove Sønderstgård Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 5 188.60
R1191 R2190 R3189 R4187
Sum757 Snit189.25
228. 93498 Betty Guldbrandt Blåhøj Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 5 188.20
R1191 R2190 R3188 R4187
Sum756 Snit189.00
229. 54180 Finn Munksbo Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 10 185.70
R1192 R2190 R3187 R4187
Sum756 Snit189.00
230. 63343 Flemming Walther Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 12 183.42
R1192 R2188 R3188 R4188
Sum756 Snit189.00
231. 89824 Per Sørensen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE2 4 188.50
R1191 R2189 R3188 R4186
Sum754 Snit188.50
232. 33266 Jørgen Jensen Blåhøj Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 5 187.00
R1192 R2191 R3187 R4184
Sum754 Snit188.50
233. 57222 Inge Larsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 6 184.67
R1191 R2189 R3188 R4186
Sum754 Snit188.50
234. 54814 Leif Hansen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 14 183.57
R1191 R2189 R3187 R4186
Sum753 Snit188.25
235. 61518 Jytte Guldbæk Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 4 187.50
R1195 R2190 R3189 R4176
Sum750 Snit187.50
236. 129046 John Schou Hansen Jyderup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 5 183.40
R1196 R2189 R3184 R4181
Sum750 Snit187.50
237. 39278 Kurt Olsen Tistrup Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 5 185.20
R1189 R2188 R3186 R4183
Sum746 Snit186.50
238. 125561 Frede Jørgensen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 5 184.60
R1191 R2188 R3184 R4181
Sum744 Snit186.00
239. 94293 Kaj Sørensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 4 185.50
R1187 R2187 R3187 R4181
Sum742 Snit185.50
240. 119196 Ole Nielsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 8 182.13
R1188 R2186 R3185 R4183
Sum742 Snit185.50
241. 38013 Bente Andersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 10 181.40
R1187 R2186 R3186 R4183
Sum742 Snit185.50
242. 122218 Flemming S. Burkarl Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 6 183.33
R1188 R2187 R3185 R4180
Sum740 Snit185.00
243. 37907 Ingolf Vinther Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 4 184.75
R1189 R2189 R3187 R4174
Sum739 Snit184.75
244. 17817 Per Nielsen Hviid Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 5 181.60
R1194 R2184 R3181 R4177
Sum736 Snit184.00
245. 39200 Mogens Callesen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 4 183.75
R1187 R2183 R3183 R4182
Sum735 Snit183.75
246. 95606 Helge Johnson Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 6 181.50
R1185 R2183 R3183 R4182
Sum733 Snit183.25
247. 117296 Niels Ole Hansen Tistrup Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 5 181.40
R1185 R2184 R3183 R4178
Sum730 Snit182.50
248. 57583 Finn Jensen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 182.25
R1186 R2183 R3183 R4177
Sum729 Snit182.25
249. 56025 Hans Nielsen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 6 178.00
R1189 R2179 R3176 R4176
Sum720 Snit180.00
250. 104815 Niels Peder Bech Jensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 4 178.75
R1184 R2182 R3176 R4173
Sum715 Snit178.75
251. 10623 Anders L. Rasmussen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE2 4 176.25
R1180 R2177 R3176 R4172
Sum705 Snit176.25
252. 135252 Pia Slot Smedegaard Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE2 4 171.00
R1179 R2174 R3171 R4160
Sum684 Snit171.00
253. 97437 Jes Lauridsen Tistrup Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 4 165.75
R1173 R2168 R3164 R4158
Sum663 Snit165.75
254. 17242 Birgitte Kort Jørgensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 3 199.33
R1200 R2200 R3198 R4-
Sum598 Snit199.33
255. 39057 Werner Kjeldsen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
SE1 3 199.33
R1200 R2199 R3199 R4-
Sum598 Snit199.33
256. 21701 Henning B Clausen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 3 197.33
R1199 R2197 R3196 R4-
Sum592 Snit197.33
257. 25369 Bjarne Andersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 3 197.00
R1200 R2198 R3193 R4-
Sum591 Snit197.00
258. 42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 3 196.33
R1197 R2197 R3195 R4-
Sum589 Snit196.33
259. 31155 Jan V. Mortensen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 3 196.33
R1199 R2196 R3194 R4-
Sum589 Snit196.33
260. 42992 Gunnar Holm Rasmussen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 3 196.00
R1198 R2196 R3194 R4-
Sum588 Snit196.00
261. 112816 Bernhard Hansen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 3 196.00
R1197 R2196 R3195 R4-
Sum588 Snit196.00
262. 25243 Niels Jørn Johansen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 3 195.67
R1197 R2196 R3194 R4-
Sum587 Snit195.67
263. 17344 Maja Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 3 194.33
R1196 R2195 R3192 R4-
Sum583 Snit194.33
264. 40522 Poul Jørgensen Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 3 194.33
R1197 R2194 R3192 R4-
Sum583 Snit194.33
265. 42421 Jørgen Lyk Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 3 194.33
R1197 R2194 R3192 R4-
Sum583 Snit194.33
266. 101762 Poul Erik Christensen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 193.67
R1195 R2195 R3191 R4-
Sum581 Snit193.67
267. 42834 Ole Hansen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 3 193.33
R1196 R2192 R3192 R4-
Sum580 Snit193.33
268. 83010 Erik Dall Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 3 193.00
R1196 R2195 R3188 R4-
Sum579 Snit193.00
269. 107142 Benny Jørgen Ohlsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 191.67
R1192 R2192 R3191 R4-
Sum575 Snit191.67
270. 18053 Leif Jensen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 3 189.67
R1192 R2189 R3188 R4-
Sum569 Snit189.67
271. 25240 Ole Truelsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 3 188.67
R1193 R2188 R3185 R4-
Sum566 Snit188.67
272. 57564 Jess Nielsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 185.67
R1189 R2185 R3183 R4-
Sum557 Snit185.67
273. 102499 Lasse Andersen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 185.67
R1187 R2185 R3185 R4-
Sum557 Snit185.67
274. 81504 Claus Kristensen Lyngby Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 3 184.67
R1191 R2187 R3176 R4-
Sum554 Snit184.67
275. 37620 Søren Madsen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 3 181.67
R1183 R2183 R3179 R4-
Sum545 Snit181.67
276. 43491 Dan Larsen Broagerlands Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 3 179.33
R1183 R2181 R3174 R4-
Sum538 Snit179.33
277. 39407 Erik Mathiasen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 3 173.67
R1179 R2175 R3167 R4-
Sum521 Snit173.67
278. 61094 Bent Knudsen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 2 199.00
R1199 R2199 R3- R4-
Sum398 Snit199.00
279. 28888 Leif Noppenau Karby Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 2 198.50
R1200 R2197 R3- R4-
Sum397 Snit198.50
280. 26007 Hans Thomsen V.R.V.S.
DGI Østjylland
SE2 2 197.50
R1199 R2196 R3- R4-
Sum395 Snit197.50
281. 17347 Knud ove Gammeljord Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 2 197.00
R1199 R2195 R3- R4-
Sum394 Snit197.00
282. 44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 2 197.00
R1198 R2196 R3- R4-
Sum394 Snit197.00
283. 30258 Gert Østergård Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 2 197.00
R1198 R2196 R3- R4-
Sum394 Snit197.00
284. 30694 Anders Helleskov Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
SE1 2 196.50
R1197 R2196 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
285. 106685 Ole Jespersen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 2 196.00
R1197 R2195 R3- R4-
Sum392 Snit196.00
286. 44249 Ib-Detlev Hulgard Haderslev Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 2 195.50
R1198 R2193 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
287. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 2 195.50
R1197 R2194 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
288. 44078 Valdemar Nielsen Haderslev Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 2 194.50
R1196 R2193 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
289. 54298 Mogens Guldborg Jensen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 2 194.50
R1195 R2194 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
290. 35378 Preben Sørensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 2 194.50
R1196 R2193 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
291. 48293 Bent Ove Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 194.50
R1196 R2193 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
292. 101371 Ben Oliver Sancoeur Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 2 194.50
R1195 R2194 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
293. 97318 Niels Olsen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 2 194.50
R1196 R2193 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
294. 49581 Lise Larsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 2 193.50
R1196 R2191 R3- R4-
Sum387 Snit193.50
295. 86979 Jørn Alfastsen Værløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE1 2 193.00
R1194 R2192 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
296. 16498 Frede Kristensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE2 2 192.50
R1196 R2189 R3- R4-
Sum385 Snit192.50
297. 109972 Kjeld Jensen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 192.00
R1194 R2190 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
298. 25989 Jette Nielsen V.R.V.S.
DGI Østjylland
SE2 2 191.50
R1196 R2187 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
299. 15402 Per Schultz Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 2 190.50
R1198 R2183 R3- R4-
Sum381 Snit190.50
300. 25436 Per Hansen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 2 190.00
R1190 R2190 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
301. 134604 Ejgild Hansen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 2 190.00
R1193 R2187 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
302. 130536 Leo Loubjerg Hansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 190.00
R1191 R2189 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
303. 53583 Lisa Jørgensen Ravnsborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 189.50
R1191 R2188 R3- R4-
Sum379 Snit189.50
304. 56455 Jørgen Jensen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 188.00
R1188 R2188 R3- R4-
Sum376 Snit188.00
305. 87832 Carl-Jørgen Harlund Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 2 187.00
R1191 R2183 R3- R4-
Sum374 Snit187.00
306. 54631 Bjarne Skov Pedersen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 186.50
R1188 R2185 R3- R4-
Sum373 Snit186.50
307. 130316 Heine Christiansen Haderslev Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 2 185.50
R1186 R2185 R3- R4-
Sum371 Snit185.50
308. 11768 Ruby Larsen Vilsted Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 2 184.00
R1188 R2180 R3- R4-
Sum368 Snit184.00
309. 56463 Hans Madsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 182.50
R1183 R2182 R3- R4-
Sum365 Snit182.50
310. 54842 Kaj Pil Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 182.00
R1183 R2181 R3- R4-
Sum364 Snit182.00
311. 60795 Knud Thylkær Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 179.00
R1179 R2179 R3- R4-
Sum358 Snit179.00
312. 88037 Palle Andersen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 178.00
R1179 R2177 R3- R4-
Sum356 Snit178.00
313. 55828 Poul Hansen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 178.00
R1181 R2175 R3- R4-
Sum356 Snit178.00
314. 133007 Claus Hega Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 176.00
R1183 R2169 R3- R4-
Sum352 Snit176.00
315. 49642 Helge Larsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 1 199.00
R1199 R2- R3- R4-
Sum199 Snit199.00
316. 56001 Jan Mortensen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
317. 21256 Einar Højsgård Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
318. 17359 Finn Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
319. 136730 Søren Ronald Friis Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
320. 90904 Kurt Christiansen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
SE2 1 194.00
R1194 R2- R3- R4-
Sum194 Snit194.00
321. 111107 Kaj Levi Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 194.00
R1194 R2- R3- R4-
Sum194 Snit194.00
322. 104920 Ole Steen Johansen Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE1 1 194.00
R1194 R2- R3- R4-
Sum194 Snit194.00
323. 58602 Henning Christensen Jyderup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 194.00
R1194 R2- R3- R4-
Sum194 Snit194.00
324. 27594 Peter Damgård Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 1 193.00
R1193 R2- R3- R4-
Sum193 Snit193.00
325. 29765 Frits R. Larsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
SE1 1 192.00
R1192 R2- R3- R4-
Sum192 Snit192.00
326. 135249 Jørgen Skott Jensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 1 192.00
R1192 R2- R3- R4-
Sum192 Snit192.00
327. 113026 Anker Hoch Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
SE2 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
328. 60617 Jens Kristian Andreasen Gundsølille Sg&if
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 190.00
R1190 R2- R3- R4-
Sum190 Snit190.00
329. 105152 Hans Chr. Schmidt Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 1 190.00
R1190 R2- R3- R4-
Sum190 Snit190.00
330. 15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 1 189.00
R1189 R2- R3- R4-
Sum189 Snit189.00
331. 27997 Ivan Hestehauge Skive skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 1 188.00
R1188 R2- R3- R4-
Sum188 Snit188.00
332. 120634 Gert Sewohl Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE2 1 188.00
R1188 R2- R3- R4-
Sum188 Snit188.00
333. 113028 Folmer S. Gørtz Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
SE2 1 187.00
R1187 R2- R3- R4-
Sum187 Snit187.00
334. 126295 Finn Johansen Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE2 1 187.00
R1187 R2- R3- R4-
Sum187 Snit187.00
335. 116951 Preben Andersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
336. 119631 Karl Johan Madsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 181.00
R1181 R2- R3- R4-
Sum181 Snit181.00
337. 40499 Svend Åge Sørensen Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 1 178.00
R1178 R2- R3- R4-
Sum178 Snit178.00
338. 33147 Peder Johansen Brande Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 1 175.00
R1175 R2- R3- R4-
Sum175 Snit175.00
339. 26192 Birgit Just Borgbjerg Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE2 1 175.00
R1175 R2- R3- R4-
Sum175 Snit175.00
340. 57743 Jette Illemann Larsen Jyderup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 173.00
R1173 R2- R3- R4-
Sum173 Snit173.00

Til toppen