Riffel, 50m - Voksen Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 25. april 2019 - kl. 06:03
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS1 25 196.04
R1199 R2199 R3199 R4199
Sum796 Snit199.00
2. 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 22 196.14
R1200 R2199 R3198 R4198
Sum795 Snit198.75
3. 39794 Line Petermann Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS1 6 197.67
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
4. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 24 196.67
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
5. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
VS1 9 196.67
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
6. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS1 12 196.33
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
7. 43006 Esben Egeskov Jakobsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
VS1 4 198.00
R1200 R2199 R3198 R4195
Sum792 Snit198.00
8. 31260 Rikke Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS1 4 197.75
R1199 R2199 R3197 R4196
Sum791 Snit197.75
9. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 18 194.39
R1199 R2198 R3196 R4196
Sum789 Snit197.25
10. 19126 Tage Grubbe Andersen Skals Skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 13 193.23
R1199 R2197 R3197 R4196
Sum789 Snit197.25
11. 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS1 18 194.11
R1197 R2197 R3197 R4197
Sum788 Snit197.00
12. 19101 Knud Christensen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 7 194.43
R1198 R2198 R3196 R4195
Sum787 Snit196.75
13. 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 11 193.82
R1197 R2197 R3197 R4196
Sum787 Snit196.75
14. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
VS1 15 194.33
R1197 R2197 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
15. 42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS2 19 192.74
R1198 R2197 R3196 R4195
Sum786 Snit196.50
16. 33713 Alex Møberg Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
VS1 6 195.33
R1197 R2197 R3196 R4195
Sum785 Snit196.25
17. 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 9 194.00
R1196 R2196 R3196 R4196
Sum784 Snit196.00
18. 62534 Lennart Qvist Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS2 14 192.50
R1198 R2196 R3195 R4195
Sum784 Snit196.00
19. 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS1 10 194.10
R1196 R2196 R3195 R4195
Sum782 Snit195.50
20. 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS1 10 193.60
R1197 R2195 R3195 R4195
Sum782 Snit195.50
21. 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 21 193.29
R1197 R2195 R3195 R4195
Sum782 Snit195.50
22. 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 14 192.00
R1197 R2196 R3195 R4194
Sum782 Snit195.50
23. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS2 18 190.72
R1197 R2196 R3195 R4194
Sum782 Snit195.50
24. 60116 Nicolai Andersen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 6 193.33
R1199 R2196 R3193 R4193
Sum781 Snit195.25
25. 60633 Claus Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS2 13 192.38
R1198 R2196 R3194 R4193
Sum781 Snit195.25
26. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 7 194.43
R1197 R2195 R3194 R4194
Sum780 Snit195.00
27. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS1 7 194.14
R1196 R2195 R3195 R4194
Sum780 Snit195.00
28. 17480 Thomas Danielsen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
VS1 6 194.00
R1198 R2195 R3194 R4193
Sum780 Snit195.00
29. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 17 192.94
R1195 R2195 R3195 R4195
Sum780 Snit195.00
30. 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 13 191.31
R1196 R2195 R3194 R4194
Sum779 Snit194.75
31. 62454 Allan J. Asmussen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS2 17 191.12
R1197 R2197 R3194 R4191
Sum779 Snit194.75
32. 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
VS2 22 190.23
R1195 R2195 R3195 R4194
Sum779 Snit194.75
33. 43374 Allan Clausen Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 15 189.73
R1195 R2195 R3195 R4194
Sum779 Snit194.75
34. 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 5 193.80
R1197 R2195 R3194 R4192
Sum778 Snit194.50
35. 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 9 192.11
R1195 R2195 R3195 R4193
Sum778 Snit194.50
36. 43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS2 15 191.47
R1196 R2195 R3194 R4193
Sum778 Snit194.50
37. 61028 Susanne Ager Höy Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
VS2 12 191.17
R1196 R2195 R3194 R4193
Sum778 Snit194.50
38. 42652 Jørn Chr. Krogh Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
VS1 6 193.33
R1195 R2194 R3194 R4194
Sum777 Snit194.25
39. 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 9 191.89
R1195 R2195 R3194 R4193
Sum777 Snit194.25
40. 54958 Carsten Klich Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 4 194.00
R1198 R2196 R3196 R4186
Sum776 Snit194.00
41. 130231 Anant Choubey Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS2 14 192.14
R1194 R2194 R3194 R4194
Sum776 Snit194.00
42. 69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS2 19 191.11
R1194 R2194 R3194 R4194
Sum776 Snit194.00
43. 48025 Morten Laursen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS1 4 193.75
R1197 R2196 R3194 R4188
Sum775 Snit193.75
44. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 13 192.00
R1194 R2194 R3194 R4193
Sum775 Snit193.75
45. 81045 Thomas Holm Pedersen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 11 189.09
R1197 R2193 R3193 R4192
Sum775 Snit193.75
46. 16969 Morten Larsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 8 191.50
R1195 R2193 R3193 R4193
Sum774 Snit193.50
47. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS2 13 190.85
R1194 R2194 R3193 R4192
Sum773 Snit193.25
48. 68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS2 13 189.69
R1195 R2194 R3192 R4192
Sum773 Snit193.25
49. 106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS2 20 188.20
R1194 R2194 R3194 R4191
Sum773 Snit193.25
50. 68949 Claus Bruun Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 15 191.33
R1194 R2193 R3193 R4192
Sum772 Snit193.00
51. 28015 Hardy Larsen Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 10 189.00
R1194 R2194 R3193 R4191
Sum772 Snit193.00
52. 25354 Claus P V Jensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 5 192.20
R1195 R2194 R3191 R4191
Sum771 Snit192.75
53. 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 8 190.88
R1194 R2193 R3193 R4191
Sum771 Snit192.75
54. 27351 Mads Priess Christoffersen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 15 189.33
R1194 R2193 R3192 R4192
Sum771 Snit192.75
55. 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS2 15 188.87
R1193 R2193 R3193 R4192
Sum771 Snit192.75
56. 42699 Frank Hansen Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
VS2 4 192.50
R1193 R2193 R3192 R4192
Sum770 Snit192.50
57. 42754 Torben Larsen Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
VS2 4 192.50
R1196 R2194 R3191 R4189
Sum770 Snit192.50
58. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 6 190.67
R1198 R2193 R3190 R4189
Sum770 Snit192.50
59. 61619 Marianne Lamhauge Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 6 190.67
R1196 R2193 R3192 R4188
Sum769 Snit192.25
60. 69344 Signe Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 7 189.43
R1193 R2193 R3192 R4191
Sum769 Snit192.25
61. 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 15 188.73
R1194 R2192 R3192 R4191
Sum769 Snit192.25
62. 69591 Arne Berg Søeballe Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 34 186.65
R1193 R2192 R3192 R4192
Sum769 Snit192.25
63. 49522 Poul H. Jørgensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
VS2 10 189.80
R1194 R2192 R3191 R4191
Sum768 Snit192.00
64. 15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 11 188.82
R1193 R2193 R3191 R4191
Sum768 Snit192.00
65. 53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 7 188.57
R1194 R2193 R3191 R4190
Sum768 Snit192.00
66. 47395 Jesper Eckardt Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS2 10 188.90
R1193 R2192 R3191 R4191
Sum767 Snit191.75
67. 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS3 10 187.40
R1195 R2192 R3191 R4189
Sum767 Snit191.75
68. 17356 Gitte Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
VS3 8 185.13
R1194 R2193 R3191 R4189
Sum767 Snit191.75
69. 62432 Bjarne Sørensen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS2 4 191.50
R1196 R2192 R3192 R4186
Sum766 Snit191.50
70. 55222 Jacob Nielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 12 187.75
R1195 R2192 R3190 R4189
Sum766 Snit191.50
71. 34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS3 16 187.56
R1192 R2192 R3191 R4191
Sum766 Snit191.50
72. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 17 187.53
R1193 R2192 R3191 R4190
Sum766 Snit191.50
73. 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 15 187.40
R1193 R2192 R3191 R4190
Sum766 Snit191.50
74. 60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 5 190.80
R1192 R2192 R3191 R4190
Sum765 Snit191.25
75. 51010 Egon Nielsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
VS2 5 190.60
R1193 R2192 R3191 R4189
Sum765 Snit191.25
76. 17339 Preben Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
VS2 7 189.43
R1193 R2192 R3190 R4190
Sum765 Snit191.25
77. 61077 Finn Marcher Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
VS2 6 189.17
R1194 R2192 R3192 R4187
Sum765 Snit191.25
78. 25202 Torben Kristensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS3 8 187.50
R1194 R2193 R3190 R4188
Sum765 Snit191.25
79. 115847 Søren Juul Møller Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS3 15 187.00
R1192 R2192 R3191 R4190
Sum765 Snit191.25
80. 68878 Elan Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 7 189.00
R1192 R2192 R3191 R4189
Sum764 Snit191.00
81. 16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 9 188.33
R1192 R2191 R3191 R4190
Sum764 Snit191.00
82. 128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS3 18 187.06
R1193 R2191 R3190 R4190
Sum764 Snit191.00
83. 96896 Pia Jensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
VS3 11 186.73
R1194 R2191 R3190 R4189
Sum764 Snit191.00
84. 107204 Sebastian Faber Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
VS2 5 189.20
R1194 R2193 R3193 R4183
Sum763 Snit190.75
85. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS3 8 186.13
R1193 R2192 R3190 R4188
Sum763 Snit190.75
86. 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 5 189.40
R1193 R2191 R3190 R4188
Sum762 Snit190.50
87. 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
VS3 8 186.75
R1194 R2190 R3190 R4188
Sum762 Snit190.50
88. 62466 Thomas Pedersen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
VS2 6 189.00
R1194 R2190 R3189 R4188
Sum761 Snit190.25
89. 27869 Michael Lauritsen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 8 187.88
R1193 R2191 R3189 R4188
Sum761 Snit190.25
90. 43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS3 8 186.75
R1192 R2191 R3189 R4189
Sum761 Snit190.25
91. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 18 186.33
R1191 R2190 R3190 R4190
Sum761 Snit190.25
92. 39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS3 16 185.63
R1196 R2190 R3188 R4187
Sum761 Snit190.25
93. 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
VS2 4 190.00
R1191 R2191 R3190 R4188
Sum760 Snit190.00
94. 62657 Lars Sørensen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
VS3 10 187.00
R1191 R2191 R3189 R4189
Sum760 Snit190.00
95. 53137 Hanne Andersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 11 186.36
R1192 R2191 R3189 R4188
Sum760 Snit190.00
96. 21272 Daniel Vase Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS3 7 180.14
R1192 R2191 R3191 R4185
Sum759 Snit189.75
97. 42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
VS3 5 187.40
R1194 R2191 R3187 R4186
Sum758 Snit189.50
98. 37355 Niels Hybholt Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
VS3 19 186.00
R1191 R2189 R3189 R4188
Sum757 Snit189.25
99. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 12 185.58
R1192 R2190 R3188 R4187
Sum757 Snit189.25
100. 52514 Pia Nielsen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
VS2 4 189.00
R1193 R2191 R3187 R4185
Sum756 Snit189.00
101. 53422 Ib Henriksen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 11 185.27
R1195 R2188 R3187 R4186
Sum756 Snit189.00
102. 27992 Jan Schmidt Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 11 184.45
R1190 R2189 R3189 R4188
Sum756 Snit189.00
103. 55337 Kenneth Westergaard Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 10 184.70
R1190 R2189 R3188 R4188
Sum755 Snit188.75
104. 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS3 7 186.57
R1191 R2189 R3188 R4186
Sum754 Snit188.50
105. 15792 Poul Michael Dalbøge Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 9 184.11
R1193 R2192 R3187 R4182
Sum754 Snit188.50
106. 54434 Palle Henriksen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 13 184.00
R1192 R2188 R3187 R4187
Sum754 Snit188.50
107. 101878 Rene Møller Maciejewski Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 14 183.86
R1189 R2189 R3188 R4187
Sum753 Snit188.25
108. 15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 4 188.00
R1190 R2189 R3187 R4186
Sum752 Snit188.00
109. 15859 Mads Sigsgaard Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 5 186.20
R1194 R2188 R3185 R4185
Sum752 Snit188.00
110. 63482 Niels Christensen Alsønderup S, G & I
DGI Nordsjælland
VS3 6 185.50
R1192 R2189 R3188 R4183
Sum752 Snit188.00
111. 60401 Eskil Gotfredsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 13 184.54
R1189 R2188 R3188 R4187
Sum752 Snit188.00
112. 61108 Søren Clausen Østermarie Skytteforening
DGI Bornholm
VS3 4 187.75
R1191 R2189 R3186 R4185
Sum751 Snit187.75
113. 121197 Thomas Brun Madsen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
VS3 4 187.75
R1190 R2189 R3186 R4186
Sum751 Snit187.75
114. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS3 16 180.56
R1191 R2189 R3186 R4185
Sum751 Snit187.75
115. 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
VS3 8 182.88
R1193 R2187 R3185 R4185
Sum750 Snit187.50
116. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 5 186.40
R1190 R2188 R3186 R4185
Sum749 Snit187.25
117. 70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS3 14 184.14
R1188 R2188 R3187 R4186
Sum749 Snit187.25
118. 55178 Lars Nøhr Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 7 185.29
R1192 R2188 R3184 R4184
Sum748 Snit187.00
119. 105689 Niclas Jensen Tryg og Nordea Liv & Pension Idrætsklub
DGI Storkøbenhavn
VS3 4 186.25
R1192 R2187 R3186 R4180
Sum745 Snit186.25
120. 60330 Henning Sørensen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 7 183.71
R1191 R2185 R3185 R4184
Sum745 Snit186.25
121. 69336 Stefan Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 6 184.67
R1188 R2186 R3185 R4185
Sum744 Snit186.00
122. 34575 Nicolai Beier Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS3 4 185.75
R1188 R2187 R3186 R4182
Sum743 Snit185.75
123. 15856 Mads Juul Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 8 184.00
R1187 R2187 R3185 R4184
Sum743 Snit185.75
124. 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 11 182.82
R1187 R2187 R3186 R4183
Sum743 Snit185.75
125. 55698 Karsten Larsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 15 179.47
R1188 R2186 R3186 R4183
Sum743 Snit185.75
126. 123793 Michael Kofoed Schou Gjellerup Sdr. S G & I
DGI Midtjylland
VS3 13 179.38
R1189 R2186 R3183 R4183
Sum741 Snit185.25
127. 130088 Michael Bjerre Hellerup Skyde Selskab
DGI Storkøbenhavn
VS3 4 185.00
R1186 R2186 R3184 R4184
Sum740 Snit185.00
128. 15968 Daniel Dalbøge Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 9 183.22
R1186 R2185 R3185 R4184
Sum740 Snit185.00
129. 61048 Mikael Jørgensen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
VS3 9 181.33
R1187 R2185 R3184 R4182
Sum738 Snit184.50
130. 113118 Anders Hansen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS3 4 184.00
R1188 R2184 R3184 R4180
Sum736 Snit184.00
131. 27876 Martin Lauritsen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 8 179.25
R1187 R2185 R3182 R4182
Sum736 Snit184.00
132. 22580 Henrik Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 7 182.14
R1187 R2184 R3182 R4181
Sum734 Snit183.50
133. 13653 Jørgen Jensen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 5 182.20
R1185 R2185 R3183 R4180
Sum733 Snit183.25
134. 45812 Bjerne Schneider Johannesen Herrested Skytteforening
DGI Fyn
VS3 4 183.00
R1189 R2187 R3179 R4177
Sum732 Snit183.00
135. 83255 Kristian Bak Pedersen Bjergby SGI&U
DGI Nordjylland
VS3 7 179.14
R1188 R2182 R3180 R4180
Sum730 Snit182.50
136. 111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS3 13 177.38
R1186 R2181 R3181 R4181
Sum729 Snit182.25
137. 65332 Jens Mikkelsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 4 182.00
R1187 R2186 R3181 R4174
Sum728 Snit182.00
138. 69328 Søren Smith Rasmussen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 4 182.00
R1188 R2186 R3180 R4174
Sum728 Snit182.00
139. 23502 Mogens Andersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
VS3 5 179.00
R1188 R2184 R3180 R4176
Sum728 Snit182.00
140. 27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 16 176.94
R1185 R2182 R3181 R4180
Sum728 Snit182.00
141. 12264 Henning Nørris Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 5 180.40
R1189 R2181 R3179 R4178
Sum727 Snit181.75
142. 94338 Ryan Mikkelsen Bjergby SGI&U
DGI Nordjylland
VS3 7 178.86
R1184 R2184 R3180 R4179
Sum727 Snit181.75
143. 121714 Finn Zimmer Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 7 178.71
R1183 R2181 R3179 R4179
Sum722 Snit180.50
144. 88757 Bendt Kjærsig Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
VS3 11 176.00
R1183 R2180 R3180 R4179
Sum722 Snit180.50
145. 25799 Mikkel Lund Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS3 4 180.25
R1185 R2184 R3177 R4175
Sum721 Snit180.25
146. 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 6 177.83
R1181 R2180 R3180 R4177
Sum718 Snit179.50
147. 46778 Hans Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
VS3 4 178.75
R1181 R2180 R3178 R4176
Sum715 Snit178.75
148. 16942 Peter Anthonisen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
VS3 7 177.71
R1180 R2179 R3179 R4177
Sum715 Snit178.75
149. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 8 175.00
R1184 R2177 R3177 R4176
Sum714 Snit178.50
150. 34644 John Jensen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS3 4 178.00
R1181 R2180 R3177 R4174
Sum712 Snit178.00
151. 13100 Per Andersen Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
VS3 4 178.00
R1184 R2177 R3176 R4175
Sum712 Snit178.00
152. 50469 Jens Gormsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
VS3 5 176.00
R1181 R2181 R3177 R4171
Sum710 Snit177.50
153. 20012 Frederik Laursen Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS3 6 174.50
R1180 R2179 R3178 R4172
Sum709 Snit177.25
154. 21999 Henrik Søndergård Møller Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 7 171.29
R1177 R2175 R3173 R4172
Sum697 Snit174.25
155. 61580 Carsten Christensen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
VS3 12 165.83
R1180 R2173 R3173 R4171
Sum697 Snit174.25
156. 121195 Ulrik Kähler Haarby Skytteforening
DGI Fyn
VS3 4 173.75
R1177 R2175 R3172 R4171
Sum695 Snit173.75
157. 25565 Jens Jensen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
VS3 4 165.00
R1172 R2166 R3164 R4158
Sum660 Snit165.00
158. 111907 Kaj E. Nielsen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 5 163.20
R1171 R2168 R3164 R4157
Sum660 Snit165.00
159. 128607 Rene Skov Hansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
VS3 4 156.75
R1166 R2156 R3154 R4151
Sum627 Snit156.75
160. 35128 René Kristiansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS1 3 198.00
R1199 R2198 R3197 R4-
Sum594 Snit198.00
161. 26495 Steffen Halfdan Olsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 3 197.00
R1198 R2198 R3195 R4-
Sum591 Snit197.00
162. 25247 Nanna Bissø Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
VS1 3 196.00
R1197 R2197 R3194 R4-
Sum588 Snit196.00
163. 34977 Jørgen Kjær Andersen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS1 3 195.67
R1197 R2196 R3194 R4-
Sum587 Snit195.67
164. 24945 Kim Larsen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
VS1 3 193.33
R1195 R2194 R3191 R4-
Sum580 Snit193.33
165. 14807 Gorm Østergaard Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 9 137.22
R1155 R2144 R3142 R4139
Sum580 Snit145.00
166. 62329 Jan O. Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS1 3 193.00
R1194 R2193 R3192 R4-
Sum579 Snit193.00
167. 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 3 192.33
R1194 R2193 R3190 R4-
Sum577 Snit192.33
168. 27931 Kim Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 3 192.00
R1193 R2192 R3191 R4-
Sum576 Snit192.00
169. 62091 Dorthe Overgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS2 3 191.67
R1194 R2193 R3188 R4-
Sum575 Snit191.67
170. 35077 Berit Andersen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS2 3 191.33
R1194 R2191 R3189 R4-
Sum574 Snit191.33
171. 64413 Michael F. Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS2 3 191.00
R1192 R2191 R3190 R4-
Sum573 Snit191.00
172. 47854 Kurt Asmussen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
VS2 3 190.00
R1192 R2190 R3188 R4-
Sum570 Snit190.00
173. 28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 3 189.67
R1192 R2189 R3188 R4-
Sum569 Snit189.67
174. 70084 Henrik D. S. Holme Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 3 187.00
R1193 R2187 R3181 R4-
Sum561 Snit187.00
175. 42676 Jan Sørensen Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
VS3 3 185.67
R1187 R2186 R3184 R4-
Sum557 Snit185.67
176. 33284 Jesper Madsen Brande Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS3 3 184.67
R1187 R2186 R3181 R4-
Sum554 Snit184.67
177. 13651 Jørgen Brogård Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 3 184.67
R1189 R2185 R3180 R4-
Sum554 Snit184.67
178. 60370 Michael Å. Hansen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 3 183.00
R1188 R2181 R3180 R4-
Sum549 Snit183.00
179. 58179 Ole Hardon Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 3 179.67
R1181 R2181 R3177 R4-
Sum539 Snit179.67
180. 48270 Charles Banke Hansen Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
VS3 3 174.33
R1179 R2174 R3170 R4-
Sum523 Snit174.33
181. 48138 Jørgen Andersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS3 3 174.33
R1179 R2172 R3172 R4-
Sum523 Snit174.33
182. 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 3 165.67
R1170 R2166 R3161 R4-
Sum497 Snit165.67
183. 13678 Hans Verner Frandsen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 3 163.33
R1169 R2162 R3159 R4-
Sum490 Snit163.33
184. 133716 Michael Nielsen Tommerup Skytteforening
DGI Fyn
VS3 3 146.00
R1158 R2155 R3125 R4-
Sum438 Snit146.00
185. 32352 Kristian Grene Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS2 2 193.50
R1195 R2192 R3- R4-
Sum387 Snit193.50
186. 10984 Anne-Mai Madsen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
VS1 2 193.00
R1194 R2192 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
187. 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 2 192.50
R1194 R2191 R3- R4-
Sum385 Snit192.50
188. 25387 Anders Alexandersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 2 192.50
R1193 R2192 R3- R4-
Sum385 Snit192.50
189. 50476 Ivan Knudsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
VS2 2 192.00
R1193 R2191 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
190. 52619 Henning Larsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
VS2 2 192.00
R1192 R2192 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
191. 52737 Jesper Lyck Hansen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
VS2 2 191.50
R1192 R2191 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
192. 57295 Poul Kristensen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS2 2 191.50
R1192 R2191 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
193. 99690 Lasse T Andersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 2 191.00
R1192 R2190 R3- R4-
Sum382 Snit191.00
194. 80900 Kim Nørager Bay Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
VS2 2 190.00
R1191 R2189 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
195. 95000 Jon Luckmann Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 2 189.50
R1190 R2189 R3- R4-
Sum379 Snit189.50
196. 41611 Bent P. Nielsen Gørding/Vejrup Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 2 189.50
R1192 R2187 R3- R4-
Sum379 Snit189.50
197. 49642 Helge Larsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
VS2 2 189.00
R1194 R2184 R3- R4-
Sum378 Snit189.00
198. 43415 Pernille Porep Hadberg Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS2 2 188.50
R1189 R2188 R3- R4-
Sum377 Snit188.50
199. 63046 Mads Frandsen Dauglykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
VS2 2 188.50
R1191 R2186 R3- R4-
Sum377 Snit188.50
200. 61144 Bent Clausen Østermarie Skytteforening
DGI Bornholm
VS3 2 187.50
R1189 R2186 R3- R4-
Sum375 Snit187.50
201. 35602 Jens Nyby Petersen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
VS3 2 184.50
R1186 R2183 R3- R4-
Sum369 Snit184.50
202. 21329 Benjamin Brown Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 2 184.00
R1187 R2181 R3- R4-
Sum368 Snit184.00
203. 21962 Ann-Kirstine Larsen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 2 184.00
R1184 R2184 R3- R4-
Sum368 Snit184.00
204. 49125 Frank Nielsen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
VS3 2 184.00
R1185 R2183 R3- R4-
Sum368 Snit184.00
205. 27146 Allan Sørensen Karby Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS3 2 183.50
R1186 R2181 R3- R4-
Sum367 Snit183.50
206. 73415 Per Skovlund Nielsen Langå & omegns skytteforening
DGI Østjylland
VS3 2 182.50
R1186 R2179 R3- R4-
Sum365 Snit182.50
207. 48012 Niels Hansen Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
VS3 2 181.00
R1184 R2178 R3- R4-
Sum362 Snit181.00
208. 53807 Henrik Leon Hansen Ravnsborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 2 179.50
R1184 R2175 R3- R4-
Sum359 Snit179.50
209. 56375 Jesper Gerner Malmborg Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 2 179.00
R1183 R2175 R3- R4-
Sum358 Snit179.00
210. 60395 Jette Karlsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 2 178.50
R1180 R2177 R3- R4-
Sum357 Snit178.50
211. 112073 Steffen Højmark Jensen Brændeskov/Brudager SG&I, Skydning
DGI Fyn
VS3 2 178.50
R1184 R2173 R3- R4-
Sum357 Snit178.50
212. 37907 Ingolf Vinther Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
VS3 2 178.00
R1179 R2177 R3- R4-
Sum356 Snit178.00
213. 15633 Eyvind Kristensen Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 2 177.00
R1179 R2175 R3- R4-
Sum354 Snit177.00
214. 62145 Uffe Christensen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS3 2 173.00
R1174 R2172 R3- R4-
Sum346 Snit173.00
215. 131817 Jørgen Eskildsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
VS3 2 168.50
R1172 R2165 R3- R4-
Sum337 Snit168.50
216. 13668 Jan Viese Sørensen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 2 167.50
R1172 R2163 R3- R4-
Sum335 Snit167.50
217. 96716 Poul-Erik Kristensen Postens Skytteforening
DGI Østjylland
VS3 2 160.50
R1162 R2159 R3- R4-
Sum321 Snit160.50
218. 134737 Morten Friis Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
VS3 2 151.50
R1169 R2134 R3- R4-
Sum303 Snit151.50
219. 18827 Lars Christian Hjørnholt Langå & omegns skytteforening
DGI Østjylland
VS3 2 149.00
R1149 R2149 R3- R4-
Sum298 Snit149.00
220. 35590 Jesper K. Mortensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS1 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00
221. 48182 Jacob Helding Larsen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS2 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
222. 57413 Morten Larsen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS2 1 188.00
R1188 R2- R3- R4-
Sum188 Snit188.00
223. 20905 Steen Skallebæk Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
VS3 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
224. 62229 Mette Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
225. 23037 Peter Skøtt Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS3 1 183.00
R1183 R2- R3- R4-
Sum183 Snit183.00
226. 45411 Ole Vagn Jensen Hesselager Fore. Sportsklubber
DGI Fyn
VS3 1 182.00
R1182 R2- R3- R4-
Sum182 Snit182.00
227. 69462 Henrik Pangel Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 1 182.00
R1182 R2- R3- R4-
Sum182 Snit182.00
228. 56426 Simon Madsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 1 182.00
R1182 R2- R3- R4-
Sum182 Snit182.00
229. 35880 Martin Holst Nørmark Ulfborg Bys Skytteforening
DGI Vestjylland
VS3 1 178.00
R1178 R2- R3- R4-
Sum178 Snit178.00
230. 134383 Peter Bladt Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 1 176.00
R1176 R2- R3- R4-
Sum176 Snit176.00
231. 39476 Bent Christensen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
VS3 1 172.00
R1172 R2- R3- R4-
Sum172 Snit172.00
232. 34028 Egon Knudsen Holsted Skyttekreds
DGI Sydvest
VS3 1 168.00
R1168 R2- R3- R4-
Sum168 Snit168.00
233. 117560 Martin Stockholm Brændeskov/Brudager SG&I, Skydning
DGI Fyn
VS3 1 165.00
R1165 R2- R3- R4-
Sum165 Snit165.00

Til toppen