Riffel, 50m - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 25. april 2019 - kl. 06:03
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 31 199.06
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
2. 68928 Peter Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 14 198.71
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
3. 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 19 198.63
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
4. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE1 19 198.47
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
5. 20954 Per Christiansen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 27 198.41
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
6. 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 30 197.90
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
7. 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
SE1 35 197.71
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
8. 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 25 197.76
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
9. 34740 Hardy Larsen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 24 196.63
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
10. 61799 Peter Hansen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 8 198.50
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
11. 44463 Kristian R. Petersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 10 198.30
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
12. 35506 Lars Kring Mortensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 8 198.00
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
13. 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 14 197.93
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
14. 61327 Poul Henrik Brandt Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 19 197.47
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
15. 50893 Bente M. Lohmann Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE1 11 197.00
R1200 R2200 R3200 R4198
Sum798 Snit199.50
16. 54902 Hans Pil Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 25 195.48
R1200 R2200 R3200 R4198
Sum798 Snit199.50
17. 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 9 197.67
R1200 R2200 R3199 R4198
Sum797 Snit199.25
18. 49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 13 197.23
R1200 R2200 R3199 R4198
Sum797 Snit199.25
19. 57255 Kurt Møller Pedersen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 8 198.25
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
20. 21701 Henning B Clausen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 5 198.20
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
21. 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 7 197.57
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
22. 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 10 197.50
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
23. 80544 Paul Landsfeldt Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
SE1 9 197.44
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
24. 19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 11 197.36
R1199 R2199 R3199 R4199
Sum796 Snit199.00
25. 61287 Bent Nielsen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 12 196.92
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
26. 69460 Inge Larsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 11 196.55
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
27. 125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 13 196.54
R1199 R2199 R3199 R4199
Sum796 Snit199.00
28. 101728 Jan Grûnberger Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
SE1 9 195.78
R1200 R2200 R3199 R4197
Sum796 Snit199.00
29. 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 17 195.59
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
30. 10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 7 197.57
R1200 R2200 R3198 R4197
Sum795 Snit198.75
31. 120932 Karen Skovmand Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 8 197.13
R1199 R2199 R3199 R4198
Sum795 Snit198.75
32. 20681 Hans O. Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 15 196.53
R1200 R2199 R3198 R4198
Sum795 Snit198.75
33. 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 18 195.61
R1199 R2199 R3199 R4198
Sum795 Snit198.75
34. 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE1 9 197.56
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
35. 17347 Knud ove Gammeljord Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 7 197.29
R1200 R2199 R3198 R4197
Sum794 Snit198.50
36. 58322 Kurt Petersen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 12 197.08
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
37. 34879 Peter Tørslev Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 8 196.75
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
38. 109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 12 196.50
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
39. 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 18 194.61
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
40. 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 9 196.89
R1200 R2199 R3197 R4197
Sum793 Snit198.25
41. 69461 Inge Rusbjerg Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 14 196.29
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
42. 64302 Jens Bengtson Melby Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE1 21 196.19
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
43. 69409 Leif Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 16 195.88
R1199 R2199 R3198 R4197
Sum793 Snit198.25
44. 134496 Arne Preus VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE1 15 195.47
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
45. 61314 Susanne Pihl Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 24 195.33
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
46. 53420 Johnny Johansson Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 16 194.88
R1199 R2199 R3198 R4197
Sum793 Snit198.25
47. 29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 9 194.67
R1199 R2199 R3198 R4197
Sum793 Snit198.25
48. 58805 Inge Nielsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 7 196.57
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
49. 29307 Kristian Lund Bjerg Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
SE1 9 196.56
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
50. 29765 Frits R. Larsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
SE1 10 196.30
R1198 R2198 R3198 R4198
Sum792 Snit198.00
51. 49486 Vang Jarl Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 11 196.09
R1200 R2198 R3197 R4197
Sum792 Snit198.00
52. 20964 Ole Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 10 195.70
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
53. 51383 Kurt Knudsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE1 17 194.76
R1200 R2198 R3197 R4197
Sum792 Snit198.00
54. 93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 7 196.43
R1199 R2198 R3198 R4196
Sum791 Snit197.75
55. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 10 196.30
R1199 R2198 R3197 R4197
Sum791 Snit197.75
56. 121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 13 196.00
R1198 R2198 R3198 R4197
Sum791 Snit197.75
57. 33790 Ove Laursen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 12 195.25
R1199 R2198 R3197 R4197
Sum791 Snit197.75
58. 20331 Dan Lauersen Ousted Tåning Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 12 195.00
R1198 R2198 R3198 R4197
Sum791 Snit197.75
59. 40983 Else Jensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 6 197.00
R1199 R2197 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
60. 44249 Ib-Detlev Hulgard Haderslev Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 6 197.00
R1198 R2198 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
61. 10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 9 196.22
R1199 R2197 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
62. 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 8 195.75
R1198 R2198 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
63. 88633 Svend Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 7 195.71
R1198 R2198 R3198 R4196
Sum790 Snit197.50
64. 61310 Svend E. Pihl Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 12 195.67
R1198 R2198 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
65. 62500 Ole Gerner Olsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 11 195.64
R1199 R2197 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
66. 42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 8 195.63
R1200 R2197 R3197 R4196
Sum790 Snit197.50
67. 61094 Bent Knudsen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 18 195.56
R1198 R2198 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
68. 117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 12 195.08
R1198 R2198 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
69. 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE1 12 194.50
R1198 R2198 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
70. 59037 Pelle R. Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 16 194.13
R1199 R2197 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
71. 22623 Erling Hesel Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE1 7 196.00
R1199 R2199 R3196 R4195
Sum789 Snit197.25
72. 42620 Leo Pedersen Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 10 195.50
R1198 R2197 R3197 R4197
Sum789 Snit197.25
73. 30694 Anders Helleskov Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
SE1 12 195.08
R1199 R2197 R3197 R4196
Sum789 Snit197.25
74. 49092 Jens E. Christensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 16 194.75
R1198 R2197 R3197 R4197
Sum789 Snit197.25
75. 20861 Vagn Åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 12 194.42
R1198 R2197 R3197 R4197
Sum789 Snit197.25
76. 54116 Ole Ebbe Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 18 193.83
R1199 R2197 R3197 R4196
Sum789 Snit197.25
77. 64295 Jørgen Nielsen Melby Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE2 17 191.53
R1198 R2198 R3197 R4196
Sum789 Snit197.25
78. 127161 Ole Capion Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 9 196.22
R1197 R2197 R3197 R4197
Sum788 Snit197.00
79. 26133 Svend Borgbjerg Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 5 196.20
R1199 R2198 R3198 R4193
Sum788 Snit197.00
80. 108681 Niels Christian Svendsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 10 195.20
R1197 R2197 R3197 R4197
Sum788 Snit197.00
81. 25390 Willy Hermansen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 6 195.00
R1198 R2198 R3197 R4195
Sum788 Snit197.00
82. 35072 Bodil Hansen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
SE1 8 194.63
R1198 R2197 R3197 R4196
Sum788 Snit197.00
83. 10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 12 194.58
R1199 R2197 R3196 R4196
Sum788 Snit197.00
84. 33292 Jens ove Skjøth Brande Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 11 194.36
R1198 R2197 R3197 R4196
Sum788 Snit197.00
85. 55908 Leif Klausen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 10 194.20
R1198 R2198 R3196 R4196
Sum788 Snit197.00
86. 53053 Per Henriksen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 16 193.38
R1199 R2197 R3196 R4196
Sum788 Snit197.00
87. 112494 Frank Skaarup Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 5 196.40
R1198 R2197 R3196 R4196
Sum787 Snit196.75
88. 106337 Kim Bønsdorff Munkholm Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 5 196.20
R1198 R2198 R3196 R4195
Sum787 Snit196.75
89. 44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 10 194.90
R1197 R2197 R3197 R4196
Sum787 Snit196.75
90. 69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 12 194.83
R1197 R2197 R3197 R4196
Sum787 Snit196.75
91. 106685 Ole Jespersen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 16 193.81
R1198 R2197 R3196 R4196
Sum787 Snit196.75
92. 54808 Lisbeth Pil Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 25 193.72
R1198 R2197 R3196 R4196
Sum787 Snit196.75
93. 49222 Niels Barlebo Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 16 193.50
R1198 R2197 R3196 R4196
Sum787 Snit196.75
94. 101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 11 193.09
R1198 R2197 R3197 R4195
Sum787 Snit196.75
95. 63972 Finn Jensen Melby Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE1 17 193.06
R1198 R2197 R3196 R4196
Sum787 Snit196.75
96. 54678 Tage Jensen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 20 191.75
R1197 R2197 R3197 R4196
Sum787 Snit196.75
97. 62169 Steen Møller Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 4 196.50
R1198 R2196 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
98. 80547 Jens Peter Ladegaard Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 4 196.50
R1198 R2197 R3196 R4195
Sum786 Snit196.50
99. 22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 5 195.80
R1198 R2197 R3196 R4195
Sum786 Snit196.50
100. 59269 Ole S. Madsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 7 195.29
R1198 R2197 R3196 R4195
Sum786 Snit196.50
101. 13106 Morten Andersen Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
SE1 6 194.67
R1198 R2197 R3196 R4195
Sum786 Snit196.50
102. 44389 William Kjær Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 11 194.64
R1198 R2196 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
103. 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 11 193.09
R1197 R2197 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
104. 15956 Egon Larsen Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
SE1 5 195.80
R1198 R2197 R3196 R4194
Sum785 Snit196.25
105. 18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 5 195.80
R1197 R2197 R3197 R4194
Sum785 Snit196.25
106. 124561 Arne Holm Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 6 195.50
R1199 R2196 R3195 R4195
Sum785 Snit196.25
107. 29416 Arne Jørgensen Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
SE1 6 195.00
R1199 R2198 R3194 R4194
Sum785 Snit196.25
108. 110371 Ove Guldager Pedersen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 5 194.80
R1198 R2197 R3196 R4194
Sum785 Snit196.25
109. 49614 John Guld Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 7 194.29
R1197 R2196 R3196 R4196
Sum785 Snit196.25
110. 35378 Preben Sørensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 7 194.14
R1198 R2196 R3196 R4195
Sum785 Snit196.25
111. 126195 Jesper Langskov Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 10 193.50
R1197 R2197 R3196 R4195
Sum785 Snit196.25
112. 54113 Poul Erik Hansen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 15 193.33
R1198 R2197 R3196 R4194
Sum785 Snit196.25
113. 68845 Kaj Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 16 193.31
R1198 R2196 R3196 R4195
Sum785 Snit196.25
114. 60819 Jytte Kristoffersen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 12 193.08
R1199 R2196 R3195 R4195
Sum785 Snit196.25
115. 25326 Jan O Jørgensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 4 196.00
R1198 R2197 R3195 R4194
Sum784 Snit196.00
116. 122617 Bente Ørum Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 12 194.92
R1196 R2196 R3196 R4196
Sum784 Snit196.00
117. 61502 Keld Nielsen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 8 193.50
R1200 R2196 R3194 R4194
Sum784 Snit196.00
118. 21256 Einar Højsgård Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 8 193.00
R1199 R2195 R3195 R4195
Sum784 Snit196.00
119. 49799 Anders Mortensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 17 192.88
R1197 R2196 R3196 R4195
Sum784 Snit196.00
120. 96287 Karsten Knudsen Løsning-Hedensted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 17 191.65
R1197 R2197 R3195 R4195
Sum784 Snit196.00
121. 97642 Flemming Larsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 8 195.13
R1197 R2196 R3195 R4195
Sum783 Snit195.75
122. 44078 Valdemar Nielsen Haderslev Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 8 194.38
R1197 R2196 R3195 R4195
Sum783 Snit195.75
123. 62319 Jens Erik Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 8 193.63
R1197 R2197 R3196 R4193
Sum783 Snit195.75
124. 57521 Peter Nielsen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 8 193.25
R1197 R2196 R3196 R4194
Sum783 Snit195.75
125. 112816 Bernhard Hansen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 11 193.18
R1196 R2196 R3196 R4195
Sum783 Snit195.75
126. 99427 Bent Christensen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 12 192.75
R1197 R2196 R3195 R4195
Sum783 Snit195.75
127. 62514 Michael Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 7 194.14
R1197 R2195 R3195 R4195
Sum782 Snit195.50
128. 27509 Niels Hansen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 7 194.00
R1197 R2196 R3195 R4194
Sum782 Snit195.50
129. 61510 Karl Dahl Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 10 193.20
R1197 R2196 R3195 R4194
Sum782 Snit195.50
130. 129783 Erik Dalgas Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 29 191.45
R1196 R2196 R3195 R4195
Sum782 Snit195.50
131. 24407 Vagn Mikkelsen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 5 195.00
R1197 R2196 R3194 R4194
Sum781 Snit195.25
132. 23760 Ejner Jørgensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 5 194.40
R1196 R2196 R3195 R4194
Sum781 Snit195.25
133. 48751 Henrik Trolle Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE1 6 194.00
R1197 R2195 R3195 R4194
Sum781 Snit195.25
134. 20603 Mona Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 7 193.43
R1196 R2196 R3195 R4194
Sum781 Snit195.25
135. 42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 9 193.33
R1196 R2195 R3195 R4195
Sum781 Snit195.25
136. 60087 Steen Hansen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 10 192.80
R1197 R2196 R3194 R4194
Sum781 Snit195.25
137. 106063 Poul Erik Christensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 9 192.78
R1198 R2197 R3193 R4193
Sum781 Snit195.25
138. 54547 Jette Skov Pedersen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 8 192.38
R1197 R2195 R3195 R4194
Sum781 Snit195.25
139. 63950 Jørgen Simonsen Melby Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE2 15 191.13
R1196 R2195 R3195 R4195
Sum781 Snit195.25
140. 61035 Rene T. Nielsen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 14 189.43
R1197 R2196 R3194 R4194
Sum781 Snit195.25
141. 42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 5 194.20
R1196 R2195 R3195 R4194
Sum780 Snit195.00
142. 19294 Alfred L. Højgaard Skals Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 5 194.00
R1199 R2197 R3192 R4192
Sum780 Snit195.00
143. 18164 Jørgen Overgaard Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 7 192.00
R1197 R2196 R3194 R4193
Sum780 Snit195.00
144. 60777 Leif Mikkelsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 7 194.00
R1196 R2195 R3194 R4194
Sum779 Snit194.75
145. 44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 8 193.00
R1196 R2195 R3195 R4193
Sum779 Snit194.75
146. 22559 Ivan Nielsen Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE1 6 193.00
R1197 R2196 R3195 R4191
Sum779 Snit194.75
147. 23018 Inge Petersen Lyngby Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 9 191.56
R1195 R2195 R3195 R4194
Sum779 Snit194.75
148. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE1 11 191.45
R1195 R2195 R3195 R4194
Sum779 Snit194.75
149. 34395 Boje Skovbjerg Løsning-Hedensted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 6 191.00
R1198 R2194 R3194 R4193
Sum779 Snit194.75
150. 15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 6 194.17
R1195 R2195 R3194 R4194
Sum778 Snit194.50
151. 33414 Tove Thomsen Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 8 193.75
R1195 R2195 R3194 R4194
Sum778 Snit194.50
152. 48293 Bent Ove Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE1 6 193.33
R1196 R2195 R3194 R4193
Sum778 Snit194.50
153. 60818 Jørgen Jensen Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 8 193.00
R1196 R2196 R3193 R4193
Sum778 Snit194.50
154. 43565 Iver Clausen Gråsten Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 8 192.63
R1197 R2195 R3193 R4193
Sum778 Snit194.50
155. 49348 Helle Jørgensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 6 192.50
R1196 R2196 R3193 R4193
Sum778 Snit194.50
156. 19714 Inger Sørensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 12 191.92
R1195 R2195 R3195 R4193
Sum778 Snit194.50
157. 130463 Hans Winther Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 9 191.56
R1196 R2195 R3194 R4193
Sum778 Snit194.50
158. 85764 Erik Hudlebusch Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 12 191.42
R1196 R2195 R3194 R4193
Sum778 Snit194.50
159. 58227 Johannes Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 6 191.00
R1197 R2196 R3193 R4192
Sum778 Snit194.50
160. 53166 Berrit Carlsen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 6 193.67
R1195 R2195 R3194 R4193
Sum777 Snit194.25
161. 68747 Tove Rasmussen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 13 190.69
R1197 R2194 R3193 R4193
Sum777 Snit194.25
162. 120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub
DGI Nordjylland
SE2 8 190.63
R1197 R2195 R3193 R4192
Sum777 Snit194.25
163. 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 21 190.29
R1196 R2194 R3194 R4193
Sum777 Snit194.25
164. 101762 Poul Erik Christensen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE1 4 194.00
R1197 R2195 R3194 R4190
Sum776 Snit194.00
165. 61302 Ulla Madsen Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 6 193.33
R1195 R2194 R3194 R4193
Sum776 Snit194.00
166. 42992 Gunnar Holm Rasmussen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 5 193.00
R1197 R2195 R3194 R4190
Sum776 Snit194.00
167. 52481 Torben S. Nielsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE2 11 190.82
R1195 R2194 R3194 R4193
Sum776 Snit194.00
168. 41575 Holger Jensen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 8 190.38
R1197 R2196 R3193 R4190
Sum776 Snit194.00
169. 68823 Lis Jensen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 15 190.00
R1196 R2195 R3193 R4192
Sum776 Snit194.00
170. 83010 Erik Dall Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 6 192.50
R1197 R2195 R3193 R4190
Sum775 Snit193.75
171. 49820 Poul Olsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 8 192.25
R1196 R2195 R3192 R4192
Sum775 Snit193.75
172. 98798 Kirsten Hvid Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 11 191.27
R1194 R2194 R3194 R4193
Sum775 Snit193.75
173. 67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
SE2 18 190.22
R1197 R2193 R3193 R4192
Sum775 Snit193.75
174. 106366 Grethe Thomsen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
SE1 5 192.80
R1195 R2194 R3193 R4192
Sum774 Snit193.50
175. 29285 Niels Morten Gregersen Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
SE1 7 192.00
R1197 R2193 R3192 R4192
Sum774 Snit193.50
176. 53054 Per Andersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 6 191.83
R1194 R2194 R3193 R4193
Sum774 Snit193.50
177. 34969 Karl Erik Hansen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
SE2 6 191.33
R1196 R2194 R3192 R4192
Sum774 Snit193.50
178. 96415 Karl K. Rasmussen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 7 191.29
R1195 R2195 R3193 R4191
Sum774 Snit193.50
179. 20326 Flemming Mikkelsen Ousted Tåning Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 11 190.91
R1194 R2193 R3193 R4193
Sum773 Snit193.25
180. 57006 Kristian Ebbensgaard Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 14 190.50
R1196 R2193 R3192 R4192
Sum773 Snit193.25
181. 33339 Erling Hansen Brande Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 5 189.60
R1194 R2194 R3193 R4192
Sum773 Snit193.25
182. 107015 Jens Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 29 188.24
R1194 R2194 R3193 R4192
Sum773 Snit193.25
183. 87993 Bente Hansen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 6 191.67
R1194 R2194 R3193 R4191
Sum772 Snit193.00
184. 54168 Allan Bruun Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 7 190.71
R1196 R2195 R3191 R4190
Sum772 Snit193.00
185. 45926 Michael Hannemann Carlsen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 6 190.50
R1195 R2194 R3192 R4191
Sum772 Snit193.00
186. 49569 Marie Frederiksen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 4 192.75
R1194 R2193 R3193 R4191
Sum771 Snit192.75
187. 17359 Finn Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 4 192.75
R1194 R2193 R3192 R4192
Sum771 Snit192.75
188. 30767 Olav Jensen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 6 191.83
R1194 R2193 R3192 R4192
Sum771 Snit192.75
189. 116951 Preben Andersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 5 191.60
R1195 R2194 R3193 R4189
Sum771 Snit192.75
190. 61802 Peder Pilgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE2 7 191.57
R1193 R2193 R3193 R4192
Sum771 Snit192.75
191. 53201 Sv. Erik Frederiksen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 6 191.33
R1195 R2194 R3192 R4190
Sum771 Snit192.75
192. 53583 Lisa Jørgensen Ravnsborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 7 190.14
R1194 R2193 R3193 R4191
Sum771 Snit192.75
193. 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 8 189.63
R1197 R2196 R3189 R4189
Sum771 Snit192.75
194. 23019 Henning Andersen Lyngby Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 9 187.89
R1194 R2193 R3192 R4192
Sum771 Snit192.75
195. 46479 Keld Jørgensen Lunde Sg&I
DGI Fyn
SE1 5 192.20
R1194 R2193 R3192 R4191
Sum770 Snit192.50
196. 39276 Laila Højgaard Tistrup Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 8 191.00
R1194 R2193 R3192 R4191
Sum770 Snit192.50
197. 64725 Knud Børge Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 15 187.67
R1194 R2194 R3191 R4191
Sum770 Snit192.50
198. 101689 Hans Jensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 7 182.86
R1194 R2194 R3192 R4190
Sum770 Snit192.50
199. 47932 Søren G. Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE2 6 189.83
R1193 R2193 R3192 R4191
Sum769 Snit192.25
200. 56284 Benny Christiansen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 17 188.06
R1194 R2192 R3192 R4191
Sum769 Snit192.25
201. 21910 Arne Olesen Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE2 4 192.00
R1194 R2193 R3191 R4190
Sum768 Snit192.00
202. 64228 Tommy Benn Melby Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE1 4 192.00
R1193 R2193 R3193 R4189
Sum768 Snit192.00
203. 30043 Peder Bertelsen Mejrup Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 5 191.20
R1195 R2192 R3191 R4190
Sum768 Snit192.00
204. 42734 Asger J. Halkjær Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 5 191.20
R1194 R2193 R3191 R4190
Sum768 Snit192.00
205. 39754 Peter Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 8 190.13
R1195 R2192 R3191 R4190
Sum768 Snit192.00
206. 37843 Jørn Jørgensen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 16 189.38
R1194 R2194 R3190 R4190
Sum768 Snit192.00
207. 94293 Kaj Sørensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 7 188.86
R1194 R2193 R3191 R4190
Sum768 Snit192.00
208. 61298 Vilmer Jensen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 12 188.08
R1193 R2193 R3191 R4191
Sum768 Snit192.00
209. 81869 Leif Nielsen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 16 187.56
R1193 R2192 R3192 R4191
Sum768 Snit192.00
210. 57211 Arne Jacobsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 191.75
R1194 R2192 R3191 R4190
Sum767 Snit191.75
211. 18053 Leif Jensen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 5 190.60
R1196 R2191 R3191 R4189
Sum767 Snit191.75
212. 33743 Knud Bonde Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE2 7 190.57
R1193 R2192 R3192 R4190
Sum767 Snit191.75
213. 22566 Hugo Brogaard Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 6 190.33
R1194 R2193 R3190 R4190
Sum767 Snit191.75
214. 28029 Grethe Larsen Skive skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 8 190.25
R1195 R2191 R3191 R4190
Sum767 Snit191.75
215. 17817 Per Nielsen Hviid Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 5 190.20
R1196 R2195 R3192 R4184
Sum767 Snit191.75
216. 49613 John Vennerstrøm Nr. Esterbølle Skytteforening
DGI Fyn
SE2 8 188.63
R1193 R2192 R3191 R4191
Sum767 Snit191.75
217. 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 7 188.00
R1194 R2192 R3192 R4189
Sum767 Snit191.75
218. 47005 Leif Christensen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
SE2 9 190.89
R1192 R2192 R3191 R4191
Sum766 Snit191.50
219. 134429 Ole Pedersen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 7 189.57
R1192 R2192 R3192 R4190
Sum766 Snit191.50
220. 54142 Karen Lolle Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 11 188.73
R1192 R2192 R3192 R4190
Sum766 Snit191.50
221. 69365 Paul Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 6 188.50
R1193 R2193 R3191 R4189
Sum766 Snit191.50
222. 63343 Flemming Walther Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 19 186.89
R1193 R2192 R3191 R4190
Sum766 Snit191.50
223. 42834 Ole Hansen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 6 190.50
R1192 R2192 R3191 R4190
Sum765 Snit191.25
224. 53229 Kaj Pedersen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 16 186.06
R1192 R2191 R3191 R4191
Sum765 Snit191.25
225. 27380 Harald Jensen Skive skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 8 190.13
R1193 R2191 R3190 R4190
Sum764 Snit191.00
226. 16622 Bente W. Kjelgaard Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
SE2 4 190.75
R1192 R2192 R3191 R4188
Sum763 Snit190.75
227. 22253 Regner Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE2 4 190.75
R1193 R2191 R3191 R4188
Sum763 Snit190.75
228. 34671 Bent Jessen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 5 189.40
R1194 R2191 R3190 R4188
Sum763 Snit190.75
229. 61492 Knud A. Marcher Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 7 187.71
R1193 R2191 R3191 R4188
Sum763 Snit190.75
230. 57564 Jess Nielsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 190.50
R1192 R2191 R3190 R4189
Sum762 Snit190.50
231. 31176 Hanne Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 7 189.14
R1192 R2191 R3190 R4189
Sum762 Snit190.50
232. 29365 Ib Mathiasen Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 6 188.17
R1193 R2192 R3189 R4188
Sum762 Snit190.50
233. 34700 Else Marie Nielsen Løsning-Hedensted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 14 187.29
R1191 R2191 R3190 R4190
Sum762 Snit190.50
234. 49725 Niels Jus. Pedersen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 7 185.86
R1193 R2191 R3190 R4188
Sum762 Snit190.50
235. 55789 Svend Erik Reckeweg Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 14 185.71
R1192 R2192 R3189 R4189
Sum762 Snit190.50
236. 62442 Arne Pedersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE2 5 189.40
R1193 R2192 R3188 R4187
Sum760 Snit190.00
237. 54172 Preben Grubbe Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 7 187.29
R1192 R2190 R3189 R4189
Sum760 Snit190.00
238. 15095 Flemming Lindemann Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 5 188.00
R1195 R2190 R3187 R4187
Sum759 Snit189.75
239. 134127 Anders Friis Sparta Idrætsforening
DGI Sønderjylland
SE2 4 189.50
R1193 R2192 R3188 R4185
Sum758 Snit189.50
240. 34634 Lasse Olsen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 5 188.40
R1190 R2190 R3190 R4188
Sum758 Snit189.50
241. 29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 9 187.89
R1190 R2190 R3189 R4189
Sum758 Snit189.50
242. 54631 Bjarne Skov Pedersen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 8 187.38
R1191 R2191 R3188 R4188
Sum758 Snit189.50
243. 41593 Ejgil Thuesen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 6 187.00
R1195 R2188 R3188 R4187
Sum758 Snit189.50
244. 111025 Elmer Rasmussen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 11 183.91
R1193 R2193 R3186 R4186
Sum758 Snit189.50
245. 54740 Niels Corfitsen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 189.25
R1195 R2190 R3190 R4182
Sum757 Snit189.25
246. 88037 Palle Andersen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 189.25
R1191 R2189 R3189 R4188
Sum757 Snit189.25
247. 29045 Erik Reinbach Hansen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 5 188.60
R1191 R2191 R3189 R4186
Sum757 Snit189.25
248. 120475 Annette Nielsen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 14 184.64
R1191 R2189 R3189 R4188
Sum757 Snit189.25
249. 80735 Vivi Nielsen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 189.00
R1191 R2191 R3191 R4183
Sum756 Snit189.00
250. 59509 Kurt Linhart Jensen Gimlinge Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 189.00
R1190 R2189 R3189 R4188
Sum756 Snit189.00
251. 101592 Elly Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 5 187.60
R1193 R2190 R3188 R4185
Sum756 Snit189.00
252. 61544 Helge Dahl Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 6 188.00
R1190 R2190 R3188 R4187
Sum755 Snit188.75
253. 57777 Kurt Jensen Jyderup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 188.50
R1193 R2190 R3188 R4183
Sum754 Snit188.50
254. 39410 Erik Hungeberg Helle Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 4 188.50
R1192 R2189 R3188 R4185
Sum754 Snit188.50
255. 68694 Svend Vahlgren Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 5 188.00
R1190 R2189 R3188 R4187
Sum754 Snit188.50
256. 55090 Børge Pehrson Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 8 185.63
R1191 R2191 R3187 R4185
Sum754 Snit188.50
257. 61133 Ejvind Dahl Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 10 183.40
R1190 R2189 R3188 R4187
Sum754 Snit188.50
258. 27794 Ruth Schmidt Skive skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 10 184.90
R1190 R2188 R3188 R4187
Sum753 Snit188.25
259. 55770 Tove Sønderstgård Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 6 185.83
R1190 R2189 R3188 R4185
Sum752 Snit188.00
260. 101754 Svend Bodilsen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 17 181.00
R1192 R2191 R3185 R4184
Sum752 Snit188.00
261. 67201 Kurt Nielsen Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 6 187.17
R1190 R2188 R3187 R4186
Sum751 Snit187.75
262. 22096 John Madsen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 5 187.00
R1189 R2189 R3188 R4185
Sum751 Snit187.75
263. 23007 John Petersen Lyngby Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 11 185.73
R1190 R2188 R3187 R4186
Sum751 Snit187.75
264. 63334 Henrik Andersen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 14 183.57
R1189 R2188 R3187 R4187
Sum751 Snit187.75
265. 81975 Børge Verner Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 10 183.10
R1190 R2188 R3187 R4186
Sum751 Snit187.75
266. 57222 Inge Larsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 187.50
R1189 R2188 R3187 R4186
Sum750 Snit187.50
267. 21443 Jørgen Olesen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 4 187.50
R1190 R2190 R3188 R4182
Sum750 Snit187.50
268. 60731 Niels Jørgen Petersen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 187.25
R1190 R2188 R3186 R4185
Sum749 Snit187.25
269. 123965 Verner Sørensen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 8 183.75
R1188 R2187 R3187 R4187
Sum749 Snit187.25
270. 37620 Søren Madsen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 18 182.72
R1189 R2189 R3185 R4185
Sum748 Snit187.00
271. 48836 Mogens Larsen Herrested Skytteforening
DGI Fyn
SE2 4 186.75
R1191 R2191 R3188 R4177
Sum747 Snit186.75
272. 39271 Lars Søndergård Helle Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 4 186.75
R1188 R2187 R3186 R4186
Sum747 Snit186.75
273. 60811 Karl Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 186.75
R1192 R2186 R3186 R4183
Sum747 Snit186.75
274. 48256 Conni Helding Larsen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE2 4 186.50
R1194 R2187 R3186 R4179
Sum746 Snit186.50
275. 65156 Ebbe B. Andersen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 8 184.25
R1188 R2187 R3186 R4185
Sum746 Snit186.50
276. 117296 Niels Ole Hansen Tistrup Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 4 186.25
R1188 R2187 R3187 R4183
Sum745 Snit186.25
277. 126464 Ulrich Normann Pedersen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 5 184.40
R1192 R2187 R3184 R4182
Sum745 Snit186.25
278. 81504 Claus Kristensen Lyngby Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 9 181.11
R1188 R2187 R3186 R4184
Sum745 Snit186.25
279. 57739 John Cunliffe Jyderup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 186.00
R1191 R2188 R3187 R4178
Sum744 Snit186.00
280. 22493 Karin Stenger Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 7 182.57
R1188 R2187 R3187 R4182
Sum744 Snit186.00
281. 94182 Svend Åge Lauridsen Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 6 183.00
R1188 R2187 R3185 R4182
Sum742 Snit185.50
282. 32074 Niels Jørgen Jensen Arnborg Idrætsforening
DGI Midtjylland
SE2 7 181.71
R1189 R2185 R3185 R4183
Sum742 Snit185.50
283. 130536 Leo Loubjerg Hansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 7 183.29
R1191 R2185 R3183 R4182
Sum741 Snit185.25
284. 94888 Arne Hansen Nr. Esterbølle Skytteforening
DGI Fyn
SE2 4 185.00
R1186 R2186 R3186 R4182
Sum740 Snit185.00
285. 71267 Thorkild Jensen Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 184.75
R1191 R2189 R3184 R4175
Sum739 Snit184.75
286. 39278 Kurt Olsen Tistrup Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 6 183.00
R1187 R2185 R3184 R4183
Sum739 Snit184.75
287. 12241 Lisbeth Nielsen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 5 183.40
R1193 R2183 R3182 R4180
Sum738 Snit184.50
288. 95606 Helge Johnson Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 5 182.80
R1186 R2186 R3185 R4181
Sum738 Snit184.50
289. 96592 Torben Pedersen Lunde Sg&I
DGI Fyn
SE2 4 184.25
R1191 R2187 R3187 R4172
Sum737 Snit184.25
290. 22446 Kristian Stenger Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 6 182.00
R1186 R2186 R3184 R4181
Sum737 Snit184.25
291. 13168 Birgith Andersen Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
SE2 5 182.60
R1189 R2187 R3181 R4179
Sum736 Snit184.00
292. 66001 John Karlsson Flagga Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE2 5 182.60
R1186 R2185 R3184 R4180
Sum735 Snit183.75
293. 66401 Erik Rasmussen Tryg og Nordea Liv & Pension Idrætsklub
DGI Storkøbenhavn
SE2 5 182.00
R1189 R2185 R3181 R4179
Sum734 Snit183.50
294. 27998 Inga Jensen Skive skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 6 181.67
R1188 R2184 R3181 R4181
Sum734 Snit183.50
295. 34545 Peter Ryholl Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 5 180.40
R1191 R2183 R3183 R4177
Sum734 Snit183.50
296. 54814 Leif Hansen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 183.25
R1192 R2186 R3185 R4170
Sum733 Snit183.25
297. 129046 John Schou Hansen Jyderup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 183.25
R1185 R2184 R3183 R4181
Sum733 Snit183.25
298. 50333 Svend E. Christensen Nr. Esterbølle Skytteforening
DGI Fyn
SE2 4 183.25
R1186 R2183 R3183 R4181
Sum733 Snit183.25
299. 45755 Kurt Pedersen Herrested Skytteforening
DGI Fyn
SE2 4 183.25
R1186 R2185 R3184 R4178
Sum733 Snit183.25
300. 63017 Poul Rohlin Nielsen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE2 5 182.00
R1188 R2183 R3181 R4181
Sum733 Snit183.25
301. 102499 Lasse Andersen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 182.25
R1186 R2184 R3184 R4175
Sum729 Snit182.25
302. 22135 Børge Mønster Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 5 178.40
R1192 R2183 R3181 R4173
Sum729 Snit182.25
303. 23175 Walther Kristensen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 4 182.00
R1186 R2183 R3180 R4179
Sum728 Snit182.00
304. 59981 Jørgen Søndergård Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 181.75
R1188 R2181 R3180 R4178
Sum727 Snit181.75
305. 17184 Flemming B. Frederiksen Postens Skyttelaug, Ålborg
DGI Nordjylland
SE2 4 181.75
R1184 R2184 R3180 R4179
Sum727 Snit181.75
306. 134894 Mads Ørum-Madsen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 4 181.00
R1186 R2186 R3176 R4176
Sum724 Snit181.00
307. 14158 Svenning Aanundsen Hougaard Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 7 176.14
R1184 R2181 R3181 R4178
Sum724 Snit181.00
308. 103906 Arne Madsen Haarby Skytteforening
DGI Fyn
SE2 4 180.50
R1187 R2182 R3178 R4175
Sum722 Snit180.50
309. 118242 Anne-Lise Qvist Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE2 10 177.70
R1182 R2181 R3181 R4178
Sum722 Snit180.50
310. 133883 Mogens Neumann Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 180.25
R1186 R2182 R3181 R4172
Sum721 Snit180.25
311. 121492 Vendel Larsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 5 179.00
R1183 R2182 R3178 R4177
Sum720 Snit180.00
312. 128748 Flemming Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 179.25
R1184 R2181 R3178 R4174
Sum717 Snit179.25
313. 46377 Frode Nielsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
SE2 4 179.25
R1182 R2180 R3179 R4176
Sum717 Snit179.25
314. 97437 Jes Lauridsen Tistrup Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 8 172.88
R1182 R2180 R3177 R4177
Sum716 Snit179.00
315. 45763 Karl Larsen Herrested Skytteforening
DGI Fyn
SE2 4 178.75
R1184 R2181 R3180 R4170
Sum715 Snit178.75
316. 134826 Charles Madsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 6 174.67
R1186 R2178 R3178 R4171
Sum713 Snit178.25
317. 119365 Irene Hansen Mejrup Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 4 178.00
R1185 R2179 R3175 R4173
Sum712 Snit178.00
318. 134554 Niels Kristian Andersen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 5 174.80
R1181 R2178 R3175 R4175
Sum709 Snit177.25
319. 63388 Willy Jensen Alsønderup S, G & I
DGI Nordsjælland
SE2 6 169.00
R1182 R2178 R3176 R4171
Sum707 Snit176.75
320. 46304 Regner Kristensen Lunde Sg&I
DGI Fyn
SE2 4 176.25
R1180 R2176 R3176 R4173
Sum705 Snit176.25
321. 127007 John Christensen Haarby Skytteforening
DGI Fyn
SE2 4 175.75
R1182 R2177 R3176 R4168
Sum703 Snit175.75
322. 54180 Finn Munksbo Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 175.50
R1181 R2179 R3176 R4166
Sum702 Snit175.50
323. 111827 Reidar Hansen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 6 169.17
R1189 R2178 R3167 R4166
Sum700 Snit175.00
324. 47295 Hugo Jensen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 5 172.80
R1180 R2175 R3172 R4170
Sum697 Snit174.25
325. 120701 Jørgen Henning Olsen Tommerup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 7 168.29
R1185 R2171 R3169 R4168
Sum693 Snit173.25
326. 38403 Tove Sørensen Tistrup Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 4 168.75
R1175 R2174 R3166 R4160
Sum675 Snit168.75
327. 57465 Knud Madsen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 167.75
R1175 R2170 R3167 R4159
Sum671 Snit167.75
328. 70364 JESPER HOLDE IK Morgenstjernen
DGI Storkøbenhavn
SE2 6 151.33
R1176 R2167 R3160 R4158
Sum661 Snit165.25
329. 25369 Bjarne Andersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 3 198.33
R1199 R2199 R3197 R4-
Sum595 Snit198.33
330. 93289 Jens Hyldborg Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 3 196.67
R1198 R2198 R3194 R4-
Sum590 Snit196.67
331. 33139 Peter Frandsen Brande Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 3 196.33
R1198 R2196 R3195 R4-
Sum589 Snit196.33
332. 87084 Torben Hjardemål Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 3 195.67
R1197 R2196 R3194 R4-
Sum587 Snit195.67
333. 34764 Olaf Kurth Jensen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 3 195.33
R1196 R2195 R3195 R4-
Sum586 Snit195.33
334. 23299 Finn Gyldenløv Sørensen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 3 194.33
R1195 R2194 R3194 R4-
Sum583 Snit194.33
335. 112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 3 194.33
R1195 R2195 R3193 R4-
Sum583 Snit194.33
336. 26268 Jens Eriksen VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE1 3 194.00
R1197 R2195 R3190 R4-
Sum582 Snit194.00
337. 81514 Flemming Jensen VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE1 3 193.67
R1194 R2194 R3193 R4-
Sum581 Snit193.67
338. 103541 Erik Jensen Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 3 193.00
R1196 R2192 R3191 R4-
Sum579 Snit193.00
339. 19834 Hans Larsen Glud Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 3 192.33
R1195 R2193 R3189 R4-
Sum577 Snit192.33
340. 47303 Gerda Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
SE1 3 192.00
R1197 R2192 R3187 R4-
Sum576 Snit192.00
341. 109134 Ernst Rosenwagner Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE2 3 192.00
R1193 R2192 R3191 R4-
Sum576 Snit192.00
342. 47043 Karen Sparrewath Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 191.67
R1195 R2191 R3189 R4-
Sum575 Snit191.67
343. 33486 Niels Kr. Møberg Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 191.67
R1194 R2192 R3189 R4-
Sum575 Snit191.67
344. 60775 Leif Gulholm Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 191.67
R1194 R2194 R3187 R4-
Sum575 Snit191.67
345. 39755 Peter Thygesen Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 191.67
R1194 R2191 R3190 R4-
Sum575 Snit191.67
346. 10462 Peter Møller Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE2 3 191.33
R1193 R2193 R3188 R4-
Sum574 Snit191.33
347. 89824 Per Sørensen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE2 3 191.00
R1192 R2191 R3190 R4-
Sum573 Snit191.00
348. 21680 Jens Kr. Madsen Ousted Tåning Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 191.00
R1194 R2193 R3186 R4-
Sum573 Snit191.00
349. 50427 Kurt Christoffersen Nr. Esterbølle Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 191.00
R1193 R2190 R3190 R4-
Sum573 Snit191.00
350. 46082 Børge Andersen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 190.67
R1191 R2191 R3190 R4-
Sum572 Snit190.67
351. 25240 Ole Truelsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 3 190.33
R1191 R2191 R3189 R4-
Sum571 Snit190.33
352. 116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 3 190.33
R1193 R2192 R3186 R4-
Sum571 Snit190.33
353. 29286 Niels Ingvad Gregersen Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 3 190.33
R1196 R2188 R3187 R4-
Sum571 Snit190.33
354. 21030 Martin Madsen Ousted Tåning Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 190.33
R1194 R2189 R3188 R4-
Sum571 Snit190.33
355. 111418 Preben Hansen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 190.00
R1194 R2191 R3185 R4-
Sum570 Snit190.00
356. 67449 Peter Christensen Parbst Falsterske Fods Skf Region Hovedst
DGI Storkøbenhavn
SE2 3 190.00
R1194 R2191 R3185 R4-
Sum570 Snit190.00
357. 112025 Svend Børge Jørgensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 189.67
R1192 R2189 R3188 R4-
Sum569 Snit189.67
358. 17344 Maja Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 3 189.00
R1191 R2188 R3188 R4-
Sum567 Snit189.00
359. 43549 Kurt Lorenzen Gråsten Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 3 189.00
R1190 R2189 R3188 R4-
Sum567 Snit189.00
360. 68160 Erik Lund Madsen Falsterske Fods Skf Region Hovedst
DGI Storkøbenhavn
SE2 3 189.00
R1190 R2189 R3188 R4-
Sum567 Snit189.00
361. 34579 Jørgen Kjær Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 188.33
R1193 R2187 R3185 R4-
Sum565 Snit188.33
362. 45709 Søren Skovgaard Herrested Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 188.33
R1191 R2187 R3187 R4-
Sum565 Snit188.33
363. 92196 Fin Henriksen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 3 188.33
R1190 R2189 R3186 R4-
Sum565 Snit188.33
364. 45608 Preben Hansen Ryslinge Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 188.33
R1190 R2188 R3187 R4-
Sum565 Snit188.33
365. 83601 Jens Erik Nielsen Glud Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 188.00
R1190 R2189 R3185 R4-
Sum564 Snit188.00
366. 43583 Christa Dahl Gråsten Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 3 188.00
R1190 R2187 R3187 R4-
Sum564 Snit188.00
367. 11203 Bent S. Jensen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 3 187.67
R1190 R2187 R3186 R4-
Sum563 Snit187.67
368. 21158 Jens Jørgen Jensen Glud Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 187.33
R1190 R2187 R3185 R4-
Sum562 Snit187.33
369. 11161 Hanne K. Schultz Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 3 187.33
R1193 R2188 R3181 R4-
Sum562 Snit187.33
370. 21062 Leif Høy Glud Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 187.33
R1189 R2187 R3186 R4-
Sum562 Snit187.33
371. 48231 Erling Jørgensen Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 187.00
R1190 R2188 R3183 R4-
Sum561 Snit187.00
372. 14853 Børge Christensen Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
SE2 3 186.33
R1190 R2187 R3182 R4-
Sum559 Snit186.33
373. 25495 Lynge Jensen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 3 186.33
R1189 R2187 R3183 R4-
Sum559 Snit186.33
374. 61017 Jørgen Jensen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 3 186.33
R1191 R2184 R3184 R4-
Sum559 Snit186.33
375. 18473 Bjarne Dam Nielsen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 3 186.00
R1188 R2188 R3182 R4-
Sum558 Snit186.00
376. 113035 Bent Norlander Gråsten Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 3 186.00
R1189 R2188 R3181 R4-
Sum558 Snit186.00
377. 107142 Benny Jørgen Ohlsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 186.00
R1193 R2187 R3178 R4-
Sum558 Snit186.00
378. 49393 Børge Madsen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 185.33
R1187 R2186 R3183 R4-
Sum556 Snit185.33
379. 39934 Ingrid Hauge Mortensen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 3 185.33
R1186 R2185 R3185 R4-
Sum556 Snit185.33
380. 46904 Sv. Aa. Sparrewath Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 185.00
R1187 R2186 R3182 R4-
Sum555 Snit185.00
381. 110498 Ingolf Haugstrup Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 185.00
R1187 R2185 R3183 R4-
Sum555 Snit185.00
382. 128604 Find Petersen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 185.00
R1186 R2185 R3184 R4-
Sum555 Snit185.00
383. 11185 Christian Schultz Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 3 185.00
R1189 R2185 R3181 R4-
Sum555 Snit185.00
384. 48094 Lars Østergaard Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 184.67
R1187 R2184 R3183 R4-
Sum554 Snit184.67
385. 10827 Ole-Vagn Larsen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 3 184.67
R1187 R2186 R3181 R4-
Sum554 Snit184.67
386. 25894 Jørgen Byskov Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE2 3 184.67
R1186 R2185 R3183 R4-
Sum554 Snit184.67
387. 46902 Svend Højmark Jensen Brændeskov/Brudager SG&I, Skydning
DGI Fyn
SE2 3 184.67
R1185 R2185 R3184 R4-
Sum554 Snit184.67
388. 103588 Mikael Baden Sørensen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 3 184.33
R1189 R2184 R3180 R4-
Sum553 Snit184.33
389. 60675 Søren Christiansen Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 184.33
R1187 R2185 R3181 R4-
Sum553 Snit184.33
390. 107194 Leif Jepson Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 3 184.00
R1186 R2184 R3182 R4-
Sum552 Snit184.00
391. 49368 Elin Jensen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 184.00
R1190 R2186 R3176 R4-
Sum552 Snit184.00
392. 25436 Per Hansen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 3 183.00
R1189 R2184 R3176 R4-
Sum549 Snit183.00
393. 63668 Hans Kristian Nørager Bay Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE2 3 182.67
R1189 R2188 R3171 R4-
Sum548 Snit182.67
394. 11260 Lisbeth Sørensen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 3 182.67
R1187 R2185 R3176 R4-
Sum548 Snit182.67
395. 104920 Ole Steen Johansen Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE2 3 182.00
R1183 R2182 R3181 R4-
Sum546 Snit182.00
396. 35758 Bent Thorvald Knudsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE2 3 181.67
R1184 R2182 R3179 R4-
Sum545 Snit181.67
397. 22262 Preben Jensen Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE2 3 181.67
R1184 R2184 R3177 R4-
Sum545 Snit181.67
398. 118226 Poul Simonsen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 181.33
R1186 R2184 R3174 R4-
Sum544 Snit181.33
399. 10623 Anders L. Rasmussen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE2 3 181.33
R1182 R2182 R3180 R4-
Sum544 Snit181.33
400. 83286 Ole Collin Rasmussen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE2 3 180.67
R1187 R2179 R3176 R4-
Sum542 Snit180.67
401. 25076 Finn Gammelby Meiborg Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 3 180.67
R1182 R2181 R3179 R4-
Sum542 Snit180.67
402. 63406 Tage Jensen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE2 3 178.67
R1183 R2180 R3173 R4-
Sum536 Snit178.67
403. 55546 Finn K. Larsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 3 178.33
R1189 R2180 R3166 R4-
Sum535 Snit178.33
404. 49414 Anders Rasmussen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 177.33
R1179 R2177 R3176 R4-
Sum532 Snit177.33
405. 120654 Ken Erleben Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE2 3 174.00
R1181 R2171 R3170 R4-
Sum522 Snit174.00
406. 82785 Poul Ligaard Sørensen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 3 172.67
R1181 R2172 R3165 R4-
Sum518 Snit172.67
407. 33487 Niels Utoft Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 172.33
R1174 R2173 R3170 R4-
Sum517 Snit172.33
408. 46334 Knud Christensen Lunde Sg&I
DGI Fyn
SE2 3 170.67
R1177 R2169 R3166 R4-
Sum512 Snit170.67
409. 101337 Arne Olsen Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 170.67
R1173 R2170 R3169 R4-
Sum512 Snit170.67
410. 120634 Gert Sewohl Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE2 3 169.33
R1173 R2172 R3163 R4-
Sum508 Snit169.33
411. 10910 Henning Nielsen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 3 165.00
R1168 R2165 R3162 R4-
Sum495 Snit165.00
412. 120745 Henning Larsen Nr. Snede & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 165.00
R1175 R2161 R3159 R4-
Sum495 Snit165.00
413. 61312 Sven Holm Jensen Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 2 195.50
R1197 R2194 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
414. 90904 Kurt Christiansen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
SE1 2 195.50
R1197 R2194 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
415. 54186 Tønnes Koch Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 2 194.50
R1195 R2194 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
416. 63771 Benny H. Nielsen Alsønderup S, G & I
DGI Nordsjælland
SE1 2 194.00
R1195 R2193 R3- R4-
Sum388 Snit194.00
417. 25243 Niels Jørn Johansen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 2 193.50
R1195 R2192 R3- R4-
Sum387 Snit193.50
418. 105152 Hans Chr. Schmidt Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE1 2 193.50
R1195 R2192 R3- R4-
Sum387 Snit193.50
419. 80410 Jørn Ladegaard Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE1 2 193.50
R1194 R2193 R3- R4-
Sum387 Snit193.50
420. 49581 Lise Larsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 2 193.50
R1194 R2193 R3- R4-
Sum387 Snit193.50
421. 58105 Niels Olsen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 2 193.00
R1195 R2191 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
422. 54298 Mogens Guldborg Jensen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 2 193.00
R1194 R2192 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
423. 56448 Knud Nielsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 2 192.50
R1193 R2192 R3- R4-
Sum385 Snit192.50
424. 114140 Rolf Dejløw Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 2 192.50
R1195 R2190 R3- R4-
Sum385 Snit192.50
425. 18938 Hans J. Steensig Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 2 192.50
R1195 R2190 R3- R4-
Sum385 Snit192.50
426. 64304 Ingelise Hansen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE2 2 192.00
R1194 R2190 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
427. 23413 Rita Jensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 2 192.00
R1195 R2189 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
428. 55328 Sven Ørrild Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 2 192.00
R1192 R2192 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
429. 58034 Erik Hansen Holbæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 191.50
R1195 R2188 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
430. 133368 Hardy Hansen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 2 191.50
R1198 R2185 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
431. 57565 Jane Wester Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 191.00
R1191 R2191 R3- R4-
Sum382 Snit191.00
432. 50995 Jens Nørregaard Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE2 2 191.00
R1192 R2190 R3- R4-
Sum382 Snit191.00
433. 43316 Hardy Bjerg Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 2 191.00
R1192 R2190 R3- R4-
Sum382 Snit191.00
434. 38844 Niels Jørgen Jensen Nr. Nebel Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 190.50
R1194 R2187 R3- R4-
Sum381 Snit190.50
435. 62781 Hans Lund Madsen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 2 190.50
R1191 R2190 R3- R4-
Sum381 Snit190.50
436. 61485 Leif Pedersen Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 2 190.50
R1192 R2189 R3- R4-
Sum381 Snit190.50
437. 118514 Lars Andersen Ryslinge Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 190.00
R1194 R2186 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
438. 25312 John Sander Petersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 2 189.50
R1191 R2188 R3- R4-
Sum379 Snit189.50
439. 45597 Torben Jakobsen Ryslinge Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 189.00
R1191 R2187 R3- R4-
Sum378 Snit189.00
440. 86889 Karl Otto Lauersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 2 189.00
R1190 R2188 R3- R4-
Sum378 Snit189.00
441. 40604 Lis Toft Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 189.00
R1191 R2187 R3- R4-
Sum378 Snit189.00
442. 38897 Freddy Andersen Nr. Nebel Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 189.00
R1191 R2187 R3- R4-
Sum378 Snit189.00
443. 45445 Kirsten Andersen Hesselager Fore. Sportsklubber
DGI Fyn
SE2 2 189.00
R1194 R2184 R3- R4-
Sum378 Snit189.00
444. 126517 Børge Andersen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 188.50
R1191 R2186 R3- R4-
Sum377 Snit188.50
445. 20390 Kresten Kristensen Østbirk Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 2 188.50
R1191 R2186 R3- R4-
Sum377 Snit188.50
446. 39477 Bent Lauridsen Tistrup Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 188.50
R1191 R2186 R3- R4-
Sum377 Snit188.50
447. 80825 Ib Nedergaard Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 188.00
R1189 R2187 R3- R4-
Sum376 Snit188.00
448. 58235 Aage Holst Jensen Holbæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 187.50
R1191 R2184 R3- R4-
Sum375 Snit187.50
449. 59504 Lena Jensen Gimlinge Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 187.50
R1190 R2185 R3- R4-
Sum375 Snit187.50
450. 66082 Finn Petersen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE2 2 187.50
R1190 R2185 R3- R4-
Sum375 Snit187.50
451. 46500 Henning Frederiksen Ollerup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 187.50
R1189 R2186 R3- R4-
Sum375 Snit187.50
452. 133529 Henning Frantzen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 187.50
R1191 R2184 R3- R4-
Sum375 Snit187.50
453. 55911 Leif Johansen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 187.00
R1189 R2185 R3- R4-
Sum374 Snit187.00
454. 77569 Henning Dam Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE2 2 186.50
R1189 R2184 R3- R4-
Sum373 Snit186.50
455. 106119 Henning Guldbrandt Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 186.50
R1188 R2185 R3- R4-
Sum373 Snit186.50
456. 10514 Lars Rasmussen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE2 2 186.00
R1186 R2186 R3- R4-
Sum372 Snit186.00
457. 122218 Flemming S. Burkarl Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 185.50
R1187 R2184 R3- R4-
Sum371 Snit185.50
458. 57583 Finn Jensen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 185.00
R1187 R2183 R3- R4-
Sum370 Snit185.00
459. 63473 Ole H. Hansen Alsønderup S, G & I
DGI Nordsjælland
SE2 2 184.50
R1190 R2179 R3- R4-
Sum369 Snit184.50
460. Bjarne Thorborg Rasmussen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 2 184.50
R1185 R2184 R3- R4-
Sum369 Snit184.50
461. 125561 Frede Jørgensen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 2 184.50
R1185 R2184 R3- R4-
Sum369 Snit184.50
462. 116797 Finn Larsen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 184.50
R1186 R2183 R3- R4-
Sum369 Snit184.50
463. 130182 Ole Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 2 184.00
R1184 R2184 R3- R4-
Sum368 Snit184.00
464. 61606 Albert Lund Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 2 184.00
R1187 R2181 R3- R4-
Sum368 Snit184.00
465. 68239 Jørgen Søbæk Sørensen Falsterske Fods Skf Region Hovedst
DGI Storkøbenhavn
SE2 2 184.00
R1189 R2179 R3- R4-
Sum368 Snit184.00
466. 57555 Kathe Mikkelsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 183.50
R1185 R2182 R3- R4-
Sum367 Snit183.50
467. 115860 Oda Jensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 183.00
R1184 R2182 R3- R4-
Sum366 Snit183.00
468. 53134 Hans Helge Løje Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 182.50
R1184 R2181 R3- R4-
Sum365 Snit182.50
469. 33295 Jens Nygård Brande Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 2 182.50
R1190 R2175 R3- R4-
Sum365 Snit182.50
470. 39413 Ejlif B. Christensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 182.00
R1183 R2181 R3- R4-
Sum364 Snit182.00
471. 87234 Ole Pedersen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 181.50
R1185 R2178 R3- R4-
Sum363 Snit181.50
472. 38244 Leo Bergholt Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 180.00
R1186 R2174 R3- R4-
Sum360 Snit180.00
473. 88831 Erik Olesen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 180.00
R1181 R2179 R3- R4-
Sum360 Snit180.00
474. 63557 Kirsten Hansen Alsønderup S, G & I
DGI Nordsjælland
SE2 2 179.50
R1181 R2178 R3- R4-
Sum359 Snit179.50
475. 40679 Henrik Lambertsen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 175.00
R1175 R2175 R3- R4-
Sum350 Snit175.00
476. 39485 Annelise Lauridsen Tistrup Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 175.00
R1183 R2167 R3- R4-
Sum350 Snit175.00
477. 54842 Kaj Pil Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 174.50
R1180 R2169 R3- R4-
Sum349 Snit174.50
478. 10751 Henning Jensen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 2 174.50
R1181 R2168 R3- R4-
Sum349 Snit174.50
479. 126535 Karen Anthonsen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 174.00
R1174 R2174 R3- R4-
Sum348 Snit174.00
480. 65008 Viggo Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 2 174.00
R1180 R2168 R3- R4-
Sum348 Snit174.00
481. 38491 Ester Tøstesen Tistrup Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 170.50
R1177 R2164 R3- R4-
Sum341 Snit170.50
482. 57498 Carsten Iversen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 170.00
R1171 R2169 R3- R4-
Sum340 Snit170.00
483. 65126 Jens Rønholt Hansen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 2 169.00
R1172 R2166 R3- R4-
Sum338 Snit169.00
484. 54928 Erik Andrè Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 168.00
R1176 R2160 R3- R4-
Sum336 Snit168.00
485. 121924 J.W Deleuran Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 167.50
R1170 R2165 R3- R4-
Sum335 Snit167.50
486. 116779 Ove Pedersen Nr. Esterbølle Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 167.00
R1169 R2165 R3- R4-
Sum334 Snit167.00
487. 94342 Bjarne Sørensen Haarby Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 166.50
R1172 R2161 R3- R4-
Sum333 Snit166.50
488. 98529 Jarl Petersen Brændeskov/Brudager SG&I, Skydning
DGI Fyn
SE2 2 165.00
R1169 R2161 R3- R4-
Sum330 Snit165.00
489. 120928 Knud Jørgensen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 164.50
R1176 R2153 R3- R4-
Sum329 Snit164.50
490. 104815 Niels Peder Bech Jensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 157.00
R1166 R2148 R3- R4-
Sum314 Snit157.00
491. 47360 Peder Frandsen Haarby Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 145.50
R1168 R2123 R3- R4-
Sum291 Snit145.50
492. 41268 Anna Lise Spiel Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 143.00
R1153 R2133 R3- R4-
Sum286 Snit143.00
493. 18226 Jens Peter Jensen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 1 200.00
R1200 R2- R3- R4-
Sum200 Snit200.00
494. 30213 Janus Haahr Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
SE1 1 196.00
R1196 R2- R3- R4-
Sum196 Snit196.00
495. 90755 Bent Larsen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE1 1 196.00
R1196 R2- R3- R4-
Sum196 Snit196.00
496. 52205 Bent Johansen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE1 1 196.00
R1196 R2- R3- R4-
Sum196 Snit196.00
497. 61211 Bente K. Rasmussen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
498. 22294 Orla Smedegaard Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE1 1 194.00
R1194 R2- R3- R4-
Sum194 Snit194.00
499. 60907 Bjarne Nielsen Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 1 193.00
R1193 R2- R3- R4-
Sum193 Snit193.00
500. 109972 Kjeld Jensen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 1 192.00
R1192 R2- R3- R4-
Sum192 Snit192.00
501. 90133 Freddy Johansen Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 190.00
R1190 R2- R3- R4-
Sum190 Snit190.00
502. 25511 Lars-Ingemann Jensen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 1 190.00
R1190 R2- R3- R4-
Sum190 Snit190.00
503. 128576 Niels Hansen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 188.00
R1188 R2- R3- R4-
Sum188 Snit188.00
504. 47124 Flemming Pedersen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
SE2 1 188.00
R1188 R2- R3- R4-
Sum188 Snit188.00
505. 29323 Kurt Kristensen Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 1 187.00
R1187 R2- R3- R4-
Sum187 Snit187.00
506. 12206 Vita Brun Nielsen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 1 187.00
R1187 R2- R3- R4-
Sum187 Snit187.00
507. 49588 Kurt Wulff Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 187.00
R1187 R2- R3- R4-
Sum187 Snit187.00
508. 34393 Børge Gjødsbøl Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
509. 48932 Bent Nielsen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
510. 68831 Kurt Nielsen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
511. 103561 Brian Tiedt Jyderup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 185.00
R1185 R2- R3- R4-
Sum185 Snit185.00
512. 60678 Sv. Erik Rasmussen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 185.00
R1185 R2- R3- R4-
Sum185 Snit185.00
513. 34560 Jens Kristian Madsen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 1 182.00
R1182 R2- R3- R4-
Sum182 Snit182.00
514. 32683 Erling Jørgensen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 1 182.00
R1182 R2- R3- R4-
Sum182 Snit182.00
515. 14060 Jens Justenlund Åbybro Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 1 182.00
R1182 R2- R3- R4-
Sum182 Snit182.00
516. 132903 Carl Aage Lausten Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 182.00
R1182 R2- R3- R4-
Sum182 Snit182.00
517. 45995 Jens Erik Hansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 181.00
R1181 R2- R3- R4-
Sum181 Snit181.00
518. 69886 Jørgen Ringholm Andersen Falsterske Fods Skf Region Hovedst
DGI Storkøbenhavn
SE2 1 181.00
R1181 R2- R3- R4-
Sum181 Snit181.00
519. 33147 Peder Johansen Brande Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 1 180.00
R1180 R2- R3- R4-
Sum180 Snit180.00
520. 131922 Gert Eriksen Brande Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 1 177.00
R1177 R2- R3- R4-
Sum177 Snit177.00
521. 22695 Bent Pedersen Grauballe Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE2 1 175.00
R1175 R2- R3- R4-
Sum175 Snit175.00
522. 56463 Hans Madsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 174.00
R1174 R2- R3- R4-
Sum174 Snit174.00
523. 97198 Knud Erichsen Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 1 174.00
R1174 R2- R3- R4-
Sum174 Snit174.00
524. 98240 Jens Peter Andersen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 1 174.00
R1174 R2- R3- R4-
Sum174 Snit174.00
525. 121542 Ivar Viftrup Højgaard Tistrup Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 1 171.00
R1171 R2- R3- R4-
Sum171 Snit171.00
526. 46374 Hardy Broxgaard Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 166.00
R1166 R2- R3- R4-
Sum166 Snit166.00
527. 38013 Bente Andersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 1 154.00
R1154 R2- R3- R4-
Sum154 Snit154.00
528. 46941 Poul Juul Jacobsen Hesselager Fore. Sportsklubber
DGI Fyn
SE2 1 146.00
R1146 R2- R3- R4-
Sum146 Snit146.00
529. 47657 Ebbe Nielsen Tommerup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 144.00
R1144 R2- R3- R4-
Sum144 Snit144.00
530. 94693 Kurt Mosgaard Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
SE2 1 137.00
R1137 R2- R3- R4-
Sum137 Snit137.00

Til toppen