Riffel, 200m - Voksen Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 17. februar 2019 - kl. 06:21
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 17 146.29
R1149 R2149 R3148 R4148
Sum594 Snit148.50
2. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 16 144.44
R1149 R2149 R3147 R4146
Sum591 Snit147.75
3. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 18 144.67
R1148 R2147 R3147 R4147
Sum589 Snit147.25
4. 28015 Hardy Larsen Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 23 141.04
R1147 R2147 R3147 R4147
Sum588 Snit147.00
5. 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 9 145.22
R1148 R2147 R3146 R4146
Sum587 Snit146.75
6. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 12 144.00
R1147 R2147 R3146 R4145
Sum585 Snit146.25
7. 68949 Claus Bruun Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 14 143.43
R1147 R2146 R3146 R4146
Sum585 Snit146.25
8. 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 11 142.91
R1146 R2146 R3146 R4145
Sum583 Snit145.75
9. 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS1 17 142.59
R1148 R2145 R3145 R4145
Sum583 Snit145.75
10. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
VS1 16 142.63
R1146 R2146 R3145 R4145
Sum582 Snit145.50
11. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS1 4 145.25
R1147 R2146 R3145 R4143
Sum581 Snit145.25
12. 60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 11 142.55
R1146 R2146 R3145 R4144
Sum581 Snit145.25
13. 62329 Jan O. Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS1 5 144.40
R1148 R2145 R3144 R4143
Sum580 Snit145.00
14. 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 7 143.29
R1146 R2146 R3144 R4143
Sum579 Snit144.75
15. 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 13 141.69
R1146 R2145 R3145 R4143
Sum579 Snit144.75
16. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 7 143.14
R1146 R2145 R3144 R4143
Sum578 Snit144.50
17. 55915 Lasse Rogert Pedersen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 13 141.54
R1146 R2144 R3144 R4143
Sum577 Snit144.25
18. 16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 7 141.71
R1145 R2144 R3144 R4143
Sum576 Snit144.00
19. 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS1 10 140.70
R1144 R2144 R3144 R4143
Sum575 Snit143.75
20. 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 7 140.57
R1147 R2144 R3142 R4141
Sum574 Snit143.50
21. 62432 Bjarne Sørensen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS1 4 143.25
R1148 R2143 R3142 R4140
Sum573 Snit143.25
22. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS1 17 141.24
R1144 R2143 R3143 R4143
Sum573 Snit143.25
23. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS1 5 142.20
R1147 R2143 R3143 R4139
Sum572 Snit143.00
24. 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 10 140.50
R1145 R2142 R3142 R4142
Sum571 Snit142.75
25. 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 4 142.50
R1145 R2143 R3141 R4141
Sum570 Snit142.50
26. 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 11 140.64
R1143 R2143 R3142 R4142
Sum570 Snit142.50
27. 54457 Mikael Green Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 7 140.14
R1145 R2143 R3142 R4140
Sum570 Snit142.50
28. 64413 Michael F. Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS2 5 141.00
R1145 R2145 R3140 R4139
Sum569 Snit142.25
29. 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 7 140.57
R1143 R2143 R3142 R4141
Sum569 Snit142.25
30. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 4 142.00
R1146 R2146 R3140 R4136
Sum568 Snit142.00
31. 28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 6 140.67
R1144 R2142 R3141 R4141
Sum568 Snit142.00
32. 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 7 140.14
R1142 R2142 R3141 R4141
Sum566 Snit141.50
33. 43033 Christian Jakobsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 6 139.00
R1144 R2142 R3141 R4139
Sum566 Snit141.50
34. 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS2 6 139.17
R1142 R2142 R3141 R4140
Sum565 Snit141.25
35. 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
VS3 14 137.21
R1142 R2141 R3141 R4141
Sum565 Snit141.25
36. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 16 137.50
R1142 R2142 R3140 R4140
Sum564 Snit141.00
37. 69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 11 136.36
R1143 R2141 R3140 R4139
Sum563 Snit140.75
38. 132501 Morten Larsen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS3 4 140.50
R1144 R2143 R3139 R4136
Sum562 Snit140.50
39. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 9 138.56
R1141 R2141 R3140 R4140
Sum562 Snit140.50
40. 10488 Michael Nielsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS3 7 138.00
R1142 R2142 R3138 R4137
Sum559 Snit139.75
41. 43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS2 4 139.50
R1145 R2141 R3138 R4134
Sum558 Snit139.50
42. 15633 Eyvind Kristensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS3 9 131.89
R1142 R2138 R3138 R4138
Sum556 Snit139.00
43. 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 12 136.83
R1139 R2139 R3139 R4138
Sum555 Snit138.75
44. 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS3 6 137.17
R1139 R2139 R3138 R4138
Sum554 Snit138.50
45. 61048 Mikael Jørgensen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
VS3 4 138.00
R1140 R2139 R3137 R4136
Sum552 Snit138.00
46. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS3 5 136.40
R1140 R2140 R3137 R4135
Sum552 Snit138.00
47. 115847 Søren Juul Møller Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS3 8 132.38
R1140 R2139 R3138 R4133
Sum550 Snit137.50
48. 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 15 132.07
R1140 R2137 R3137 R4136
Sum550 Snit137.50
49. 101878 Rene Møller Maciejewski Østmøn Sg&i
DGI Storstrømmen
VS3 12 130.33
R1139 R2137 R3137 R4137
Sum550 Snit137.50
50. 21272 Daniel Vase Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS2 6 135.83
R1138 R2138 R3136 R4136
Sum548 Snit137.00
51. 34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS3 7 132.00
R1138 R2138 R3137 R4135
Sum548 Snit137.00
52. 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS3 4 136.75
R1141 R2137 R3137 R4132
Sum547 Snit136.75
53. 53431 Ib Henriksen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 5 134.60
R1140 R2136 R3134 R4132
Sum542 Snit135.50
54. 54434 Palle Henriksen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 6 132.67
R1136 R2136 R3134 R4134
Sum540 Snit135.00
55. 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 6 133.00
R1141 R2134 R3132 R4132
Sum539 Snit134.75
56. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 8 131.25
R1142 R2134 R3132 R4131
Sum539 Snit134.75
57. 60633 Claus Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS3 5 132.40
R1139 R2139 R3131 R4129
Sum538 Snit134.50
58. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS3 11 130.18
R1137 R2136 R3133 R4132
Sum538 Snit134.50
59. 62454 Allan J. Asmussen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS2 4 133.75
R1136 R2135 R3133 R4131
Sum535 Snit133.75
60. 13651 Jørgen Brogård Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS3 5 131.40
R1140 R2136 R3130 R4127
Sum533 Snit133.25
61. 27992 Jan Schmidt Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 10 126.10
R1135 R2133 R3133 R4129
Sum530 Snit132.50
62. 69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS3 6 128.00
R1139 R2134 R3130 R4126
Sum529 Snit132.25
63. 34575 Nicolai Beier Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS3 4 131.25
R1140 R2139 R3128 R4118
Sum525 Snit131.25
64. 53807 Henrik Leon Hansen Ravnsborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 6 128.33
R1140 R2129 R3129 R4126
Sum524 Snit131.00
65. 106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS3 4 129.75
R1132 R2131 R3129 R4127
Sum519 Snit129.75
66. 13653 Jørgen Jensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS3 5 124.60
R1130 R2128 R3125 R4122
Sum505 Snit126.25
67. 34028 Egon Knudsen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
VS3 4 125.25
R1130 R2129 R3121 R4121
Sum501 Snit125.25
68. 57914 Lars Jensen Værslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 4 118.25
R1130 R2122 R3111 R4110
Sum473 Snit118.25
69. 25978 Kim mæng Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS1 3 145.00
R1146 R2146 R3143 R4-
Sum435 Snit145.00
70. 48025 Morten Laursen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS1 3 144.00
R1145 R2144 R3143 R4-
Sum432 Snit144.00
71. 16969 Morten Larsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS3 3 140.33
R1144 R2142 R3135 R4-
Sum421 Snit140.33
72. 27931 Kim Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 3 140.00
R1142 R2140 R3138 R4-
Sum420 Snit140.00
73. 34977 Jørgen Kjær Andersen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS1 3 138.67
R1143 R2141 R3132 R4-
Sum416 Snit138.67
74. 35077 Berit Andersen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS2 3 135.33
R1140 R2134 R3132 R4-
Sum406 Snit135.33
75. 61077 Finn Marcher Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
VS3 3 135.00
R1141 R2134 R3130 R4-
Sum405 Snit135.00
76. 47395 Jesper Eckardt Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS3 3 134.33
R1141 R2135 R3127 R4-
Sum403 Snit134.33
77. 119003 Kim Christensen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 3 132.33
R1145 R2137 R3115 R4-
Sum397 Snit132.33
78. 45812 Bjerne Schneider Johannesen Herrested Skytteforening
DGI Fyn
VS3 3 130.33
R1136 R2135 R3120 R4-
Sum391 Snit130.33
79. 128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS3 3 130.33
R1134 R2130 R3127 R4-
Sum391 Snit130.33
80. 37355 Niels Hybholt Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
VS3 3 129.67
R1135 R2131 R3123 R4-
Sum389 Snit129.67
81. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 3 127.33
R1133 R2129 R3120 R4-
Sum382 Snit127.33
82. 34644 John Jensen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS3 3 126.33
R1130 R2128 R3121 R4-
Sum379 Snit126.33
83. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
VS1 2 146.50
R1147 R2146 R3- R4-
Sum293 Snit146.50
84. 35128 René Kristiansen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS1 2 145.00
R1146 R2144 R3- R4-
Sum290 Snit145.00
85. 62091 Dorthe Overgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS1 2 144.50
R1148 R2141 R3- R4-
Sum289 Snit144.50
86. 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 2 144.50
R1145 R2144 R3- R4-
Sum289 Snit144.50
87. 26495 Steffen Halfdan Olsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 2 144.00
R1145 R2143 R3- R4-
Sum288 Snit144.00
88. 41611 Bent P. Nielsen Gørding/Vejrup Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 2 141.50
R1145 R2138 R3- R4-
Sum283 Snit141.50
89. 61028 Susanne Ager Höy Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
VS2 2 140.50
R1142 R2139 R3- R4-
Sum281 Snit140.50
90. 95000 Jon Luckmann Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 2 140.00
R1145 R2135 R3- R4-
Sum280 Snit140.00
91. 57551 Kim Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 2 139.50
R1142 R2137 R3- R4-
Sum279 Snit139.50
92. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS2 2 137.00
R1138 R2136 R3- R4-
Sum274 Snit137.00
93. 63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS3 2 136.50
R1139 R2134 R3- R4-
Sum273 Snit136.50
94. 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 2 136.00
R1137 R2135 R3- R4-
Sum272 Snit136.00
95. 35602 Jens Nyby Petersen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
VS3 2 135.50
R1136 R2135 R3- R4-
Sum271 Snit135.50
96. 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS3 2 134.00
R1141 R2127 R3- R4-
Sum268 Snit134.00
97. 55178 Lars Nøhr Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 2 133.00
R1135 R2131 R3- R4-
Sum266 Snit133.00
98. 66581 John Aarø Mortensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
VS3 2 132.50
R1133 R2132 R3- R4-
Sum265 Snit132.50
99. 66828 Thomas Fjeldborg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS3 2 131.00
R1138 R2124 R3- R4-
Sum262 Snit131.00
100. 130231 Anant Choubey Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS3 2 130.50
R1131 R2130 R3- R4-
Sum261 Snit130.50
101. 62657 Lars Sørensen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
VS3 2 126.50
R1127 R2126 R3- R4-
Sum253 Snit126.50
102. 66453 Michael Prætorius Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
VS2 2 126.00
R1129 R2123 R3- R4-
Sum252 Snit126.00
103. 106724 Erik Rønne Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS3 2 125.50
R1127 R2124 R3- R4-
Sum251 Snit125.50
104. 30258 Gert Østergård Holstebro Skytteforening
DGI Vestjylland
VS2 2 125.50
R1127 R2124 R3- R4-
Sum251 Snit125.50
105. 134295 Søren Stahl Jensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS3 2 123.00
R1127 R2119 R3- R4-
Sum246 Snit123.00
106. 46704 Knud Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS2 1 139.00
R1139 R2- R3- R4-
Sum139 Snit139.00
107. 32352 Kristian Grene Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS1 1 137.00
R1137 R2- R3- R4-
Sum137 Snit137.00
108. 66721 Svend Mørup Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS3 1 136.00
R1136 R2- R3- R4-
Sum136 Snit136.00
109. 25354 Claus P V Jensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS3 1 135.00
R1135 R2- R3- R4-
Sum135 Snit135.00
110. 31260 Rikke Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS2 1 131.00
R1131 R2- R3- R4-
Sum131 Snit131.00
111. 46132 Rikke Dyrbye Herrested Skytteforening
DGI Fyn
VS3 1 131.00
R1131 R2- R3- R4-
Sum131 Snit131.00
112. 17356 Gitte Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
VS3 1 129.00
R1129 R2- R3- R4-
Sum129 Snit129.00
113. 32526 Jens V Jensen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS3 1 127.00
R1127 R2- R3- R4-
Sum127 Snit127.00
114. 13100 Per Andersen Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
VS3 1 127.00
R1127 R2- R3- R4-
Sum127 Snit127.00
115. 25202 Torben Kristensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS3 1 122.00
R1122 R2- R3- R4-
Sum122 Snit122.00
116. 32482 Johannes Jensen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS3 1 120.00
R1120 R2- R3- R4-
Sum120 Snit120.00
117. 54015 Kasper Kristensen Frejlev-Vantore Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 1 120.00
R1120 R2- R3- R4-
Sum120 Snit120.00
118. 25565 Jens Jensen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
VS3 1 116.00
R1116 R2- R3- R4-
Sum116 Snit116.00
119. 134184 Kim Rasmussen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS3 1 102.00
R1102 R2- R3- R4-
Sum102 Snit102.00

Til toppen