Riffel, 200m - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 25. april 2019 - kl. 06:03
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 68928 Peter Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 11 148.91
R1150 R2150 R3150 R4150
Sum600 Snit150.00
2. 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 15 148.73
R1150 R2150 R3150 R4150
Sum600 Snit150.00
3. 61799 Peter Hansen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 9 149.00
R1150 R2150 R3149 R4149
Sum598 Snit149.50
4. 69409 Leif Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 15 146.87
R1150 R2149 R3149 R4149
Sum597 Snit149.25
5. 49642 Helge Larsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 5 148.80
R1150 R2149 R3149 R4148
Sum596 Snit149.00
6. 53420 Johnny Johansson Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 17 146.94
R1149 R2149 R3149 R4149
Sum596 Snit149.00
7. 63237 Ejgil Reimers Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE1 4 148.75
R1149 R2149 R3149 R4148
Sum595 Snit148.75
8. 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 5 148.20
R1149 R2149 R3148 R4148
Sum594 Snit148.50
9. 21701 Henning B Clausen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 5 147.80
R1149 R2149 R3148 R4148
Sum594 Snit148.50
10. 61327 Poul Henrik Brandt Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 10 147.40
R1149 R2149 R3148 R4148
Sum594 Snit148.50
11. 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 15 147.20
R1149 R2149 R3148 R4148
Sum594 Snit148.50
12. 53166 Berrit Carlsen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 17 146.76
R1149 R2149 R3148 R4148
Sum594 Snit148.50
13. 49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 25 146.20
R1149 R2149 R3148 R4148
Sum594 Snit148.50
14. 10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 15 145.87
R1149 R2149 R3148 R4148
Sum594 Snit148.50
15. 18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 5 147.80
R1149 R2148 R3148 R4148
Sum593 Snit148.25
16. 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 7 147.57
R1149 R2149 R3148 R4147
Sum593 Snit148.25
17. 69461 Inge Rusbjerg Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 8 146.50
R1149 R2149 R3148 R4146
Sum592 Snit148.00
18. 10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 8 146.50
R1149 R2149 R3148 R4146
Sum592 Snit148.00
19. 87542 Claus Frederiksen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 15 145.20
R1148 R2148 R3148 R4148
Sum592 Snit148.00
20. 10462 Peter Møller Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE2 12 143.83
R1148 R2148 R3148 R4148
Sum592 Snit148.00
21. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 9 146.89
R1149 R2148 R3147 R4147
Sum591 Snit147.75
22. 13106 Morten Andersen Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
SE1 6 146.67
R1150 R2149 R3146 R4146
Sum591 Snit147.75
23. 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 11 146.45
R1148 R2148 R3148 R4147
Sum591 Snit147.75
24. 25390 Willy Hermansen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 6 146.17
R1149 R2149 R3148 R4145
Sum591 Snit147.75
25. 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 4 147.50
R1149 R2149 R3148 R4144
Sum590 Snit147.50
26. 60777 Leif Mikkelsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 6 145.00
R1150 R2147 R3147 R4146
Sum590 Snit147.50
27. 54902 Hans Pil Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 17 144.65
R1149 R2147 R3147 R4147
Sum590 Snit147.50
28. 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 19 144.42
R1148 R2148 R3147 R4147
Sum590 Snit147.50
29. 28579 Christian Kjær Pedersen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 4 147.25
R1149 R2147 R3147 R4146
Sum589 Snit147.25
30. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE1 10 144.80
R1149 R2148 R3147 R4145
Sum589 Snit147.25
31. 62319 Jens Erik Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 7 144.71
R1148 R2148 R3147 R4146
Sum589 Snit147.25
32. 53053 Per Henriksen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 10 144.60
R1148 R2148 R3147 R4146
Sum589 Snit147.25
33. 20681 Hans O. Hansen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 11 144.55
R1148 R2147 R3147 R4147
Sum589 Snit147.25
34. 68845 Kaj Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 10 144.20
R1148 R2147 R3147 R4147
Sum589 Snit147.25
35. 54186 Tønnes Koch Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 5 146.60
R1148 R2147 R3147 R4146
Sum588 Snit147.00
36. 59037 Pelle R. Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 7 145.43
R1149 R2149 R3145 R4145
Sum588 Snit147.00
37. 49820 Poul Olsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 22 144.77
R1148 R2147 R3147 R4146
Sum588 Snit147.00
38. 21256 Einar Højsgård Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 9 144.22
R1147 R2147 R3147 R4147
Sum588 Snit147.00
39. 58322 Kurt Petersen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 12 144.08
R1148 R2147 R3147 R4146
Sum588 Snit147.00
40. 10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 9 144.67
R1149 R2148 R3146 R4144
Sum587 Snit146.75
41. 20861 Vagn Åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 12 144.58
R1148 R2148 R3146 R4145
Sum587 Snit146.75
42. 49092 Jens E. Christensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 12 144.33
R1148 R2147 R3146 R4146
Sum587 Snit146.75
43. 22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 18 143.11
R1147 R2147 R3147 R4146
Sum587 Snit146.75
44. 121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 4 146.25
R1148 R2147 R3147 R4143
Sum585 Snit146.25
45. 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 8 145.75
R1147 R2146 R3146 R4146
Sum585 Snit146.25
46. 67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
SE1 7 144.86
R1147 R2147 R3146 R4145
Sum585 Snit146.25
47. 26133 Svend Borgbjerg Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 5 145.40
R1148 R2147 R3146 R4143
Sum584 Snit146.00
48. 15095 Flemming Lindemann Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 5 144.60
R1149 R2146 R3145 R4144
Sum584 Snit146.00
49. 49486 Vang Jarl Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE2 6 143.67
R1149 R2148 R3144 R4143
Sum584 Snit146.00
50. 97642 Flemming Larsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 6 144.33
R1148 R2145 R3145 R4145
Sum583 Snit145.75
51. 61312 Sven Holm Jensen Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 4 145.50
R1147 R2146 R3146 R4143
Sum582 Snit145.50
52. 35072 Bodil Hansen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
SE1 8 144.63
R1146 R2146 R3145 R4145
Sum582 Snit145.50
53. 23116 Jens Roland Jensen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 5 144.60
R1147 R2146 R3146 R4143
Sum582 Snit145.50
54. 24407 Vagn Mikkelsen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 5 144.20
R1147 R2146 R3146 R4143
Sum582 Snit145.50
55. 19466 Finn Karlsson Ulbjerg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 10 142.80
R1147 R2145 R3145 R4144
Sum581 Snit145.25
56. 61802 Peder Pilgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 5 144.40
R1147 R2146 R3144 R4143
Sum580 Snit145.00
57. 53054 Per Andersen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 14 143.43
R1146 R2145 R3145 R4144
Sum580 Snit145.00
58. 33414 Tove Thomsen Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 9 143.00
R1147 R2146 R3144 R4143
Sum580 Snit145.00
59. 71267 Thorkild Jensen Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 6 142.67
R1145 R2145 R3145 R4145
Sum580 Snit145.00
60. 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 10 142.60
R1148 R2145 R3144 R4143
Sum580 Snit145.00
61. 63343 Flemming Walther Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 11 136.09
R1147 R2146 R3145 R4142
Sum580 Snit145.00
62. 110371 Ove Guldager Pedersen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 4 144.50
R1148 R2145 R3144 R4141
Sum578 Snit144.50
63. 15956 Egon Larsen Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
SE1 5 144.20
R1146 R2145 R3144 R4143
Sum578 Snit144.50
64. 62500 Ole Gerner Olsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE2 5 142.80
R1147 R2144 R3144 R4143
Sum578 Snit144.50
65. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE2 8 141.75
R1146 R2145 R3145 R4142
Sum578 Snit144.50
66. 49222 Niels Barlebo Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 17 140.71
R1146 R2145 R3144 R4143
Sum578 Snit144.50
67. 47005 Leif Christensen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
SE2 8 140.38
R1147 R2145 R3143 R4143
Sum578 Snit144.50
68. 62514 Michael Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE2 5 142.60
R1146 R2145 R3144 R4142
Sum577 Snit144.25
69. 67201 Kurt Nielsen Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 9 141.56
R1146 R2145 R3143 R4143
Sum577 Snit144.25
70. 33790 Ove Laursen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE2 6 141.17
R1145 R2145 R3144 R4143
Sum577 Snit144.25
71. 34969 Karl Erik Hansen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
SE1 4 144.00
R1148 R2145 R3143 R4140
Sum576 Snit144.00
72. 54547 Jette Skov Pedersen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 8 142.25
R1147 R2144 R3142 R4142
Sum575 Snit143.75
73. 57006 Kristian Ebbensgaard Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 11 141.27
R1144 R2144 R3144 R4143
Sum575 Snit143.75
74. 80547 Jens Peter Ladegaard Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE2 5 142.80
R1145 R2145 R3142 R4142
Sum574 Snit143.50
75. 33743 Knud Bonde Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE2 6 142.67
R1146 R2144 R3142 R4142
Sum574 Snit143.50
76. 13168 Birgith Andersen Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
SE2 7 141.86
R1144 R2144 R3143 R4143
Sum574 Snit143.50
77. 14851 Carsten Hansen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 7 141.86
R1145 R2143 R3143 R4143
Sum574 Snit143.50
78. 48751 Henrik Trolle Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE2 6 140.33
R1146 R2144 R3142 R4141
Sum573 Snit143.25
79. 93044 Bjarne R. Rye Nielsen Frederiksværk Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE2 4 143.00
R1146 R2145 R3145 R4136
Sum572 Snit143.00
80. 47932 Søren G. Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE2 4 142.50
R1144 R2142 R3142 R4142
Sum570 Snit142.50
81. 60811 Karl Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 142.50
R1144 R2143 R3142 R4141
Sum570 Snit142.50
82. 19287 Anna Marie Jensen Ulbjerg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 5 141.20
R1149 R2142 R3140 R4139
Sum570 Snit142.50
83. 116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 9 140.89
R1143 R2142 R3142 R4142
Sum569 Snit142.25
84. 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I
DGI Midtjylland
SE2 6 139.83
R1143 R2143 R3143 R4140
Sum569 Snit142.25
85. 48293 Bent Ove Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE2 4 141.50
R1144 R2143 R3140 R4139
Sum566 Snit141.50
86. 51010 Egon Nielsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE2 8 140.00
R1143 R2142 R3141 R4140
Sum566 Snit141.50
87. 47043 Karen Sparrewath Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 4 140.50
R1142 R2142 R3140 R4138
Sum562 Snit140.50
88. 67449 Peter Christensen Parbst Falsterske Fods Skf Region Hovedst
DGI Storkøbenhavn
SE2 4 140.50
R1143 R2143 R3138 R4138
Sum562 Snit140.50
89. 58227 Johannes Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 5 139.80
R1143 R2141 R3139 R4138
Sum561 Snit140.25
90. 120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub
DGI Nordjylland
SE2 8 134.63
R1144 R2140 R3138 R4138
Sum560 Snit140.00
91. 101762 Poul Erik Christensen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE2 4 139.50
R1144 R2143 R3142 R4129
Sum558 Snit139.50
92. 46902 Svend Højmark Jensen Hesselager Fore. Sportsklubber
DGI Fyn
SE2 4 139.25
R1143 R2141 R3138 R4135
Sum557 Snit139.25
93. 132457 Ejgil Thuesen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 4 138.75
R1143 R2143 R3139 R4130
Sum555 Snit138.75
94. 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 6 134.00
R1141 R2139 R3137 R4137
Sum554 Snit138.50
95. 22096 John Madsen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 10 136.60
R1141 R2138 R3137 R4137
Sum553 Snit138.25
96. 87993 Bente Hansen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 5 137.40
R1140 R2139 R3137 R4136
Sum552 Snit138.00
97. 12208 Ulla Rasmussen Ulbjerg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 5 136.20
R1139 R2139 R3138 R4136
Sum552 Snit138.00
98. 56316 Per Lund Pedersen Østmøn Sg&i
DGI Storstrømmen
SE2 10 134.10
R1143 R2140 R3135 R4134
Sum552 Snit138.00
99. 22262 Preben Jensen Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE2 4 137.50
R1142 R2137 R3136 R4135
Sum550 Snit137.50
100. 57564 Jess Nielsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 137.25
R1143 R2139 R3136 R4131
Sum549 Snit137.25
101. 68747 Tove Rasmussen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 7 132.57
R1138 R2138 R3136 R4135
Sum547 Snit136.75
102. 87368 Susanne Hansen Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 4 136.50
R1142 R2137 R3137 R4130
Sum546 Snit136.50
103. 106733 Kjeld T. Rasmussen Værslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 136.00
R1142 R2142 R3132 R4128
Sum544 Snit136.00
104. 53229 Kaj Pedersen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 10 132.50
R1138 R2136 R3135 R4135
Sum544 Snit136.00
105. 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 5 134.80
R1138 R2138 R3133 R4133
Sum542 Snit135.50
106. 128748 Flemming Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 134.75
R1136 R2136 R3134 R4133
Sum539 Snit134.75
107. 66401 Erik Rasmussen Tryg og Nordea Liv & Pension Idrætsklub
DGI Storkøbenhavn
SE2 4 134.75
R1140 R2136 R3132 R4131
Sum539 Snit134.75
108. 69016 Torben Sonne Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 4 134.50
R1138 R2135 R3134 R4131
Sum538 Snit134.50
109. 45411 Ole Vagn Jensen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
SE2 4 133.50
R1137 R2137 R3132 R4128
Sum534 Snit133.50
110. 48256 Conni Helding Larsen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE2 4 133.00
R1136 R2135 R3131 R4130
Sum532 Snit133.00
111. 62428 Bjørn Hansen Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 5 131.40
R1137 R2132 R3131 R4130
Sum530 Snit132.50
112. 10623 Anders L. Rasmussen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE2 6 127.17
R1134 R2133 R3131 R4129
Sum527 Snit131.75
113. 12301 Hans Haubro Ulbjerg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 4 131.50
R1136 R2133 R3132 R4125
Sum526 Snit131.50
114. 111975 Ole Christoffersen Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 5 126.60
R1140 R2132 R3128 R4126
Sum526 Snit131.50
115. 87370 Mogens Blomsterberg Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 4 130.50
R1132 R2131 R3130 R4129
Sum522 Snit130.50
116. 61492 Knud A. Marcher Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 4 129.50
R1134 R2131 R3129 R4124
Sum518 Snit129.50
117. 22135 Børge Mønster Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 9 121.67
R1135 R2129 R3124 R4122
Sum510 Snit127.50
118. 32074 Niels Jørgen Jensen Arnborg Idrætsforening
DGI Midtjylland
SE2 4 126.75
R1128 R2127 R3126 R4126
Sum507 Snit126.75
119. 61035 Rene T. Nielsen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 4 126.75
R1135 R2131 R3122 R4119
Sum507 Snit126.75
120. 48236 Erik Tolderlund Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 4 123.50
R1126 R2126 R3126 R4116
Sum494 Snit123.50
121. 68694 Svend Vahlgren Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 6 115.50
R1125 R2123 R3122 R4117
Sum487 Snit121.75
122. 57868 Poul Boye Hansen Værslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 109.25
R1111 R2110 R3108 R4108
Sum437 Snit109.25
123. 87084 Torben Hjardemål Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 3 145.00
R1147 R2144 R3144 R4-
Sum435 Snit145.00
124. 25369 Bjarne Andersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 3 144.67
R1147 R2144 R3143 R4-
Sum434 Snit144.67
125. 20954 Per Christiansen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 3 144.33
R1145 R2145 R3143 R4-
Sum433 Snit144.33
126. 108603 Preben Jørgensen Politiets Idrætsf Kbh Skytteaf
DGI Storkøbenhavn
SE1 3 144.00
R1148 R2142 R3142 R4-
Sum432 Snit144.00
127. 14853 Børge Christensen Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
SE2 3 142.67
R1145 R2143 R3140 R4-
Sum428 Snit142.67
128. 48836 Mogens Larsen Herrested Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 142.67
R1146 R2143 R3139 R4-
Sum428 Snit142.67
129. 32360 Knud Bjerre Arnborg Idrætsforening
DGI Midtjylland
SE2 3 140.67
R1143 R2142 R3137 R4-
Sum422 Snit140.67
130. 17359 Finn Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 3 140.00
R1145 R2142 R3133 R4-
Sum420 Snit140.00
131. 69365 Paul Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 139.33
R1144 R2142 R3132 R4-
Sum418 Snit139.33
132. 68160 Erik Lund Madsen Falsterske Fods Skf Region Hovedst
DGI Storkøbenhavn
SE2 3 136.33
R1140 R2135 R3134 R4-
Sum409 Snit136.33
133. 48094 Lars Østergaard Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 135.67
R1142 R2133 R3132 R4-
Sum407 Snit135.67
134. 107142 Benny Jørgen Ohlsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 133.33
R1136 R2133 R3131 R4-
Sum400 Snit133.33
135. 55237 Frank Larsen Østmøn Sg&i
DGI Storstrømmen
SE2 3 133.00
R1134 R2133 R3132 R4-
Sum399 Snit133.00
136. 46904 Sv. Aa. Sparrewath Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 132.00
R1139 R2136 R3121 R4-
Sum396 Snit132.00
137. 57857 Rud Ove Nielsen Værslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 98.75
R1106 R2102 R3101 R486
Sum395 Snit98.75
138. 64257 Niels Østergård Nielsen Frederiksværk Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE2 3 131.33
R1132 R2131 R3131 R4-
Sum394 Snit131.33
139. 68239 Jørgen Søbæk Sørensen Falsterske Fods Skf Region Hovedst
DGI Storkøbenhavn
SE2 3 129.33
R1132 R2132 R3124 R4-
Sum388 Snit129.33
140. 57211 Arne Jacobsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 128.67
R1130 R2128 R3128 R4-
Sum386 Snit128.67
141. 14060 Jens Justenlund Åbybro Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 3 126.00
R1128 R2128 R3122 R4-
Sum378 Snit126.00
142. 34634 Lasse Olsen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 120.67
R1125 R2122 R3115 R4-
Sum362 Snit120.67
143. 47466 Sten Rasmussen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
SE2 3 116.67
R1129 R2116 R3105 R4-
Sum350 Snit116.67
144. 58034 Erik Hansen Holbæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 2 147.00
R1148 R2146 R3- R4-
Sum294 Snit147.00
145. 70045 Morten Hammer Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE1 2 145.50
R1147 R2144 R3- R4-
Sum291 Snit145.50
146. 23971 Steen Armstrong Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE1 2 145.00
R1145 R2145 R3- R4-
Sum290 Snit145.00
147. 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE1 2 145.00
R1147 R2143 R3- R4-
Sum290 Snit145.00
148. 47128 Finn Christensen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
SE1 2 144.00
R1147 R2141 R3- R4-
Sum288 Snit144.00
149. 61287 Bent Nielsen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 2 142.50
R1143 R2142 R3- R4-
Sum285 Snit142.50
150. 15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 2 142.50
R1144 R2141 R3- R4-
Sum285 Snit142.50
151. 30043 Peder Bertelsen Mejrup Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 2 142.00
R1145 R2139 R3- R4-
Sum284 Snit142.00
152. 22623 Erling Hesel Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE2 2 141.50
R1142 R2141 R3- R4-
Sum283 Snit141.50
153. 67570 Knud Bagge Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE2 2 141.00
R1141 R2141 R3- R4-
Sum282 Snit141.00
154. 45926 Michael Hannemann Carlsen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 140.00
R1141 R2139 R3- R4-
Sum280 Snit140.00
155. 47639 Harry Hansen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
SE2 2 140.00
R1141 R2139 R3- R4-
Sum280 Snit140.00
156. 46541 Arne Rasmussen Ollerup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 139.50
R1141 R2138 R3- R4-
Sum279 Snit139.50
157. 25312 John Sander Petersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 2 139.50
R1142 R2137 R3- R4-
Sum279 Snit139.50
158. 46861 Aage Stevnsgaard Ollerup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 139.00
R1142 R2136 R3- R4-
Sum278 Snit139.00
159. 77569 Henning Dam Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE2 2 137.00
R1142 R2132 R3- R4-
Sum274 Snit137.00
160. 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 2 136.00
R1138 R2134 R3- R4-
Sum272 Snit136.00
161. 31176 Hanne Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 2 135.50
R1136 R2135 R3- R4-
Sum271 Snit135.50
162. 47997 Ole Madsen Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 134.50
R1135 R2134 R3- R4-
Sum269 Snit134.50
163. 119921 I C Abildtrup Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 2 133.50
R1135 R2132 R3- R4-
Sum267 Snit133.50
164. 13509 Allan Christiansen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 2 132.50
R1133 R2132 R3- R4-
Sum265 Snit132.50
165. 69777 Ole Abildgaard Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 2 127.00
R1130 R2124 R3- R4-
Sum254 Snit127.00
166. 116779 Ove Pedersen Nr. Esterbølle Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 127.00
R1133 R2121 R3- R4-
Sum254 Snit127.00
167. 65156 Ebbe B. Andersen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 2 125.00
R1135 R2115 R3- R4-
Sum250 Snit125.00
168. 121924 J.W Deleuran Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 124.00
R1128 R2120 R3- R4-
Sum248 Snit124.00
169. 18226 Jens Peter Jensen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 1 147.00
R1147 R2- R3- R4-
Sum147 Snit147.00
170. 36289 Klaus Jensen Ringkøbing-Skjern Garderforening
DGI Vestjylland
SE2 1 143.00
R1143 R2- R3- R4-
Sum143 Snit143.00
171. 29307 Kristian Lund Bjerg Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 1 143.00
R1143 R2- R3- R4-
Sum143 Snit143.00
172. 135035 Jan Vrang Hansen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 1 142.00
R1142 R2- R3- R4-
Sum142 Snit142.00
173. 42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 1 139.00
R1139 R2- R3- R4-
Sum139 Snit139.00
174. 25326 Jan O Jørgensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 1 139.00
R1139 R2- R3- R4-
Sum139 Snit139.00
175. 45595 Anni Knudsen Kølstrup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 139.00
R1139 R2- R3- R4-
Sum139 Snit139.00
176. 134619 Ejnar Kjær Møller Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 1 139.00
R1139 R2- R3- R4-
Sum139 Snit139.00
177. 112816 Bernhard Hansen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 138.00
R1138 R2- R3- R4-
Sum138 Snit138.00
178. 55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 137.00
R1137 R2- R3- R4-
Sum137 Snit137.00
179. 45567 Peder Pedersen Kølstrup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 137.00
R1137 R2- R3- R4-
Sum137 Snit137.00
180. 42834 Ole Hansen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 1 132.00
R1132 R2- R3- R4-
Sum132 Snit132.00
181. 83010 Erik Dall Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 1 130.00
R1130 R2- R3- R4-
Sum130 Snit130.00
182. 62169 Steen Møller Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE2 1 129.00
R1129 R2- R3- R4-
Sum129 Snit129.00
183. 54631 Bjarne Skov Pedersen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 126.00
R1126 R2- R3- R4-
Sum126 Snit126.00
184. 55546 Finn K. Larsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 121.00
R1121 R2- R3- R4-
Sum121 Snit121.00
185. 35841 Ryan Faurby Ringkøbing-Skjern Garderforening
DGI Vestjylland
SE2 1 118.00
R1118 R2- R3- R4-
Sum118 Snit118.00
186. 46941 Poul Juul Jacobsen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
SE2 1 116.00
R1116 R2- R3- R4-
Sum116 Snit116.00
187. 56463 Hans Madsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 112.00
R1112 R2- R3- R4-
Sum112 Snit112.00
188. 78909 Carsten Eliasen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 112.00
R1112 R2- R3- R4-
Sum112 Snit112.00
189. 49725 Niels Jus. Pedersen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 89.00
R189 R2- R3- R4-
Sum89 Snit89.00
190. 124452 Paul Erik Kurzweg Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 1 83.00
R183 R2- R3- R4-
Sum83 Snit83.00
191. 73562 Ove Rygaard Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 1 63.00
R163 R2- R3- R4-
Sum63 Snit63.00
192. 78876 Carsten Zachariassen Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 1 60.00
R160 R2- R3- R4-
Sum60 Snit60.00

Til toppen