Riffel, 300m - Voksen Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 25. april 2019 - kl. 06:04
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 12 229.75
R1239 R2238 R3237 R4233
Sum947 Snit236.75
2. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
VS1 8 231.38
R1235 R2235 R3235 R4234
Sum939 Snit234.75
3. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS1 10 230.20
R1237 R2232 R3232 R4231
Sum932 Snit233.00
4. 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS1 18 224.22
R1237 R2234 R3232 R4229
Sum932 Snit233.00
5. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 12 226.83
R1236 R2234 R3230 R4230
Sum930 Snit232.50
6. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS1 10 227.10
R1234 R2233 R3233 R4229
Sum929 Snit232.25
7. 62329 Jan O. Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS1 5 229.20
R1243 R2234 R3231 R4219
Sum927 Snit231.75
8. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 13 226.46
R1236 R2231 R3230 R4230
Sum927 Snit231.75
9. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 8 226.75
R1233 R2232 R3231 R4227
Sum923 Snit230.75
10. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 10 223.90
R1231 R2229 R3229 R4226
Sum915 Snit228.75
11. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 11 223.36
R1232 R2228 R3228 R4226
Sum914 Snit228.50
12. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
VS1 15 222.20
R1230 R2227 R3226 R4226
Sum909 Snit227.25
13. 62432 Bjarne Sørensen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS1 5 223.00
R1235 R2232 R3220 R4218
Sum905 Snit226.25
14. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS2 13 216.46
R1227 R2224 R3221 R4218
Sum890 Snit222.50
15. 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 8 214.75
R1228 R2221 R3220 R4218
Sum887 Snit221.75
16. 55915 Lasse Rogert Pedersen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 8 215.63
R1224 R2224 R3220 R4218
Sum886 Snit221.50
17. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 6 217.67
R1224 R2223 R3222 R4216
Sum885 Snit221.25
18. 41611 Bent P. Nielsen Gørding/Vejrup Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 10 211.60
R1225 R2225 R3217 R4216
Sum883 Snit220.75
19. 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 4 220.25
R1223 R2221 R3219 R4218
Sum881 Snit220.25
20. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 8 210.63
R1220 R2219 R3214 R4209
Sum862 Snit215.50
21. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS2 7 186.14
R1203 R2188 R3187 R4185
Sum763 Snit190.75
22. 57413 Morten Larsen Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
VS1 3 222.00
R1226 R2221 R3219 R4-
Sum666 Snit222.00
23. 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 3 216.67
R1222 R2217 R3211 R4-
Sum650 Snit216.67
24. 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 3 210.00
R1215 R2208 R3207 R4-
Sum630 Snit210.00
25. 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 2 233.00
R1234 R2232 R3- R4-
Sum466 Snit233.00
26. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 2 220.00
R1226 R2214 R3- R4-
Sum440 Snit220.00
27. 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 2 218.50
R1223 R2214 R3- R4-
Sum437 Snit218.50
28. 28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 2 218.00
R1218 R2218 R3- R4-
Sum436 Snit218.00
29. 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS2 2 204.00
R1210 R2198 R3- R4-
Sum408 Snit204.00
30. 35128 René Kristiansen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS1 1 233.00
R1233 R2- R3- R4-
Sum233 Snit233.00
31. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS1 1 232.00
R1232 R2- R3- R4-
Sum232 Snit232.00
32. 28450 Peter Kjær Fink Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS1 1 231.00
R1231 R2- R3- R4-
Sum231 Snit231.00
33. 48025 Morten Laursen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS1 1 229.00
R1229 R2- R3- R4-
Sum229 Snit229.00
34. 26495 Steffen Halfdan Olsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 1 228.00
R1228 R2- R3- R4-
Sum228 Snit228.00
35. 60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 1 223.00
R1223 R2- R3- R4-
Sum223 Snit223.00
36. 61108 Søren Clausen Østermarie Skytteforening
DGI Bornholm
VS2 1 208.00
R1208 R2- R3- R4-
Sum208 Snit208.00
37. 61048 Mikael Jørgensen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
VS2 1 205.00
R1205 R2- R3- R4-
Sum205 Snit205.00
38. 64413 Michael F. Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS2 1 204.00
R1204 R2- R3- R4-
Sum204 Snit204.00
39. 16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 1 204.00
R1204 R2- R3- R4-
Sum204 Snit204.00
40. 101878 Rene Møller Maciejewski Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 1 202.00
R1202 R2- R3- R4-
Sum202 Snit202.00
41. 17339 Preben Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
VS2 1 199.00
R1199 R2- R3- R4-
Sum199 Snit199.00
42. 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 1 199.00
R1199 R2- R3- R4-
Sum199 Snit199.00
43. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS2 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
44. 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 1 192.00
R1192 R2- R3- R4-
Sum192 Snit192.00
45. 61077 Finn Marcher Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
VS2 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
46. 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
VS2 1 179.00
R1179 R2- R3- R4-
Sum179 Snit179.00
47. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 1 171.00
R1171 R2- R3- R4-
Sum171 Snit171.00

Til toppen