Standardpistol, 25m - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 25. april 2019 - kl. 06:04
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 19707 Jan Dovolil Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 5 544.60
R1553 R2549 R3546 R4542
Sum2190 Snit547.50
2. 57506 Uffe Nielsen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 6 530.50
R1548 R2544 R3543 R4523
Sum2158 Snit539.50
3. 128729 Jens Dall Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
S2H1 9 529.78
R1540 R2537 R3536 R4535
Sum2148 Snit537.00
4. 54957 Carsten F. Petersen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 7 527.71
R1543 R2536 R3535 R4533
Sum2147 Snit536.75
5. 81630 Hans-Jørgen Mortensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 7 525.14
R1545 R2533 R3531 R4527
Sum2136 Snit534.00
6. 34728 Kim Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 5 527.60
R1539 R2537 R3536 R4522
Sum2134 Snit533.50
7. 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 8 515.63
R1537 R2537 R3530 R4529
Sum2133 Snit533.25
8. 20850 John Mikkelsen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 4 533.00
R1534 R2534 R3534 R4530
Sum2132 Snit533.00
9. 17598 Per Olesen Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 6 526.83
R1532 R2532 R3530 R4528
Sum2122 Snit530.50
10. 57546 Kurt Bonde Rasmussen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 5 522.00
R1535 R2534 R3526 R4526
Sum2121 Snit530.25
11. 19371 Bjarne Visgård Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 5 526.20
R1539 R2529 R3527 R4520
Sum2115 Snit528.75
12. 53264 Torben Eskildsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 5 522.60
R1530 R2525 R3525 R4522
Sum2102 Snit525.50
13. 24741 Henryk Tenenbaum Tilst Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 4 524.75
R1543 R2527 R3521 R4508
Sum2099 Snit524.75
14. 34726 Knud E. Müller Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 5 522.20
R1530 R2524 R3522 R4520
Sum2096 Snit524.00
15. 86797 Leif Ravn Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 7 516.86
R1530 R2525 R3522 R4517
Sum2094 Snit523.50
16. 60041 Theodor Diener Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 5 517.60
R1544 R2527 R3511 R4509
Sum2091 Snit522.75
17. 111684 Tom Fangel Århus Pistolklub
DGI Østjylland
S2H1 10 501.40
R1519 R2519 R3517 R4508
Sum2063 Snit515.75
18. 35103 Uffe Borch Hansen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 5 512.00
R1522 R2520 R3516 R4503
Sum2061 Snit515.25
19. 125373 Jan Tonny Sørensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 6 506.33
R1522 R2519 R3510 R4510
Sum2061 Snit515.25
20. 122716 Dorte Nielsen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 7 503.29
R1520 R2514 R3509 R4507
Sum2050 Snit512.50
21. 132165 Knud Pedersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H1 4 503.75
R1524 R2512 R3502 R4477
Sum2015 Snit503.75
22. 19321 Niels Peter Bro Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 4 502.50
R1516 R2504 R3495 R4495
Sum2010 Snit502.50
23. 35758 Bent Thorvald Knudsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
S2H1 5 498.40
R1512 R2503 R3496 R4496
Sum2007 Snit501.75
24. 86383 Ralf Køhler Nielsen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 5 485.80
R1528 R2509 R3485 R4457
Sum1979 Snit494.75
25. 66494 Bjørn Eggert Christensen Lyngby-Taarbæk Skytterne
DGI Storkøbenhavn
S2H1 4 490.50
R1506 R2503 R3497 R4456
Sum1962 Snit490.50
26. 59263 Povl Nissen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 5 481.60
R1501 R2492 R3489 R4475
Sum1957 Snit489.25
27. 134511 Alex Rasmussen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 5 481.00
R1495 R2487 R3485 R4482
Sum1949 Snit487.25
28. 51010 Egon Nielsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
S2H1 5 479.40
R1493 R2482 R3479 R4472
Sum1926 Snit481.50
29. 107292 Willy Friis Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 4 468.25
R1498 R2470 R3464 R4441
Sum1873 Snit468.25
30. 68104 Kaj Withøft Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 4 460.50
R1471 R2471 R3461 R4439
Sum1842 Snit460.50
31. 106388 Peter Allan Reynolds Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
S2H1 9 439.11
R1470 R2469 R3453 R4441
Sum1833 Snit458.25
32. 126582 Ove Møller Larsen Kastrup-Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
S2H1 4 453.75
R1470 R2465 R3443 R4437
Sum1815 Snit453.75
33. 97189 Karl Hans Larsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
S2H1 5 432.20
R1444 R2438 R3434 R4431
Sum1747 Snit436.75
34. 57577 Gert Hansen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 3 556.67
R1568 R2555 R3547 R4-
Sum1670 Snit556.67
35. 111980 Atle Berge Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 3 514.67
R1539 R2504 R3501 R4-
Sum1544 Snit514.67
36. 10439 Søren Kogsbøll Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 3 509.00
R1520 R2514 R3493 R4-
Sum1527 Snit509.00
37. 21400 Preben Rasmussen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 3 501.67
R1524 R2497 R3484 R4-
Sum1505 Snit501.67
38. 102953 Preben Vesterager Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H1 3 492.00
R1506 R2486 R3484 R4-
Sum1476 Snit492.00
39. 129191 Jørgen Sørbye Friis Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 3 491.00
R1497 R2488 R3488 R4-
Sum1473 Snit491.00
40. 16666 Leif Jakobsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 3 482.00
R1500 R2496 R3450 R4-
Sum1446 Snit482.00
41. 38013 Bente Andersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H1 3 449.67
R1457 R2451 R3441 R4-
Sum1349 Snit449.67
42. 40479 Villy Nissen Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
S2H1 2 542.50
R1547 R2538 R3- R4-
Sum1085 Snit542.50
43. 54709 Peter Nielsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 2 538.50
R1546 R2531 R3- R4-
Sum1077 Snit538.50
44. 47289 Jan Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 2 532.00
R1536 R2528 R3- R4-
Sum1064 Snit532.00
45. 13543 Villy Hvarregaard Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 2 524.50
R1530 R2519 R3- R4-
Sum1049 Snit524.50
46. 61194 Ib Naumann Vordingborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 2 520.50
R1525 R2516 R3- R4-
Sum1041 Snit520.50
47. 56644 Leif Andersen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 2 518.50
R1537 R2500 R3- R4-
Sum1037 Snit518.50
48. 66161 Knud Winther Knudsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
S2H1 2 516.50
R1527 R2506 R3- R4-
Sum1033 Snit516.50
49. 24504 John Jørgensen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
S2H1 2 516.50
R1517 R2516 R3- R4-
Sum1033 Snit516.50
50. 14851 Carsten Hansen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 2 514.00
R1518 R2510 R3- R4-
Sum1028 Snit514.00
51. 18474 Bjarne Skibild Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
S2H1 2 505.00
R1522 R2488 R3- R4-
Sum1010 Snit505.00
52. 56737 René Kelberg Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 2 502.00
R1509 R2495 R3- R4-
Sum1004 Snit502.00
53. 134780 Aksel Jørgensen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 2 500.50
R1521 R2480 R3- R4-
Sum1001 Snit500.50
54. 55529 H. C. Danielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 2 488.00
R1495 R2481 R3- R4-
Sum976 Snit488.00
55. 57172 Leif Hansen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 2 486.50
R1489 R2484 R3- R4-
Sum973 Snit486.50
56. 47017 Kurt Larsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
S2H1 2 484.00
R1498 R2470 R3- R4-
Sum968 Snit484.00
57. 19081 Bent Ørskov Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 2 478.00
R1490 R2466 R3- R4-
Sum956 Snit478.00
58. 129196 Karl-Erik Dam Sørensen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 2 464.00
R1476 R2452 R3- R4-
Sum928 Snit464.00
59. 132198 Hans Henrik Bendtsen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 2 454.00
R1491 R2417 R3- R4-
Sum908 Snit454.00
60. 45373 Benny Bisserup Lunde Sg&I
DGI Fyn
S2H1 2 451.00
R1473 R2429 R3- R4-
Sum902 Snit451.00
61. 10164 Harry Andersen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 2 447.00
R1468 R2426 R3- R4-
Sum894 Snit447.00
62. 22459 Kjeld Poulsen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 2 430.50
R1452 R2409 R3- R4-
Sum861 Snit430.50
63. 129871 Gert Dan Friis RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
S2H1 2 332.50
R1342 R2323 R3- R4-
Sum665 Snit332.50
64. 20212 Ejner Paaske Jensen Østbirk Pistol Skytter
DGI Sydøstjylland
S2H1 1 541.00
R1541 R2- R3- R4-
Sum541 Snit541.00
65. 66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
S2H1 1 540.00
R1540 R2- R3- R4-
Sum540 Snit540.00
66. 71278 Peter Munck Eriksen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
S2H1 1 538.00
R1538 R2- R3- R4-
Sum538 Snit538.00
67. 24106 Henrik K Pedersen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
S2H1 1 537.00
R1537 R2- R3- R4-
Sum537 Snit537.00
68. 12415 Ernst Klysner Jensen Års Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 1 532.00
R1532 R2- R3- R4-
Sum532 Snit532.00
69. 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 1 530.00
R1530 R2- R3- R4-
Sum530 Snit530.00
70. 49177 Therkel Madsen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 1 527.00
R1527 R2- R3- R4-
Sum527 Snit527.00
71. 37673 Per Christiansen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H1 1 506.00
R1506 R2- R3- R4-
Sum506 Snit506.00
72. 37684 Niels Åge Vastrup Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H1 1 506.00
R1506 R2- R3- R4-
Sum506 Snit506.00
73. 21143 John Walker Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 1 503.00
R1503 R2- R3- R4-
Sum503 Snit503.00
74. 49953 Poul Basse Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 1 502.00
R1502 R2- R3- R4-
Sum502 Snit502.00
75. 23219 Bent Kjeldsen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 1 501.00
R1501 R2- R3- R4-
Sum501 Snit501.00
76. 101166 Helge Kelkeland Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 1 501.00
R1501 R2- R3- R4-
Sum501 Snit501.00
77. 68140 Henning Lippert Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 1 491.00
R1491 R2- R3- R4-
Sum491 Snit491.00
78. 52072 Benny Jensen Dalum Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 1 487.00
R1487 R2- R3- R4-
Sum487 Snit487.00
79. 38534 Kent Krammer Skytteforeningen Vest
DGI Sydvest
S2H1 1 483.00
R1483 R2- R3- R4-
Sum483 Snit483.00
80. 25868 Arne Leth Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
S2H1 1 482.00
R1482 R2- R3- R4-
Sum482 Snit482.00
81. 62731 Peter Larsen Værløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
S2H1 1 470.00
R1470 R2- R3- R4-
Sum470 Snit470.00
82. 99764 Hans Ove Rasmussen Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 1 467.00
R1467 R2- R3- R4-
Sum467 Snit467.00
83. 18494 Benny Dyrby Pedersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
S2H1 1 466.00
R1466 R2- R3- R4-
Sum466 Snit466.00
84. 35140 Peder Moss Pistol Club Vejle
DGI Sydøstjylland
S2H1 1 465.00
R1465 R2- R3- R4-
Sum465 Snit465.00
85. 129365 Torben Caroc Kastrup-Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
S2H1 1 462.00
R1462 R2- R3- R4-
Sum462 Snit462.00
86. 116963 Jan Van de Louw Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 1 457.00
R1457 R2- R3- R4-
Sum457 Snit457.00
87. 15402 Per Schultz Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 1 451.00
R1451 R2- R3- R4-
Sum451 Snit451.00
88. 20256 Anna Lis Nybo Østbirk Pistol Skytter
DGI Sydøstjylland
S2H1 1 450.00
R1450 R2- R3- R4-
Sum450 Snit450.00
89. 33828 Jens Jørn Ravn Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 1 423.00
R1423 R2- R3- R4-
Sum423 Snit423.00
90. 134286 Bjørn Steiner Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
S2H1 1 422.00
R1422 R2- R3- R4-
Sum422 Snit422.00
91. 59392 Aksel Hemmingsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 1 419.00
R1419 R2- R3- R4-
Sum419 Snit419.00
92. 70534 Per Nygaard Jensen RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
S2H1 1 413.00
R1413 R2- R3- R4-
Sum413 Snit413.00
93. 56463 Hans Madsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 1 412.00
R1412 R2- R3- R4-
Sum412 Snit412.00
94. 126724 Preben John Christensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 1 400.00
R1400 R2- R3- R4-
Sum400 Snit400.00
95. 125023 Carlo Pedersen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 1 395.00
R1395 R2- R3- R4-
Sum395 Snit395.00
96. 10613 Arne Emil Jensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 1 373.00
R1373 R2- R3- R4-
Sum373 Snit373.00
97. 26608 Hugo Sørensen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
S2H1 1 349.00
R1349 R2- R3- R4-
Sum349 Snit349.00
98. 116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 1 317.00
R1317 R2- R3- R4-
Sum317 Snit317.00

Til toppen