Old Boys +32 - 11-mands | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland Fodbold - Forår 2018
Turneringsansvarlige
André Velling (DGI) Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391

Bemærkninger

Komplet kampprogram


Old Boys +32 - 11-mands

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
03-04-18 19:00 Alhedens IF - Hammerum IF OB 3 2 - 1
04-04-18 18:30 Fjelstervang If - Sunds IF, disp. 4 - 2
04-04-18 19:00 Oddense Otting UGF, disp - Roslev IK 0 - 1
04-04-18 19:00 Ejsing BK - Sundsøre FK, Breum, disp 1 - 1
04-04-18 19:00 B-83 - Sundsøre FK, Jebjerg, disp 3 - 2
04-04-18 19:00 Røde Stjerne FC Skive - Skive Seminarium Boldklub 2 - 2
04-04-18 19:00 Spøttrup Motion & Sport Balling - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Stadion 2 - 3
04-04-18 19:00 Virklund B 2, disp. - HA85, disp. - Virklund Hallen 0 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Hold udtrukket
Skriv selv
04-04-18 19:00 Ans IF - Gl. Rye IF 1 3 - 0
04-04-18 19:00 Engesvang B - Nr. Snede GF, disp. 0 - 1
04-04-18 19:00 Gl. Rye IF 2, disp. - FK 73 4 - 1
04-04-18 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Tjørring IF 2 - 1
04-04-18 19:00 Hammerum IF OB 1, disp. - Ikast FS OB 2 - 2
04-04-18 19:00 Ikast KFUM OB - Brande OB, disp. 2 - 2
04-04-18 19:00 KLG, disp. - Hammerum IF OB 2, disp. 2 - 3
04-04-18 19:00 Snejbjerg SG&I - Videbæk IF, disp. 3 - 2
04-04-18 19:00 Haunstrup IF - Vorgod Barde M&F 4 - 0
04-04-18 19:00 Sorring-T. IF - Gjern IF, disp. 1 - 4
04-04-18 19:00 Sejs-Svejbæk IF 1, disp. - Silkeborg KS, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 0 - 0
04-04-18 19:00 Silkeborg KFUM 1 - Virklund B 1 2 - 0
04-04-18 19:00 Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - ØBG Silkeborg, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 0 - 0
09-04-18 19:00 Hammerum IF OB 2, disp. - Snejbjerg SG&I 1 - 0
11-04-18 19:00 Ejstrupholm IF, disp. - Vildbjerg SF, disp - Ejstrupholm IF's Klubhus 1 - 3
11-04-18 19:00 Videbæk IF, disp. - Herning KFUM, disp. 0 - 0
11-04-18 19:00 Ikast FS OB - Ikast KFUM OB 5 - 1
11-04-18 19:00 Tjørring IF - Hammerum IF OB 1, disp. - Nordvesthallen Tjørring 4 - 1
11-04-18 19:00 Holstebro Boldklub Old Boys Afd., disp - Herning Fr. OB, disp. 2 - 3
11-04-18 19:00 ØBG Silkeborg, disp. - Sejs-Svejbæk IF 1, disp. 5 - 2
11-04-18 19:00 Virklund B 1 - Sorring-T. IF - Virklund Hallen 4 - 1
11-04-18 19:00 Gjern IF, disp. - Sejs-Svejbæk IF 2, disp. 0 - 3
11-04-18 19:00 Silkeborg KS, disp. - Funder GF 1 - 0
11-04-18 19:00 FK 73 - Ans IF 2 - 0
11-04-18 19:00 Nr. Snede GF, disp. - Virklund B 2, disp. - fodbold 2 - 5
11-04-18 19:00 HA85, disp. - Gl. Rye IF 2, disp. 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
11-04-18 19:00 FC International, disp. - Gl. Rye IF 1 3 - 0
11-04-18 19:00 Sunds IF, disp. - Alhedens IF 1 - 3
11-04-18 19:00 Vorgod Barde M&F - Fjelstervang If 5 - 2
11-04-18 19:00 Hammerum IF OB 3 - Gullestrup IF, disp. 2 - 1
11-04-18 19:00 Grauballe UGF, disp. - Gødvad GIF 0 - 0
11-04-18 19:00 Vinderslev IF, disp - Sjørslev D. IF 0 - 4
11-04-18 19:00 Sundsøre FK, Jebjerg, disp - Spøttrup Motion & Sport Balling 1 - 2
11-04-18 19:00 Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Røde Stjerne FC Skive 1 - 4
11-04-18 19:00 Skive Seminarium Boldklub - B-83 5 - 2
11-04-18 19:00 Højslev K IF, disp - Ejsing BK 2 - 2
11-04-18 19:00 Sundsøre FK, Breum, disp - Oddense Otting UGF, disp 2 - 2
11-04-18 19:00 IF Centrum, disp. - Silkeborg B78, disp. 2 - 1
NB!
Udehold taberdømt
hold er udtrukket
Skriv selv
12-04-18 19:00 Engesvang Fr., disp - Silkeborg KFUM 2 3 - 0
18-04-18 19:00 Oddense Otting UGF, disp - Ejsing BK 1 - 0
18-04-18 19:00 Højslev K IF, disp - Roslev IK 2 - 0
18-04-18 19:00 Røde Stjerne FC Skive - Spøttrup Motion & Sport Balling 0 - 1
18-04-18 19:00 Sundsøre FK, Jebjerg, disp - Skive Seminarium Boldklub 2 - 2
18-04-18 19:00 B-83 - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp 1 - 6
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
18-04-18 19:00 Silkeborg KFUM 2 - Grauballe UGF, disp. 0 - 3
18-04-18 19:00 Silkeborg B78, disp. - Engesvang Fr., disp 0 - 3
18-04-18 19:00 Gødvad GIF - Vinderslev IF, disp 2 - 3
18-04-18 19:00 Sjørslev D. IF - IF Centrum, disp. 2 - 1
18-04-18 19:00 Haunstrup IF - Hammerum IF OB 3 1 - 1
18-04-18 19:00 Fjelstervang If - Alhedens IF 1 - 1
18-04-18 19:00 Sunds IF, disp. - Gullestrup IF, disp. 1 - 5
18-04-18 19:00 FK 73 - FC International, disp. 3 - 1
NB!
Udehold taberdømt
18-04-18 19:00 HA85, disp. - Nr. Snede GF, disp. 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Hold udtrukket
Skriv selv
18-04-18 19:00 Engesvang B - Gl. Rye IF 1 3 - 0
18-04-18 19:00 Gl. Rye IF 2, disp. - Ans IF 1 - 1
18-04-18 19:00 Funder GF - ØBG Silkeborg, disp. 0 - 2
18-04-18 19:00 Gjern IF, disp. - Virklund B 1 5 - 3
18-04-18 19:00 Silkeborg KFUM 1 - Silkeborg KS, disp. 4 - 1
18-04-18 19:00 Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Sejs-Svejbæk IF 1, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 0 - 4
18-04-18 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Brande OB, disp. 3 - 3
18-04-18 19:00 Hammerum IF OB 1, disp. - Ikast KFUM OB 3 - 0
18-04-18 19:00 Tjørring IF - Holstebro Boldklub Old Boys Afd., disp - Nordvesthallen Tjørring 4 - 2
18-04-18 19:00 KLG, disp. - Ejstrupholm IF, disp. 0 - 3
18-04-18 19:00 Snejbjerg SG&I - Herning KFUM, disp. 1 - 3
NB!
Udehold taberdømt
18-04-18 19:00 Vildbjerg SF, disp - Videbæk IF, disp. 3 - 0
23-04-18 19:00 Ejstrupholm IF, disp. - Hammerum IF OB 2, disp. - Ejstrupholm IF's Klubhus 0 - 3
24-04-18 19:00 Holstebro Boldklub Old Boys Afd., disp - Hammerum IF OB 1, disp. 1 - 0
25-04-18 19:00 Ikast FS OB - Herning Fr. OB, disp. 1 - 2
25-04-18 19:00 Brande OB, disp. - Tjørring IF - Brande Stadion 0 - 0
25-04-18 19:00 Herning KFUM, disp. - Vildbjerg SF, disp 5 - 4
25-04-18 19:00 Videbæk IF, disp. - KLG, disp. 1 - 1
25-04-18 19:00 ØBG Silkeborg, disp. - Silkeborg KFUM 1 4 - 2
25-04-18 19:00 Virklund B 1 - Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Virklund Hallen 3 - 2
25-04-18 19:00 Sejs-Svejbæk IF 1, disp. - Funder GF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 2 - 4
25-04-18 19:00 Silkeborg KS, disp. - Sorring-T. IF 8 - 0
25-04-18 19:00 FK 73 - Engesvang B 2 - 2
25-04-18 19:00 Nr. Snede GF, disp. - Gl. Rye IF 2, disp. - fodbold 2 - 4
25-04-18 19:00 Ans IF - FC International, disp. 0 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
Hold udtrukket
Skriv selv
25-04-18 19:00 Gl. Rye IF 1 - Virklund B 2, disp. 0 - 3
25-04-18 19:00 Sunds IF, disp. - Haunstrup IF 1 - 3
25-04-18 19:00 Hammerum IF OB 3 - Vorgod Barde M&F 2 - 3
25-04-18 19:00 Alhedens IF - Gullestrup IF, disp. 1 - 3
25-04-18 19:00 IF Centrum, disp. - Gødvad GIF 1 - 0
25-04-18 19:00 Silkeborg B78, disp. - Sjørslev D. IF 0 - 4
NB!
Udehold taberdømt
25-04-18 19:00 Vinderslev IF, disp - Silkeborg KFUM 2 3 - 0
25-04-18 19:00 Spøttrup Motion & Sport Balling - Skive Seminarium Boldklub - Stadion 0 - 1
25-04-18 19:00 Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Sundsøre FK, Jebjerg, disp 4 - 1
25-04-18 19:00 B-83 - Røde Stjerne FC Skive 2 - 2
25-04-18 19:00 Ejsing BK - Roslev IK 1 - 3
25-04-18 19:00 Sundsøre FK, Breum, disp - Højslev K IF, disp 0 - 1
26-04-18 19:00 Engesvang Fr., disp - Grauballe UGF, disp. 1 - 3
30-04-18 19:00 Hammerum IF OB 2, disp. - Videbæk IF, disp. 4 - 2
01-05-18 19:00 Holstebro Boldklub Old Boys Afd., disp - Brande OB, disp. 3 - 1
02-05-18 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Ikast KFUM OB 3 - 1
02-05-18 19:00 Tjørring IF - Ikast FS OB - Nordvesthallen Tjørring 0 - 5
02-05-18 19:00 KLG, disp. - Herning KFUM, disp. 1 - 1
02-05-18 19:00 Snejbjerg SG&I - Vildbjerg SF, disp 0 - 0
02-05-18 19:00 Sorring-T. IF - ØBG Silkeborg, disp. 0 - 4
02-05-18 19:00 Gjern IF, disp. - Silkeborg KS, disp. 1 - 1
02-05-18 19:00 Silkeborg KFUM 1 - Sejs-Svejbæk IF 1, disp. 4 - 0
02-05-18 19:00 Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Funder GF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 4 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
hold er udtrukket
Skriv selv
02-05-18 19:00 Silkeborg KFUM 2 - IF Centrum, disp. 0 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
02-05-18 19:00 Gødvad GIF - Silkeborg B78, disp. 3 - 0
02-05-18 19:00 Grauballe UGF, disp. - Vinderslev IF, disp 1 - 3
02-05-18 19:00 Sjørslev D. IF - Engesvang Fr., disp 3 - 2
02-05-18 19:00 Haunstrup IF - Alhedens IF 1 - 1
02-05-18 19:00 Fjelstervang If - Gullestrup IF, disp. 3 - 1
02-05-18 19:00 Vorgod Barde M&F - Sunds IF, disp. 3 - 4
02-05-18 19:00 Virklund B 2, disp. - FK 73 - Virklund Hallen 3 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Hold udtrukket
Skriv selv
02-05-18 19:00 HA85, disp. - Gl. Rye IF 1 3 - 0
02-05-18 19:00 Engesvang B - Ans IF 1 - 3
02-05-18 19:00 Gl. Rye IF 2, disp. - FC International, disp. 0 - 5
02-05-18 19:00 Roslev IK - Sundsøre FK, Breum, disp 7 - 4
02-05-18 19:00 Oddense Otting UGF, disp - Højslev K IF, disp 2 - 2
02-05-18 19:00 Skive Seminarium Boldklub - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp 2 - 2
02-05-18 19:00 Spøttrup Motion & Sport Balling - B-83 - Stadion 2 - 5
02-05-18 19:00 Røde Stjerne FC Skive - Sundsøre FK, Jebjerg, disp 4 - 3
04-05-18 19:00 Herning KFUM, disp. - Ejstrupholm IF, disp. 1 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
09-05-18 19:00 Ikast FS OB - Holstebro Boldklub Old Boys Afd., disp 0 - 3
09-05-18 19:00 Brande OB, disp. - Hammerum IF OB 1, disp. - Brande Stadion 4 - 0
09-05-18 19:00 Ikast KFUM OB - Tjørring IF 4 - 2
09-05-18 19:00 Ejstrupholm IF, disp. - Snejbjerg SG&I - Ejstrupholm IF's Klubhus 3 - 1
09-05-18 19:00 Herning KFUM, disp. - Hammerum IF OB 2, disp. 2 - 3
09-05-18 19:00 Vildbjerg SF, disp - KLG, disp. 1 - 1
09-05-18 19:00 ØBG Silkeborg, disp. - Gjern IF, disp. 2 - 0
09-05-18 19:00 Funder GF - Silkeborg KFUM 1 1 - 3
NB!
Udehold taberdømt
09-05-18 19:00 Sejs-Svejbæk IF 1, disp. - Sorring-T. IF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 3 - 0
09-05-18 19:00 Silkeborg KS, disp. - Virklund B 1 1 - 1
09-05-18 19:00 FK 73 - HA85, disp. 4 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
09-05-18 19:00 FC International, disp. - Engesvang B 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
09-05-18 19:00 Ans IF - Virklund B 2, disp. 3 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Hold udtrukket
Skriv selv
09-05-18 19:00 Gl. Rye IF 1 - Nr. Snede GF, disp. 0 - 3
09-05-18 19:00 Fjelstervang If - Hammerum IF OB 3 4 - 2
09-05-18 19:00 Alhedens IF - Vorgod Barde M&F 4 - 5
09-05-18 19:00 Gullestrup IF, disp. - Haunstrup IF 4 - 1
09-05-18 19:00 Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Spøttrup Motion & Sport Balling 8 - 3
09-05-18 19:00 Sundsøre FK, Breum, disp - Ejsing BK 3 - 1
09-05-18 19:00 Roslev IK - Oddense Otting UGF, disp 0 - 1
09-05-18 19:00 Sundsøre FK, Jebjerg, disp - B-83 4 - 3
09-05-18 19:15 Skive Seminarium Boldklub - Røde Stjerne FC Skive 0 - 3
14-05-18 19:00 Hammerum IF OB 2, disp. - Vildbjerg SF, disp 1 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
15-05-18 19:00 Holstebro Boldklub Old Boys Afd., disp - Ikast KFUM OB 3 - 0
16-05-18 19:00 KLG, disp. - Snejbjerg SG&I 3 - 2
16-05-18 19:00 Ejstrupholm IF, disp. - Videbæk IF, disp. - Ejstrupholm IF's Klubhus 3 - 1
16-05-18 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Hammerum IF OB 1, disp. 1 - 2
16-05-18 19:00 Brande OB, disp. - Ikast FS OB - Brande Stadion 2 - 2
16-05-18 19:00 Sorring-T. IF - Funder GF 3 - 5
16-05-18 19:00 Virklund B 1 - ØBG Silkeborg, disp. - Virklund Hallen 4 - 3
16-05-18 19:00 Gjern IF, disp. - Sejs-Svejbæk IF 1, disp. 3 - 4
16-05-18 19:00 Silkeborg KFUM 1 - Sejs-Svejbæk IF 2, disp. 4 - 1
16-05-18 19:00 Haunstrup IF - Fjelstervang If 2 - 1
16-05-18 19:00 Hammerum IF OB 3 - Sunds IF, disp. 1 - 2
16-05-18 19:00 Vorgod Barde M&F - Gullestrup IF, disp. 3 - 2
16-05-18 19:00 IF Centrum, disp. - Grauballe UGF, disp. 2 - 0
16-05-18 19:00 Virklund B 2, disp. - FC International, disp. - Virklund Hallen 1 - 1
16-05-18 19:00 Nr. Snede GF, disp. - FK 73 - fodbold 3 - 2
16-05-18 19:00 HA85, disp. - Ans IF 5 - 1
16-05-18 19:00 Engesvang B - Gl. Rye IF 2, disp. 3 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
16-05-18 19:00 Oddense Otting UGF, disp - Sundsøre FK, Breum, disp 3 - 0
16-05-18 19:00 Ejsing BK - Højslev K IF, disp 2 - 2
16-05-18 19:00 Røde Stjerne FC Skive - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp 4 - 1
16-05-18 19:00 Spøttrup Motion & Sport Balling - Sundsøre FK, Jebjerg, disp - Stadion 2 - 4
16-05-18 19:00 B-83 - Skive Seminarium Boldklub 0 - 6
NB!
Udehold taberdømt
hold er udtrukket
Skriv selv
16-05-18 19:00 Silkeborg B78, disp. - Silkeborg KFUM 2 3 - 0
16-05-18 19:00 Sjørslev D. IF - Gødvad GIF 0 - 2
17-05-18 19:00 Engesvang Fr., disp - Vinderslev IF, disp 1 - 4
23-05-18 19:00 FC International, disp. - HA85, disp. 1 - 3
23-05-18 19:00 Ans IF - Nr. Snede GF, disp. 2 - 2
23-05-18 19:00 Engesvang B - Virklund B 2, disp. 1 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Hold udtrukket
Skriv selv
23-05-18 19:00 Gl. Rye IF 2, disp. - Gl. Rye IF 1 3 - 0
23-05-18 19:00 Funder GF - Gjern IF, disp. 1 - 2
23-05-18 19:00 Sejs-Svejbæk IF 1, disp. - Virklund B 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 1 - 2
23-05-18 19:00 Silkeborg KFUM 1 - Sorring-T. IF 7 - 1
23-05-18 19:00 Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Silkeborg KS, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 0 - 2
NB!
Hjemmehold taberdømt
hold er udtrukket
Skriv selv
23-05-18 19:00 Silkeborg KFUM 2 - Sjørslev D. IF 0 - 3
23-05-18 19:00 Gødvad GIF - Engesvang Fr., disp 2 - 4
23-05-18 19:00 Grauballe UGF, disp. - Silkeborg B78, disp. 4 - 2
23-05-18 19:00 Vinderslev IF, disp - IF Centrum, disp. 4 - 3
23-05-18 19:00 Spøttrup Motion & Sport Balling - Røde Stjerne FC Skive - Stadion 0 - 2
23-05-18 19:00 Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - B-83 12 - 3
23-05-18 19:00 Skive Seminarium Boldklub - Sundsøre FK, Jebjerg, disp 2 - 0
23-05-18 19:00 Ejsing BK - Oddense Otting UGF, disp 1 - 3
23-05-18 19:00 Roslev IK - Højslev K IF, disp 1 - 2
30-05-18 19:00 Højslev K IF, disp - Sundsøre FK, Breum, disp 4 - 2
30-05-18 19:00 Roslev IK - Ejsing BK 0 - 4
30-05-18 19:00 Røde Stjerne FC Skive - B-83 5 - 1
30-05-18 19:00 Sundsøre FK, Jebjerg, disp - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp 3 - 4
30-05-18 19:00 IF Centrum, disp. - Engesvang Fr., disp 1 - 6
NB!
Udehold taberdømt
hold er udtrukket
Skriv selv
30-05-18 19:00 Gødvad GIF - Silkeborg KFUM 2 3 - 0
30-05-18 19:00 Silkeborg B78, disp. - Vinderslev IF, disp 0 - 1
30-05-18 19:00 Sjørslev D. IF - Grauballe UGF, disp. 1 - 0
30-05-18 19:00 Sorring-T. IF - Sejs-Svejbæk IF 2, disp. 0 - 6
30-05-18 19:00 Virklund B 1 - Funder GF - Virklund Hallen 0 - 1
30-05-18 19:00 Gjern IF, disp. - Silkeborg KFUM 1 4 - 9
30-05-18 19:00 Silkeborg KS, disp. - ØBG Silkeborg, disp.
30-05-18 19:00 Virklund B 2, disp. - Gl. Rye IF 2, disp. - Virklund Hallen 1 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
30-05-18 19:00 Nr. Snede GF, disp. - FC International, disp. - fodbold 0 - 3
30-05-18 19:00 HA85, disp. - Engesvang B 2 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Hold udtrukket
Skriv selv
30-05-18 19:00 Gl. Rye IF 1 - FK 73 0 - 3
30-05-18 19:15 Skive Seminarium Boldklub - Spøttrup Motion & Sport Balling 3 - 0
06-06-18 19:00 Sundsøre FK, Jebjerg, disp - Røde Stjerne FC Skive 0 - 0
06-06-18 19:00 Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Skive Seminarium Boldklub 1 - 3
06-06-18 19:00 B-83 - Spøttrup Motion & Sport Balling 4 - 4
06-06-18 19:00 Højslev K IF, disp - Oddense Otting UGF, disp 1 - 2
06-06-18 19:00 Sundsøre FK, Breum, disp - Roslev IK 0 - 0

Til toppen