2. Division - Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Komplet kampprogram


2. Division - Herrer

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
12-09-17 20:00 Arnes Corner Aarhus - Team Århus Floorball 5 - 13
14-09-17 20:30 Hørning IF Floorball - ÅFK 2 4 - 5
16-09-17 13:00 Rødovre FC 3 - Vanløse Floorball 2 3 - 5
16-09-17 13:00 Bjerre Mil. 2000 - Gørding Knights 1 - 4
16-09-17 16:00 Strandby Elling IF 2 - Aalborg Flyers FC 2 2 - 4
17-09-17 10:00 Randers Raptors FC - Skanderborg Kill 2 2 - 9
17-09-17 14:00 Fr. Blackhawks 3 - Hjørring Hawks 2 6 - 2
23-09-17 11:00 Hvidovre Attack FC 2 - Rødovre FC 3 2 - 12
23-09-17 13:30 Mørke IF - Arnes Corner Aarhus 5 - 7
23-09-17 15:30 ÅFK 2 - ÅFK 3 4 - 8
23-09-17 17:00 Fr. Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC 2 6 - 1
24-09-17 13:00 Randers Raptors FC - Hørning IF Floorball 5 - 4
28-09-17 20:30 Hørning IF Floorball - ÅFK 3 3 - 9
30-09-17 11:00 Rødovre FC 2 - Rødovre FC 3 2 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
30-09-17 12:00 Herning Pirates - Randers Raptors FC 5 - 0
30-09-17 12:00 Mørke IF - Team Århus Floorball 2 - 6
30-09-17 12:00 Haderslev Floorball Klub - Odense FC 2 4 - 4
30-09-17 14:30 Gørding Knights - Esbjerg Sharks FC 2 2 - 9
30-09-17 16:30 Skanderborg Kill 2 - ÅFK 2 4 - 4
30-09-17 17:00 AaB Floorball 2 - Fr. Blackhawks 3 2 - 11
01-10-17 13:00 Aalborg Flyers FC 2 - Valsgård Vikings 11 - 4
01-10-17 16:00 Strandby Elling IF 2 - Fr. Blackhawks 4 5 - 7
04-10-17 20:00 Arnes Corner Aarhus - Herning Pirates 3 - 4
06-10-17 19:30 Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks 4 8 - 10
07-10-17 14:00 AaB Floorball 2 - Aalborg Flyers FC 2 7 - 5
07-10-17 15:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Bjerre Mil. 2000 13 - 0
07-10-17 16:30 Skanderborg Kill 2 - Randers Raptors FC 9 - 2
07-10-17 17:30 ÅFK 2 - Team Århus Floorball 3 - 9
08-10-17 17:00 Odense FC 2 - Gørding Knights 7 - 4
08-10-17 17:15 ÅFK 3 - Mørke IF 13 - 4
10-10-17 20:00 Rødovre FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 3 - 2
12-10-17 20:00 Odense FC 2 - Bjerre Mil. 2000 2 - 2
14-10-17 10:45 Team Århus Floorball - Herning Pirates 8 - 4
14-10-17 16:00 Strandby Elling IF 2 - AaB Floorball 2 7 - 7
14-10-17 16:30 Skanderborg Kill 2 - Hørning IF Floorball 7 - 3
15-10-17 12:00 ÅFK 2 - Arnes Corner Aarhus 0 - 4
21-10-17 10:00 Herning Pirates - Mørke IF 5 - 5
21-10-17 11:00 ÅFK 2 - Skanderborg Kill 2 6 - 13
26-10-17 20:45 Hørning IF Floorball - Arnes Corner Aarhus 3 - 9
28-10-17 12:00 Herning Pirates - Skanderborg Kill 2 5 - 1
28-10-17 13:30 Mørke IF - ÅFK 2 8 - 4
28-10-17 14:00 Fr. Blackhawks 4 - AaB Floorball 2 3 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
28-10-17 14:30 Hjørring Hawks 2 - Valsgård Vikings 5 - 0
28-10-17 16:30 Vanløse Floorball 2 - Rødovre FC 3 - Hal 1 3 - 2
28-10-17 16:30 Aalborg Flyers FC 3 - Aalborg Flyers FC 2 7 - 5
29-10-17 13:00 Randers Raptors FC - ÅFK 3 4 - 7
29-10-17 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Odense FC 2 1 - 3
03-11-17 20:00 Arnes Corner Aarhus - Randers Raptors FC 10 - 2
04-11-17 10:00 Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse Floorball 2 10 - 7
04-11-17 12:00 Valsgård Vikings - Fr. Blackhawks 3 6 - 8
04-11-17 13:30 Strandby Elling IF 2 - Aalborg Flyers FC 3 8 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Ulovlig spiller
04-11-17 16:30 Esbjerg Sharks FC 2 - Odense FC 2 5 - 0
05-11-17 14:00 Fr. Blackhawks 4 - Aalborg Flyers FC 2 8 - 10
05-11-17 15:30 AaB Floorball 2 - Hjørring Hawks 2 5 - 3
07-11-17 20:45 Hørning IF Floorball - Mørke IF 5 - 7
08-11-17 20:00 Rødovre FC 2 - Rødovre FC 3 3 - 6
11-11-17 12:45 Team Århus Floorball - ÅFK 3 - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 3 - 11
11-11-17 13:00 Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling IF 2 4 - 7
12-11-17 12:30 Aalborg Flyers FC 2 - Hjørring Hawks 2 3 - 3
12-11-17 14:30 Aalborg Flyers FC 3 - Valsgård Vikings 8 - 5
15-11-17 18:30 Vanløse Floorball 2 - Rødovre FC 2 - Hal 1 3 - 6
18-11-17 12:00 Herning Pirates - ÅFK 3 2 - 6
18-11-17 16:30 Hjørring Hawks 2 - Strandby Elling IF 2 7 - 2
19-11-17 11:00 Team Århus Floorball - Hørning IF Floorball - Hal 1 12 - 4
19-11-17 13:30 AaB Floorball 2 - Valsgård Vikings 18 - 1
19-11-17 15:00 Hvidovre Attack FC 2 - Rødovre FC 2 5 - 5
25-11-17 12:00 Odense FC 2 - Haderslev Floorball Klub 2 - 1
25-11-17 13:00 Rødovre FC 3 - Hvidovre Attack FC 2 8 - 2
25-11-17 14:00 Hjørring Hawks 2 - Fr. Blackhawks 4 3 - 4
25-11-17 14:00 Aalborg Flyers FC 2 - Fr. Blackhawks 3 1 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
25-11-17 16:00 Strandby Elling IF 2 - Valsgård Vikings 5 - 0
25-11-17 16:30 Vanløse Floorball 2 - Rødovre FC 2 - Hal 1 1 - 4
25-11-17 16:30 Skanderborg Kill 2 - Team Århus Floorball 3 - 9
26-11-17 15:30 Hørning IF Floorball - Herning Pirates 4 - 7
26-11-17 16:00 Aalborg Flyers FC 3 - AaB Floorball 2 7 - 7
26-11-17 17:00 ÅFK 3 - Arnes Corner Aarhus 9 - 6
27-11-17 19:30 ÅFK 2 - Mørke IF 2 - 6
29-11-17 20:15 Gørding Knights - Bjerre Mil. 2000 8 - 2
02-12-17 10:45 Team Århus Floorball - Randers Raptors FC - Hal 1 5 - 4
02-12-17 11:00 Fr. Blackhawks 4 - Aalborg Flyers FC 3 9 - 4
02-12-17 12:00 Hjørring Hawks 2 - Valsgård Vikings 4 - 3
02-12-17 13:00 Bjerre Mil. 2000 - Esbjerg Sharks FC 2 3 - 7
02-12-17 14:30 Gørding Knights - Odense FC 2 3 - 4
02-12-17 15:45 Rødovre FC 2 - Vanløse Floorball 2 8 - 1
02-12-17 17:30 Arnes Corner Aarhus - Skanderborg Kill 2 6 - 6
03-12-17 14:00 Fr. Blackhawks 3 - AaB Floorball 2 8 - 6
05-12-17 20:00 Rødovre FC 3 - Rødovre FC 2 7 - 4
06-12-17 19:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Haderslev Floorball Klub 5 - 3
07-12-17 20:45 ÅFK 3 - Hørning IF Floorball 21 - 1
10-12-17 14:00 Fr. Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC 3 6 - 6
16-12-17 14:00 Skanderborg Kill 2 - Arnes Corner Aarhus 0 - 7
16-12-17 14:30 Bjerre Mil. 2000 - Haderslev Floorball Klub 1 - 2
17-12-17 13:00 Randers Raptors FC - ÅFK 2 4 - 5
06-01-18 12:00 Mørke IF - Hørning IF Floorball 8 - 2
06-01-18 13:00 Valsgård Vikings - AaB Floorball 2 3 - 18
06-01-18 14:00 Hjørring Hawks 2 - Fr. Blackhawks 3 6 - 9
07-01-18 11:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Gørding Knights 7 - 6
07-01-18 13:30 Randers Raptors FC - Arnes Corner Aarhus 3 - 13
07-01-18 15:00 Vanløse Floorball 2 - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 1 2 - 7
11-01-18 20:20 ÅFK 3 - ÅFK 2 7 - 9
13-01-18 12:00 Herning Pirates - Team Århus Floorball 6 - 5
14-01-18 17:00 Hjørring Hawks 2 - Aalborg Flyers FC 3 9 - 4
15-01-18 20:20 Mørke IF - Randers Raptors FC 8 - 4
20-01-18 11:00 Hvidovre Attack FC 2 - Rødovre FC 3 5 - 4
20-01-18 12:00 Arnes Corner Aarhus - Mørke IF 3 - 6
20-01-18 12:00 Haderslev Floorball Klub - Bjerre Mil. 2000 3 - 5
20-01-18 16:00 Strandby Elling IF 2 - Hjørring Hawks 2 12 - 2
20-01-18 16:00 Fr. Blackhawks 4 - Fr. Blackhawks 3 9 - 6
20-01-18 16:30 Aalborg Flyers FC 2 - Aalborg Flyers FC 3 9 - 3
21-01-18 13:00 Randers Raptors FC - Team Århus Floorball 2 - 10
25-01-18 19:30 Skanderborg Kill 2 - Mørke IF 3 - 3
27-01-18 13:00 Valsgård Vikings - Aalborg Flyers FC 2 2 - 7
27-01-18 16:30 AaB Floorball 2 - Strandby Elling IF 2 10 - 7
27-01-18 16:30 Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse Floorball 2 7 - 3
27-01-18 16:30 Fr. Blackhawks 4 - Hjørring Hawks 2 10 - 7
31-01-18 19:30 Team Århus Floorball - ÅFK 2 6 - 8
31-01-18 19:30 Herning Pirates - Arnes Corner Aarhus 3 - 9
02-02-18 20:00 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 3 4 - 6
03-02-18 14:00 Skanderborg Kill 2 - Herning Pirates 2 - 5
03-02-18 14:00 Rødovre FC 3 - Vanløse Floorball 2 11 - 1
03-02-18 14:00 Fr. Blackhawks 4 - Valsgård Vikings 9 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
03-02-18 16:30 Esbjerg Sharks FC 2 - Haderslev Floorball Klub 5 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
04-02-18 11:00 Aalborg Flyers FC 2 - Strandby Elling IF 2 5 - 0
04-02-18 15:30 Aalborg Flyers FC 3 - Fr. Blackhawks 3 2 - 8
10-02-18 12:00 Herning Pirates - ÅFK 2 8 - 2
10-02-18 12:00 Odense FC 2 - Esbjerg Sharks FC 2 5 - 5
10-02-18 13:00 Valsgård Vikings - Aalborg Flyers FC 3 6 - 8
10-02-18 14:30 Gørding Knights - Haderslev Floorball Klub 3 - 4
10-02-18 16:30 Skanderborg Kill 2 - ÅFK 3 4 - 11
11-02-18 13:00 Fr. Blackhawks 4 - Strandby Elling IF 2 5 - 3
17-02-18 12:00 Odense FC 2 - Gørding Knights 2 - 3
17-02-18 12:30 ÅFK 3 - Skanderborg Kill 2 8 - 2
17-02-18 16:00 Strandby Elling IF 2 - Fr. Blackhawks 3 3 - 9
17-02-18 17:00 ÅFK 2 - Herning Pirates 6 - 7
20-02-18 20:45 Hørning IF Floorball - Randers Raptors FC 2 - 2
21-02-18 20:15 Bjerre Mil. 2000 - Gørding Knights 5 - 4
24-02-18 11:00 Team Århus Floorball - Arnes Corner Aarhus - Hal 1 6 - 6
24-02-18 12:00 Mørke IF - Skanderborg Kill 2 9 - 1
24-02-18 13:30 Rødovre FC 2 - Vanløse Floorball 2 9 - 6
24-02-18 16:30 AaB Floorball 2 - Aalborg Flyers FC 3 4 - 5
25-02-18 11:30 ÅFK 2 - Hørning IF Floorball 9 - 4
25-02-18 14:00 Haderslev Floorball Klub - Bjerre Mil. 2000 7 - 5
03-03-18 13:00 Valsgård Vikings - Fr. Blackhawks 4 5 - 7
03-03-18 13:30 Mørke IF - ÅFK 3 7 - 11
03-03-18 14:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Bjerre Mil. 2000 7 - 2
03-03-18 16:30 Vanløse Floorball 2 - Rødovre FC 3 - Hal 1 5 - 15
04-03-18 13:00 Randers Raptors FC - Herning Pirates 3 - 6
NB!
Udehold taberdømt
04-03-18 16:30 Aalborg Flyers FC 3 - Strandby Elling IF 2 5 - 0
06-03-18 20:00 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 2 3 - 12
06-03-18 20:30 ÅFK 3 - Randers Raptors FC 13 - 1
06-03-18 20:40 Hørning IF Floorball - Team Århus Floorball 4 - 12
NB!
Hjemmehold taberdømt
07-03-18 20:30 Vanløse Floorball 2 - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 1 10 - 6
08-03-18 18:30 Hjørring Hawks 2 - AaB Floorball 2 5 - 6
10-03-18 10:30 Haderslev Floorball Klub - Odense FC 2 2 - 4
10-03-18 11:30 ÅFK 3 - Team Århus Floorball 7 - 6
10-03-18 14:30 Gørding Knights - Esbjerg Sharks FC 2 0 - 11
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
10-03-18 15:00 Rødovre FC 3 - Hvidovre Attack FC 2 5 - 0
14-03-18 19:00 Herning Pirates - Hørning IF Floorball 6 - 3
17-03-18 13:00 ÅFK 3 - Herning Pirates 7 - 6
17-03-18 14:00 Fr. Blackhawks 3 - Valsgård Vikings 21 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
17-03-18 14:00 Haderslev Floorball Klub - Esbjerg Sharks FC 2 0 - 5
17-03-18 15:00 ÅFK 2 - Randers Raptors FC 8 - 3
17-03-18 16:00 Aalborg Flyers FC 3 - Hjørring Hawks 2 6 - 10
17-03-18 18:00 Aalborg Flyers FC 2 - AaB Floorball 2 1 - 0
18-03-18 10:30 Rødovre FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 1 - 7
18-03-18 13:00 Bjerre Mil. 2000 - Odense FC 2 7 - 8
20-03-18 18:20 Team Århus Floorball - Mørke IF - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 6 - 4
20-03-18 20:00 Rødovre FC 3 - Rødovre FC 2 4 - 2
20-03-18 20:40 Hørning IF Floorball - Skanderborg Kill 2 2 - 3
24-03-18 12:00 Hjørring Hawks 2 - Aalborg Flyers FC 2 5 - 4
24-03-18 12:45 Team Århus Floorball - Skanderborg Kill 2 - Hal 1 6 - 2
24-03-18 13:00 Arnes Corner Aarhus - Hørning IF Floorball 13 - 3
24-03-18 13:30 Mørke IF - Herning Pirates 7 - 4
24-03-18 14:30 Gørding Knights - Haderslev Floorball Klub 2 - 3
24-03-18 16:00 AaB Floorball 2 - Fr. Blackhawks 4 7 - 9
05-04-18 19:30 Aalborg Flyers FC 3 - Fr. Blackhawks 4 13 - 7
07-04-18 12:00 Odense FC 2 - Esbjerg Sharks FC 2 4 - 2
07-04-18 12:00 Haderslev Floorball Klub - Gørding Knights 9 - 2
07-04-18 14:30 Aalborg Flyers FC 2 - Fr. Blackhawks 4 7 - 9
08-04-18 13:00 Randers Raptors FC - Mørke IF 4 - 3
15-04-18 12:00 Hvidovre Attack FC 2 - Rødovre FC 2 6 - 3
28-04-18 13:30 Strandby Elling IF 2 - Valsgård Vikings 11 - 5

Til toppen