Øst - A - U13

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst - A

Hold Kampe V U T Score Point
1. Benløse FC 22 19 1 2 191-65 58
2. Rungsted-Hørsholm FK 22 17 3 2 173-47 54
3. Vikings 22 14 2 6 143-63 44
4. Rødovre FC 22 12 1 9 124-97 37
5. Benløse FC 2 22 11 3 8 81-103 36
6. Hvidovre Attack FC 22 12 0 10 116-135 36
7. Skælskør Eagles Floorball 22 9 3 10 152-96 30
8. Jægerspris UFC 22 9 2 11 105-94 29
9. Copenhagen FC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
22 8 2 12 117-130 26
10. Lyngby FF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
22 6 2 14 79-132 20
11. Helsingør FT 22 4 1 17 59-183 13
12. Vanløse/Frederiksberg Floorball NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
22 1 0 21 59-254 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst - A

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst - A

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst - A

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
16-09-17 10:00 Benløse FC 2 - Skælskør Eagles Floorball 3 - 3
16-09-17 10:30 Vikings - Lyngby FF 9 - 2
16-09-17 11:30 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC 5 - 9
16-09-17 13:00 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 16 - 3
17-09-17 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT 7 - 3
17-09-17 12:00 Copenhagen FC - Jægerspris UFC 8 - 1
23-09-17 12:00 Helsingør FT - Rødovre FC 2 - 19
23-09-17 14:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Vikings - Hal 1 1 - 20
24-09-17 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Copenhagen FC 5 - 5
24-09-17 11:30 Lyngby FF - Benløse FC 5 - 10
24-09-17 12:30 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 8
24-09-17 14:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 2 4 - 3
30-09-17 11:00 Benløse FC - Rødovre FC 6 - 3
01-10-17 11:00 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC 3 - 7
01-10-17 11:30 Lyngby FF - Skælskør Eagles Floorball 6 - 9
01-10-17 12:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Helsingør FT - Hal 1 4 - 5
01-10-17 12:00 Copenhagen FC - Vikings 2 - 9
01-10-17 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 2 2 - 2
07-10-17 10:30 Vikings - Skælskør Eagles Floorball 4 - 3
07-10-17 12:00 Rødovre FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 14 - 1
08-10-17 11:30 Lyngby FF - Hvidovre Attack FC 5 - 6
08-10-17 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 3 - 3
08-10-17 12:00 Copenhagen FC - Helsingør FT 12 - 2
14-10-17 10:30 Helsingør FT - Jægerspris UFC 3 - 2
14-10-17 13:00 Benløse FC - Skælskør Eagles Floorball 6 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
14-10-17 16:00 Benløse FC 2 - Lyngby FF 5 - 0
28-10-17 12:00 Benløse FC 2 - Helsingør FT 5 - 5
28-10-17 16:00 Lyngby FF - Rødovre FC 2 - 5
29-10-17 10:00 Jægerspris UFC - Vikings 1 - 5
29-10-17 11:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Skælskør Eagles Floorball - Hal 1 1 - 15
29-10-17 12:00 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 0 - 10
01-11-17 17:30 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK 1 - 10
03-11-17 18:15 Benløse FC - Benløse FC 2 9 - 1
05-11-17 15:30 Vikings - Rødovre FC 13 - 0
11-11-17 11:30 Rødovre FC - Jægerspris UFC 4 - 2
11-11-17 11:30 Helsingør FT - Lyngby FF 1 - 8
11-11-17 17:30 Vikings - Hvidovre Attack FC 6 - 3
12-11-17 11:00 Skælskør Eagles Floorball - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 4
18-11-17 11:00 Benløse FC - Jægerspris UFC 4 - 3
18-11-17 13:00 Helsingør FT - Vikings 0 - 13
19-11-17 09:30 Hvidovre Attack FC - Skælskør Eagles Floorball 5 - 4
19-11-17 10:00 Benløse FC 2 - Copenhagen FC 4 - 3
19-11-17 11:30 Lyngby FF - Vanløse/Frederiksberg Floorball 5 - 4
19-11-17 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC 6 - 1
25-11-17 15:30 Vikings - Benløse FC 2 2 - 4
26-11-17 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Jægerspris UFC 5 - 6
26-11-17 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC 10 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
26-11-17 12:00 Copenhagen FC - Lyngby FF 5 - 0
02-12-17 10:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 6 - 3
02-12-17 14:15 Rødovre FC - Benløse FC 2 8 - 3
02-12-17 17:30 Vikings - Benløse FC 2 - 10
03-12-17 11:00 Skælskør Eagles Floorball - Helsingør FT 10 - 0
03-12-17 11:30 Jægerspris UFC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 17 - 2
03-12-17 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Lyngby FF 7 - 2
09-12-17 10:00 Benløse FC - Copenhagen FC 9 - 4
09-12-17 11:30 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC 1 - 10
09-12-17 15:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC 2 - Hal 1 5 - 1
10-12-17 11:30 Jægerspris UFC - Lyngby FF 4 - 4
10-12-17 15:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vikings 1 - 1
16-12-17 12:30 Helsingør FT - Skælskør Eagles Floorball 4 - 16
16-12-17 13:30 Rødovre FC - Copenhagen FC 5 - 6
16-12-17 14:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 2 - 16
06-01-18 10:30 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC 1 - 13
06-01-18 12:00 Rødovre FC - Benløse FC 4 - 2
06-01-18 12:30 Helsingør FT - Benløse FC 2 3 - 4
06-01-18 14:30 Lyngby FF - Vikings 3 - 13
07-01-18 12:00 Copenhagen FC - Skælskør Eagles Floorball 3 - 8
14-01-18 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC 11 - 0
14-01-18 12:00 Copenhagen FC - Rødovre FC 6 - 10
20-01-18 14:00 Benløse FC 2 - Rungsted-Hørsholm FK 4 - 2
20-01-18 14:30 Rødovre FC - Helsingør FT 5 - 0
20-01-18 17:30 Vikings - Copenhagen FC 10 - 3
21-01-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Vanløse/Frederiksberg Floorball 15 - 4
21-01-18 11:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 8 - 5
21-01-18 12:00 Hvidovre Attack FC - Lyngby FF 9 - 7
27-01-18 11:30 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC 1 - 7
27-01-18 12:00 Helsingør FT - Vanløse/Frederiksberg Floorball 10 - 5
27-01-18 14:00 Benløse FC - Vikings 7 - 5
28-01-18 11:30 Jægerspris UFC - Copenhagen FC 2 - 2
28-01-18 11:30 Lyngby FF - Benløse FC 2 8 - 1
28-01-18 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Skælskør Eagles Floorball 6 - 4
03-02-18 11:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 12 - 1
03-02-18 12:00 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 15
03-02-18 13:00 Helsingør FT - Benløse FC 1 - 10
04-02-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Vikings 3 - 3
11-02-18 12:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Lyngby FF - Hal 1 2 - 3
11-02-18 12:00 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 6 - 5
11-02-18 12:30 Benløse FC 2 - Vikings 3 - 1
11-02-18 13:00 Rødovre FC - Skælskør Eagles Floorball 7 - 4
24-02-18 16:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 2 - 18
25-02-18 11:30 Lyngby FF - Helsingør FT 4 - 1
25-02-18 15:00 Benløse FC 2 - Benløse FC 2 - 8
28-02-18 19:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1 3 - 10
03-03-18 10:00 Hvidovre Attack FC - Vikings 8 - 7
04-03-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 2 - 9
04-03-18 11:30 Jægerspris UFC - Benløse FC 2 5 - 1
04-03-18 11:30 Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 7
04-03-18 12:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rødovre FC - Hal 1 1 - 12
07-03-18 19:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Copenhagen FC - Hal 1 1 - 13
17-03-18 13:30 Vikings - Jægerspris UFC 6 - 0
18-03-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Lyngby FF 10 - 2
18-03-18 11:30 Copenhagen FC - Benløse FC 2 18 - 4
18-03-18 12:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC - Hal 1 8 - 13
NB!
Udehold taberdømt
24-03-18 15:30 Vikings - Vanløse/Frederiksberg Floorball 5 - 0
25-03-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Rødovre FC 4 - 6
25-03-18 11:30 Jægerspris UFC - Helsingør FT 10 - 2
25-03-18 11:30 Lyngby FF - Copenhagen FC 4 - 3
25-03-18 16:00 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 5
07-04-18 13:00 Vikings - Rungsted-Hørsholm FK 1 - 4
08-04-18 10:00 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 3 - 1
08-04-18 11:30 Benløse FC - Lyngby FF 9 - 2
08-04-18 11:30 Copenhagen FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 10 - 1
08-04-18 11:30 Jægerspris UFC - Rødovre FC 2 - 0
12-04-18 18:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 2 7 - 8
14-04-18 10:30 Benløse FC - Helsingør FT 15 - 0
15-04-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Hvidovre Attack FC 14 - 3
18-04-18 18:00 Jægerspris UFC - Skælskør Eagles Floorball 1 - 5
26-04-18 17:30 Rødovre FC - Lyngby FF - Hal 3 3 - 3
26-04-18 18:15 Benløse FC 2 - Jægerspris UFC 7 - 3
28-04-18 10:00 Benløse FC 2 - Vanløse/Frederiksberg Floorball 8 - 5
28-04-18 13:30 Vikings - Helsingør FT 4 - 2
29-04-18 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 14 - 3
03-05-18 18:30 Rødovre FC - Vikings 3 - 4
04-05-18 19:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 5 - 0
05-05-18 12:00 Hvidovre Attack FC - Helsingør FT 10 - 8
05-05-18 15:30 Copenhagen FC - Benløse FC 2 - 15
06-05-18 11:30 Lyngby FF - Jægerspris UFC 2 - 9
06-05-18 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg Floorball 22 - 3
11-05-18 18:00 Benløse FC 2 - Rødovre FC 5 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
12-05-18 13:30 Helsingør FT - Copenhagen FC 5 - 0
12-05-18 15:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Jægerspris UFC - Hal 1 2 - 10
19-05-18 11:00 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK 4 - 1

Til toppen