Pulje 1 - Double A - række

Info

Turnering: DGI Sydvest Petanque 2017 - Double
Turneringsansvarlige
Søren Dam Andersen Tlf:21750743 / 21750743

Stilling DGI Sydvest Petanque 2017 - Double
Double A - række
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Sæt Kugler + / - Point
1. Birte - Gert, Tjæreborg 16 14 0 2 194-111 0-0 0-0 0 14
2. Kurt - Freddy, Esbjerg 16 12 0 4 200-122 0-0 0-0 0 12
3. Eva - Margit, Næsbjerg 16 9 0 7 153-149 0-0 0-0 0 9
4. Tina-Niels, Stenderup/Krogager 16 8 0 8 151-163 0-0 0-0 0 8
5. Svend - Verner, Fåborg 16 7 0 9 159-170 0-0 0-0 0 7
6. Birgit - Torben, Næsbjerg 16 7 0 9 137-169 0-0 0-0 0 7
7. Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager 16 6 0 10 122-166 0-0 0-0 0 6
8. Inge - Thea, Agerbæk 16 5 0 11 160-180 0-0 0-0 0 5
9. Lisbeth - Bent Erik, Læborg 16 4 0 12 141-187 0-0 0-0 0 4

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydvest Petanque 2017 - Double
Double A - række
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Sydvest Petanque 2017 - Double
Double A - række
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Sydvest Petanque 2017 - Double
Double A - række
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
27-04-17 19:00 Birgit - Torben, Næsbjerg - Inge - Thea, Agerbæk 13 - 6
27-04-17 19:00 Eva - Margit, Næsbjerg - Kurt - Freddy, Esbjerg 2 - 13
27-04-17 19:00 Lisbeth - Bent Erik, Læborg - Tina-Niels, Stenderup/Krogager 13 - 4
27-04-17 19:00 Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Svend - Verner, Fåborg 9 - 13
27-04-17 19:00 Birgit - Torben, Næsbjerg - Birte - Gert, Tjæreborg 8 - 13
27-04-17 19:00 Inge - Thea, Agerbæk - Eva - Margit, Næsbjerg 11 - 13
27-04-17 19:00 Kurt - Freddy, Esbjerg - Lisbeth - Bent Erik, Læborg 12 - 13
27-04-17 19:00 Tina-Niels, Stenderup/Krogager - Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager 5 - 13
04-05-17 19:00 Birgit - Torben, Næsbjerg - Svend - Verner, Fåborg 4 - 13
04-05-17 19:00 Inge - Thea, Agerbæk - Lisbeth - Bent Erik, Læborg 11 - 13
04-05-17 19:00 Eva - Margit, Næsbjerg - Tina-Niels, Stenderup/Krogager 6 - 13
04-05-17 19:00 Kurt - Freddy, Esbjerg - Birte - Gert, Tjæreborg 13 - 7
04-05-17 19:00 Birgit - Torben, Næsbjerg - Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager 13 - 1
04-05-17 19:00 Inge - Thea, Agerbæk - Kurt - Freddy, Esbjerg 13 - 11
04-05-17 19:00 Eva - Margit, Næsbjerg - Lisbeth - Bent Erik, Læborg 13 - 4
04-05-17 19:00 Svend - Verner, Fåborg - Birte - Gert, Tjæreborg 12 - 13
11-05-17 19:00 Birgit - Torben, Næsbjerg - Tina-Niels, Stenderup/Krogager 3 - 13
11-05-17 19:00 Inge - Thea, Agerbæk - Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager 11 - 13
11-05-17 19:00 Eva - Margit, Næsbjerg - Birte - Gert, Tjæreborg 7 - 13
11-05-17 19:00 Kurt - Freddy, Esbjerg - Svend - Verner, Fåborg 13 - 6
11-05-17 19:00 Birgit - Torben, Næsbjerg - Lisbeth - Bent Erik, Læborg 13 - 11
11-05-17 19:00 Inge - Thea, Agerbæk - Tina-Niels, Stenderup/Krogager 8 - 13
11-05-17 19:00 Eva - Margit, Næsbjerg - Svend - Verner, Fåborg 13 - 2
11-05-17 19:00 Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Birte - Gert, Tjæreborg 0 - 13
18-05-17 19:00 Birgit - Torben, Næsbjerg - Kurt - Freddy, Esbjerg 13 - 12
18-05-17 19:00 Inge - Thea, Agerbæk - Birte - Gert, Tjæreborg 12 - 13
18-05-17 19:00 Lisbeth - Bent Erik, Læborg - Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager 4 - 13
18-05-17 19:00 Tina-Niels, Stenderup/Krogager - Svend - Verner, Fåborg 5 - 13
18-05-17 19:00 Birgit - Torben, Næsbjerg - Eva - Margit, Næsbjerg 8 - 13
18-05-17 19:00 Kurt - Freddy, Esbjerg - Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager 13 - 5
18-05-17 19:00 Lisbeth - Bent Erik, Læborg - Svend - Verner, Fåborg 10 - 13
18-05-17 19:00 Tina-Niels, Stenderup/Krogager - Birte - Gert, Tjæreborg 7 - 13
01-06-17 19:00 Inge - Thea, Agerbæk - Svend - Verner, Fåborg 8 - 13
01-06-17 19:00 Eva - Margit, Næsbjerg - Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager 13 - 1
01-06-17 19:00 Kurt - Freddy, Esbjerg - Tina-Niels, Stenderup/Krogager 9 - 13
01-06-17 19:00 Lisbeth - Bent Erik, Læborg - Birte - Gert, Tjæreborg 5 - 13
01-06-17 19:00 Inge - Thea, Agerbæk - Birgit - Torben, Næsbjerg 13 - 0
01-06-17 19:00 Kurt - Freddy, Esbjerg - Eva - Margit, Næsbjerg 13 - 1
01-06-17 19:00 Tina-Niels, Stenderup/Krogager - Lisbeth - Bent Erik, Læborg 13 - 8
01-06-17 19:00 Svend - Verner, Fåborg - Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager 9 - 13
08-06-17 19:00 Birte - Gert, Tjæreborg - Birgit - Torben, Næsbjerg - Petanquebaner - Brovej 12 13 - 0
08-06-17 19:00 Eva - Margit, Næsbjerg - Inge - Thea, Agerbæk 13 - 5
08-06-17 19:00 Lisbeth - Bent Erik, Læborg - Kurt - Freddy, Esbjerg 12 - 13
08-06-17 19:00 Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Tina-Niels, Stenderup/Krogager 5 - 13
08-06-17 19:00 Svend - Verner, Fåborg - Birgit - Torben, Næsbjerg 7 - 13
08-06-17 19:00 Lisbeth - Bent Erik, Læborg - Inge - Thea, Agerbæk 9 - 13
08-06-17 19:00 Tina-Niels, Stenderup/Krogager - Eva - Margit, Næsbjerg 13 - 9
08-06-17 19:00 Birte - Gert, Tjæreborg - Kurt - Freddy, Esbjerg - Petanquebaner - Brovej 12 5 - 13
15-06-17 19:00 Birgit - Torben, Næsbjerg - Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager 13 - 10
15-06-17 19:00 Kurt - Freddy, Esbjerg - Inge - Thea, Agerbæk 13 - 9
15-06-17 19:00 Lisbeth - Bent Erik, Læborg - Eva - Margit, Næsbjerg 10 - 13
15-06-17 19:00 Birte - Gert, Tjæreborg - Svend - Verner, Fåborg 13 - 4
22-06-17 19:00 Tina-Niels, Stenderup/Krogager - Birgit - Torben, Næsbjerg 5 - 13
22-06-17 19:00 Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Inge - Thea, Agerbæk 5 - 13
22-06-17 19:00 Birte - Gert, Tjæreborg - Eva - Margit, Næsbjerg 13 - 10
22-06-17 19:00 Svend - Verner, Fåborg - Kurt - Freddy, Esbjerg 9 - 13
29-06-17 19:00 Lisbeth - Bent Erik, Læborg - Birgit - Torben, Næsbjerg 13 - 4
29-06-17 19:00 Tina-Niels, Stenderup/Krogager - Inge - Thea, Agerbæk 13 - 11
29-06-17 19:00 Svend - Verner, Fåborg - Eva - Margit, Næsbjerg 7 - 13
29-06-17 19:00 Birte - Gert, Tjæreborg - Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager 13 - 6
03-08-17 19:00 Kurt - Freddy, Esbjerg - Birgit - Torben, Næsbjerg 13 - 9
03-08-17 19:00 Birte - Gert, Tjæreborg - Inge - Thea, Agerbæk 13 - 3
03-08-17 19:00 Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Lisbeth - Bent Erik, Læborg 13 - 6
03-08-17 19:00 Svend - Verner, Fåborg - Tina-Niels, Stenderup/Krogager 13 - 9
10-08-17 19:00 Eva - Margit, Næsbjerg - Birgit - Torben, Næsbjerg 13 - 10
10-08-17 19:00 Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Kurt - Freddy, Esbjerg 2 - 13
10-08-17 19:00 Svend - Verner, Fåborg - Lisbeth - Bent Erik, Læborg 13 - 8
10-08-17 19:00 Birte - Gert, Tjæreborg - Tina-Niels, Stenderup/Krogager 13 - 9
17-08-17 19:00 Svend - Verner, Fåborg - Inge - Thea, Agerbæk 12 - 13
17-08-17 19:00 Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Eva - Margit, Næsbjerg 13 - 1
17-08-17 19:00 Tina-Niels, Stenderup/Krogager - Kurt - Freddy, Esbjerg 3 - 13
17-08-17 19:00 Birte - Gert, Tjæreborg - Lisbeth - Bent Erik, Læborg 13 - 2

Til toppen