Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Raekke
Info
Oversigt
Program
A-rækken | Min Idræt
Pulje-og rækkeinfo
Turnering:
DGI Nordjylland Petanque 2017
Turneringsansvarlige
Der er ikke registreret nogen turneringsansvarlige
Dokumenter
Reglement
Indbydelse
Holdkort
Turneringsinfo
Turneringsinformation
Bemærkninger
Pulje oversigt
A-rækken
Pulje 1
Hørdum 1
-
Sydmors 2
-
Sydmors 1
-
Morsø 6
-
Morsø 11
-
Sallingsund 4
Pulje 2
Vestsalling 1
-
Sydmors IF. 3
-
Morsø 7
-
Sallingsund 2
-
Sallingsund 1
-
Snedsted GIF 1
Pulje 3
Løvel IF
-
DVIF 1
-
Blære IF 1
-
Strandby P. 1
-
Ullits GF 1
-
Hornum 1
Pulje 4
Dall-Ferslev IF 2
-
Aarestrup G & If
-
Hadsund BK 2
-
Hellum 1
-
Hornum 5
-
Vodskov 1
Pulje 5
Farsø 4
-
Bislev IF 1
-
Aars 5
-
Ullits GF 2
-
Hornum 6
-
Løgstør If. 1
Pulje 6
Dall-Ferslev IF 1
-
Arentsminde IF 2
-
Vestbjerg 1
-
LKB Gistrup 1
-
Vodskov 3
-
Mou IF 1
Pulje 7
Arentsminde IF 5
-
Petanque Hj. 2
-
BFFI 1
-
Præstbro 2
-
Lundergård IUF 4
-
Vodskov 4
Pulje 8
Arentsminde IF 3
-
Skæve If. 1
-
Petanque Hj. 1
-
Ålbæk If
-
Lundergård IUF 1
-
Vodskov 2
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=31779
Komplet kampprogram
A-rækken
Kampnr.
Dag
Dato/tid
Hjemme/Ude
Sted/bane/hal
Resultat
Arrangør
597684
Mandag
24-04-17
15:00
Arentsminde IF 2
-
Mou IF 1
Spillested
Arentsminde Petanquebaner
4 - 2
(64 - 43)
597656
Mandag
24-04-17
18:30
Aars 5
-
Ullits GF 2
Spillested
Aars Petanque Klub
- Petanquebaner
5 - 1
(71 - 44)
597583
Mandag
24-04-17
18:30
Vodskov 1
-
Hellum 1
Spillested
Vodskov Stadion
5 - 1
(68 - 39)
597654
Mandag
24-04-17
18:30
Løgstør If. 1
-
Bislev IF 1
Spillested
Kultur & Idrætscenter Lanternen
3 - 3
(67 - 57)
597714
Mandag
24-04-17
18:30
Arentsminde IF 5
-
BFFI 1
Spillested
Arentsminde Petanquebaner
5 - 1
(68 - 41)
597715
Mandag
24-04-17
18:30
Lundergård IUF 4
-
Petanque Hj. 2
Spillested
Lundergårdhallen
2 - 4
(59 - 61)
597716
Mandag
24-04-17
18:30
Præstbro 2
-
Vodskov 4
Spillested
Ved Klubhuset I Præstbro
1 - 5
(56 - 69)
597744
Mandag
24-04-17
18:30
Ålbæk If
-
Arentsminde IF 3
Spillested
Aalbæk IF. - Stadion
5 - 1
(68 - 33)
597582
Tirsdag
25-04-17
18:30
Hadsund BK 2
-
Hornum 5
Spillested
Hadsund Stadion
6 - 0
(78 - 22)
597552
Tirsdag
25-04-17
18:30
Sallingsund 1
-
Sallingsund 2
Spillested
Sallingsund Petanquebane
1 - 5
(58 - 68)
597553
Tirsdag
25-04-17
18:30
Sydmors IF. 3
-
Morsø 7
Spillested
Borgerhuset
- Petanquebaner
2 - 4
(49 - 72)
597554
Tirsdag
25-04-17
18:30
Snedsted GIF 1
-
Vestsalling 1
Spillested
Snedsted Krocket & Petanque baner
4 - 2
(75 - 45)
597492
Tirsdag
25-04-17
18:30
Blære IF 1
-
DVIF 1
Spillested
Blære Stadion
2 - 4
(44 - 66)
597493
Tirsdag
25-04-17
18:30
Løvel IF
-
Hornum 1
Spillested
Løvel Petanque Anlæg
5 - 1
(73 - 31)
597522
Tirsdag
25-04-17
18:45
Sydmors 1
-
Sydmors 2
Spillested
Borgerhuset
- Petanquebaner
6 - 0
(78 - 30)
597523
Tirsdag
25-04-17
18:45
Morsø 6
-
Morsø 11
2 - 4
(46 - 69)
597524
Tirsdag
25-04-17
18:45
Sallingsund 4
-
Hørdum 1
Spillested
Sallingsund Petanquebane
3 - 3
(61 - 67)
597494
Onsdag
26-04-17
18:30
Strandby P. 1
-
Ullits GF 1
Spillested
Petanqueanlægget i Strandby v/Strandby Hallen
4 - 2
(61 - 56)
597584
Onsdag
26-04-17
18:30
Dall-Ferslev IF 2
-
Aarestrup G & If
Spillested
Dall Stadion
- Petanquebaner
4 - 2
(56 - 45)
597655
Torsdag
27-04-17
18:30
Farsø 4
-
Hornum 6
Spillested
Farsø Stadion
5 - 1
(71 - 42)
597685
Torsdag
27-04-17
18:30
Vestbjerg 1
-
Dall-Ferslev IF 1
Spillested
Vestbjerg Petanquebaner
4 - 2
(70 - 38)
597745
Torsdag
27-04-17
18:30
Lundergård IUF 1
-
Petanque Hj. 1
Spillested
Lundergårdhallen
4 - 2
(75 - 52)
597747
Mandag
01-05-17
18:30
Arentsminde IF 3
-
Skæve If. 1
Spillested
Arentsminde Petanquebaner
4 - 2
(67 - 54)
597659
Mandag
01-05-17
18:30
Hornum 6
-
Løgstør If. 1
Spillested
Hornum Hallen
- Petanquebaner
5 - 1
(70 - 41)
597585
Mandag
01-05-17
18:30
Hornum 5
-
Dall-Ferslev IF 2
Spillested
Hornum Hallen
- Petanquebaner
1 - 5
(58 - 76)
597497
Mandag
01-05-17
18:30
Hornum 1
-
Blære IF 1
Spillested
Hornum Hallen
- Petanquebaner
5 - 1
(74 - 56)
597687
Tirsdag
02-05-17
18:00
Mou IF 1
-
LKB Gistrup 1
Spillested
Mou Stadion
- Petanquebaner
0 - 6
(25 - 78)
597657
Tirsdag
02-05-17
18:30
Bislev IF 1
-
Aars 5
Spillested
Bislev Stadion
- Petanquebaner
1 - 5
(47 - 70)
597526
Tirsdag
02-05-17
18:30
Hørdum 1
-
Morsø 6
Spillested
Hørdum Petanquebaner
4 - 2
(66 - 64)
597555
Tirsdag
02-05-17
18:30
Sallingsund 2
-
Snedsted GIF 1
Spillested
Sallingsund Petanquebane
6 - 0
(78 - 55)
597749
Tirsdag
02-05-17
18:30
Petanque Hj. 1
-
Ålbæk If
Spillested
Hjørring Firma Sport - DFIF
4 - 2
(61 - 45)
597717
Tirsdag
02-05-17
18:30
BFFI 1
-
Præstbro 2
5 - 1
(72 - 26)
597719
Tirsdag
02-05-17
18:30
Petanque Hj. 2
-
Arentsminde IF 5
Spillested
Hjørring Firma Sport - DFIF
2 - 4
(39 - 68)
597556
Tirsdag
02-05-17
18:45
Vestsalling 1
-
Sydmors IF. 3
Spillested
Spøttrup Krocket & Petanque baner
3 - 3
(62 - 58)
597557
Tirsdag
02-05-17
18:45
Morsø 7
-
Sallingsund 1
1 - 5
(37 - 66)
597527
Tirsdag
02-05-17
18:45
Morsø 11
-
Sydmors 1
1 - 5
(48 - 71)
597525
Tirsdag
02-05-17
18:45
Sydmors 2
-
Sallingsund 4
Spillested
Borgerhuset
- Petanquebaner
2 - 4
(57 - 74)
597495
Onsdag
03-05-17
18:30
DVIF 1
-
Strandby P. 1
Spillested
Tinghøj Idrætscenter
4 - 2
(75 - 55)
597688
Onsdag
03-05-17
18:30
Vodskov 3
-
Vestbjerg 1
Spillested
Vodskov Stadion
2 - 4
(52 - 67)
597689
Onsdag
03-05-17
18:30
Dall-Ferslev IF 1
-
Arentsminde IF 2
Spillested
Dall Stadion
- Petanquebaner
2 - 4
(51 - 70)
597586
Onsdag
03-05-17
18:30
Aarestrup G & If
-
Vodskov 1
Spillested
Gregers Krabbe Friskolen
2 - 4
(55 - 70)
597587
Onsdag
03-05-17
18:30
Hellum 1
-
Hadsund BK 2
Spillested
Hellum Idrætsforening
2 - 4
(59 - 64)
597658
Torsdag
04-05-17
18:30
Ullits GF 2
-
Farsø 4
Spillested
Ullits Hallen
3 - 3
(65 - 57)
597718
Torsdag
04-05-17
18:30
Vodskov 4
-
Lundergård IUF 4
Spillested
Vodskov Stadion
4 - 2
(58 - 59)
597748
Torsdag
04-05-17
18:30
Vodskov 2
-
Lundergård IUF 1
Spillested
Vodskov Stadion
6 - 0
(78 - 27)
597751
Mandag
08-05-17
18:30
Arentsminde IF 3
-
Petanque Hj. 1
Spillested
Arentsminde Petanquebaner
1 - 5
(35 - 76)
597720
Mandag
08-05-17
18:30
Lundergård IUF 4
-
Præstbro 2
Spillested
Lundergårdhallen
4 - 2
(76 - 38)
597722
Mandag
08-05-17
18:30
Arentsminde IF 5
-
Vodskov 4
Spillested
Arentsminde Petanquebaner
3 - 3
(51 - 56)
597662
Mandag
08-05-17
18:30
Løgstør If. 1
-
Ullits GF 2
Spillested
Kultur & Idrætscenter Lanternen
5 - 1
(76 - 50)
597588
Mandag
08-05-17
18:30
Vodskov 1
-
Dall-Ferslev IF 2
Spillested
Vodskov Stadion
4 - 2
(67 - 46)
597589
Mandag
08-05-17
18:30
Hornum 5
-
Hellum 1
Spillested
Hornum Hallen
- Petanquebaner
4 - 2
(65 - 49)
597691
Tirsdag
09-05-17
18:00
Mou IF 1
-
Dall-Ferslev IF 1
Spillested
Mou Stadion
- Petanquebaner
0 - 6
(28 - 78)
597692
Tirsdag
09-05-17
18:30
Arentsminde IF 2
-
Vodskov 3
Spillested
Arentsminde Petanquebaner
3 - 3
(61 - 63)
597661
Tirsdag
09-05-17
18:30
Bislev IF 1
-
Hornum 6
Spillested
Bislev Stadion
- Petanquebaner
3 - 3
(59 - 62)
597590
Tirsdag
09-05-17
18:30
Hadsund BK 2
-
Aarestrup G & If
Spillested
Hadsund Stadion
5 - 1
(77 - 49)
597498
Tirsdag
09-05-17
18:30
Løvel IF
-
Strandby P. 1
Spillested
Løvel Petanque Anlæg
4 - 2
(68 - 48)
597500
Tirsdag
09-05-17
18:30
Blære IF 1
-
Ullits GF 1
Spillested
Blære Stadion
1 - 5
(52 - 75)
597558
Tirsdag
09-05-17
18:30
Sydmors IF. 3
-
Snedsted GIF 1
Spillested
Borgerhuset
- Petanquebaner
3 - 3
(46 - 62)
597559
Tirsdag
09-05-17
18:30
Sallingsund 2
-
Morsø 7
Spillested
Sallingsund Petanquebane
2 - 4
(48 - 60)
597560
Tirsdag
09-05-17
18:30
Sallingsund 1
-
Vestsalling 1
Spillested
Sallingsund Petanquebane
5 - 1
(76 - 40)
597721
Tirsdag
09-05-17
18:30
BFFI 1
-
Petanque Hj. 2
4 - 2
(72 - 52)
597528
Tirsdag
09-05-17
18:45
Morsø 6
-
Sallingsund 4
4 - 2
(60 - 56)
597529
Tirsdag
09-05-17
18:45
Sydmors 2
-
Morsø 11
Spillested
Borgerhuset
- Petanquebaner
2 - 4
(59 - 65)
597530
Tirsdag
09-05-17
18:45
Sydmors 1
-
Hørdum 1
Spillested
Borgerhuset
- Petanquebaner
3 - 3
(65 - 52)
597686
Onsdag
10-05-17
18:30
LKB Gistrup 1
-
Vodskov 3
Spillested
Gistrup Idrætscenter
2 - 4
(53 - 64)
597499
Onsdag
10-05-17
18:30
DVIF 1
-
Hornum 1
Spillested
Tinghøj Idrætscenter
5 - 1
(71 - 46)
597660
Torsdag
11-05-17
18:30
Farsø 4
-
Aars 5
Spillested
Farsø Stadion
3 - 3
(56 - 64)
597750
Torsdag
11-05-17
18:30
Lundergård IUF 1
-
Skæve If. 1
Spillested
Lundergårdhallen
4 - 2
(61 - 69)
597753
Mandag
15-05-17
18:30
Skæve If. 1
-
Petanque Hj. 1
Spillested
Skæve Stadion
2 - 4
(53 - 69)
597723
Mandag
15-05-17
18:30
Præstbro 2
-
Petanque Hj. 2
Spillested
Ved Klubhuset I Præstbro
2 - 4
(66 - 65)
597725
Mandag
15-05-17
18:30
Arentsminde IF 5
-
Lundergård IUF 4
Spillested
Arentsminde Petanquebaner
4 - 2
(62 - 46)
597695
Mandag
15-05-17
18:30
Arentsminde IF 2
-
Vestbjerg 1
Spillested
Arentsminde Petanquebaner
0 - 6
(31 - 78)
597663
Mandag
15-05-17
18:30
Aars 5
-
Hornum 6
Spillested
Aars Petanque Klub
- Petanquebaner
5 - 1
(76 - 37)
597665
Mandag
15-05-17
18:30
Løgstør If. 1
-
Farsø 4
Spillested
Kultur & Idrætscenter Lanternen
4 - 2
(73 - 48)
597502
Mandag
15-05-17
18:30
Ullits GF 1
-
DVIF 1
Spillested
Ullits Hallen
4 - 2
(62 - 55)
597503
Tirsdag
16-05-17
18:30
Blære IF 1
-
Løvel IF
Spillested
Blære Stadion
0 - 6
(24 - 78)
597532
Tirsdag
16-05-17
18:30
Hørdum 1
-
Sydmors 2
Spillested
Hørdum Petanquebaner
5 - 1
(68 - 44)
597561
Tirsdag
16-05-17
18:30
Snedsted GIF 1
-
Morsø 7
Spillested
Snedsted Krocket & Petanque baner
3 - 3
(61 - 65)
597563
Tirsdag
16-05-17
18:30
Sallingsund 1
-
Sydmors IF. 3
Spillested
Sallingsund Petanquebane
6 - 0
(78 - 39)
597593
Tirsdag
16-05-17
18:30
Hadsund BK 2
-
Vodskov 1
Spillested
Hadsund Stadion
3 - 3
(60 - 51)
597562
Tirsdag
16-05-17
18:45
Vestsalling 1
-
Sallingsund 2
Spillested
Spøttrup Krocket & Petanque baner
0 - 6
(35 - 78)
597533
Tirsdag
16-05-17
18:45
Sydmors 1
-
Morsø 6
Spillested
Borgerhuset
- Petanquebaner
5 - 1
(70 - 54)
597531
Tirsdag
16-05-17
18:45
Sallingsund 4
-
Morsø 11
Spillested
Sallingsund Petanquebane
5 - 1
(77 - 34)
597501
Onsdag
17-05-17
18:30
Strandby P. 1
-
Hornum 1
Spillested
Petanqueanlægget i Strandby v/Strandby Hallen
6 - 0
(78 - 31)
597591
Onsdag
17-05-17
18:30
Dall-Ferslev IF 2
-
Hellum 1
Spillested
Dall Stadion
- Petanquebaner
3 - 3
(55 - 61)
597592
Onsdag
17-05-17
18:30
Aarestrup G & If
-
Hornum 5
Spillested
Gregers Krabbe Friskolen
3 - 3
(58 - 55)
597694
Onsdag
17-05-17
18:30
Vodskov 3
-
Mou IF 1
Spillested
Vodskov Stadion
6 - 0
(78 - 14)
597724
Torsdag
18-05-17
18:30
Vodskov 4
-
BFFI 1
Spillested
Vodskov Stadion
2 - 4
(50 - 73)
597754
Torsdag
18-05-17
18:30
Vodskov 2
-
Arentsminde IF 3
Spillested
Vodskov Stadion
4 - 2
(65 - 67)
597693
Torsdag
18-05-17
18:30
LKB Gistrup 1
-
Dall-Ferslev IF 1
Spillested
Gistrup Idrætscenter
5 - 1
(68 - 29)
597746
Mandag
22-05-17
18:30
Skæve If. 1
-
Vodskov 2
Spillested
Skæve Stadion
2 - 4
(55 - 68)
597690
Mandag
22-05-17
18:30
Vestbjerg 1
-
LKB Gistrup 1
Spillested
Vestbjerg Petanquebaner
4 - 2
(73 - 42)
597755
Mandag
22-05-17
18:30
Ålbæk If
-
Lundergård IUF 1
Spillested
Aalbæk IF. - Stadion
5 - 1
(70 - 48)
597509
Tirsdag
23-05-17
18:30
DVIF 1
-
Blære IF 1
Spillested
Tinghøj Idrætscenter
5 - 1
(71 - 31)
597664
Onsdag
24-05-17
18:30
Ullits GF 2
-
Bislev IF 1
Spillested
Ullits Hallen
3 - 3
(65 - 59)
597666
Mandag
29-05-17
18:30
Hornum 6
-
Ullits GF 2
Spillested
Hornum Hallen
- Petanquebaner
1 - 5
(51 - 69)
597667
Mandag
29-05-17
18:30
Aars 5
-
Løgstør If. 1
Spillested
Aars Petanque Klub
- Petanquebaner
5 - 1
(77 - 52)
597596
Mandag
29-05-17
18:30
Vodskov 1
-
Hornum 5
Spillested
Vodskov Stadion
4 - 2
(71 - 51)
597504
Mandag
29-05-17
18:30
Hornum 1
-
Ullits GF 1
Spillested
Hornum Hallen
- Petanquebaner
4 - 2
(67 - 52)
597727
Mandag
29-05-17
18:30
Præstbro 2
-
Arentsminde IF 5
Spillested
Ved Klubhuset I Præstbro
3 - 3
(66 - 50)
597728
Mandag
29-05-17
18:30
Lundergård IUF 4
-
BFFI 1
Spillested
Lundergårdhallen
4 - 2
(73 - 54)
597726
Tirsdag
30-05-17
18:30
Petanque Hj. 2
-
Vodskov 4
Spillested
Hjørring Firma Sport - DFIF
2 - 4
(62 - 69)
597756
Tirsdag
30-05-17
18:30
Petanque Hj. 1
-
Vodskov 2
Spillested
Hjørring Firma Sport - DFIF
3 - 3
(47 - 61)
597506
Tirsdag
30-05-17
18:30
Løvel IF
-
DVIF 1
Spillested
Løvel Petanque Anlæg
1 - 5
(53 - 69)
597565
Tirsdag
30-05-17
18:30
Snedsted GIF 1
-
Sallingsund 1
Spillested
Snedsted Krocket & Petanque baner
1 - 5
(46 - 77)
597566
Tirsdag
30-05-17
18:30
Sydmors IF. 3
-
Sallingsund 2
Spillested
Borgerhuset
- Petanquebaner
2 - 4
(53 - 68)
597534
Tirsdag
30-05-17
18:45
Morsø 11
-
Hørdum 1
2 - 4
(52 - 71)
597535
Tirsdag
30-05-17
18:45
Sallingsund 4
-
Sydmors 1
Spillested
Sallingsund Petanquebane
4 - 2
(69 - 53)
597536
Tirsdag
30-05-17
18:45
Morsø 6
-
Sydmors 2
3 - 3
(67 - 58)
597564
Tirsdag
30-05-17
18:45
Morsø 7
-
Vestsalling 1
4 - 2
(72 - 57)
597496
Onsdag
31-05-17
18:30
Ullits GF 1
-
Løvel IF
Spillested
Ullits Hallen
3 - 3
(62 - 69)
597505
Onsdag
31-05-17
18:30
Strandby P. 1
-
Blære IF 1
Spillested
Petanqueanlægget i Strandby v/Strandby Hallen
5 - 1
(71 - 52)
597594
Onsdag
31-05-17
18:30
Hellum 1
-
Aarestrup G & If
Spillested
Hellum Idrætsforening
4 - 2
(72 - 47)
597595
Onsdag
31-05-17
18:30
Dall-Ferslev IF 2
-
Hadsund BK 2
Spillested
Dall Stadion
- Petanquebaner
3 - 3
(62 - 67)
597696
Onsdag
31-05-17
18:30
Dall-Ferslev IF 1
-
Vodskov 3
Spillested
Dall Stadion
- Petanquebaner
1 - 5
(51 - 66)
597758
Torsdag
01-06-17
18:30
Lundergård IUF 1
-
Arentsminde IF 3
Spillested
Lundergårdhallen
4 - 2
(62 - 42)
597668
Torsdag
01-06-17
18:30
Farsø 4
-
Bislev IF 1
Spillested
Farsø Stadion
3 - 3
(65 - 56)
597766
Torsdag
01-06-17
18:30
Vodskov 2
-
Ålbæk If
Spillested
Vodskov Stadion
4 - 2
(71 - 46)
597757
Tirsdag
06-06-17
18:30
Skæve If. 1
-
Ålbæk If
Spillested
Skæve Stadion
2 - 4
(40 - 68)
597759
Torsdag
08-06-17
18:30
Vodskov 2
-
Skæve If. 1
Spillested
Vodskov Stadion
3 - 3
(57 - 63)
597729
Mandag
12-06-17
18:30
Vodskov 4
-
Præstbro 2
Spillested
Vodskov Stadion
4 - 2
(66 - 45)
597670
Mandag
12-06-17
18:30
Hornum 6
-
Farsø 4
Spillested
Hornum Hallen
- Petanquebaner
3 - 3
(62 - 62)
597599
Mandag
12-06-17
18:30
Hornum 5
-
Hadsund BK 2
Spillested
Hornum Hallen
- Petanquebaner
0 - 6
(32 - 78)
597507
Mandag
12-06-17
18:30
Ullits GF 1
-
Strandby P. 1
Spillested
Ullits Hallen
4 - 2
(63 - 57)
597508
Mandag
12-06-17
18:30
Hornum 1
-
Løvel IF
Spillested
Hornum Hallen
- Petanquebaner
1 - 5
(29 - 73)
597701
Tirsdag
13-06-17
18:00
Mou IF 1
-
Arentsminde IF 2
Spillested
Mou Stadion
- Petanquebaner
2 - 4
(47 - 61)
597760
Tirsdag
13-06-17
18:30
Petanque Hj. 1
-
Lundergård IUF 1
Spillested
Hjørring Firma Sport - DFIF
5 - 1
(77 - 35)
597731
Tirsdag
13-06-17
18:30
BFFI 1
-
Arentsminde IF 5
2 - 4
(62 - 59)
597569
Tirsdag
13-06-17
18:30
Sallingsund 2
-
Sallingsund 1
Spillested
Sallingsund Petanquebane
1 - 5
(36 - 66)
597537
Tirsdag
13-06-17
18:30
Hørdum 1
-
Sallingsund 4
Spillested
Hørdum Petanquebaner
0 - 6
(44 - 78)
597671
Tirsdag
13-06-17
18:30
Bislev IF 1
-
Løgstør If. 1
Spillested
Bislev Stadion
- Petanquebaner
2 - 4
(43 - 73)
597538
Tirsdag
13-06-17
18:45
Morsø 11
-
Morsø 6
4 - 2
(63 - 61)
597539
Tirsdag
13-06-17
18:45
Sydmors 2
-
Sydmors 1
Spillested
Borgerhuset
- Petanquebaner
2 - 4
(55 - 68)
597567
Tirsdag
13-06-17
18:45
Vestsalling 1
-
Snedsted GIF 1
Spillested
Spøttrup Krocket & Petanque baner
3 - 3
(62 - 62)
597568
Tirsdag
13-06-17
18:45
Morsø 7
-
Sydmors IF. 3
5 - 1
(68 - 45)
597597
Onsdag
14-06-17
18:30
Aarestrup G & If
-
Dall-Ferslev IF 2
Spillested
Gregers Krabbe Friskolen
2 - 4
(49 - 60)
597598
Onsdag
14-06-17
18:30
Hellum 1
-
Vodskov 1
Spillested
Hellum Idrætsforening
3 - 3
(55 - 54)
597699
Onsdag
14-06-17
18:30
Vodskov 3
-
LKB Gistrup 1
Spillested
Vodskov Stadion
5 - 1
(65 - 23)
597700
Onsdag
14-06-17
18:30
Dall-Ferslev IF 1
-
Vestbjerg 1
Spillested
Dall Stadion
- Petanquebaner
3 - 3
(58 - 65)
597730
Torsdag
15-06-17
18:30
Petanque Hj. 2
-
Lundergård IUF 4
Spillested
Hjørring Firma Sport - DFIF
2 - 4
(58 - 71)
597761
Torsdag
15-06-17
18:30
Arentsminde IF 3
-
Ålbæk If
Spillested
Arentsminde Petanquebaner
2 - 4
(63 - 70)
597669
Torsdag
15-06-17
18:30
Ullits GF 2
-
Aars 5
Spillested
Ullits Hallen
1 - 5
(56 - 70)
597673
Mandag
19-06-17
18:30
Aars 5
-
Bislev IF 1
Spillested
Aars Petanque Klub
- Petanquebaner
5 - 1
(74 - 39)
597674
Mandag
19-06-17
18:30
Løgstør If. 1
-
Hornum 6
Spillested
Kultur & Idrætscenter Lanternen
6 - 0
(78 - 20)
597600
Mandag
19-06-17
18:30
Vodskov 1
-
Aarestrup G & If
Spillested
Vodskov Stadion
3 - 3
(66 - 62)
597764
Mandag
19-06-17
18:30
Ålbæk If
-
Petanque Hj. 1
Spillested
Aalbæk IF. - Stadion
2 - 4
(48 - 59)
597732
Mandag
19-06-17
18:30
Lundergård IUF 4
-
Vodskov 4
Spillested
Lundergårdhallen
5 - 1
(73 - 45)
597733
Mandag
19-06-17
18:30
Præstbro 2
-
BFFI 1
Spillested
Ved Klubhuset I Præstbro
2 - 4
(52 - 71)
597734
Mandag
19-06-17
18:30
Arentsminde IF 5
-
Petanque Hj. 2
Spillested
Arentsminde Petanquebaner
2 - 4
(56 - 72)
597602
Tirsdag
20-06-17
18:30
Hadsund BK 2
-
Hellum 1
Spillested
Hadsund Stadion
3 - 3
(65 - 52)
597512
Tirsdag
20-06-17
18:30
Blære IF 1
-
Hornum 1
Spillested
Blære Stadion
3 - 3
(67 - 58)
597570
Tirsdag
20-06-17
18:30
Sydmors IF. 3
-
Vestsalling 1
Spillested
Borgerhuset
- Petanquebaner
4 - 2
(63 - 55)
597571
Tirsdag
20-06-17
18:30
Snedsted GIF 1
-
Sallingsund 2
Spillested
Snedsted Krocket & Petanque baner
3 - 3
(50 - 68)
597572
Tirsdag
20-06-17
18:30
Sallingsund 1
-
Morsø 7
Spillested
Sallingsund Petanquebane
6 - 0
(78 - 17)
597510
Tirsdag
20-06-17
18:30
Løvel IF
-
Ullits GF 1
Spillested
Løvel Petanque Anlæg
5 - 1
(73 - 45)
597540
Tirsdag
20-06-17
18:45
Morsø 6
-
Hørdum 1
3 - 3
(58 - 60)
597541
Tirsdag
20-06-17
18:45
Sallingsund 4
-
Sydmors 2
Spillested
Sallingsund Petanquebane
6 - 0
(78 - 41)
597542
Tirsdag
20-06-17
18:45
Sydmors 1
-
Morsø 11
Spillested
Borgerhuset
- Petanquebaner
4 - 2
(64 - 58)
597511
Onsdag
21-06-17
18:30
Strandby P. 1
-
DVIF 1
Spillested
Petanqueanlægget i Strandby v/Strandby Hallen
3 - 3
(59 - 57)
597601
Onsdag
21-06-17
18:30
Dall-Ferslev IF 2
-
Hornum 5
Spillested
Dall Stadion
- Petanquebaner
2 - 4
(48 - 66)
597672
Torsdag
22-06-17
18:30
Farsø 4
-
Ullits GF 2
Spillested
Farsø Stadion
4 - 2
(66 - 62)
597762
Torsdag
22-06-17
18:30
Lundergård IUF 1
-
Vodskov 2
Spillested
Lundergårdhallen
2 - 4
(54 - 63)
597703
Torsdag
22-06-17
18:30
LKB Gistrup 1
-
Mou IF 1
Spillested
Gistrup Idrætscenter
5 - 1
(72 - 30)
597752
Mandag
26-06-17
18:30
Ålbæk If
-
Vodskov 2
Spillested
Aalbæk IF. - Stadion
3 - 3
(62 - 60)
597704
Mandag
26-06-17
18:30
Arentsminde IF 2
-
Dall-Ferslev IF 1
Spillested
Arentsminde Petanquebaner
5 - 1
(76 - 40)
597735
Mandag
26-06-17
18:30
Præstbro 2
-
Lundergård IUF 4
Spillested
Ved Klubhuset I Præstbro
2 - 4
(56 - 65)
597765
Mandag
26-06-17
18:30
Skæve If. 1
-
Lundergård IUF 1
Spillested
Skæve Stadion
3 - 3
(61 - 56)
597677
Mandag
26-06-17
18:30
Hornum 6
-
Bislev IF 1
Spillested
Hornum Hallen
- Petanquebaner
2 - 4
(66 - 67)
597675
Mandag
26-06-17
18:30
Aars 5
-
Farsø 4
Spillested
Aars Petanque Klub
- Petanquebaner
5 - 1
(76 - 34)
597514
Mandag
26-06-17
18:30
Ullits GF 1
-
Blære IF 1
Spillested
Ullits Hallen
5 - 1
(70 - 29)
597515
Mandag
26-06-17
18:30
Hornum 1
-
DVIF 1
Spillested
Hornum Hallen
- Petanquebaner
3 - 3
(47 - 69)
597573
Tirsdag
27-06-17
18:30
Snedsted GIF 1
-
Sydmors IF. 3
Spillested
Snedsted Krocket & Petanque baner
5 - 1
(68 - 43)
597544
Tirsdag
27-06-17
18:30
Hørdum 1
-
Sydmors 1
Spillested
Hørdum Petanquebaner
1 - 5
(40 - 74)
597767
Tirsdag
27-06-17
18:30
Petanque Hj. 1
-
Arentsminde IF 3
Spillested
Hjørring Firma Sport - DFIF
5 - 1
(71 - 39)
597737
Tirsdag
27-06-17
18:30
Petanque Hj. 2
-
BFFI 1
Spillested
Hjørring Firma Sport - DFIF
3 - 3
(53 - 61)
597706
Tirsdag
27-06-17
18:30
Vodskov 3
-
Arentsminde IF 2
Spillested
Vodskov Stadion
6 - 0
(78 - 45)
597545
Tirsdag
27-06-17
18:45
Morsø 11
-
Sydmors 2
4 - 2
(61 - 49)
597543
Tirsdag
27-06-17
18:45
Sallingsund 4
-
Morsø 6
Spillested
Sallingsund Petanquebane
5 - 1
(68 - 43)
597574
Tirsdag
27-06-17
18:45
Vestsalling 1
-
Sallingsund 1
Spillested
Spøttrup Krocket & Petanque baner
3 - 3
(62 - 60)
597575
Tirsdag
27-06-17
18:45
Morsø 7
-
Sallingsund 2
0 - 6
(35 - 78)
597736
Onsdag
28-06-17
13:00
Vodskov 4
-
Arentsminde IF 5
Spillested
Vodskov Stadion
1 - 5
(55 - 68)
597707
Onsdag
28-06-17
18:30
Dall-Ferslev IF 1
-
Mou IF 1
Spillested
Dall Stadion
- Petanquebaner
3 - 3
(55 - 48)
597603
Onsdag
28-06-17
18:30
Dall-Ferslev IF 2
-
Vodskov 1
Spillested
Dall Stadion
- Petanquebaner
5 - 1
(66 - 46)
597604
Onsdag
28-06-17
18:30
Aarestrup G & If
-
Hadsund BK 2
Spillested
Gregers Krabbe Friskolen
1 - 5
(37 - 74)
597605
Onsdag
28-06-17
18:30
Hellum 1
-
Hornum 5
Spillested
Hellum Idrætsforening
5 - 1
(76 - 44)
597513
Onsdag
28-06-17
18:30
Strandby P. 1
-
Løvel IF
Spillested
Petanqueanlægget i Strandby v/Strandby Hallen
3 - 3
(50 - 53)
597676
Torsdag
29-06-17
18:30
Ullits GF 2
-
Løgstør If. 1
Spillested
Ullits Hallen
3 - 3
(63 - 62)
597763
Fredag
30-06-17
18:30
Skæve If. 1
-
Arentsminde IF 3
Spillested
Skæve Stadion
5 - 1
(68 - 48)
597702
Mandag
03-07-17
18:30
Vestbjerg 1
-
Vodskov 3
Spillested
Vestbjerg Petanquebaner
3 - 3
(68 - 62)
597705
Tirsdag
04-07-17
18:30
LKB Gistrup 1
-
Vestbjerg 1
Spillested
Gistrup Idrætscenter
2 - 4
(30 - 71)
597710
Onsdag
05-07-17
18:30
Dall-Ferslev IF 1
-
LKB Gistrup 1
Spillested
Dall Stadion
- Petanquebaner
3 - 3
(55 - 68)
597698
Tirsdag
11-07-17
18:30
Vestbjerg 1
-
Mou IF 1
Spillested
Vestbjerg Petanquebaner
6 - 0
(78 - 27)
597697
Tirsdag
25-07-17
18:30
LKB Gistrup 1
-
Arentsminde IF 2
Spillested
Gistrup Idrætscenter
1 - 5
(44 - 69)
597770
Tirsdag
25-07-17
18:30
Petanque Hj. 1
-
Skæve If. 1
Spillested
Hjørring Firma Sport - DFIF
5 - 1
(70 - 31)
597738
Mandag
31-07-17
18:30
Lundergård IUF 4
-
Arentsminde IF 5
Spillested
Lundergårdhallen
4 - 2
(64 - 53)
597769
Mandag
31-07-17
18:30
Arentsminde IF 3
-
Vodskov 2
Spillested
Arentsminde Petanquebaner
2 - 4
(60 - 70)
597680
Mandag
31-07-17
18:30
Hornum 6
-
Aars 5
Spillested
Hornum Hallen
- Petanquebaner
2 - 4
(46 - 62)
597518
Mandag
31-07-17
18:30
Hornum 1
-
Strandby P. 1
Spillested
Hornum Hallen
- Petanquebaner
3 - 3
(51 - 69)
597607
Mandag
31-07-17
18:30
Hornum 5
-
Aarestrup G & If
Spillested
Hornum Hallen
- Petanquebaner
3 - 3
(58 - 54)
597679
Tirsdag
01-08-17
18:30
Bislev IF 1
-
Ullits GF 2
Spillested
Bislev Stadion
- Petanquebaner
3 - 3
(66 - 54)
597576
Tirsdag
01-08-17
18:30
Sydmors IF. 3
-
Sallingsund 1
Spillested
Borgerhuset
- Petanquebaner
1 - 5
(30 - 73)
597577
Tirsdag
01-08-17
18:30
Sallingsund 2
-
Vestsalling 1
Spillested
Sallingsund Petanquebane
5 - 1
(70 - 29)
597516
Tirsdag
01-08-17
18:30
Løvel IF
-
Blære IF 1
Spillested
Løvel Petanque Anlæg
5 - 1
(77 - 49)
597739
Tirsdag
01-08-17
18:30
BFFI 1
-
Vodskov 4
4 - 2
(58 - 52)
597740
Tirsdag
01-08-17
18:30
Petanque Hj. 2
-
Præstbro 2
Spillested
Hjørring Firma Sport - DFIF
5 - 1
(74 - 43)
597578
Tirsdag
01-08-17
18:45
Morsø 7
-
Snedsted GIF 1
5 - 1
(71 - 62)
597546
Tirsdag
01-08-17
18:45
Morsø 6
-
Sydmors 1
1 - 5
(62 - 73)
597547
Tirsdag
01-08-17
18:45
Sydmors 2
-
Hørdum 1
Spillested
Borgerhuset
- Petanquebaner
1 - 5
(50 - 72)
597548
Tirsdag
01-08-17
18:45
Morsø 11
-
Sallingsund 4
4 - 2
(62 - 62)
597608
Onsdag
02-08-17
18:30
Hellum 1
-
Dall-Ferslev IF 2
Spillested
Hellum Idrætsforening
3 - 3
(53 - 56)
597678
Torsdag
03-08-17
18:30
Farsø 4
-
Løgstør If. 1
Spillested
Farsø Stadion
3 - 3
(69 - 69)
597768
Torsdag
03-08-17
18:30
Lundergård IUF 1
-
Ålbæk If
Spillested
Lundergårdhallen
2 - 4
(57 - 59)
597708
Torsdag
03-08-17
18:30
Vestbjerg 1
-
Arentsminde IF 2
Spillested
Vestbjerg Petanquebaner
1 - 5
(41 - 77)
597771
Mandag
07-08-17
18:30
Arentsminde IF 3
-
Lundergård IUF 1
Spillested
Arentsminde Petanquebaner
1 - 5
(43 - 72)
597743
Mandag
07-08-17
18:30
Arentsminde IF 5
-
Præstbro 2
Spillested
Arentsminde Petanquebaner
4 - 2
(58 - 53)
597683
Mandag
07-08-17
18:30
Løgstør If. 1
-
Aars 5
Spillested
Kultur & Idrætscenter Lanternen
0 - 6
(38 - 78)
597609
Mandag
07-08-17
18:30
Hornum 5
-
Vodskov 1
Spillested
Hornum Hallen
- Petanquebaner
3 - 3
(58 - 52)
597520
Mandag
07-08-17
18:30
Ullits GF 1
-
Hornum 1
Spillested
Ullits Hallen
3 - 3
(53 - 57)
597711
Tirsdag
08-08-17
18:00
Mou IF 1
-
Vestbjerg 1
Spillested
Mou Stadion
- Petanquebaner
2 - 4
(56 - 66)
597741
Tirsdag
08-08-17
18:30
BFFI 1
-
Lundergård IUF 4
3 - 3
(63 - 58)
597521
Tirsdag
08-08-17
18:30
Blære IF 1
-
Strandby P. 1
Spillested
Blære Stadion
2 - 4
(54 - 63)
597581
Tirsdag
08-08-17
18:30
Sallingsund 1
-
Snedsted GIF 1
Spillested
Sallingsund Petanquebane
3 - 3
(67 - 55)
597681
Tirsdag
08-08-17
18:30
Bislev IF 1
-
Farsø 4
Spillested
Bislev Stadion
- Petanquebaner
5 - 1
(69 - 46)
597611
Tirsdag
08-08-17
18:30
Hadsund BK 2
-
Dall-Ferslev IF 2
Spillested
Hadsund Stadion
2 - 4
(56 - 60)
597550
Tirsdag
08-08-17
18:30
Hørdum 1
-
Morsø 11
Spillested
Hørdum Petanquebaner
5 - 1
(77 - 54)
597579
Tirsdag
08-08-17
18:30
Sallingsund 2
-
Sydmors IF. 3
Spillested
Sallingsund Petanquebane
4 - 2
(68 - 57)
597580
Tirsdag
08-08-17
18:45
Vestsalling 1
-
Morsø 7
Spillested
Spøttrup Krocket & Petanque baner
1 - 5
(35 - 72)
597551
Tirsdag
08-08-17
18:45
Sydmors 1
-
Sallingsund 4
Spillested
Borgerhuset
- Petanquebaner
4 - 2
(72 - 62)
597549
Tirsdag
08-08-17
18:45
Sydmors 2
-
Morsø 6
Spillested
Borgerhuset
- Petanquebaner
3 - 3
(68 - 65)
597606
Onsdag
09-08-17
18:30
Vodskov 1
-
Hadsund BK 2
Spillested
Vodskov Stadion
2 - 4
(51 - 59)
597610
Onsdag
09-08-17
18:30
Aarestrup G & If
-
Hellum 1
Spillested
Gregers Krabbe Friskolen
3 - 3
(62 - 65)
597519
Onsdag
09-08-17
18:30
DVIF 1
-
Løvel IF
Spillested
Tinghøj Idrætscenter
2 - 4
(62 - 69)
597712
Onsdag
09-08-17
18:30
Vodskov 3
-
Dall-Ferslev IF 1
Spillested
Vodskov Stadion
5 - 1
(76 - 42)
597709
Torsdag
10-08-17
18:30
Mou IF 1
-
Vodskov 3
Spillested
Mou Stadion
- Petanquebaner
0 - 6
(31 - 78)
597713
Torsdag
10-08-17
18:30
Arentsminde IF 2
-
LKB Gistrup 1
Spillested
Arentsminde Petanquebaner
2 - 4
(50 - 65)
597742
Torsdag
10-08-17
18:30
Vodskov 4
-
Petanque Hj. 2
Spillested
Vodskov Stadion
3 - 3
(58 - 54)
597772
Torsdag
10-08-17
18:30
Vodskov 2
-
Petanque Hj. 1
Spillested
Vodskov Stadion
1 - 5
(53 - 70)
597773
Torsdag
10-08-17
18:30
Ålbæk If
-
Skæve If. 1
Spillested
Aalbæk IF. - Stadion
2 - 4
(39 - 68)
597682
Torsdag
10-08-17
18:30
Ullits GF 2
-
Hornum 6
Spillested
Ullits Hallen
4 - 2
(63 - 56)
597517
Søndag
13-08-17
18:30
DVIF 1
-
Ullits GF 1
Spillested
Tinghøj Idrætscenter
2 - 4
(48 - 68)
Til toppen