Eftermiddags-rækken | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2017
Turneringsansvarlige
Henrik Bilde Tlf: 20324239 / 20324239
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Gunnar Mogensen Tlf: 30274358 / 30274358
Henning Klausen Tlf: 9793 50 93 / 40285046
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Turneringsinformation

Bemærkninger

Komplet kampprogram


Eftermiddags-rækken

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-04-17 14:00 Farsø 6 - Strandby P. 2 4 - 2
(72 - 40)
24-04-17 14:00 IK Rosendal 4 - Knold 4 - 2
(66 - 57)
24-04-17 14:00 Dall-Ferslev IF - Suldrup 6 6 - 0
(78 - 36)
25-04-17 14:00 Valsgård 1 - Suldrup 5 3 - 3
(63 - 64)
25-04-17 14:00 Hadsund Boldklub - Sørup IF 2 - 4
(62 - 57)
25-04-17 14:00 Bislev IF 3 - Aars 14 - Petanquebaner 5 - 1
(68 - 39)
25-04-17 14:00 IK Rosendal 1 - IK Vest 3 5 - 1
(67 - 43)
26-04-17 14:00 Suldrup 2 - Suldrup 1 4 - 2
(61 - 54)
26-04-17 14:00 Suldrup 3 - Suldrup 7 3 - 3
(62 - 51)
26-04-17 14:00 Østrup 1 - Tranum 5 - Petanquebaner 1 - 5
(51 - 68)
26-04-17 14:00 Tot - Tusindfryd 1. - Petanquebaner 2 - 4
(56 - 75)
26-04-17 14:00 IK Rosendal 2 - IK Rosendal 3 3 - 3
(50 - 54)
26-04-17 14:00 Præstbro 3 - Harken UGF. 1 - Petanquebaner 2 - 4
(67 - 70)
27-04-17 14:00 ASIF - Petanque Hj. - Petanquebaner 2 - 4
(58 - 65)
27-04-17 14:00 Hørby PPK - Lundergård IUF 3 - Petanquebaner 2 - 4
(51 - 62)
01-05-17 14:00 Petanque Hj. - Præstbro 3 - Petanquebaner 2 - 4
(42 - 52)
01-05-17 14:00 Suldrup 6 - IK Rosendal 2 3 - 3
(48 - 54)
01-05-17 14:00 Suldrup 7 - Bislev IF 3 4 - 2
(64 - 50)
01-05-17 14:00 Aars 14 - Østrup 1 - Petanquebaner 2 - 4
(58 - 62)
01-05-17 14:00 Sørup IF - Valsgård 1 5 - 1
(71 - 60)
02-05-17 14:00 Suldrup 5 - IK Rosendal 4 3 - 3
(61 - 49)
02-05-17 14:00 IK Vest 3 - Suldrup 2 0 - 6
(23 - 78)
02-05-17 14:00 IK Rosendal 3 - Tot 4 - 2
(70 - 40)
03-05-17 14:00 Tusindfryd 1. - Dall-Ferslev IF 2 - 4
(51 - 66)
03-05-17 14:00 Harken UGF. 1 - Hørby PPK - Petanquebaner 5 - 1
(74 - 40)
03-05-17 14:00 Lundergård IUF 3 - ASIF - Petanquebaner 4 - 2
(64 - 56)
03-05-17 14:00 Strandby P. 2 - IK Rosendal 1 2 - 4
(46 - 71)
03-05-17 14:00 Tranum 4 - Farsø 6 2 - 4
(63 - 58)
03-05-17 14:00 Knold - Hadsund Boldklub - Petanquebaner 4 - 2
(70 - 48)
03-05-17 14:00 Tranum 5 - Suldrup 3 1 - 5
(57 - 77)
08-05-17 14:00 Suldrup 7 - Tranum 5 4 - 2
(72 - 55)
08-05-17 14:00 Dall-Ferslev IF - Tot 5 - 1
(75 - 31)
08-05-17 14:00 IK Rosendal 4 - Sørup IF 3 - 3
(67 - 64)
09-05-17 14:00 IK Rosendal 3 - Suldrup 6 5 - 1
(77 - 46)
09-05-17 14:00 Valsgård 1 - Hadsund Boldklub 4 - 2
(70 - 55)
09-05-17 14:00 Suldrup 1 - IK Vest 3 5 - 1
(76 - 28)
09-05-17 14:00 IK Rosendal 1 - Tranum 4 5 - 1
(73 - 55)
10-05-17 14:00 Suldrup 2 - Strandby P. 2 5 - 1
(76 - 38)
10-05-17 14:00 Knold - Suldrup 5 - Petanquebaner 3 - 3
(62 - 59)
10-05-17 14:00 Suldrup 3 - Aars 14 5 - 1
(77 - 49)
10-05-17 14:00 Østrup 1 - Bislev IF 3 - Petanquebaner 1 - 5
(48 - 70)
10-05-17 14:00 IK Rosendal 2 - Tusindfryd 1. 6 - 0
(78 - 38)
10-05-17 14:00 Præstbro 3 - ASIF - Petanquebaner 2 - 4
(64 - 71)
11-05-17 14:00 Hørby PPK - Petanque Hj. - Petanquebaner 3 - 3
(48 - 70)
15-05-17 14:00 Petanque Hj. - Lundergård IUF 3 - Petanquebaner 6 - 0
(78 - 30)
15-05-17 14:00 Sørup IF - Knold 4 - 2
(61 - 62)
15-05-17 14:00 IK Rosendal 4 - Valsgård 1 4 - 2
(74 - 50)
15-05-17 14:00 Aars 14 - Suldrup 7 - Petanquebaner 4 - 2
(73 - 58)
15-05-17 14:00 Farsø 6 - IK Rosendal 1 4 - 2
(66 - 56)
16-05-17 14:00 Bislev IF 3 - Tranum 5 - Petanquebaner 3 - 3
(60 - 68)
17-05-17 14:00 Suldrup 3 - Østrup 1 5 - 1
(77 - 40)
17-05-17 14:00 Strandby P. 2 - Suldrup 1 3 - 3
(55 - 61)
17-05-17 14:00 Tranum 4 - Suldrup 2 2 - 4
(61 - 71)
17-05-17 14:00 Tot - Suldrup 6 - Petanquebaner 4 - 2
(65 - 43)
17-05-17 14:00 Tusindfryd 1. - IK Rosendal 3 1 - 5
(37 - 67)
17-05-17 14:00 IK Rosendal 2 - Dall-Ferslev IF 2 - 4
(57 - 64)
18-05-17 14:00 Hørby PPK - Præstbro 3 - Petanquebaner 2 - 4
(40 - 67)
18-05-17 14:00 ASIF - Harken UGF. 1 - Petanquebaner 5 - 1
(75 - 53)
22-05-17 14:00 Hadsund Boldklub - Suldrup 5 3 - 3
(65 - 62)
23-05-17 14:00 Suldrup 1 - Tranum 4 3 - 3
(68 - 56)
23-05-17 14:00 IK Vest 3 - Strandby P. 2 4 - 2
(63 - 52)
24-05-17 14:00 Suldrup 2 - Farsø 6 6 - 0
(78 - 41)
29-05-17 14:00 Farsø 6 - Suldrup 1 2 - 4
(53 - 69)
29-05-17 14:00 Hadsund Boldklub - IK Rosendal 4 3 - 3
(61 - 74)
29-05-17 14:00 Suldrup 6 - Tusindfryd 1. 3 - 3
(62 - 71)
29-05-17 14:00 Dall-Ferslev IF - IK Rosendal 3 4 - 2
(67 - 37)
30-05-17 14:00 Valsgård 1 - Knold 3 - 3
(59 - 58)
30-05-17 14:00 Suldrup 5 - Sørup IF 5 - 1
(73 - 61)
30-05-17 14:00 IK Rosendal 1 - Suldrup 2 3 - 3
(64 - 61)
30-05-17 14:00 Bislev IF 3 - Suldrup 3 - Petanquebaner 1 - 5
(50 - 70)
31-05-17 14:00 Østrup 1 - Suldrup 7 - Petanquebaner 3 - 3
(66 - 67)
31-05-17 14:00 Tranum 5 - Aars 14 3 - 3
(59 - 69)
31-05-17 14:00 Tranum 4 - IK Vest 3 4 - 2
(72 - 63)
31-05-17 14:00 Tot - IK Rosendal 2 - Petanquebaner 2 - 4
(51 - 63)
31-05-17 14:00 Harken UGF. 1 - Petanque Hj. - Petanquebaner 4 - 2
(68 - 65)
31-05-17 14:00 Præstbro 3 - Lundergård IUF 3 - Petanquebaner 4 - 2
(75 - 62)
01-06-17 14:00 ASIF - Hørby PPK - Petanquebaner 6 - 0
(78 - 39)
06-06-17 14:00 Suldrup 1 - IK Rosendal 1 4 - 2
(57 - 50)
06-06-17 14:00 IK Vest 3 - Farsø 6 3 - 3
(49 - 61)
07-06-17 14:00 Strandby P. 2 - Tranum 4 2 - 4
(50 - 65)
12-06-17 14:00 Aars 14 - Bislev IF 3 - Petanquebaner 2 - 4
(50 - 65)
12-06-17 14:00 Suldrup 7 - Suldrup 3 2 - 4
(52 - 71)
12-06-17 14:00 Petanque Hj. - ASIF - Petanquebaner 4 - 2
(65 - 45)
12-06-17 14:00 Suldrup 6 - Dall-Ferslev IF 3 - 3
(54 - 58)
12-06-17 14:00 Sørup IF - Hadsund Boldklub 2 - 4
(57 - 63)
13-06-17 14:00 Suldrup 5 - Valsgård 1 5 - 1
(69 - 47)
13-06-17 14:00 IK Rosendal 3 - IK Rosendal 2 1 - 5
(47 - 68)
13-06-17 14:00 Suldrup 1 - Suldrup 2 0 - 6
(32 - 78)
13-06-17 14:00 IK Vest 3 - IK Rosendal 1 0 - 6
(38 - 78)
14-06-17 14:00 Strandby P. 2 - Farsø 6 1 - 5
(48 - 77)
14-06-17 14:00 Tranum 5 - Østrup 1 2 - 4
(45 - 56)
14-06-17 14:00 Tusindfryd 1. - Tot 2 - 4
(47 - 63)
14-06-17 14:00 Harken UGF. 1 - Præstbro 3 - Petanquebaner 4 - 2
(69 - 48)
14-06-17 14:00 Lundergård IUF 3 - Hørby PPK - Petanquebaner 5 - 1
(74 - 34)
14-06-17 14:00 Knold - IK Rosendal 4 - Petanquebaner 3 - 3
(67 - 64)
19-06-17 14:00 IK Rosendal 4 - Suldrup 5 4 - 2
(67 - 51)
19-06-17 14:00 Dall-Ferslev IF - Tusindfryd 1. 4 - 2
(72 - 43)
19-06-17 14:00 Farsø 6 - Tranum 4 4 - 2
(62 - 44)
20-06-17 14:00 Bislev IF 3 - Suldrup 7 - Petanquebaner 3 - 3
(63 - 57)
20-06-17 14:00 IK Rosendal 1 - Strandby P. 2 6 - 0
(78 - 29)
20-06-17 14:00 Valsgård 1 - Sørup IF 2 - 4
(54 - 65)
21-06-17 14:00 Tot - IK Rosendal 3 - Petanquebaner 2 - 4
(50 - 63)
21-06-17 14:00 IK Rosendal 2 - Suldrup 6 0 - 6
(33 - 78)
21-06-17 14:00 Præstbro 3 - Petanque Hj. - Petanquebaner 1 - 5
(49 - 73)
21-06-17 14:00 Suldrup 3 - Tranum 5 6 - 0
(78 - 36)
21-06-17 14:00 Østrup 1 - Aars 14 - Petanquebaner 4 - 2
(71 - 55)
21-06-17 14:00 Suldrup 2 - IK Vest 3 4 - 2
(62 - 46)
22-06-17 14:00 ASIF - Lundergård IUF 3 - Petanquebaner 4 - 2
(75 - 59)
22-06-17 14:00 Hørby PPK - Harken UGF. 1 - Petanquebaner 4 - 2
(57 - 52)
26-06-17 14:00 Suldrup 6 - IK Rosendal 3 4 - 2
(65 - 55)
26-06-17 14:00 Aars 14 - Suldrup 3 - Petanquebaner 1 - 5
(40 - 72)
26-06-17 14:00 Sørup IF - IK Rosendal 4 4 - 2
(60 - 58)
26-06-17 14:00 Petanque Hj. - Hørby PPK - Petanquebaner 5 - 1
(73 - 41)
27-06-17 14:00 Suldrup 5 - Knold 4 - 2
(64 - 55)
27-06-17 14:00 Hadsund Boldklub - Valsgård 1 3 - 3
(57 - 64)
27-06-17 14:00 IK Vest 3 - Suldrup 1 0 - 6
(28 - 78)
27-06-17 14:00 Bislev IF 3 - Østrup 1 - Petanquebaner 3 - 3
(66 - 65)
28-06-17 14:00 Tranum 4 - IK Rosendal 1 2 - 4
(55 - 73)
28-06-17 14:00 Strandby P. 2 - Suldrup 2 0 - 6
(38 - 78)
28-06-17 14:00 Tranum 5 - Suldrup 7 1 - 5
(42 - 73)
28-06-17 14:00 Tot - Dall-Ferslev IF - Petanquebaner 2 - 4
(56 - 70)
28-06-17 14:00 Tusindfryd 1. - IK Rosendal 2 2 - 4
(52 - 63)
28-06-17 14:00 Harken UGF. 1 - Lundergård IUF 3 - Petanquebaner 4 - 2
(69 - 56)
29-06-17 14:00 ASIF - Præstbro 3 - Petanquebaner 3 - 3
(62 - 53)
03-07-17 14:00 Lundergård IUF 3 - Harken UGF. 1 - Petanquebaner 1 - 5
(40 - 76)
04-07-17 14:00 IK Rosendal 1 - Farsø 6 5 - 1
(76 - 45)
04-07-17 14:00 Suldrup 1 - Strandby P. 2 6 - 0
(78 - 20)
05-07-17 14:00 Suldrup 2 - Tranum 4 6 - 0
(78 - 36)
11-07-17 14:00 Hadsund Boldklub - Knold 6 - 0
(78 - 48)
31-07-17 14:00 Dall-Ferslev IF - IK Rosendal 2 6 - 0
(78 - 32)
31-07-17 14:00 Suldrup 6 - Tot 3 - 3
(71 - 58)
31-07-17 14:00 Farsø 6 - Suldrup 2 1 - 5
(38 - 75)
31-07-17 14:00 Suldrup 7 - Aars 14 1 - 5
(54 - 70)
01-08-17 14:00 IK Rosendal 3 - Tusindfryd 1. 5 - 1
(77 - 41)
01-08-17 14:00 Valsgård 1 - IK Rosendal 4 4 - 2
(73 - 54)
01-08-17 14:00 Suldrup 5 - Hadsund Boldklub 2 - 4
(53 - 65)
02-08-17 14:00 Knold - Sørup IF - Petanquebaner 5 - 1
(65 - 51)
02-08-17 14:00 Østrup 1 - Suldrup 3 - Petanquebaner 2 - 4
(43 - 74)
02-08-17 14:00 Tranum 5 - Bislev IF 3 5 - 1
(77 - 35)
02-08-17 14:00 Tranum 4 - Suldrup 1 4 - 2
(76 - 43)
02-08-17 14:00 Strandby P. 2 - IK Vest 3 3 - 3
(52 - 63)
02-08-17 14:00 Præstbro 3 - Hørby PPK - Petanquebaner 4 - 2
(64 - 56)
02-08-17 14:00 Lundergård IUF 3 - Petanque Hj. - Petanquebaner 1 - 5
(40 - 66)
02-08-17 14:00 Harken UGF. 1 - ASIF - Petanquebaner 3 - 3
(58 - 60)
07-08-17 14:00 Petanque Hj. - Harken UGF. 1 - Petanquebaner 2 - 4
(41 - 62)
07-08-17 14:00 Suldrup 7 - Østrup 1 3 - 3
(70 - 49)
07-08-17 14:00 Aars 14 - Tranum 5 - Petanquebaner 1 - 5
(54 - 74)
07-08-17 14:00 Sørup IF - Suldrup 5 2 - 4
(45 - 55)
07-08-17 14:00 IK Rosendal 4 - Hadsund Boldklub 1 - 5
(51 - 65)
08-08-17 14:00 IK Rosendal 3 - Dall-Ferslev IF 3 - 3
(54 - 61)
08-08-17 14:00 Suldrup 1 - Farsø 6 5 - 1
(77 - 34)
08-08-17 14:00 IK Vest 3 - Tranum 4 3 - 3
(63 - 68)
09-08-17 14:00 Suldrup 2 - IK Rosendal 1 1 - 5
(50 - 65)
09-08-17 14:00 Suldrup 3 - Bislev IF 3 4 - 2
(69 - 49)
09-08-17 14:00 Tusindfryd 1. - Suldrup 6 0 - 6
(48 - 78)
09-08-17 14:00 IK Rosendal 2 - Tot 3 - 3
(59 - 57)
09-08-17 14:00 Knold - Valsgård 1 - Petanquebaner 4 - 2
(66 - 48)
09-08-17 14:00 Lundergård IUF 3 - Præstbro 3 - Petanquebaner 5 - 1
(72 - 49)
10-08-17 14:00 Hørby PPK - ASIF - Petanquebaner 2 - 4
(58 - 65)
14-08-17 14:00 Farsø 6 - IK Vest 3 3 - 3
(54 - 52)
15-08-17 14:00 IK Rosendal 1 - Suldrup 1 4 - 2
(67 - 55)
16-08-17 14:00 Tranum 4 - Strandby P. 2 4 - 2
(61 - 51)

Til toppen