Pulje 1 - Sekstetturnering, vinter

Info

Turnering: DGI Sydøstjylland Petanque sekstet
Turneringsansvarlige
Karen Pedersen Tlf: 24409841
Dokumenter
Invitation Holdkort

Stilling DGI Sydøstjylland Petanque sekstet
Sekstetturnering, vinter
Pulje 1

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Horsens 1 11 11 0 0 73-26 1141-788 353 73
2. Ølholm 11 8 0 3 63-36 1094-856 238 63
3. Hvirring 2 11 7 0 4 61-38 1092-907 185 61
4. Horsens 2 11 10 0 1 60-39 1085-944 141 60
5. Hvirring 1 11 7 0 4 57-42 1029-905 124 57
6. Glud petanque 11 5 0 6 55-44 1007-924 83 55
7. Østbirk 2 11 6 0 5 48-51 976-1001 -25 48
8. Rask Mølle 1 11 4 0 7 40-59 916-1059 -143 40
9. Skb. Petanque 11 1 0 10 39-60 848-1066 -218 39
10. Aaig7HADERSLEV 11 3 0 8 37-62 930-1081 -151 37
11. R.T.I. 3 11 3 0 8 35-64 832-1091 -259 35
12. HI-Skanderborg 11 1 0 10 26-73 802-1130 -328 26

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydøstjylland Petanque sekstet
Sekstetturnering, vinter
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Sydøstjylland Petanque sekstet
Sekstetturnering, vinter
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Sydøstjylland Petanque sekstet
Sekstetturnering, vinter
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
03-10-17 18:30 Hvirring 1 - Hvirring 2 3 - 6
(81 - 102)
03-10-17 18:30 Horsens 1 - Horsens 2 8 - 1
(115 - 64)
03-10-17 18:30 R.T.I. 3 - Aaig7HADERSLEV 5 - 4
(90 - 93)
10-10-17 18:30 Rask Mølle 1 - Glud petanque 5 - 4
(91 - 73)
10-10-17 18:30 Skb. Petanque - HI-Skanderborg 3 - 6
(75 - 96)
17-10-17 18:30 Glud petanque - Hvirring 1 4 - 5
(85 - 76)
17-10-17 18:30 HI-Skanderborg - Horsens 1 0 - 9
(42 - 117)
17-10-17 18:30 Østbirk 2 - R.T.I. 3 5 - 4
(96 - 81)
23-10-17 18:30 Ølholm - Østbirk 2 8 - 1
(108 - 65)
24-10-17 18:30 Hvirring 2 - Rask Mølle 1 7 - 2
(113 - 77)
24-10-17 18:30 Horsens 2 - Skb. Petanque 5 - 4
(98 - 88)
24-10-17 18:30 Aaig7HADERSLEV - Ølholm 4 - 5
(88 - 94)
31-10-17 18:30 Hvirring 1 - Horsens 1 2 - 7
(74 - 99)
31-10-17 18:30 Hvirring 2 - R.T.I. 3 7 - 2
(113 - 60)
31-10-17 18:30 Horsens 2 - Aaig7HADERSLEV 6 - 3
(109 - 70)
14-11-17 18:30 Glud petanque - Ølholm 4 - 5
(89 - 99)
14-11-17 18:30 HI-Skanderborg - Østbirk 2 2 - 7
(66 - 100)
14-11-17 18:30 Skb. Petanque - Hvirring 1 4 - 5
(81 - 105)
21-11-17 18:30 Østbirk 2 - Horsens 2 3 - 6
(68 - 100)
21-11-17 18:30 Horsens 1 - Rask Mølle 1 6 - 3
(97 - 73)
21-11-17 18:30 Aaig7HADERSLEV - Glud petanque 3 - 6
(78 - 97)
28-11-17 18:30 R.T.I. 3 - Glud petanque 2 - 7
(71 - 95)
28-11-17 18:30 Aaig7HADERSLEV - HI-Skanderborg 7 - 2
(114 - 79)
28-11-17 18:30 Hvirring 2 - Horsens 2 4 - 5
(98 - 101)
05-12-17 18:30 Glud petanque - HI-Skanderborg 6 - 3
(102 - 74)
05-12-17 18:30 Hvirring 1 - R.T.I. 3 6 - 3
(98 - 60)
05-12-17 18:30 Rask Mølle 1 - Skb. Petanque 5 - 4
(93 - 72)
12-12-17 18:30 Skb. Petanque - Østbirk 2 3 - 6
(84 - 109)
12-12-17 18:30 Horsens 1 - Aaig7HADERSLEV 7 - 2
(113 - 91)
12-12-17 18:30 Horsens 2 - Rask Mølle 1 7 - 2
(110 - 85)
19-12-17 18:30 Rask Mølle 1 - Ølholm 2 - 7
(73 - 108)
19-12-17 18:30 HI-Skanderborg - Hvirring 2 1 - 8
(63 - 115)
19-12-17 18:30 Østbirk 2 - Horsens 1 4 - 5
(79 - 86)
02-01-18 18:30 Rask Mølle 1 - Østbirk 2 4 - 5
(84 - 107)
02-01-18 18:30 Hvirring 2 - Glud petanque 3 - 6
(77 - 101)
02-01-18 18:30 Horsens 2 - HI-Skanderborg 7 - 2
(104 - 74)
09-01-18 18:30 Horsens 2 - Glud petanque 6 - 3
(105 - 78)
09-01-18 18:30 Aaig7HADERSLEV - Skb. Petanque 5 - 4
(84 - 77)
09-01-18 18:30 Ølholm - Hvirring 2 5 - 4
(101 - 89)
16-01-18 18:30 Ølholm - Hvirring 1 4 - 5
(86 - 87)
16-01-18 18:30 Hvirring 2 - Aaig7HADERSLEV 9 - 0
(117 - 65)
16-01-18 18:30 Horsens 1 - R.T.I. 3 8 - 1
(116 - 51)
23-01-18 18:30 Hvirring 1 - Horsens 2 4 - 5
(91 - 90)
23-01-18 18:30 R.T.I. 3 - Rask Mølle 1 6 - 3
(103 - 72)
23-01-18 18:30 Glud petanque - Østbirk 2 4 - 5
(95 - 85)
30-01-18 18:30 Skb. Petanque - Ølholm 2 - 7
(60 - 104)
30-01-18 18:30 HI-Skanderborg - Hvirring 1 1 - 8
(74 - 106)
30-01-18 18:30 Østbirk 2 - Hvirring 2 3 - 6
(74 - 100)
06-02-18 18:30 Rask Mølle 1 - HI-Skanderborg 6 - 3
(95 - 82)
06-02-18 18:30 R.T.I. 3 - Skb. Petanque 3 - 6
(82 - 101)
06-02-18 18:30 Hvirring 1 - Aaig7HADERSLEV 8 - 1
(109 - 58)
13-02-18 18:30 Horsens 2 - R.T.I. 3 6 - 3
(108 - 86)
13-02-18 18:30 Aaig7HADERSLEV - Østbirk 2 6 - 3
(109 - 92)
13-02-18 18:30 Ølholm - Horsens 1 4 - 5
(83 - 90)
20-02-18 18:30 Hvirring 2 - Horsens 1 2 - 7
(78 - 112)
20-02-18 18:30 Glud petanque - Skb. Petanque 7 - 2
(106 - 71)
20-02-18 18:30 HI-Skanderborg - Ølholm 3 - 6
(70 - 103)
27-02-18 18:30 Østbirk 2 - Hvirring 1 6 - 3
(101 - 88)
27-02-18 18:30 Skb. Petanque - Hvirring 2 4 - 5
(72 - 90)
27-02-18 18:30 R.T.I. 3 - Ølholm 0 - 9
(49 - 117)
06-03-18 18:30 Ølholm - Horsens 2 3 - 6
(91 - 96)
06-03-18 18:30 Aaig7HADERSLEV - Rask Mølle 1 2 - 7
(80 - 104)
06-03-18 18:30 Horsens 1 - Glud petanque 5 - 4
(97 - 86)
13-03-18 18:30 R.T.I. 3 - HI-Skanderborg 6 - 3
(99 - 82)
13-03-18 18:30 Hvirring 1 - Rask Mølle 1 8 - 1
(114 - 69)
13-03-18 18:30 Horsens 1 - Skb. Petanque 6 - 3
(99 - 67)

Til toppen