Skoleligaen Drenge | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2017-18
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Der er Play-off-spil tirs. d. 27. marts, 1/8-finaler tirs. d. 10. apirl, 1/4-finaler tirs. d. 1. maj og Final-4 ons. d. 23. maj.

Komplet kampprogram


Skoleligaen Drenge

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
19-09-17 12:00 Silkeborg Efterskole - Laursens Realskole 3 - 3
19-09-17 14:00 Vivild G&I - Idrætsskolerne I Ikast 0 - 1
19-09-17 14:00 BGI Akademiet - Hellebjerg IES 5 - 1
19-09-17 14:00 Hjemly Idrætefterskole - Efterskolen Ved Nyborg 2 - 0
19-09-17 14:00 SØS Idrætsefterskole - Københavns Idrætsefterskole 1 - 4
19-09-17 14:00 Lyngs Idrætsefterskole - IES Lægården 3 - 5
03-10-17 11:30 Gunslevholm Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole 2 - 1
03-10-17 14:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Gunslevholm Idrætsefterskole 0 - 2
03-10-17 14:00 Ungdomsskolen Ø10 - SØS Idrætsefterskole 2 - 4
03-10-17 14:00 Silkeborg Efterskole - Vivild G&I 5 - 4
03-10-17 14:00 Idrætsskolerne I Ikast - BGI Akademiet 4 - 6
03-10-17 14:00 Lyngs Idrætsefterskole - Levring Efterskole 1 - 5
03-10-17 14:00 Hald Ege Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 7 - 2
03-10-17 14:00 Sportsefterskolen Sine - Strib Idrætsefterskole 4 - 0
09-10-17 10:00 Hjalleseskolen - Vejle Idrætsefterskole 6 - 2
09-10-17 17:30 BGI Akademiet - Silkeborg Efterskole 4 - 1
31-10-17 10:30 Holbæk Sportsakademi - Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - 2
31-10-17 14:00 Hjemly Idrætefterskole - Sportsefterskolen Sine 3 - 0
31-10-17 14:00 Laursens Realskole - Vivild G&I 0 - 1
31-10-17 14:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjalleseskolen 4 - 2
31-10-17 14:00 IES Lægården - Levring Efterskole 3 - 1
31-10-17 14:00 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole 0 - 1
31-10-17 15:30 Vestsjællands Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 0 - 0
08-11-17 10:00 Københavns Idrætsefterskole - 10-Solrød 4 - 2
21-11-17 09:30 Skyum Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 3 - 3
22-11-17 10:30 Ungdomsskolen Ø10 - 10-Solrød 4 - 3
23-11-17 10:00 Levring Efterskole - Hald Ege Efterskole 1 - 10
27-11-17 10:00 Efterskolen Ved Nyborg - Vejle Idrætsefterskole 5 - 4
28-11-17 14:00 Strib Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 2 - 2
28-11-17 14:00 Hellebjerg IES - Laursens Realskole 1 - 5
28-11-17 14:00 Vivild G&I - BGI Akademiet 2 - 4
05-12-17 09:45 Sportsefterskolen Sine - Vejle Idrætsefterskole 1 - 3
05-12-17 10:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Holbæk Sportsakademi 0 - 4
12-12-17 14:00 Levring Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 0 - 1
13-12-17 11:00 10-Solrød - Sportsefterskolen Sjælsølund 5 - 2
19-12-17 10:00 Gørlev Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi 0 - 2
16-01-18 14:00 Vejle Idrætsefterskole - Strib Idrætsefterskole 4 - 1
22-01-18 13:00 Hald Ege Efterskole - Aabybro Efterskole 1 - 5
24-01-18 14:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Ungdomsskolen Ø10 12 - 0
25-01-18 14:00 Laursens Realskole - BGI Akademiet 1 - 2
30-01-18 14:00 Aabybro Efterskole - IES Lægården 2 - 0
05-02-18 12:30 10-Solrød - SØS Idrætsefterskole 3 - 0
06-02-18 14:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Københavns Idrætsefterskole 0 - 3
06-02-18 14:00 Hjalleseskolen - Sportsefterskolen Sine 4 - 1
06-02-18 14:00 Hjalleseskolen - Strib Idrætsefterskole 3 - 1
06-02-18 14:00 Idrætsskolerne I Ikast - Hellebjerg IES 5 - 1
21-02-18 09:30 IES Lægården - Skyum Idrætsefterskole 3 - 3
21-02-18 14:00 Efterskolen Ved Nyborg - Sportsefterskolen Sine 3 - 1
27-02-18 13:30 Aabybro Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole 5 - 3
27-02-18 14:00 IES Lægården - Hald Ege Efterskole 3 - 2
27-02-18 14:00 Laursens Realskole - Idrætsskolerne I Ikast 2 - 4
27-02-18 14:00 SØS Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund 1 - 7
27-02-18 14:00 Københavns Idrætsefterskole - Ungdomsskolen Ø10 8 - 0
27-02-18 14:00 Gørlev Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 3 - 0
05-03-18 19:30 Hellebjerg IES - Silkeborg Efterskole 1 - 4
06-03-18 10:00 Silkeborg Efterskole - Idrætsskolerne I Ikast 2 - 3
08-03-18 10:00 Holbæk Sportsakademi - Vestsjællands Idrætsefterskole 3 - 0
13-03-18 13:00 Levring Efterskole - Aabybro Efterskole 2 - 2
13-03-18 14:00 Lyngs Idrætsefterskole - Hald Ege Efterskole 2 - 3
13-03-18 14:00 Vivild G&I - Hellebjerg IES 1 - 2
13-03-18 14:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 5 - 2
13-03-18 14:00 Hjemly Idrætefterskole - Hjalleseskolen 3 - 1
14-03-18 10:00 Vejle Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 2 - 3
20-03-18 10:15 Strib Idrætsefterskole - Efterskolen Ved Nyborg 0 - 1
22-03-18 13:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 1 - 1

Til toppen