Pulje 2 - Skoleligaen 2 Piger

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2017-18
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Der er 1/4-finaler tirs. d. 10. april og Final-4 ons. d. 23. maj i Odense.

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2017-18
Skoleligaen 2 Piger
Pulje 2

Hold Kampe V U T Score Point
1. Vivild G&I 6 5 0 1 25-11 15
2. Lyngs Idrætsefterskole 6 4 1 1 17-9 13
3. SC Mors / Dueholmskolen 6 4 0 2 32-7 12
4. Idrætsefterskolen Lægården 6 3 1 2 15-17 10
5. Aabybro Efterskole 6 2 1 3 11-24 7
6. Skyum Idrætsefterskole 6 1 0 5 5-29 3
7. Salling Efterskole 6 0 1 5 12-20 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2017-18
Skoleligaen 2 Piger
Pulje 2

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2017-18
Skoleligaen 2 Piger
Pulje 2

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2017-18
Skoleligaen 2 Piger
Pulje 2

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
19-09-17 14:00 Lyngs Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Lægården 5 - 3
28-09-17 11:00 Vivild G&I - SC Mors / Dueholmskolen 1 - 9
03-10-17 14:00 Salling Efterskole - Idrætsefterskolen Lægården 3 - 4
03-10-17 14:00 Lyngs Idrætsefterskole - Vivild G&I 0 - 3
03-10-17 14:00 SC Mors / Dueholmskolen - Skyum Idrætsefterskole 13 - 0
31-10-17 14:00 Aabybro Efterskole - Salling Efterskole 4 - 3
31-10-17 14:00 Idrætsefterskolen Lægården - Vivild G&I 0 - 6
21-11-17 11:00 Skyum Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 1 - 4
28-11-17 14:00 SC Mors / Dueholmskolen - Salling Efterskole 4 - 1
07-12-17 15:00 Idrætsefterskolen Lægården - Skyum Idrætsefterskole 4 - 0
25-01-18 10:30 SC Mors / Dueholmskolen - Aabybro Efterskole 4 - 1
30-01-18 10:00 Vivild G&I - Skyum Idrætsefterskole 3 - 1
30-01-18 11:00 Aabybro Efterskole - Idrætsefterskolen Lægården 1 - 1
06-02-18 14:00 Salling Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole 2 - 2
NB!
Kamp udsat
27-02-18 14:00 Idrætsefterskolen Lægården - SC Mors / Dueholmskolen 3 - 2
06-03-18 12:30 Aabybro Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole 1 - 6
13-03-18 10:30 Vivild G&I - Aabybro Efterskole 9 - 0
13-03-18 14:00 Skyum Idrætsefterskole - Salling Efterskole 3 - 2
15-03-18 13:30 Salling Efterskole - Vivild G&I 1 - 3
15-03-18 14:00 Lyngs Idrætsefterskole - SC Mors / Dueholmskolen 1 - 0
22-03-18 14:00 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole 0 - 3

Til toppen