Skoleligaen 3 Drenge | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2017-18
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Der er Play-off-spil tirs. d. 27. marts, 1/8-finaler tirs. d. 10. apirl, 1/4-finaler tirs. d. 1. maj og Final-4 ons. d. 23. maj.

Komplet kampprogram


Skoleligaen 3 Drenge

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
18-09-17 09:30 Gylling Efterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole 7 - 0
19-09-17 14:00 Strib Idrætsefterskole - BGI akademiet 1 - Hal 1 1 - 6
19-09-17 14:00 Skolerne i Oure - Sport & Performance - Sportsefterskolen Sine 0 - 3
19-09-17 14:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - X-Class - 10. klasse Slagelse 3 - 2
19-09-17 14:00 IES Lægården 1 - Vivild G&I 2 - 0
19-09-17 14:00 Hald Ege Efterskole - Rønde Efterskole 1 - 1
19-09-17 14:00 Lyngs Idrætsefterskole - IES Lægården 2 1 - 0
20-09-17 13:00 Idrætsefterskolen Ubby - Gørlev Idrætsefterskole 1 2 - 3
26-09-17 11:00 UCS10 Skanderborg - BGI akademiet 2 3 - 3
02-10-17 12:15 10. Klasse Center Djursland - Hald Ege Efterskole 2 - 3
03-10-17 14:00 Salling Efterskole - IES Lægården 2 0 - 0
03-10-17 14:00 Lyngs Idrætsefterskole - Galtrup Musik Og Idrætsefterskole 2 - 1
03-10-17 14:00 SC Mors / Dueholmsskolen - Skyum Idrætsefterskole 2 - 0
03-10-17 14:00 BGI akademiet 2 - BGI Akademiet Spring/Fodbold 2 - 7
03-10-17 14:00 Sportsefterskolen Sine - Strib Idrætsefterskole 7 - 1
03-10-17 14:00 BGI akademiet 1 - Hjemly Fri- Og Idrætefterskole - Hal 1 0 - 1
03-10-17 14:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Gørlev Idrætsefterskole 2 2 - 5
04-10-17 12:30 Galtrup Musik Og Idrætsefterskole - SC Mors / Dueholmsskolen 4 - 3
10-10-17 10:30 Gylling Efterskole - UCS10 Skanderborg 7 - 0
10-10-17 14:00 IES Lægården 1 - Gudenådalens Efterskole 6 - 1
24-10-17 10:00 Balle Musik- & Idrætsefterskole - UCS10 Skanderborg 5 - 3
24-10-17 12:30 Gudenådalens Efterskole - 10. Klasse Center Djursland 0 - 0
31-10-17 14:00 Aabybro Eftersko - Salling Efterskole 3 - 0
31-10-17 14:00 IES Lægården 2 - Galtrup Musik Og Idrætsefterskole 1 - 12
31-10-17 14:00 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole 1 - 0
31-10-17 14:00 Vivild G&I - Gudenådalens Efterskole 1 - 3
31-10-17 14:00 Hald Ege Efterskole - IES Lægården 1 0 - 2
31-10-17 14:00 BGI Akademiet Spring/Fodbold - Gylling Efterskole - Hal 1 0 - 8
31-10-17 14:00 Hjemly Fri- Og Idrætefterskole - Sportsefterskolen Sine 3 - 0
31-10-17 14:00 X-Class - 10. klasse Slagelse - Gørlev Idrætsefterskole 2 6 - 6
02-11-17 13:00 Idrætsefterskolen Ubby - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 2 - 2
06-11-17 13:00 Balle Musik- & Idrætsefterskole - BGI akademiet 2 7 - 1
21-11-17 12:30 Skyum Idrætsefterskole - Aabybro Eftersko 1 - 5
28-11-17 13:00 UCS10 Skanderborg - BGI Akademiet Spring/Fodbold 2 - 9
28-11-17 14:00 Rønde Efterskole - Vivild G&I 1 - 2
28-11-17 14:00 SC Mors / Dueholmsskolen - Salling Efterskole 4 - 3
28-11-17 14:00 Gørlev Idrætsefterskole 1 - X-Class - 10. klasse Slagelse 7 - 1
28-11-17 14:00 Gørlev Idrætsefterskole 2 - Idrætsefterskolen Ubby 2 - 3
28-11-17 14:00 BGI akademiet 1 - Skolerne i Oure - Sport & Performance - Hal 1 3 - 1
28-11-17 14:00 Strib Idrætsefterskole - Hjemly Fri- Og Idrætefterskole - Hal 1 1 - 2
28-11-17 14:00 BGI akademiet 2 - Hellebjerg Idrætsefterskole 0 - 3
NB!
Kamp udsat
28-11-17 14:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - Gunslevholm Idrætsefterskole 2 7 - 1
29-11-17 15:00 Galtrup Musik Og Idrætsefterskole - Skyum Idrætsefterskole 2 - 2
01-12-17 09:00 X-Class - 10. klasse Slagelse - Idrætsefterskolen Ubby 5 - 4
06-12-17 10:30 Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - 10Solrød 3 - 1
06-12-17 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - 10Solrød 0 - 2
13-12-17 12:30 10Solrød - Sportsefterskolen Sjælsølund 2 - 2
09-01-18 14:00 Gudenådalens Efterskole - Hald Ege Efterskole 2 - 2
25-01-18 12:00 SC Mors / Dueholmsskolen - Aabybro Eftersko 2 - 3
30-01-18 11:00 Aabybro Eftersko - IES Lægården 2 7 - 1
02-02-18 10:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - Gunslevholm Idrætsefterskole 1 1 - 8
02-02-18 10:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole 4 - 2
06-02-18 14:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - Sportsefterskolen Sjælsølund 1 - 2
06-02-18 14:00 10. Klasse Center Djursland - Rønde Efterskole 2 - 0
06-02-18 14:00 Vivild G&I - Hald Ege Efterskole 0 - 7
06-02-18 14:00 Salling Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole 1 - 1
07-02-18 11:00 10Solrød - Gunslevholm Idrætsefterskole 1 1 - 1
07-02-18 12:30 10Solrød - Gunslevholm Idrætsefterskole 2 3 - 1
08-02-18 10:00 Balle Musik- & Idrætsefterskole - BGI Akademiet Spring/Fodbold 0 - 2
20-02-18 11:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - UCS10 Skanderborg 3 - 2
21-02-18 12:30 IES Lægården 2 - Skyum Idrætsefterskole 3 - 2
27-02-18 10:30 Aabybro Eftersko - Lyngs Idrætsefterskole 1 - 0
27-02-18 14:00 IES Lægården 2 - SC Mors / Dueholmsskolen 5 - 2
27-02-18 14:00 Salling Efterskole - Galtrup Musik Og Idrætsefterskole 1 - 3
27-02-18 14:00 Rønde Efterskole - IES Lægården 1 3 - 2
27-02-18 14:00 Vivild G&I - 10. Klasse Center Djursland 2 - 2
27-02-18 14:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Gunslevholm Idrætsefterskole 1 3 - 3
27-02-18 14:00 Gørlev Idrætsefterskole 1 - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 1 - 2
27-02-18 14:00 Skolerne i Oure - Sport & Performance - Strib Idrætsefterskole 1 - 1
28-02-18 10:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Gylling Efterskole 0 - 0
07-03-18 11:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - 10Solrød 3 - 2
13-03-18 14:00 Hjemly Fri- Og Idrætefterskole - Skolerne i Oure - Sport & Performance 0 - 4
13-03-18 14:00 Sportsefterskolen Sine - BGI akademiet 1 0 - 3
13-03-18 14:00 BGI Akademiet Spring/Fodbold - Hellebjerg Idrætsefterskole - Hal 1 4 - 3
13-03-18 14:00 Gudenådalens Efterskole - Rønde Efterskole 1 - 1
13-03-18 14:00 IES Lægården 1 - 10. Klasse Center Djursland 2 - 0
13-03-18 14:00 Skyum Idrætsefterskole - Salling Efterskole 5 - 1
14-03-18 15:00 Galtrup Musik Og Idrætsefterskole - Aabybro Eftersko 3 - 3
15-03-18 11:00 Gylling Efterskole - BGI akademiet 2 1 - 2
15-03-18 14:00 Lyngs Idrætsefterskole - SC Mors / Dueholmsskolen 2 - 2
20-03-18 14:00 Gørlev Idrætsefterskole 2 - Gørlev Idrætsefterskole 1 2 - 5
21-03-18 14:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Gunslevholm Idrætsefterskole 2 2 - 1
21-03-18 14:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - Sportsefterskolen Sjælsølund 3 - 3

Til toppen