2. Division - Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Komplet kampprogram


2. Division - Herrer

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
15-09-18 12:00 Hvidovre Attack FC 2 - Rødovre FC 3 3 - 4
15-09-18 12:30 Fr. Blackhawks 3 - Sæby Floorball 19 - 3
15-09-18 14:30 Aalborg Flyers FC 3 - Hjørring Hawks 2 - 6
15-09-18 16:30 Aalborg Flyers FC 2 - AaB Floorball 2 3 - 5
16-09-18 13:00 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 3 11 - 7
16-09-18 15:00 Esbjerg Sharks FC - Team Århus Floorball 5 - 7
17-09-18 20:30 Grindsted-Uggerhalne - Fr. Blackhawks 4 4 - 3
18-09-18 20:30 Hjørring Hawks - Fr. Blackhawks 3 - Hal 1 2 - 4
22-09-18 10:00 Hvidovre Attack FC 3 - Hvidovre Attack FC 2 1 - 6
22-09-18 13:30 Sæby Floorball - Aalborg Flyers FC 2 7 - 7
22-09-18 14:00 Mørke IF - Arnes Corner Aarhus 4 - 8
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
22-09-18 14:00 Odense FC 2 - Esbjerg Sharks FC 2 5 - 0
23-09-18 14:00 ÅFK 3 - Esbjerg Sharks FC 3 - 6
23-09-18 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Haderslev Floorball Klub 6 - 2
23-09-18 16:00 Vanløse Floorball 2 - Rødovre FC 3 - Hal 1 12 - 4
23-09-18 16:30 AaB Floorball 2 - Strandby Elling IF 2 10 - 7
29-09-18 12:00 Aalborg Flyers FC 3 - AaB Floorball 2 1 - 12
29-09-18 15:00 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 2 5 - 0
29-09-18 15:30 Strandby Elling IF 2 - Fr. Blackhawks 4 3 - 8
30-09-18 13:00 Rødovre FC 3 - Helsingør FT 2 - Hal 3 8 - 3
03-10-18 20:00 KKIK - Arnes Corner Aarhus 1 - 8
03-10-18 20:30 Gørding Knights - Bjerre Mil. 2000 3 - 2
06-10-18 10:00 Helsingør FT 2 - Benløse FC 2 9 - 1
06-10-18 11:30 Fr. Blackhawks 3 - Grindsted-Uggerhalne 14 - 3
06-10-18 12:00 Rødovre FC 3 - Vanløse Floorball 2 8 - 6
06-10-18 15:00 Sæby Floorball - AaB Floorball 2 7 - 8
07-10-18 16:30 Esbjerg Sharks FC 2 - Gørding Knights 5 - 4
09-10-18 18:00 Aalborg Flyers FC 2 - Aalborg Flyers FC 3 7 - 1
10-10-18 20:00 AaB Floorball 2 - Fr. Blackhawks 4 13 - 4
13-10-18 09:00 Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse Floorball 2 6 - 5
13-10-18 12:00 Benløse FC 2 - Rødovre FC 3 - Hal B 2 - 3
13-10-18 12:00 Haderslev Floorball Klub - Gørding Knights 5 - 10
13-10-18 13:00 Hvidovre Attack FC 3 - Helsingør FT 2 5 - 2
13-10-18 14:00 Aalborg Flyers FC 2 - Fr. Blackhawks 3 2 - 3
13-10-18 14:30 Herning Pirates - Esbjerg Sharks FC 2 - 4
13-10-18 15:30 Strandby Elling IF 2 - Grindsted-Uggerhalne 2 - 5
13-10-18 16:00 Aalborg Flyers FC 3 - Sæby Floorball 2 - 7
14-10-18 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Esbjerg Sharks FC 2 6 - 10
18-10-18 19:30 Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling IF 2 - Skolehal 7 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
20-10-18 15:00 Herning Pirates - Mørke IF 5 - 0
26-10-18 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Aalborg Flyers FC 2 6 - 6
27-10-18 11:30 Helsingør FT 2 - Vanløse Floorball 2 6 - 4
27-10-18 13:00 Herning Pirates - ÅFK 3 1 - 10
27-10-18 14:00 Esbjerg Sharks FC - ÅFK 2 15 - 2
27-10-18 15:00 Team Århus Floorball - Mørke IF 11 - 5
27-10-18 15:30 Rødovre FC 3 - Hvidovre Attack FC 3 3 - 2
27-10-18 16:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Haderslev Floorball Klub 7 - 3
28-10-18 13:30 Sæby Floorball - Hjørring Hawks 5 - 7
28-10-18 17:00 Fr. Blackhawks 4 - Aalborg Flyers FC 3 4 - 5
31-10-18 19:30 Fr. Blackhawks 4 - Hjørring Hawks - Skolehal 4 - 7
03-11-18 12:30 ÅFK 3 - Arnes Corner Aarhus 5 - 3
03-11-18 14:00 Mørke IF - ÅFK 2 7 - 4
04-11-18 14:00 Aalborg Flyers FC 3 - Grindsted-Uggerhalne 5 - 8
04-11-18 16:00 Aalborg Flyers FC 2 - Hjørring Hawks 7 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Ulovlig spiller
07-11-18 20:00 AaB Floorball 2 - Fr. Blackhawks 3 5 - 0
07-11-18 20:00 KKIK - Herning Pirates 2 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
09-11-18 18:30 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 5 - 0
10-11-18 15:00 Esbjerg Sharks FC - KKIK 9 - 1
13-11-18 18:30 Aalborg Flyers FC 3 - Fr. Blackhawks 3 6 - 16
14-11-18 19:30 KKIK - Mørke IF 2 - 5
14-11-18 20:00 Odense FC 2 - Bjerre Mil. 2000 11 - 0
17-11-18 09:00 Hvidovre Attack FC 3 - Vanløse Floorball 2 8 - 5
17-11-18 11:00 Hvidovre Attack FC 2 - Helsingør FT 2 6 - 3
17-11-18 12:00 Haderslev Floorball Klub - Odense FC 2 1 - 3
17-11-18 14:30 Herning Pirates - Team Århus Floorball 5 - 9
17-11-18 15:30 Sæby Floorball - Grindsted-Uggerhalne 4 - 4
18-11-18 11:30 ÅFK 2 - ÅFK 3 5 - 17
18-11-18 15:00 Fr. Blackhawks 4 - Aalborg Flyers FC 2 5 - 7
22-11-18 18:00 Aalborg Flyers FC 2 - Strandby Elling IF 2 12 - 3
23-11-18 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Hjørring Hawks 4 - 4
23-11-18 20:45 Arnes Corner Aarhus - Herning Pirates 11 - 5
24-11-18 10:00 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 4 6 - 8
24-11-18 12:45 Team Århus Floorball - ÅFK 2 7 - 4
24-11-18 13:30 Rødovre FC 3 - Hvidovre Attack FC 3 10 - 9
24-11-18 14:00 Mørke IF - ÅFK 3 10 - 7
24-11-18 15:30 Gørding Knights - Haderslev Floorball Klub 3 - 2
24-11-18 17:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Odense FC 2 6 - 1
28-11-18 19:00 Herning Pirates - KKIK 5 - 3
01-12-18 12:00 Haderslev Floorball Klub - Bjerre Mil. 2000 4 - 1
01-12-18 14:30 Hjørring Hawks - AaB Floorball 2 - Hal 1 2 - 7
01-12-18 15:00 Team Århus Floorball - Arnes Corner Aarhus 4 - 5
01-12-18 15:30 Gørding Knights - Odense FC 2 5 - 4
01-12-18 16:00 Hvidovre Attack FC 3 - Benløse FC 2 6 - 9
01-12-18 18:00 Hvidovre Attack FC 2 - Rødovre FC 3 5 - 3
05-12-18 20:30 ÅFK 2 - Herning Pirates 2 - 5
05-12-18 20:30 KKIK - Team Århus Floorball 6 - 7
06-12-18 19:30 Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks 4 - Skolehal 20 - 1
08-12-18 14:00 Vanløse Floorball 2 - Hvidovre Attack FC 3 - Hal 1 11 - 9
08-12-18 15:30 Fr. Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC 2 13 - 2
09-12-18 09:00 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 2 5 - 1
09-12-18 18:30 Helsingør FT 2 - Rødovre FC 3 5 - 8
10-12-18 20:30 Grindsted-Uggerhalne - AaB Floorball 2 2 - 3
11-12-18 18:25 Team Århus Floorball - KKIK - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 15 - 1
16-12-18 11:00 Hjørring Hawks - Strandby Elling IF 2
05-01-19 11:30 Benløse FC 2 - Rødovre FC 3 - Hal B
05-01-19 13:00 Fr. Blackhawks 4 - Grindsted-Uggerhalne
05-01-19 13:00 Esbjerg Sharks FC - ÅFK 3
05-01-19 14:30 AaB Floorball 2 - Sæby Floorball
05-01-19 15:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Haderslev Floorball Klub
06-01-19 16:30 Vanløse Floorball 2 - Hvidovre Attack FC 3 - Hal 1
10-01-19 19:00 Hjørring Hawks - Aalborg Flyers FC 3 - Hal 1
11-01-19 19:30 Strandby Elling IF 2 - Sæby Floorball
11-01-19 20:45 Arnes Corner Aarhus - Mørke IF
14-01-19 20:30 Grindsted-Uggerhalne - Fr. Blackhawks 3
16-01-19 19:30 KKIK - ÅFK 2
18-01-19 18:00 Benløse FC 2 - Vanløse Floorball 2
19-01-19 12:00 Odense FC 2 - Esbjerg Sharks FC 2
19-01-19 12:45 Team Århus Floorball - Esbjerg Sharks FC
19-01-19 14:30 Helsingør FT 2 - Rødovre FC 3
19-01-19 17:00 AaB Floorball 2 - Hjørring Hawks
19-01-19 18:30 Hvidovre Attack FC 3 - Hvidovre Attack FC 2
20-01-19 12:00 Aalborg Flyers FC 3 - Strandby Elling IF 2
20-01-19 12:30 ÅFK 3 - Herning Pirates
20-01-19 14:00 Aalborg Flyers FC 2 - Sæby Floorball
20-01-19 17:00 ÅFK 2 - Arnes Corner Aarhus
25-01-19 19:00 Sæby Floorball - Strandby Elling IF 2
26-01-19 12:00 Fr. Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC 3
26-01-19 12:00 Haderslev Floorball Klub - Gørding Knights
26-01-19 13:00 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 3
26-01-19 13:00 Hjørring Hawks - Aalborg Flyers FC 2 - Hal 1
26-01-19 14:00 Fr. Blackhawks 4 - AaB Floorball 2
26-01-19 14:00 Helsingør FT 2 - Benløse FC 2
26-01-19 14:30 Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse Floorball 2
27-01-19 13:30 KKIK - Esbjerg Sharks FC
27-01-19 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Odense FC 2
29-01-19 18:25 ÅFK 3 - Team Århus Floorball
31-01-19 19:30 Fr. Blackhawks 4 - Fr. Blackhawks 3 - Skolehal
02-02-19 12:00 Hjørring Hawks - Sæby Floorball - Hal 1
02-02-19 13:00 Arnes Corner Aarhus - KKIK
02-02-19 13:00 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 2
02-02-19 13:30 ÅFK 2 - Esbjerg Sharks FC
02-02-19 14:00 Rødovre FC 3 - Vanløse Floorball 2
02-02-19 14:30 Strandby Elling IF 2 - AaB Floorball 2
02-02-19 15:30 Gørding Knights - Bjerre Mil. 2000
02-02-19 16:30 Aalborg Flyers FC 2 - Grindsted-Uggerhalne
03-02-19 12:00 Odense FC 2 - Haderslev Floorball Klub
09-02-19 12:00 Haderslev Floorball Klub - Bjerre Mil. 2000
09-02-19 12:45 Team Århus Floorball - ÅFK 3
09-02-19 13:00 Esbjerg Sharks FC - Arnes Corner Aarhus
09-02-19 13:00 ÅFK 2 - KKIK
09-02-19 13:00 Hvidovre Attack FC 3 - Helsingør FT 2
09-02-19 13:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 3
09-02-19 14:30 Herning Pirates - Mørke IF
09-02-19 15:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Gørding Knights
09-02-19 16:30 Strandby Elling IF 2 - Aalborg Flyers FC 2
15-02-19 19:30 Strandby Elling IF 2 - Aalborg Flyers FC 3
22-02-19 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Strandby Elling IF 2
23-02-19 11:00 Fr. Blackhawks 3 - AaB Floorball 2
23-02-19 11:00 Rødovre FC 3 - Hvidovre Attack FC 2
23-02-19 12:00 Hjørring Hawks - Fr. Blackhawks 4 - Hal 1
23-02-19 14:00 Mørke IF - Team Århus Floorball
23-02-19 15:00 Vanløse Floorball 2 - Helsingør FT 2 - Hal 1
23-02-19 15:30 Gørding Knights - Odense FC 2
23-02-19 16:00 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 3
24-02-19 11:30 ÅFK 3 - ÅFK 2
24-02-19 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Esbjerg Sharks FC 2
27-02-19 20:00 AaB Floorball 2 - Grindsted-Uggerhalne
27-02-19 20:30 Vanløse Floorball 2 - Benløse FC 2 - Hal 1
02-03-19 11:00 Hvidovre Attack FC 3 - Rødovre FC 3
02-03-19 13:00 Arnes Corner Aarhus - Esbjerg Sharks FC
02-03-19 13:00 ÅFK 2 - Mørke IF
02-03-19 14:00 Vanløse Floorball 2 - Benløse FC 2 - Hal 1
02-03-19 14:30 Aalborg Flyers FC 3 - Fr. Blackhawks 4
02-03-19 16:30 Helsingør FT 2 - Hvidovre Attack FC 2
03-03-19 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Gørding Knights
06-03-19 20:30 KKIK - ÅFK 3
09-03-19 12:00 Haderslev Floorball Klub - Esbjerg Sharks FC 2
09-03-19 12:00 Odense FC 2 - Gørding Knights
09-03-19 12:45 Team Århus Floorball - Herning Pirates
09-03-19 13:00 Esbjerg Sharks FC - Mørke IF
09-03-19 13:00 Fr. Blackhawks 3 - Hjørring Hawks
09-03-19 16:30 Vanløse Floorball 2 - Helsingør FT 2 - Hal 1
10-03-19 11:00 Hvidovre Attack FC 2 - Hvidovre Attack FC 3
10-03-19 12:30 Fr. Blackhawks 4 - Strandby Elling IF 2
10-03-19 15:30 AaB Floorball 2 - Aalborg Flyers FC 2
11-03-19 20:30 Grindsted-Uggerhalne - Aalborg Flyers FC 3
13-03-19 19:00 Herning Pirates - Arnes Corner Aarhus
16-03-19 12:00 Odense FC 2 - Haderslev Floorball Klub
16-03-19 12:00 Helsingør FT 2 - Hvidovre Attack FC 3
16-03-19 13:00 ÅFK 3 - Mørke IF
16-03-19 13:30 Rødovre FC 3 - Benløse FC 2
16-03-19 14:00 Aalborg Flyers FC 2 - Fr. Blackhawks 4
16-03-19 15:00 ÅFK 2 - Team Århus Floorball
16-03-19 15:30 Gørding Knights - Esbjerg Sharks FC 2
16-03-19 16:30 Strandby Elling IF 2 - Hjørring Hawks
16-03-19 16:30 Sæby Floorball - Aalborg Flyers FC 3
17-03-19 15:00 Vanløse Floorball 2 - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 1
19-03-19 19:00 Aalborg Flyers FC 3 - Aalborg Flyers FC 2
22-03-19 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Sæby Floorball
22-03-19 19:30 Strandby Elling IF 2 - Fr. Blackhawks 3
23-03-19 13:00 Esbjerg Sharks FC - Herning Pirates
23-03-19 14:00 Mørke IF - KKIK
23-03-19 15:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Bjerre Mil. 2000
23-03-19 16:00 Arnes Corner Aarhus - Team Århus Floorball
24-03-19 10:30 Hvidovre Attack FC 2 - Helsingør FT 2
29-03-19 20:00 Benløse FC 2 - Helsingør FT 2
30-03-19 10:15 Herning Pirates - ÅFK 2
30-03-19 12:00 Hjørring Hawks - Grindsted-Uggerhalne - Hal 1
30-03-19 15:00 Mørke IF - Esbjerg Sharks FC
30-03-19 15:30 ÅFK 3 - KKIK
30-03-19 16:00 AaB Floorball 2 - Aalborg Flyers FC 3
31-03-19 15:30 Fr. Blackhawks 4 - Sæby Floorball
31-03-19 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Odense FC 2

Til toppen