Øst - 3. Division - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Uvelse FC 20 13 2 5 88-53 41
2. Benløse FC 3 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
20 13 1 6 93-72 40
3. FF København 20 10 2 8 87-74 32
4. Stevns FK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
20 9 3 8 91-87 30
5. Copenhagen FC 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
20 8 3 9 88-100 27
6. Hafnia FC 2 18 8 1 9 83-87 25
7. Rungsted-Hørsholm FK 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
19 6 3 10 88-93 21
8. Amager FK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
19 3 1 15 40-92 10

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
672622 19-03-19 20:45 Amager FK - Rungsted-Hørsholm FK 2 Holmens Idrætsanlæg - Hal C 2 - 5
672686 23-03-19 12:30 Stevns FK - Uvelse FC Strøby Idrætscenter 9 - 4
672683 23-03-19 14:30 Amager FK - Benløse FC 3 Holmens Idrætsanlæg - Hal C 2 - 5
672685 24-03-19 15:30 Hafnia FC 2 - Copenhagen FC 2 Sundby Hallen - Hal 3 2 - 7
672684 24-03-19 18:00 FF København - Rungsted-Hørsholm FK 2 Bellahøj Hallen - Hal 2 6 - 6
672670 26-03-19 19:30 Hafnia FC 2 - Amager FK Sundby Hallen - Hal 3

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
26-03-19 19:30  -  - Hal 3
29-03-19 19:00  - 
30-03-19 14:00  -  - Hal 2
31-03-19 10:00  - 
31-03-19 16:30  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
15-09-18 12:30 Stevns FK - Amager FK 6 - 4
15-09-18 17:00 Copenhagen FC 2 - Uvelse FC 3 - 11
16-09-18 15:00 Benløse FC 3 - FF København 2 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
21-09-18 19:00 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Benløse FC 3 5 - 0
23-09-18 16:30 Amager FK - Copenhagen FC 2 2 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Ulovlig spiller
23-09-18 17:00 Hafnia FC 2 - Stevns FK - Hal 3 5 - 0
27-09-18 20:30 Uvelse FC - Hafnia FC 2 3 - 6
29-09-18 12:30 Stevns FK - Copenhagen FC 2 7 - 7
29-09-18 17:30 Benløse FC 3 - Amager FK - Hal A 1 - 2
02-10-18 20:15 FF København - Rungsted-Hørsholm FK 2 - Hal 2 5 - 3
06-10-18 16:30 Hafnia FC 2 - Uvelse FC - Hal 3 2 - 8
07-10-18 16:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Stevns FK 5 - 3
07-10-18 16:30 Amager FK - FF København 2 - 4
07-10-18 18:30 Copenhagen FC 2 - Benløse FC 3 4 - 6
13-10-18 14:30 Hafnia FC 2 - Copenhagen FC 2 - Hal 3 6 - 9
13-10-18 16:00 Benløse FC 3 - Uvelse FC - Hal B 1 - 4
14-10-18 16:00 FF København - Stevns FK - Hal 2 7 - 2
25-10-18 20:00 Hafnia FC 2 - Amager FK - Hal 3 3 - 2
25-10-18 20:30 Uvelse FC - Copenhagen FC 2 5 - 2
27-10-18 12:30 Stevns FK - Benløse FC 3 5 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
28-10-18 13:30 Copenhagen FC 2 - Rungsted-Hørsholm FK 2 5 - 0
28-10-18 16:30 Amager FK - Uvelse FC 0 - 6
28-10-18 17:15 Hafnia FC 2 - FF København - Hal 3 6 - 2
01-11-18 20:30 Uvelse FC - Stevns FK 6 - 2
02-11-18 20:00 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Hafnia FC 2 10 - 11
04-11-18 17:00 Benløse FC 3 - FF København 5 - 5
08-11-18 20:00 Stevns FK - FF København 1 - 7
15-11-18 20:30 Uvelse FC - Amager FK 4 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
17-11-18 12:30 Stevns FK - Rungsted-Hørsholm FK 2 5 - 0
17-11-18 14:00 Benløse FC 3 - Hafnia FC 2 7 - 6
18-11-18 14:30 FF København - Copenhagen FC 2 - Hal 2 8 - 2
25-11-18 10:00 FF København - Uvelse FC - Hal 2 0 - 2
25-11-18 15:20 Hafnia FC 2 - Stevns FK - Hal 3 8 - 8
25-11-18 17:00 Copenhagen FC 2 - Amager FK 6 - 3
25-11-18 19:00 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Benløse FC 3 2 - 4
01-12-18 16:00 Copenhagen FC 2 - FF København 3 - 2
01-12-18 16:30 Benløse FC 3 - Stevns FK 7 - 3
02-12-18 11:00 Uvelse FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 3 - 3
08-12-18 12:30 Stevns FK - FF København 8 - 4
04-01-19 19:00 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Copenhagen FC 2 11 - 3
05-01-19 12:00 Stevns FK - Uvelse FC 2 - 1
05-01-19 14:00 FF København - Amager FK - Hal 2 11 - 3
05-01-19 17:15 Hafnia FC 2 - Benløse FC 3 - Hal 3 2 - 6
15-01-19 20:30 Copenhagen FC 2 - Hafnia FC 2 2 - 4
16-01-19 20:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Stevns FK 5 - 4
17-01-19 20:30 Uvelse FC - FF København 7 - 2
17-01-19 20:30 Benløse FC 3 - Amager FK 7 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
19-01-19 12:00 Stevns FK - Copenhagen FC 2 5 - 0
20-01-19 12:00 FF København - Hafnia FC 2 - Hal 2 3 - 1
20-01-19 16:30 Amager FK - Rungsted-Hørsholm FK 2 4 - 2
20-01-19 17:30 Benløse FC 3 - Uvelse FC 7 - 1
26-01-19 16:30 Copenhagen FC 2 - FF København 8 - 4
27-01-19 16:30 Amager FK - Uvelse FC 3 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
31-01-19 20:00 Stevns FK - Amager FK 5 - 0
01-02-19 20:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - FF København 6 - 7
02-02-19 15:00 Benløse FC 3 - Copenhagen FC 2 6 - 5
07-02-19 20:00 Stevns FK - Hafnia FC 2 5 - 2
07-02-19 20:30 Uvelse FC - Benløse FC 3 4 - 5
09-02-19 14:30 Amager FK - Hafnia FC 2 1 - 7
10-02-19 18:30 Copenhagen FC 2 - Stevns FK 6 - 6
14-02-19 20:30 Uvelse FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 5 - 3
21-02-19 20:30 Uvelse FC - Copenhagen FC 2 4 - 1
23-02-19 14:00 Benløse FC 3 - Rungsted-Hørsholm FK 2 9 - 4
24-02-19 15:00 FF København - Uvelse FC - Hal 2 1 - 3
01-03-19 19:00 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Hafnia FC 2 7 - 5
03-03-19 10:00 FF København - Benløse FC 3 - Hal 2 0 - 3
08-03-19 20:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Copenhagen FC 2 6 - 6
09-03-19 14:00 Hafnia FC 2 - Benløse FC 3 - Hal 3 6 - 3
10-03-19 18:30 Amager FK - FF København 1 - 3
12-03-19 20:00 Copenhagen FC 2 - Amager FK 4 - 2
15-03-19 18:00 Benløse FC 3 - Stevns FK 6 - 5
15-03-19 18:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Amager FK 5 - 6
17-03-19 11:00 Uvelse FC - Hafnia FC 2 4 - 1
19-03-19 20:45 Amager FK - Rungsted-Hørsholm FK 2 2 - 5
23-03-19 12:30 Stevns FK - Uvelse FC 9 - 4
23-03-19 14:30 Amager FK - Benløse FC 3 2 - 5
24-03-19 15:30 Hafnia FC 2 - Copenhagen FC 2 - Hal 3 2 - 7
24-03-19 18:00 FF København - Rungsted-Hørsholm FK 2 - Hal 2 6 - 6
26-03-19 19:30 Hafnia FC 2 - Amager FK - Hal 3
29-03-19 19:00 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Uvelse FC
30-03-19 14:00 FF København - Hafnia FC 2 - Hal 2
31-03-19 10:00 Copenhagen FC 2 - Benløse FC 3
31-03-19 16:30 Amager FK - Stevns FK

Til toppen