Vest - Nord - 2. Division - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Nord

Hold Kampe V U T Score Point
1. AaB Floorball 2 8 8 0 0 63-26 24
2. Fr. Blackhawks 3 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
9 8 0 1 96-26 24
3. Aalborg Flyers FC 2 9 4 2 3 53-46 14
4. Grindsted-Uggerhalne 8 3 3 2 36-41 12
5. Hjørring Hawks 8 3 2 3 36-38 11
6. Fr. Blackhawks 4 8 2 0 6 37-65 6
7. Sæby Floorball 7 1 2 4 39-55 5
8. Aalborg Flyers FC 3 7 1 0 6 22-60 3
9. Strandby Elling IF 2 6 0 1 5 22-47 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Nord

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
672891 10-12-18 20:30 Grindsted-Uggerhalne - AaB Floorball 2 Grindsted Hallen 2 - 3
672898 16-12-18 11:00 Hjørring Hawks - Strandby Elling IF 2 Hallen - Park Vendia 5 - 5

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Nord

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Nord

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
15-09-18 12:30 Fr. Blackhawks 3 - Sæby Floorball 19 - 3
15-09-18 14:30 Aalborg Flyers FC 3 - Hjørring Hawks 2 - 6
15-09-18 16:30 Aalborg Flyers FC 2 - AaB Floorball 2 3 - 5
17-09-18 20:30 Grindsted-Uggerhalne - Fr. Blackhawks 4 4 - 3
18-09-18 20:30 Hjørring Hawks - Fr. Blackhawks 3 - Hal 1 2 - 4
22-09-18 13:30 Sæby Floorball - Aalborg Flyers FC 2 7 - 7
23-09-18 16:30 AaB Floorball 2 - Strandby Elling IF 2 10 - 7
29-09-18 12:00 Aalborg Flyers FC 3 - AaB Floorball 2 1 - 12
29-09-18 15:30 Strandby Elling IF 2 - Fr. Blackhawks 4 3 - 8
06-10-18 11:30 Fr. Blackhawks 3 - Grindsted-Uggerhalne 14 - 3
06-10-18 15:00 Sæby Floorball - AaB Floorball 2 7 - 8
09-10-18 18:00 Aalborg Flyers FC 2 - Aalborg Flyers FC 3 7 - 1
10-10-18 20:00 AaB Floorball 2 - Fr. Blackhawks 4 13 - 4
13-10-18 14:00 Aalborg Flyers FC 2 - Fr. Blackhawks 3 2 - 3
13-10-18 15:30 Strandby Elling IF 2 - Grindsted-Uggerhalne 2 - 5
13-10-18 16:00 Aalborg Flyers FC 3 - Sæby Floorball 2 - 7
18-10-18 19:30 Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling IF 2 - Skolehal 7 - 2
26-10-18 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Aalborg Flyers FC 2 6 - 6
28-10-18 13:30 Sæby Floorball - Hjørring Hawks 5 - 7
28-10-18 17:00 Fr. Blackhawks 4 - Aalborg Flyers FC 3 4 - 5
31-10-18 19:30 Fr. Blackhawks 4 - Hjørring Hawks - Skolehal 4 - 7
04-11-18 14:00 Aalborg Flyers FC 3 - Grindsted-Uggerhalne 5 - 8
04-11-18 16:00 Aalborg Flyers FC 2 - Hjørring Hawks 7 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Ulovlig spiller
07-11-18 20:00 AaB Floorball 2 - Fr. Blackhawks 3 5 - 0
13-11-18 18:30 Aalborg Flyers FC 3 - Fr. Blackhawks 3 6 - 16
17-11-18 15:30 Sæby Floorball - Grindsted-Uggerhalne 4 - 4
18-11-18 15:00 Fr. Blackhawks 4 - Aalborg Flyers FC 2 5 - 7
22-11-18 18:00 Aalborg Flyers FC 2 - Strandby Elling IF 2 12 - 3
23-11-18 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Hjørring Hawks 4 - 4
24-11-18 10:00 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 4 6 - 8
01-12-18 14:30 Hjørring Hawks - AaB Floorball 2 - Hal 1 2 - 7
06-12-18 19:30 Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks 4 - Skolehal 20 - 1
08-12-18 15:30 Fr. Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC 2 13 - 2
10-12-18 20:30 Grindsted-Uggerhalne - AaB Floorball 2 2 - 3
16-12-18 11:00 Hjørring Hawks - Strandby Elling IF 2 5 - 5
05-01-19 13:00 Fr. Blackhawks 4 - Grindsted-Uggerhalne
05-01-19 14:30 AaB Floorball 2 - Sæby Floorball
10-01-19 19:00 Hjørring Hawks - Aalborg Flyers FC 3 - Hal 1
11-01-19 19:30 Strandby Elling IF 2 - Sæby Floorball
14-01-19 20:30 Grindsted-Uggerhalne - Fr. Blackhawks 3
19-01-19 17:00 AaB Floorball 2 - Hjørring Hawks
20-01-19 12:00 Aalborg Flyers FC 3 - Strandby Elling IF 2
20-01-19 14:00 Aalborg Flyers FC 2 - Sæby Floorball
25-01-19 19:00 Sæby Floorball - Strandby Elling IF 2
26-01-19 12:00 Fr. Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC 3
26-01-19 13:00 Hjørring Hawks - Aalborg Flyers FC 2 - Hal 1
26-01-19 14:00 Fr. Blackhawks 4 - AaB Floorball 2
31-01-19 19:30 Fr. Blackhawks 4 - Fr. Blackhawks 3 - Skolehal
02-02-19 12:00 Hjørring Hawks - Sæby Floorball - Hal 1
02-02-19 14:30 Strandby Elling IF 2 - AaB Floorball 2
02-02-19 16:30 Aalborg Flyers FC 2 - Grindsted-Uggerhalne
09-02-19 13:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 3
09-02-19 16:30 Strandby Elling IF 2 - Aalborg Flyers FC 2
15-02-19 19:30 Strandby Elling IF 2 - Aalborg Flyers FC 3
22-02-19 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Strandby Elling IF 2
23-02-19 11:00 Fr. Blackhawks 3 - AaB Floorball 2
23-02-19 12:00 Hjørring Hawks - Fr. Blackhawks 4 - Hal 1
27-02-19 20:00 AaB Floorball 2 - Grindsted-Uggerhalne
02-03-19 14:30 Aalborg Flyers FC 3 - Fr. Blackhawks 4
09-03-19 13:00 Fr. Blackhawks 3 - Hjørring Hawks
10-03-19 12:30 Fr. Blackhawks 4 - Strandby Elling IF 2
10-03-19 15:30 AaB Floorball 2 - Aalborg Flyers FC 2
11-03-19 20:30 Grindsted-Uggerhalne - Aalborg Flyers FC 3
16-03-19 14:00 Aalborg Flyers FC 2 - Fr. Blackhawks 4
16-03-19 16:30 Strandby Elling IF 2 - Hjørring Hawks
16-03-19 16:30 Sæby Floorball - Aalborg Flyers FC 3
19-03-19 19:00 Aalborg Flyers FC 3 - Aalborg Flyers FC 2
22-03-19 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Sæby Floorball
22-03-19 19:30 Strandby Elling IF 2 - Fr. Blackhawks 3
30-03-19 12:00 Hjørring Hawks - Grindsted-Uggerhalne - Hal 1
30-03-19 16:00 AaB Floorball 2 - Aalborg Flyers FC 3
31-03-19 15:30 Fr. Blackhawks 4 - Sæby Floorball

Til toppen