Øst - U15A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U15A
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Copenhagen FC 11 9 1 1 71-33 28
2. Benløse FC 9 8 1 0 54-12 25
3. Rungsted-Hørsholm FK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
11 6 1 4 47-41 19
4. Hvidovre/Rødovre FC 10 6 0 4 64-38 18
5. Lyngby FF 7 3 1 3 32-20 10
6. Vikings 9 2 2 5 35-46 8
7. Skælskør Eagles Floorball 10 2 1 7 33-60 7
8. Vanløse/Frederiksberg Floorball 9 1 1 7 19-51 4
9. Benløse FC 2 8 1 0 7 13-67 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U15A
Øst

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U15A
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
24-02-19 12:00  - 
02-03-19 14:00  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U15A
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
16-09-18 11:30 Copenhagen FC - Vikings 5 - 2
16-09-18 15:00 Rungsted-Hørsholm FK - Skælskør Eagles Floorball 6 - 2
16-09-18 15:00 Hvidovre/Rødovre FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 8 - 1
21-09-18 18:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Copenhagen FC - Hal 2 2 - 12
23-09-18 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Lyngby FF 2 - 7
23-09-18 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 6 - 7
23-09-18 14:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC 2 - Hal 1 2 - 3
23-09-18 16:30 Hvidovre/Rødovre FC - Benløse FC 1 - 6
28-09-18 18:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Vikings - Hal 1 2 - 2
30-09-18 13:00 Copenhagen FC - Hvidovre/Rødovre FC 5 - 4
01-10-18 17:45 Benløse FC 2 - Benløse FC 1 - 6
07-10-18 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Vikings 4 - 4
07-10-18 12:30 Lyngby FF - Hvidovre/Rødovre FC 2 - 3
07-10-18 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg Floorball 6 - 3
07-10-18 15:00 Copenhagen FC - Benløse FC 2 15 - 0
27-10-18 14:00 Benløse FC 2 - Rungsted-Hørsholm FK - Hal B 3 - 5
28-10-18 14:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC - Hal 1 0 - 7
03-11-18 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Hvidovre/Rødovre FC 3 - 10
18-11-18 12:00 Lyngby FF - Benløse FC 3 - 5
18-11-18 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Vanløse/Frederiksberg Floorball 4 - 5
18-11-18 13:30 Vikings - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 9
24-11-18 09:30 Vikings - Benløse FC 1 - 6
24-11-18 14:30 Copenhagen FC - Lyngby FF 4 - 3
25-11-18 13:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre/Rødovre FC 5 - 1
02-12-18 10:00 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK 7 - 1
02-12-18 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Copenhagen FC 2 - 6
02-12-18 15:30 Hvidovre/Rødovre FC - Benløse FC 2 14 - 2
08-12-18 09:30 Vikings - Hvidovre/Rødovre FC 4 - 9
09-12-18 16:00 Benløse FC 2 - Skælskør Eagles Floorball - Hal B 0 - 7
17-12-18 17:45 Benløse FC - Copenhagen FC 3 - 0
05-01-19 10:00 Benløse FC 2 - Vikings - Hal B 2 - 10
13-01-19 09:30 Vikings - Vanløse/Frederiksberg Floorball 4 - 3
13-01-19 15:00 Rungsted-Hørsholm FK - Lyngby FF 2 - 7
13-01-19 16:00 Benløse FC - Skælskør Eagles Floorball 9 - 0
15-01-19 17:30 Copenhagen FC - Benløse FC 5 - 5
19-01-19 16:00 Lyngby FF - Benløse FC 2 8 - 2
20-01-19 09:30 Hvidovre/Rødovre FC - Copenhagen FC 6 - 7
20-01-19 13:30 Vikings - Skælskør Eagles Floorball 5 - 6
20-01-19 14:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 1 - 5
22-01-19 18:30 Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
10-02-19 11:30 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 5 - 0
10-02-19 17:30 Hvidovre/Rødovre FC - Skælskør Eagles Floorball 8 - 3
24-02-19 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 2
02-03-19 14:00 Benløse FC 2 - Copenhagen FC
03-03-19 11:30 Lyngby FF - Vikings
03-03-19 13:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC
04-03-19 18:30 Skælskør Eagles Floorball - Rungsted-Hørsholm FK
09-03-19 14:00 Copenhagen FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
10-03-19 12:00 Lyngby FF - Skælskør Eagles Floorball
10-03-19 14:30 Benløse FC - Benløse FC 2
15-03-19 19:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Hvidovre/Rødovre FC - Hal 1
16-03-19 14:00 Vikings - Copenhagen FC
17-03-19 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC
17-03-19 14:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 2
17-03-19 16:00 Lyngby FF - Vanløse/Frederiksberg Floorball
23-03-19 10:00 Benløse FC 2 - Vanløse/Frederiksberg Floorball - Hal A
23-03-19 11:30 Benløse FC - Lyngby FF - Hal A
23-03-19 17:30 Hvidovre/Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK
24-03-19 16:00 Copenhagen FC - Skælskør Eagles Floorball
29-03-19 18:30 Benløse FC 2 - Hvidovre/Rødovre FC
30-03-19 15:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Skælskør Eagles Floorball - Hal 1
31-03-19 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vikings
31-03-19 13:00 Lyngby FF - Copenhagen FC
24-04-19 18:30 Hvidovre/Rødovre FC - Lyngby FF
27-04-19 15:00 Benløse FC - Vikings
04-05-19 14:00 Benløse FC 2 - Lyngby FF
04-05-19 14:30 Hvidovre/Rødovre FC - Vikings
05-05-19 13:00 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
10-05-19 20:00 Benløse FC - Hvidovre/Rødovre FC
11-05-19 09:30 Vikings - Benløse FC 2
11-05-19 14:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Lyngby FF - Hal 1

Til toppen