Øst - U13A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Rødovre FC 8 7 0 1 50-20 21
2. Benløse FC 6 6 0 0 42-17 18
3. Helsingør FT 8 6 0 2 62-26 18
4. Jægerspris UFC 7 5 0 2 61-26 15
5. Hvidovre Attack FC 8 4 0 4 45-48 12
6. Stevns Floorball Klub 8 3 0 5 45-46 9
7. Rungsted-Hørsholm FK 8 2 0 6 26-49 6
8. Vanløse/Frederiksberg Floorball 8 1 0 7 21-58 3
9. Copenhagen FC 7 0 0 7 22-84 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
674079 08-12-18 11:00 Stevns Floorball Klub - Jægerspris UFC Strøby Idrætscenter 1 - 9
674080 09-12-18 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller 1 - 4
674087 15-12-18 12:30 Rødovre FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball Rødovre Stadionhal 6 - 1
674085 15-12-18 14:00 Hvidovre Attack FC - Helsingør FT Avedøre Idrætscenter 3 - 4

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
16-12-18 14:00  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
15-09-18 10:30 Benløse FC - Helsingør FT - Hal A 5 - 4
15-09-18 11:00 Stevns Floorball Klub - Rødovre FC 1 - 4
16-09-18 13:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 5 - 2
16-09-18 13:30 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC 3 - 8
23-09-18 11:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Stevns Floorball Klub - Hal 1 2 - 6
23-09-18 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 7 - 6
23-09-18 15:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 4 - 7
29-09-18 11:00 Stevns Floorball Klub - Benløse FC 2 - 10
29-09-18 11:30 Helsingør FT - Jægerspris UFC 10 - 5
30-09-18 11:30 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 3 - 11
06-10-18 10:30 Rødovre FC - Helsingør FT 4 - 2
07-10-18 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg Floorball 4 - 3
07-10-18 13:30 Copenhagen FC - Stevns Floorball Klub 1 - 17
27-10-18 11:00 Stevns Floorball Klub - Rungsted-Hørsholm FK 6 - 1
27-10-18 12:00 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC 11 - 1
28-10-18 12:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC - Hal 1 1 - 7
02-11-18 18:30 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT 1 - 8
03-11-18 13:45 Benløse FC - Rødovre FC 7 - 3
04-11-18 12:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Copenhagen FC - Hal 1 9 - 8
04-11-18 13:00 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC 9 - 6
10-11-18 10:15 Helsingør FT - Copenhagen FC 12 - 0
17-11-18 11:00 Stevns Floorball Klub - Helsingør FT 6 - 12
17-11-18 11:30 Rødovre FC - Copenhagen FC 13 - 4
18-11-18 11:30 Jægerspris UFC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 12 - 1
25-11-18 12:00 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC 6 - 8
25-11-18 13:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Helsingør FT - Hal 1 2 - 10
25-11-18 14:00 Jægerspris UFC - Rødovre FC 3 - 5
28-11-18 18:00 Jægerspris UFC - Copenhagen FC 15 - 0
02-12-18 13:00 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK 6 - 3
02-12-18 14:00 Hvidovre Attack FC - Stevns Floorball Klub 7 - 6
08-12-18 11:00 Stevns Floorball Klub - Jægerspris UFC 1 - 9
09-12-18 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC 1 - 4
15-12-18 12:30 Rødovre FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 6 - 1
15-12-18 14:00 Hvidovre Attack FC - Helsingør FT 3 - 4
16-12-18 14:00 Benløse FC - Jægerspris UFC
06-01-19 11:30 Jægerspris UFC - Helsingør FT
06-01-19 13:00 Copenhagen FC - Benløse FC
19-01-19 10:30 Helsingør FT - Benløse FC
20-01-19 11:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC
20-01-19 13:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1
26-01-19 10:30 Helsingør FT - Stevns Floorball Klub
26-01-19 16:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1
27-01-19 10:00 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK
27-01-19 12:00 Copenhagen FC - Rødovre FC
10-02-19 12:00 Rødovre FC - Stevns Floorball Klub
10-02-19 13:00 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK
10-02-19 14:30 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC
02-03-19 10:30 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC
02-03-19 11:30 Stevns Floorball Klub - Copenhagen FC
03-03-19 12:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC
03-03-19 12:30 Rødovre FC - Jægerspris UFC
08-03-19 18:00 Benløse FC - Stevns Floorball Klub
09-03-19 11:00 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC
10-03-19 14:30 Copenhagen FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
14-03-19 18:00 Helsingør FT - Vanløse/Frederiksberg Floorball
17-03-19 11:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rødovre FC - Hal 1
17-03-19 12:30 Rungsted-Hørsholm FK - Stevns Floorball Klub
17-03-19 13:00 Jægerspris UFC - Benløse FC
23-03-19 10:00 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK
23-03-19 11:00 Stevns Floorball Klub - Vanløse/Frederiksberg Floorball
24-03-19 12:00 Copenhagen FC - Jægerspris UFC
25-03-19 18:00 Helsingør FT - Rødovre FC
28-03-19 18:30 Rødovre FC - Benløse FC - Hal 3
30-03-19 11:30 Stevns Floorball Klub - Hvidovre Attack FC
30-03-19 13:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Jægerspris UFC - Hal 1
04-05-19 16:00 Copenhagen FC - Helsingør FT
05-05-19 11:30 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
05-05-19 12:30 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK
10-05-19 18:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC
12-05-19 11:00 Jægerspris UFC - Stevns Floorball Klub
18-05-19 14:30 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK

Til toppen