Øst - U11A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Rungsted-Hørsholm FK 13 13 0 0 146-19 39
2. GrevLe 13 11 0 2 85-56 33
3. Rødovre FC 12 10 0 2 145-23 30
4. Herlev FC 12 10 0 2 101-56 30
5. Benløse FC 3 (Piger) 13 5 1 7 41-66 16
6. Hvidovre Attack FC 13 5 1 7 43-80 16
7. Stevns FK 14 5 0 9 48-98 15
8. Vanløse/Frederiksberg Floorball 13 4 1 8 66-77 13
9. Benløse FC 13 3 2 8 56-91 11
10. Jægerspris UFC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
13 1 1 11 29-98 4
11. Copenhagen FC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
13 1 0 12 34-130 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
674519 22-02-19 18:00 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK Gl. Valby Hal 3 - 13
674474 23-02-19 13:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC 3 (Piger) Vanløse Hallerne - Hal 1 5 - 3

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
24-02-19 13:00  - 
26-02-19 17:30  -  - Hal 3
02-03-19 10:00  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
15-09-18 09:00 Benløse FC - Benløse FC 3 (Piger) - Hal A 4 - 1
15-09-18 09:30 Stevns FK - Rødovre FC 1 - 19
16-09-18 10:00 Copenhagen FC - GrevLe 3 - 6
16-09-18 10:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 6 - 4
16-09-18 10:30 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC 11 - 1
23-09-18 10:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Stevns FK - Hal 1 9 - 3
23-09-18 10:00 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 13 - 2
23-09-18 12:00 GrevLe - Benløse FC 3 (Piger) 7 - 5
23-09-18 13:30 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 3 - 3
29-09-18 09:30 Stevns FK - Benløse FC 6 - 4
29-09-18 11:00 Benløse FC 3 (Piger) - Jægerspris UFC - Hal A 3 - 3
30-09-18 10:00 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 12
30-09-18 10:00 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 4 - 6
03-10-18 18:30 Rødovre FC - Benløse FC 3 (Piger) - Hal 3 13 - 0
07-10-18 10:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg Floorball 7 - 2
07-10-18 11:30 Jægerspris UFC - GrevLe 5 - 12
07-10-18 12:00 Copenhagen FC - Stevns FK 6 - 12
27-10-18 09:30 Stevns FK - Rungsted-Hørsholm FK 0 - 14
27-10-18 10:30 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC 14 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
27-10-18 12:30 Benløse FC 3 (Piger) - Copenhagen FC - Hal B 5 - 0
28-10-18 11:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC - Hal 1 9 - 9
28-10-18 14:00 Herlev FC - Jægerspris UFC 13 - 1
04-11-18 09:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 3 (Piger) 12 - 0
04-11-18 10:00 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC 3 - 6
04-11-18 10:00 Herlev FC - GrevLe 13 - 8
04-11-18 11:00 Benløse FC - Rødovre FC 3 - 12
04-11-18 11:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Copenhagen FC - Hal 1 11 - 3
14-11-18 18:30 Rødovre FC - Copenhagen FC - Hal 3 22 - 1
17-11-18 09:30 Stevns FK - Benløse FC 3 (Piger) 3 - 4
18-11-18 09:00 Jægerspris UFC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 3 - 8
18-11-18 13:30 GrevLe - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 10
23-11-18 18:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC 12 - 1
25-11-18 11:00 Jægerspris UFC - Rødovre FC 0 - 12
25-11-18 12:00 GrevLe - Benløse FC 9 - 6
25-11-18 14:00 Herlev FC - Stevns FK 8 - 2
02-12-18 10:00 Herlev FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 10 - 8
02-12-18 11:00 Hvidovre Attack FC - Stevns FK 2 - 3
02-12-18 11:30 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 21
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
08-12-18 09:30 Stevns FK - Jægerspris UFC 5 - 0
08-12-18 14:30 Benløse FC - Copenhagen FC 8 - 3
09-12-18 14:30 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC 3 - 2
09-12-18 15:00 GrevLe - Hvidovre Attack FC 10 - 1
15-12-18 11:00 Rødovre FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 12 - 4
15-12-18 12:30 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 3 (Piger) 3 - 4
15-12-18 14:30 Copenhagen FC - Herlev FC 2 - 12
16-12-18 12:30 Benløse FC - Jægerspris UFC 2 - 1
16-12-18 15:00 GrevLe - Stevns FK 5 - 2
05-01-19 10:00 Stevns FK - GrevLe 1 - 4
05-01-19 13:00 Rødovre FC - Herlev FC 3 - 1
06-01-19 10:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 3 (Piger) 1 - 5
06-01-19 11:30 Copenhagen FC - Benløse FC 5 - 4
06-01-19 11:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1 2 - 3
10-01-19 18:00 Benløse FC 3 (Piger) - Herlev FC 2 - 7
13-01-19 10:00 Herlev FC - Rødovre FC 6 - 5
13-01-19 15:00 GrevLe - Vanløse/Frederiksberg Floorball 6 - 1
19-01-19 10:00 Stevns FK - Herlev FC 4 - 5
20-01-19 09:30 Benløse FC 3 (Piger) - Benløse FC 6 - 3
20-01-19 11:30 GrevLe - Jægerspris UFC 6 - 3
20-01-19 11:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 0 - 6
20-01-19 12:30 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 2 - 1
24-01-19 17:50 Benløse FC 3 (Piger) - Stevns FK 3 - 5
26-01-19 14:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - GrevLe - Hal 1 3 - 6
27-01-19 10:30 Copenhagen FC - Rødovre FC 1 - 16
27-01-19 13:00 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK 1 - 12
01-02-19 18:00 Hvidovre Attack FC - Herlev FC 5 - 13
03-02-19 15:00 Herlev FC - Benløse FC 11 - 4
10-02-19 10:00 Benløse FC - GrevLe 3 - 4
10-02-19 10:30 Rødovre FC - Stevns FK 15 - 1
10-02-19 11:30 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC 3 - 7
22-02-19 18:00 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 13
23-02-19 13:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC 3 (Piger) - Hal 1 5 - 3
24-02-19 13:00 Herlev FC - Hvidovre Attack FC
26-02-19 17:30 Rødovre FC - Benløse FC - Hal 3
02-03-19 10:00 Stevns FK - Copenhagen FC
03-03-19 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC
03-03-19 10:00 Benløse FC 3 (Piger) - Hvidovre Attack FC
03-03-19 11:00 Rødovre FC - Jægerspris UFC
03-03-19 11:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Herlev FC - Hal 1
09-03-19 09:30 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC
10-03-19 10:00 Copenhagen FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
10-03-19 10:00 Benløse FC - Stevns FK
10-03-19 11:30 Benløse FC 3 (Piger) - GrevLe
10-03-19 14:30 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC
17-03-19 10:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rødovre FC - Hal 1
17-03-19 10:00 Jægerspris UFC - Benløse FC
17-03-19 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Stevns FK
17-03-19 15:00 GrevLe - Copenhagen FC
23-03-19 09:30 Stevns FK - Vanløse/Frederiksberg Floorball
23-03-19 12:00 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK
23-03-19 13:00 Benløse FC 3 (Piger) - Rødovre FC - Hal A
24-03-19 09:30 Copenhagen FC - Jægerspris UFC
24-03-19 12:00 GrevLe - Herlev FC
25-03-19 18:30 Benløse FC 3 (Piger) - Vanløse/Frederiksberg Floorball - Hal B
30-03-19 10:00 Stevns FK - Hvidovre Attack FC
31-03-19 10:00 Rungsted-Hørsholm FK - GrevLe
31-03-19 11:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Jægerspris UFC - Hal 1
31-03-19 14:00 Herlev FC - Benløse FC 3 (Piger)
03-04-19 18:30 Rødovre FC - GrevLe - Hal 3
27-04-19 13:30 Benløse FC - Herlev FC
28-04-19 11:00 Jægerspris UFC - Copenhagen FC
04-05-19 10:00 Hvidovre Attack FC - GrevLe
04-05-19 14:30 Copenhagen FC - Benløse FC 3 (Piger)
05-05-19 10:00 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
05-05-19 11:00 Jægerspris UFC - Herlev FC
05-05-19 11:00 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK
11-05-19 14:00 Benløse FC 3 (Piger) - Rungsted-Hørsholm FK
11-05-19 15:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC
12-05-19 12:30 Jægerspris UFC - Stevns FK
12-05-19 14:00 Herlev FC - Copenhagen FC
12-05-19 15:00 GrevLe - Rødovre FC

Til toppen