Pokalturneringen indledende runder Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Pokalturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Komplet kampprogram


Pokalturneringen indledende runder Herrer

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
13-08-18 20:00 Sons of Hothouse Floorball - Jægerspris UFC 1 - 9
14-08-18 20:15 FF København - Vallensbæk Floorball - Hal 2 2 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
19-08-18 10:00 PI-København - Rødovre FC - Hal 2 0 - 5
19-08-18 16:30 Amager FK - Hafnia FC 4 - 11
20-08-18 19:00 Skælskør Eagles Floorball - Copenhagen FC 3 - 16
21-08-18 19:30 Mørke IF - AaB Floorball 1 - 12
21-08-18 19:30 ÅFK - Sunds Seahawks FC 3 - 13
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
21-08-18 20:30 Randers Raptors FC - Team Århus Floorball 0 - 5
22-08-18 20:00 Vallensbæk Floorball - Hvidovre Attack FC 2 - 4
23-08-18 20:00 Lyngby FF - Helsingør FT 4 - 2
23-08-18 20:30 Uvelse FC - Hafnia FC 3 - 7
25-08-18 12:00 Herning Pirates - BFC Vendsyssel 2 - 17
25-08-18 12:00 Arnes Corner Aarhus - Strandby Elling IF 5 - 6
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
25-08-18 14:00 Skanderborg Kill - Odense FC 0 - 5
25-08-18 14:00 Rødovre FC - Benløse FC 4 - 3 (SV)
25-08-18 16:00 Haubro Tigers - Fr. Blackhawks 1 - 38
25-08-18 16:30 Gørding Knights - Aalborg Flyers FC 3 - 6
26-08-18 15:00 Greve Floorball Club - Vanløse Floorball 0 - 15
26-08-18 15:00 HG/Næstved Dragons - Hafnia FC - Hal 1 0 - 21
26-08-18 16:00 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK 4 - 3 (SV)
26-08-18 16:00 Herlev FC - Lyngby FF 4 - 9
25-09-18 19:00 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 6 - 7
25-09-18 19:30 Copenhagen FC - Vanløse Floorball 11 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Ulovlig spiller
25-09-18 21:00 Hafnia FC - Hafnia FC - Hal 3 5 - 0 (SV)
26-09-18 19:00 AaB Floorball - Sunds Seahawks FC 4 - 11
26-09-18 20:00 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC 1 - 8
26-09-18 20:00 Jægerspris UFC - Lyngby FF 1 - 8
29-09-18 12:45 Team Århus Floorball - Aalborg Flyers FC - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 9 - 2
30-09-18 12:00 Odense FC - BFC Vendsyssel 3 - 4 (SV)
23-10-18 19:30 Team Århus Floorball - BFC Vendsyssel 4 - 3
23-10-18 20:00 Lyngby FF - Rødovre FC 4 - 13
23-10-18 20:30 Hafnia FC - Copenhagen FC - Hal 3 5 - 8
25-10-18 20:00 Sunds Seahawks FC - Fr. Blackhawks 5 - 7

Til toppen