Pulje 1 - U-10 Drenge C (09) - 8 mands

Info

Turnering: DGI Youth League - Efterår 2018
Turneringsansvarlige
Jacob Levin Nielsen Tlf: 79404700 / 28865799

Stilling DGI Youth League - Efterår 2018
U-10 Drenge C (09) - 8 mands
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Skjold Birkerød 9 7 0 2 59-33 21
2. Hornbæk IF 9 6 1 2 59-17 19
3. Nivå Kokkedal FK 9 6 0 3 53-24 18
4. Ramløse I.f. 9 5 1 3 38-33 16
5. Snekkersten IF 9 4 3 2 38-34 15
6. Espergærde IF 9 4 2 3 51-39 14
7. Lynge-Uggeløse 9 4 1 4 52-46 13
8. BK Avarta NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
9 2 2 5 37-45 8
9. Frem Hellebæk 9 1 2 6 39-62 5
10. Ølsted Idrætsforening 9 0 0 9 15-108 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Youth League - Efterår 2018
U-10 Drenge C (09) - 8 mands
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Youth League - Efterår 2018
U-10 Drenge C (09) - 8 mands
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Youth League - Efterår 2018
U-10 Drenge C (09) - 8 mands
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
23-08-18 17:30 Ramløse I.f. - Hornbæk IF 1 - 7
25-08-18 10:30 Nivå Kokkedal FK - Skjold Birkerød 1 - 5
25-08-18 10:30 Lynge-Uggeløse - Ølsted Idrætsforening 16 - 0
25-08-18 12:00 Espergærde IF - Frem Hellebæk 6 - 2
30-08-18 17:30 Ølsted Idrætsforening - Nivå Kokkedal FK 0 - 16
01-09-18 10:30 Skjold Birkerød - Espergærde IF 2 - 12
01-09-18 12:00 Frem Hellebæk - Ramløse I.f. 4 - 7
02-09-18 10:30 Snekkersten IF - Lynge-Uggeløse 4 - 1
06-09-18 17:30 Ramløse I.f. - Skjold Birkerød 3 - 6
08-09-18 10:00 Hornbæk IF - Frem Hellebæk 12 - 0
08-09-18 12:00 Espergærde IF - Ølsted Idrætsforening 8 - 1
08-09-18 12:00 BK Avarta - Lynge-Uggeløse 3 - 7
10-09-18 17:30 Nivå Kokkedal FK - Snekkersten IF 6 - 1
12-09-18 17:15 Snekkersten IF - Espergærde IF 6 - 2
13-09-18 17:30 Ølsted Idrætsforening - Ramløse I.f. 0 - 5
13-09-18 18:00 Skjold Birkerød - Hornbæk IF 6 - 4
15-09-18 10:30 Lynge-Uggeløse - Nivå Kokkedal FK 5 - 4
15-09-18 12:00 Frem Hellebæk - BK Avarta 3 - 3
20-09-18 17:30 Ramløse I.f. - Snekkersten IF 3 - 3
22-09-18 10:00 Hornbæk IF - Ølsted Idrætsforening 11 - 1
22-09-18 12:00 Espergærde IF - Lynge-Uggeløse 7 - 7
22-09-18 12:00 BK Avarta - Nivå Kokkedal FK 3 - 5
22-09-18 12:00 Frem Hellebæk - Skjold Birkerød 3 - 7
25-09-18 17:45 Snekkersten IF - Hornbæk IF 2 - 2
26-09-18 17:30 BK Avarta - Snekkersten IF 5 - 7
27-09-18 17:30 Ølsted Idrætsforening - Frem Hellebæk 2 - 16
29-09-18 10:30 Lynge-Uggeløse - Ramløse I.f. 5 - 6
30-09-18 10:30 Skjold Birkerød - BK Avarta 3 - 4
01-10-18 17:30 Nivå Kokkedal FK - Espergærde IF 4 - 3
NB!
Udehold taberdømt
02-10-18 17:45 Hornbæk IF - BK Avarta 3 - 0
04-10-18 17:15 Ramløse I.f. - Nivå Kokkedal FK 2 - 1
06-10-18 10:30 Skjold Birkerød - Ølsted Idrætsforening 17 - 2
06-10-18 12:00 Frem Hellebæk - Snekkersten IF 4 - 4
06-10-18 12:00 Espergærde IF - BK Avarta 6 - 6
07-10-18 10:00 Hornbæk IF - Lynge-Uggeløse 10 - 1
11-10-18 18:15 BK Avarta - Ølsted Idrætsforening 11 - 4
13-10-18 10:30 Snekkersten IF - Skjold Birkerød 3 - 6
13-10-18 10:30 Nivå Kokkedal FK - Hornbæk IF 4 - 3
13-10-18 10:30 Lynge-Uggeløse - Frem Hellebæk 9 - 5
13-10-18 12:00 Espergærde IF - Ramløse I.f. 5 - 4
27-10-18 10:00 Frem Hellebæk - Nivå Kokkedal FK 2 - 12
27-10-18 10:00 Hornbæk IF - Espergærde IF 7 - 2
27-10-18 10:30 Ølsted Idrætsforening - Snekkersten IF 5 - 8
27-10-18 10:30 Skjold Birkerød - Lynge-Uggeløse 7 - 1
27-10-18 10:30 Ramløse I.f. - BK Avarta 7 - 2

Til toppen