Damesenior 7 mands | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Sydøstjylland Fodbold efterår 2018
Turneringsansvarlige
Palle Uglebjerg Tlf: 40709444
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Resultater indberettes til Min Idræt, dette kan også gøres vis DGI Appen som kan hentes i App Store og Google Play. Resultatet skal være inde senest 48 timer efter kampen ellers udløser dette en bøde på kr. 200.- Ændringer skal være dommerklubben i hænde senest 48 timer inden kampstart ellers udløser dette et gebyr på kr. 200.- Info vedrørende DGI Sydøstjylland Fodbold se www.dgi.dk

Komplet kampprogram


Damesenior 7 mands

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Hjemmehold taberdømt
06-08-18 19:00 Hovedgård IF - Gedved IF - fodbold 11-mand bane 1 0 - 3
07-08-18 19:00 Egebjerg - Østbirk IF - Hal 1 5 - 1
08-08-18 19:00 Ølsted U&GF - Sdr. Vissing U&G 0 - 3
13-08-18 19:00 Østbirk IF - As IF 4 - 1
13-08-18 19:00 Juelsminde IF 1 - Hedensted IF (OG) 0 - 7
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
13-08-18 19:00 Sdr. Vissing U&G - Hovedgård IF 3 - 0
14-08-18 19:00 Riis-Tebstrup - Hatting Motion 6 - 4
15-08-18 19:00 Løsning IF - Ølsted U&GF - fodbold 8 - 0
15-08-18 19:00 Hornsyld IF - Lund IF - fodbold 2 - 3
NB!
Udehold taberdømt
15-08-18 19:00 Hedensted IF (OG) - Horsens Boldklub 3 - 0
15-08-18 19:00 As IF - Juelsminde IF 1 0 - 8
16-08-18 19:00 Horsens Boldklub - Egebjerg - fodbold 1 - 1
20-08-18 19:00 Hedensted IF (OG) - As IF 4 - 0
20-08-18 19:00 Østbirk IF - Horsens Boldklub 3 - 3
20-08-18 19:00 Gedved IF - Ølsted U&GF - Hal 1 2 - 0
20-08-18 19:00 Lund IF - Vejlefjord IF 5 - 1
21-08-18 19:00 Riis-Tebstrup - Hovedgård IF 4 - 2
21-08-18 19:00 Egebjerg - Juelsminde IF 1 - Hal 1 2 - 2
22-08-18 19:00 Løsning IF - Sdr. Vissing U&G - fodbold 1 - 3
22-08-18 19:00 Hatting Motion - Hornsyld IF 0 - 5
27-08-18 19:00 Gedved IF - Vejlefjord IF - Hal 1 2 - 1
27-08-18 19:00 As IF - Horsens Boldklub 2 - 7
27-08-18 19:00 Juelsminde IF 1 - Østbirk IF 2 - 4
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
28-08-18 19:00 Egebjerg - Hedensted IF (OG) - Hal 1 0 - 3
29-08-18 19:00 Hovedgård IF - Hornsyld IF - fodbold 11-mand bane 1 3 - 0
29-08-18 19:00 Hatting Motion - Sdr. Vissing U&G 2 - 2
29-08-18 19:00 Løsning IF - Gedved IF - fodbold 1 - 0
29-08-18 19:00 Ølsted U&GF - Lund IF 0 - 1
29-08-18 19:30 Vejlefjord IF - Riis-Tebstrup - Hal 0 - 3
03-09-18 19:00 Hovedgård IF - Vejlefjord IF - fodbold 11-mand bane 1 2 - 1
03-09-18 19:00 Sdr. Vissing U&G - Lund IF 0 - 4
03-09-18 19:00 Gedved IF - Hornsyld IF - Hal 1 1 - 1
03-09-18 19:00 As IF - Egebjerg 2 - 7
03-09-18 19:00 Hedensted IF (OG) - Østbirk IF 9 - 0
05-09-18 19:00 Hatting Motion - Løsning IF 1 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
06-09-18 19:00 Horsens Boldklub - Juelsminde IF 1 - fodbold 3 - 0
10-09-18 18:30 Juelsminde IF 1 - As IF 3 - 2
10-09-18 19:00 Østbirk IF - Egebjerg 3 - 1
10-09-18 19:00 Hovedgård IF - Lund IF - fodbold 11-mand bane 1 0 - 2
10-09-18 19:00 Sdr. Vissing U&G - Gedved IF 1 - 3
10-09-18 19:30 Vejlefjord IF - Løsning IF - Hal 0 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
12-09-18 19:00 Hornsyld IF - Riis-Tebstrup - fodbold 3 - 0
12-09-18 19:00 Hatting Motion - Ølsted U&GF 2 - 1
13-09-18 19:00 Horsens Boldklub - Hedensted IF (OG) - fodbold 0 - 2
17-09-18 18:30 As IF - Østbirk IF 3 - 2
17-09-18 18:30 Lund IF - Løsning IF 4 - 1
17-09-18 19:00 Ølsted U&GF - Riis-Tebstrup 1 - 4
17-09-18 19:00 Hedensted IF (OG) - Juelsminde IF 1 4 - 2
18-09-18 19:00 Egebjerg - Horsens Boldklub - Hal 1 3 - 1
18-09-18 19:00 Riis-Tebstrup - Sdr. Vissing U&G 3 - 0
19-09-18 19:00 Ølsted U&GF - Hovedgård IF 0 - 5
19-09-18 19:00 Hatting Motion - Gedved IF 2 - 1
NB!
Udehold taberdømt
afbud kl. 22.34
Skriv selv
19-09-18 19:00 Hornsyld IF - Vejlefjord IF - fodbold 3 - 0
24-09-18 18:00 Sdr. Vissing U&G - Hornsyld IF 2 - 1
24-09-18 18:00 As IF - Hedensted IF (OG) 0 - 3
NB!
Udehold taberdømt
24-09-18 18:00 Juelsminde IF 1 - Egebjerg 3 - 0
24-09-18 19:00 Gedved IF - Lund IF - Hal 1 1 - 6
24-09-18 19:00 Hovedgård IF - Hatting Motion - fodbold 11-mand bane 1 1 - 1
25-09-18 19:00 Riis-Tebstrup - Løsning IF 2 - 7
26-09-18 19:30 Vejlefjord IF - Ølsted U&GF - Hal 0 - 3
27-09-18 19:00 Horsens Boldklub - Østbirk IF - fodbold 6 - 3
01-10-18 17:30 Lund IF - Hatting Motion 4 - 2
01-10-18 18:00 Østbirk IF - Juelsminde IF 1 3 - 2
NB!
Udehold taberdømt
01-10-18 19:00 Hedensted IF (OG) - Egebjerg 3 - 0
01-10-18 19:00 Vejlefjord IF - Sdr. Vissing U&G 4 - 2
01-10-18 19:00 Gedved IF - Riis-Tebstrup - Hal 1 1 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
03-10-18 19:00 Løsning IF - Hovedgård IF - fodbold 3 - 0
03-10-18 19:00 Ølsted U&GF - Hornsyld IF 1 - 9
04-10-18 19:00 Horsens Boldklub - As IF - fodbold 0 - 2
08-10-18 18:00 Østbirk IF - Hedensted IF (OG) 1 - 6
08-10-18 19:00 Juelsminde IF 1 - Horsens Boldklub 4 - 1
09-10-18 19:00 Egebjerg - As IF - Hal 1 0 - 2
10-10-18 18:30 Lund IF - Riis-Tebstrup 5 - 1
10-10-18 19:00 Hornsyld IF - Løsning IF - fodbold 3 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
10-10-18 19:30 Vejlefjord IF - Hatting Motion - Hal 0 - 3

Til toppen