Senior old boys (+40) 11 - mand | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Sydøstjylland Fodbold efterår 2018
Turneringsansvarlige
Palle Uglebjerg Tlf: 40709444
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Resultater indberettes til Min Idræt, dette kan også gøres vis DGI Appen som kan hentes i App Store og Google Play. Resultatet skal være inde senest 48 timer efter kampen ellers udløser dette en bøde på kr. 200.- Ændringer skal være dommerklubben i hænde senest 48 timer inden kampstart ellers udløser dette et gebyr på kr. 200.- Info vedrørende DGI Sydøstjylland Fodbold se www.dgi.dk Finalekampe afvikles i uge 41 eller 43

Komplet kampprogram


Senior old boys (+40) 11 - mand

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
18-06-18 19:00 Farre IF - FB Fodbold 2 2 - 1
18-06-18 19:00 Give Fremad - Hover IF 2 + 40 - fodbold 2 - 2
18-06-18 19:00 Lunderskov B. - Bramdrupdam GIF 2 - 1
18-06-18 19:00 BPI - Dalby Gf 0 - 4
18-06-18 19:00 Smidstrup-Skærup - Grejs-Dalen IK 2 - 0
18-06-18 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Sjølund 2 - 2
25-06-18 19:00 Bramdrupdam GIF - Smidstrup-Skærup 1 - 3
25-06-18 19:00 Dalby Gf - Kolding If - Fodbold/old Boys 2 - 1
NB!
Kamp aflyst
25-06-18 19:00 Seest B. 2 - Seest B 1.
25-06-18 19:00 Grejs-Dalen IK - Lunderskov B. - fodbold 7-mand bane 2 1 - 0
25-06-18 19:00 Sjølund - BPI 3 - 1
06-08-18 19:00 Lunderskov B. - BPI 3 - 1
06-08-18 19:00 Bramdrupdam GIF - Gårslev Gf 4 - 1
06-08-18 19:00 Dalby Gf - Seest B. 2 2 - 1
06-08-18 19:00 Engum U&I - Give Fremad - fodbold 7-mand bane 2 1 - 1
06-08-18 19:00 Hover IF 2 + 40 - Farre IF - fodbold 2 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
06-08-18 19:00 FB Fodbold 2 - Karstoft IF - Nørup Stadion 3 - 0
06-08-18 19:00 Grejs-Dalen IK - Seest B 1. - fodbold 7-mand bane 2 1 - 1
06-08-18 19:00 Sjølund - FB-Fodbold 1 1 - 1
06-08-18 19:00 Gauerslund IF OB - Hover IF 5 - 0
06-08-18 19:00 Lindved GF - Jelling Fs - Hal 1 2 - 2
06-08-18 19:00 Ø. Nykirke IF - Vejle B. 1 - 6
06-08-18 19:00 Skibet IF - Fredericia ff 1 - 4
NB!
Udehold taberdømt
06-08-18 19:00 GGIF - fodbold - Trelde G&I - Fodboldbaner 3 - 0
06-08-18 19:00 Vejle Kammerater - Bredballe IF 1 - 0
06-08-18 19:00 Nr. Bjært S. IF - Fredericia KFUM 0 - 2
06-08-18 19:00 Oversidder - Bjert IF
06-08-18 19:00 Vonsild FK - Kolding B. vet. 1 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
06-08-18 19:00 Starup - VV United ( Vamdrup & Vejen) 0 - 3
13-08-18 19:00 Fredericia KFUM - Vejle Kammerater - fodbold - bane 1 0 - 1
13-08-18 19:00 Bredballe IF - Oversidder
13-08-18 19:00 Kolding B. vet. - Bjert IF - fodbold - bane 1 1 - 2
13-08-18 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Nr. Bjært S. IF 0 - 3
NB!
Udehold taberdømt
13-08-18 19:00 Starup - Vonsild FK 3 - 0
13-08-18 19:00 Jelling Fs - Gauerslund IF OB 0 - 2
13-08-18 19:00 Hover IF - Ø. Nykirke IF 0 - 0
13-08-18 19:00 Fredericia ff - Vejle B. - fodbold - bane 1 7 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
13-08-18 19:00 Trelde G&I - Lindved GF 3 - 0
13-08-18 19:00 GGIF - fodbold - Skibet IF - Fodboldbaner 1 - 2
13-08-18 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Lunderskov B. 0 - 0
13-08-18 19:00 Seest B 1. - Bramdrupdam GIF 4 - 2
13-08-18 19:00 FB-Fodbold 1 - Dalby Gf - Hal 1 0 - 3
13-08-18 19:00 BPI - Smidstrup-Skærup 2 - 4
13-08-18 19:00 Gårslev Gf - Grejs-Dalen IK - Hal 1 3 - 1
13-08-18 19:00 Seest B. 2 - Sjølund 0 - 2
13-08-18 19:00 Farre IF - Give Fremad 1 - 2
13-08-18 19:00 Engum U&I - FB Fodbold 2 - fodbold 7-mand bane 2 0 - 1
13-08-18 19:00 Karstoft IF - Hover IF 2 + 40 0 - 6
20-08-18 19:00 Give Fremad - FB Fodbold 2 - fodbold 3 - 1
20-08-18 19:00 Hover IF 2 + 40 - Engum U&I - fodbold 2 - 0
20-08-18 19:00 Karstoft IF - Farre IF 0 - 1
20-08-18 19:00 Lunderskov B. - Gårslev Gf 3 - 0
20-08-18 19:00 Bramdrupdam GIF - Dalby Gf 3 - 2
20-08-18 19:00 BPI - Seest B. 2 1 - 1
20-08-18 19:00 Smidstrup-Skærup - Seest B 1. 0 - 2
20-08-18 19:00 Grejs-Dalen IK - Sjølund - fodbold 7-mand bane 2 3 - 1
20-08-18 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - FB-Fodbold 1 1 - 1
20-08-18 19:00 Hover IF - Lindved GF 2 - 4
20-08-18 19:00 Trelde G&I - Jelling Fs 1 - 0
20-08-18 19:00 Fredericia ff - Gauerslund IF OB - fodbold - bane 1 2 - 1
20-08-18 19:00 Skibet IF - Ø. Nykirke IF 2 - 0
20-08-18 19:00 Bredballe IF - Nr. Bjært S. IF 6 - 0
20-08-18 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Fredericia KFUM 3 - 4
20-08-18 19:00 Kolding B. vet. - Vejle Kammerater - fodbold - bane 1 0 - 2
20-08-18 19:00 Vonsild FK - Oversidder
20-08-18 19:00 Bjert IF - Starup 3 - 1
20-08-18 19:15 Vejle B. - GGIF - fodbold - fodbold 6 - 1
27-08-18 19:00 Trelde G&I - Hover IF 3 - 5
27-08-18 19:00 Lindved GF - Skibet IF - Hal 1 2 - 2
27-08-18 19:00 Ø. Nykirke IF - Fredericia ff 4 - 2
27-08-18 19:00 Gauerslund IF OB - GGIF - fodbold 4 - 1
27-08-18 19:00 Bjert IF - Fredericia KFUM 2 - 0
27-08-18 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Bredballe IF - Fodboldbane 4 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
27-08-18 19:00 Nr. Bjært S. IF - Vonsild FK 3 - 0
27-08-18 19:00 Oversidder - Kolding B. vet.
27-08-18 19:00 Vejle Kammerater - Starup 1 - 0
27-08-18 19:00 Seest B 1. - Lunderskov B. 5 - 3
27-08-18 19:00 Sjølund - Bramdrupdam GIF 1 - 2
27-08-18 19:00 FB-Fodbold 1 - BPI - Hal 1 3 - 1
27-08-18 19:00 Gårslev Gf - Smidstrup-Skærup - Hal 1 0 - 6
27-08-18 19:00 Dalby Gf - Grejs-Dalen IK 1 - 1
27-08-18 19:00 Seest B. 2 - Kolding If - Fodbold/old Boys 0 - 1
27-08-18 19:00 FB Fodbold 2 - Hover IF 2 + 40 - Nørup Stadion 2 - 1
27-08-18 19:00 Give Fremad - Karstoft IF - fodbold 3 - 0
27-08-18 19:00 Farre IF - Engum U&I 2 - 0
27-08-18 19:15 Vejle B. - Jelling Fs - fodbold 1 - 0
03-09-18 18:30 Lindved GF - Fredericia ff - Hal 1 4 - 5
03-09-18 18:30 Gauerslund IF OB - Ø. Nykirke IF 5 - 1
03-09-18 18:30 Nr. Bjært S. IF - Kolding B. vet. 0 - 2
03-09-18 18:30 Vejle Kammerater - Oversidder
03-09-18 18:30 Fredericia KFUM - Vonsild FK - fodbold - bane 1 3 - 0
03-09-18 18:30 Bredballe IF - Starup 4 - 1
03-09-18 18:30 Jelling Fs - Skibet IF 2 - 2
03-09-18 18:30 Hover IF - GGIF - fodbold 1 - 1
03-09-18 18:30 Lunderskov B. - Dalby Gf 2 - 3
03-09-18 18:30 Bramdrupdam GIF - Seest B. 2 4 - 1
03-09-18 18:30 BPI - Gårslev Gf 3 - 1
03-09-18 18:30 Smidstrup-Skærup - Sjølund 0 - 2
03-09-18 18:30 Grejs-Dalen IK - FB-Fodbold 1 - fodbold 7-mand bane 2 2 - 3
03-09-18 18:30 Kolding If - Fodbold/old Boys - Seest B 1. 2 - 5
03-09-18 19:00 Hover IF 2 + 40 - Give Fremad - fodbold 0 - 4
03-09-18 19:00 FB Fodbold 2 - Farre IF - Nørup Stadion 0 - 2
03-09-18 19:00 Engum U&I - Karstoft IF - fodbold 7-mand bane 2 4 - 0
03-09-18 19:00 Bjert IF - VV United ( Vamdrup & Vejen) 0 - 1
03-09-18 19:15 Vejle B. - Trelde G&I - fodbold 6 - 0
10-09-18 18:30 Jelling Fs - Hover IF 1 - 3
10-09-18 18:30 Ø. Nykirke IF - Trelde G&I 2 - 0
10-09-18 18:30 Gauerslund IF OB - Skibet IF 3 - 0
10-09-18 18:30 GGIF - fodbold - Fredericia ff - Fodboldbaner 1 - 5
NB!
Udehold taberdømt
10-09-18 18:30 Bjert IF - Nr. Bjært S. IF 3 - 0
10-09-18 18:30 Fredericia KFUM - Bredballe IF - fodbold - bane 1 3 - 3
10-09-18 18:30 Oversidder - VV United ( Vamdrup & Vejen)
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
10-09-18 18:30 Vejle Kammerater - Vonsild FK 3 - 0
10-09-18 18:30 Starup - Kolding B. vet. 1 - 1
10-09-18 18:30 Farre IF - Hover IF 2 + 40 2 - 4
10-09-18 18:30 Give Fremad - Engum U&I - fodbold 3 - 0
10-09-18 18:30 Karstoft IF - FB Fodbold 2 2 - 0
10-09-18 18:30 Sjølund - Lunderskov B. 1 - 6
NB!
Udehold taberdømt
10-09-18 18:30 FB-Fodbold 1 - Bramdrupdam GIF - Hal 1 3 - 0
10-09-18 18:30 Seest B 1. - BPI 4 - 0
10-09-18 18:30 Dalby Gf - Smidstrup-Skærup 2 - 1
10-09-18 18:30 Seest B. 2 - Grejs-Dalen IK 0 - 1
10-09-18 18:30 Gårslev Gf - Kolding If - Fodbold/old Boys - Hal 1 0 - 5
10-09-18 19:15 Vejle B. - Lindved GF - fodbold 5 - 2
13-09-18 18:15 Karstoft IF - Engum U&I 1 - 2
13-09-18 18:30 Smidstrup-Skærup - Kolding If - Fodbold/old Boys 3 - 3
13-09-18 18:30 Gårslev Gf - Seest B. 2 - Hal 1 1 - 1
17-09-18 18:15 Lunderskov B. - Seest B. 2 2 - 0
17-09-18 18:15 Bjert IF - Bredballe IF 6 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
17-09-18 18:15 Vonsild FK - VV United ( Vamdrup & Vejen) 0 - 3
17-09-18 18:15 Starup - Oversidder
NB!
Udehold taberdømt
17-09-18 18:15 Fredericia ff - Jelling Fs - fodbold - bane 1 3 - 0
17-09-18 18:15 Lindved GF - Gauerslund IF OB - Hal 1 0 - 6
17-09-18 18:15 Skibet IF - Trelde G&I 0 - 0
17-09-18 18:15 GGIF - fodbold - Ø. Nykirke IF - Fodboldbaner 2 - 2
17-09-18 18:15 Dalby Gf - Gårslev Gf 1 - 0
17-09-18 18:15 Smidstrup-Skærup - FB-Fodbold 1 2 - 3
17-09-18 18:15 Grejs-Dalen IK - Kolding If - Fodbold/old Boys - fodbold 7-mand bane 2 0 - 3
17-09-18 18:15 Sjølund - Seest B 1. 3 - 0
17-09-18 18:30 Give Fremad - Farre IF - fodbold 0 - 0
NB!
Udehold taberdømt
17-09-18 18:30 Hover IF 2 + 40 - Karstoft IF - fodbold 3 - 0
17-09-18 18:30 FB Fodbold 2 - Engum U&I - Nørup Stadion 3 - 0
17-09-18 19:00 Nr. Bjært S. IF - Vejle Kammerater 0 - 2
17-09-18 19:00 Bramdrupdam GIF - BPI 4 - 2
17-09-18 19:15 Vejle B. - Hover IF - fodbold 3 - 0
19-09-18 18:15 Kolding B. vet. - Fredericia KFUM - fodbold - bane 1 2 - 1
24-09-18 18:00 Kolding B. vet. - VV United ( Vamdrup & Vejen) - fodbold - bane 1 2 - 3
24-09-18 18:00 Vejle Kammerater - Bjert IF 2 - 1
24-09-18 18:00 Oversidder - Nr. Bjært S. IF
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
24-09-18 18:00 Bredballe IF - Vonsild FK 3 - 0
24-09-18 18:00 Fredericia KFUM - Starup - fodbold - bane 1 2 - 3
24-09-18 18:00 Fredericia ff - Trelde G&I - fodbold - bane 1 5 - 0
24-09-18 18:00 Gauerslund IF OB - Vejle B. 2 - 2
NB!
Udehold taberdømt
24-09-18 18:00 Ø. Nykirke IF - Lindved GF 3 - 0
24-09-18 18:00 Hover IF - Skibet IF 1 - 3
24-09-18 18:00 Jelling Fs - GGIF - fodbold 1 - 2
24-09-18 18:00 Farre IF - Karstoft IF 5 - 1
24-09-18 18:00 Engum U&I - Hover IF 2 + 40 - fodbold 7-mand bane 2 2 - 1
24-09-18 18:00 FB Fodbold 2 - Give Fremad - Nørup Stadion 2 - 2
24-09-18 18:00 FB-Fodbold 1 - Lunderskov B. - Hal 1 4 - 2
NB!
Udehold taberdømt
24-09-18 18:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Bramdrupdam GIF 3 - 0
24-09-18 18:00 Seest B 1. - Dalby Gf 3 - 0
24-09-18 18:00 Seest B. 2 - Smidstrup-Skærup 1 - 1
24-09-18 18:00 BPI - Grejs-Dalen IK 0 - 0
24-09-18 18:00 Gårslev Gf - Sjølund - Hal 1 2 - 2
01-10-18 17:30 Lunderskov B. - Smidstrup-Skærup 5 - 3
01-10-18 17:30 BPI - Kolding If - Fodbold/old Boys 6 - 0
01-10-18 17:30 Gårslev Gf - Seest B 1. - Hal 1 2 - 1
01-10-18 17:30 Dalby Gf - Sjølund 1 - 3
01-10-18 17:30 Seest B. 2 - FB-Fodbold 1 0 - 1
01-10-18 17:30 Engum U&I - Farre IF - fodbold 7-mand bane 2 1 - 1
01-10-18 17:30 Hover IF 2 + 40 - FB Fodbold 2 - fodbold 3 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
01-10-18 17:30 Karstoft IF - Give Fremad 0 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
01-10-18 17:30 Vonsild FK - Bjert IF 0 - 3
01-10-18 17:30 Fredericia KFUM - Oversidder - fodbold - bane 1
01-10-18 17:30 Trelde G&I - Gauerslund IF OB 0 - 2
01-10-18 17:30 Jelling Fs - Ø. Nykirke IF 2 - 4
01-10-18 17:30 Hover IF - Fredericia ff 2 - 2
01-10-18 17:30 Skibet IF - Vejle B. 0 - 6
NB!
Hjemmehold taberdømt
01-10-18 18:00 Lindved GF - GGIF - fodbold - Hal 1 0 - 3
01-10-18 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Vejle Kammerater - Fodboldbane 1 - 1
01-10-18 19:00 Nr. Bjært S. IF - Starup 4 - 6
01-10-18 19:00 Bramdrupdam GIF - Grejs-Dalen IK 5 - 0
01-10-18 20:00 Bredballe IF - Kolding B. vet. 2 - 0
08-10-18 19:00 FB-Fodbold 1 - Seest B 1. 0 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
11-10-18 19:00 FB-Fodbold 1 - Gårslev Gf 0 - 3

Til toppen