1 div syd - Senior old boys (+40) 11 - mand

Stilling DGI Sydøstjylland Fodbold efterår 2018
Senior old boys (+40) 11 - mand
1 div syd

Hold Kampe V U T Score Point
1. Seest B 1. 10 7 1 2 26-13 22
2. Dalby Gf 11 7 1 3 21-15 22
3. FB-Fodbold 1 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
11 6 2 3 19-16 20
4. Lunderskov B. 11 6 1 4 28-19 19
5. Bramdrupdam GIF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
11 6 0 5 26-22 18
6. Sjølund 11 5 3 3 21-18 18
7. Kolding If - Fodbold/old Boys 11 4 4 3 21-19 16
8. Smidstrup-Skærup 11 4 2 5 25-21 14
9. Grejs-Dalen IK 11 3 3 5 10-19 12
10. Gårslev Gf 11 3 2 6 13-27 11
11. BPI 11 2 2 7 17-27 8
12. Seest B. 2 10 0 3 7 5-16 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydøstjylland Fodbold efterår 2018
Senior old boys (+40) 11 - mand
1 div syd

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Sydøstjylland Fodbold efterår 2018
Senior old boys (+40) 11 - mand
1 div syd

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Sydøstjylland Fodbold efterår 2018
Senior old boys (+40) 11 - mand
1 div syd

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
18-06-18 19:00 Lunderskov B. - Bramdrupdam GIF 2 - 1
18-06-18 19:00 BPI - Dalby Gf 0 - 4
18-06-18 19:00 Smidstrup-Skærup - Grejs-Dalen IK 2 - 0
18-06-18 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Sjølund 2 - 2
25-06-18 19:00 Bramdrupdam GIF - Smidstrup-Skærup 1 - 3
25-06-18 19:00 Dalby Gf - Kolding If - Fodbold/old Boys 2 - 1
NB!
Kamp aflyst
25-06-18 19:00 Seest B. 2 - Seest B 1.
25-06-18 19:00 Grejs-Dalen IK - Lunderskov B. - fodbold 7-mand bane 2 1 - 0
25-06-18 19:00 Sjølund - BPI 3 - 1
06-08-18 19:00 Lunderskov B. - BPI 3 - 1
06-08-18 19:00 Bramdrupdam GIF - Gårslev Gf 4 - 1
06-08-18 19:00 Dalby Gf - Seest B. 2 2 - 1
06-08-18 19:00 Grejs-Dalen IK - Seest B 1. - fodbold 7-mand bane 2 1 - 1
06-08-18 19:00 Sjølund - FB-Fodbold 1 1 - 1
13-08-18 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Lunderskov B. 0 - 0
13-08-18 19:00 Seest B 1. - Bramdrupdam GIF 4 - 2
13-08-18 19:00 FB-Fodbold 1 - Dalby Gf - Hal 1 0 - 3
13-08-18 19:00 BPI - Smidstrup-Skærup 2 - 4
13-08-18 19:00 Gårslev Gf - Grejs-Dalen IK - Hal 1 3 - 1
13-08-18 19:00 Seest B. 2 - Sjølund 0 - 2
20-08-18 19:00 Lunderskov B. - Gårslev Gf 3 - 0
20-08-18 19:00 Bramdrupdam GIF - Dalby Gf 3 - 2
20-08-18 19:00 BPI - Seest B. 2 1 - 1
20-08-18 19:00 Smidstrup-Skærup - Seest B 1. 0 - 2
20-08-18 19:00 Grejs-Dalen IK - Sjølund - fodbold 7-mand bane 2 3 - 1
20-08-18 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - FB-Fodbold 1 1 - 1
27-08-18 19:00 Seest B 1. - Lunderskov B. 5 - 3
27-08-18 19:00 Sjølund - Bramdrupdam GIF 1 - 2
27-08-18 19:00 FB-Fodbold 1 - BPI - Hal 1 3 - 1
27-08-18 19:00 Gårslev Gf - Smidstrup-Skærup - Hal 1 0 - 6
27-08-18 19:00 Dalby Gf - Grejs-Dalen IK 1 - 1
27-08-18 19:00 Seest B. 2 - Kolding If - Fodbold/old Boys 0 - 1
03-09-18 18:30 Lunderskov B. - Dalby Gf 2 - 3
03-09-18 18:30 Bramdrupdam GIF - Seest B. 2 4 - 1
03-09-18 18:30 BPI - Gårslev Gf 3 - 1
03-09-18 18:30 Smidstrup-Skærup - Sjølund 0 - 2
03-09-18 18:30 Grejs-Dalen IK - FB-Fodbold 1 - fodbold 7-mand bane 2 2 - 3
03-09-18 18:30 Kolding If - Fodbold/old Boys - Seest B 1. 2 - 5
10-09-18 18:30 Sjølund - Lunderskov B. 1 - 6
NB!
Udehold taberdømt
10-09-18 18:30 FB-Fodbold 1 - Bramdrupdam GIF - Hal 1 3 - 0
10-09-18 18:30 Seest B 1. - BPI 4 - 0
10-09-18 18:30 Dalby Gf - Smidstrup-Skærup 2 - 1
10-09-18 18:30 Seest B. 2 - Grejs-Dalen IK 0 - 1
10-09-18 18:30 Gårslev Gf - Kolding If - Fodbold/old Boys - Hal 1 0 - 5
13-09-18 18:30 Smidstrup-Skærup - Kolding If - Fodbold/old Boys 3 - 3
13-09-18 18:30 Gårslev Gf - Seest B. 2 - Hal 1 1 - 1
17-09-18 18:15 Dalby Gf - Gårslev Gf 1 - 0
17-09-18 18:15 Smidstrup-Skærup - FB-Fodbold 1 2 - 3
17-09-18 18:15 Grejs-Dalen IK - Kolding If - Fodbold/old Boys - fodbold 7-mand bane 2 0 - 3
17-09-18 18:15 Sjølund - Seest B 1. 3 - 0
17-09-18 18:15 Lunderskov B. - Seest B. 2 2 - 0
17-09-18 19:00 Bramdrupdam GIF - BPI 4 - 2
24-09-18 18:00 FB-Fodbold 1 - Lunderskov B. - Hal 1 4 - 2
NB!
Udehold taberdømt
24-09-18 18:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Bramdrupdam GIF 3 - 0
24-09-18 18:00 Seest B 1. - Dalby Gf 3 - 0
24-09-18 18:00 Seest B. 2 - Smidstrup-Skærup 1 - 1
24-09-18 18:00 BPI - Grejs-Dalen IK 0 - 0
24-09-18 18:00 Gårslev Gf - Sjølund - Hal 1 2 - 2
01-10-18 17:30 Lunderskov B. - Smidstrup-Skærup 5 - 3
01-10-18 17:30 BPI - Kolding If - Fodbold/old Boys 6 - 0
01-10-18 17:30 Gårslev Gf - Seest B 1. - Hal 1 2 - 1
01-10-18 17:30 Dalby Gf - Sjølund 1 - 3
01-10-18 17:30 Seest B. 2 - FB-Fodbold 1 0 - 1
01-10-18 19:00 Bramdrupdam GIF - Grejs-Dalen IK 5 - 0
08-10-18 19:00 FB-Fodbold 1 - Seest B 1. 0 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
11-10-18 19:00 FB-Fodbold 1 - Gårslev Gf 0 - 3

Til toppen