Skoleligaen Drenge | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Skoleligaerne og VM-kvalifikation Fodbold 2018-19
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort

Bemærkninger

Der er Play-off-spil tirs. d. 9. april, 1/4-finaler tirs. d. 30. april og Final-4 man. d. 20. maj.

Komplet kampprogram


Skoleligaen Drenge

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
13-09-18 12:00 Vedersø Idrætsefterskole - Levring Efterskole 0 - 6
18-09-18 10:00 Vivild G&I - Laursens Realskole 3 - 1
18-09-18 10:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi 1 - 4
18-09-18 10:00 Gørlev Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 6 - 0
18-09-18 10:00 SØS Idrætsefterskole - Københavns Idrætsefterskole 3 - 5
18-09-18 10:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Vestsjællands Idrætsefterskole 2 - 0
18-09-18 10:00 Hjemly Idrætefterskole - Strib Idrætsefterskole 6 - 2
18-09-18 10:00 Efterskolen Ved Nyborg - BGI Akademiet 0 - 6
18-09-18 10:45 IES Lægården - Aabybro Efterskole 3 - 4
25-09-18 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Vivild G&I 0 - 2
02-10-18 10:00 Laursens Realskole - Levring Efterskole 2 - 6
02-10-18 10:00 Vedersø Idrætsefterskole - IES Lægården 2 - 4
02-10-18 10:00 BGI Akademiet - Provstegårdskolen 3 - 2
02-10-18 10:00 Hjemly Idrætefterskole - Efterskolen Ved Nyborg 3 - 0
02-10-18 10:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - SØS Idrætsefterskole 0 - 6
02-10-18 10:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole
02-10-18 10:00 Københavns Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund 1 - 5
02-10-18 10:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi
09-10-18 13:00 Sportsefterskolen Sine - Hellebjerg IES 2 - 1
23-10-18 10:00 Holbæk Sportsakademi - Københavns Idrætsefterskole
23-10-18 10:00 Gørlev Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole
23-10-18 10:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole
23-10-18 10:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Idrætsefterskolen Klintsøgaard
23-10-18 10:00 Levring Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole 6 - 2
23-10-18 10:00 IES Lægården - Skyum Idrætsefterskole 7 - 1
23-10-18 10:00 Vedersø Idrætsefterskole - Laursens Realskole
23-10-18 14:30 Vivild G&I - Aabybro Efterskole 4 - 1
NB!
Udehold taberdømt
24-10-18 10:15 Efterskolen Ved Nyborg - Provstegårdskolen 3 - 0
24-10-18 15:00 Strib Idrætsefterskole - Hellebjerg IES 0 - 1
05-11-18 19:00 Hellebjerg IES - Hjemly Idrætefterskole 2 - 3
06-11-18 10:00 BGI Akademiet - Strib Idrætsefterskole 2 - 0
06-11-18 10:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Holbæk Sportsakademi 4 - 0
06-11-18 10:00 Københavns Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 0 - 0
06-11-18 10:00 SØS Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund 2 - 2
06-11-18 10:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole
06-11-18 10:00 Lyngs Idrætsefterskole - Vedersø Idrætsefterskole 5 - 1
06-11-18 10:00 Skyum Idrætsefterskole - Vivild G&I 2 - 1
06-11-18 10:00 Laursens Realskole - IES Lægården 1 - 1
07-11-18 11:00 Provstegårdskolen - Sportsefterskolen Sine 1 - 7
09-11-18 10:30 BGI Akademiet - Sportsefterskolen Sine 6 - 1
22-11-18 11:30 Vedersø Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 1 - 3
27-11-18 10:00 Vivild G&I - Levring Efterskole 2 - 4
27-11-18 10:30 Efterskolen Ved Nyborg - Sportsefterskolen Sine 1 - 2
04-12-18 10:00 Hjemly Idrætefterskole - BGI Akademiet 5 - 1
04-12-18 10:00 IES Lægården - Vivild G&I 6 - 0
04-12-18 10:00 Laursens Realskole - Lyngs Idrætsefterskole 0 - 1
04-12-18 10:00 Strib Idrætsefterskole - Provstegårdskolen 5 - 1
04-12-18 10:00 Holbæk Sportsakademi - SØS Idrætsefterskole 0 - 5
04-12-18 10:00 Gørlev Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund
04-12-18 10:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard
04-12-18 10:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Københavns Idrætsefterskole
06-12-18 10:30 Aabybro Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 9 - 2
11-12-18 13:00 Levring Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 2 - 1
NB!
Udehold taberdømt
17-01-19 10:00 Hellebjerg IES - Provstegårdskolen 3 - 0
29-01-19 12:00 Aabybro Efterskole - Levring Efterskole 0 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
05-02-19 10:00 Provstegårdskolen - Hjemly Idrætefterskole 0 - 3
05-02-19 10:00 Sportsefterskolen Sine - Strib Idrætsefterskole 3 - 1
05-02-19 10:00 Lyngs Idrætsefterskole - IES Lægården
05-02-19 10:00 Skyum Idrætsefterskole - Vedersø Idrætsefterskole 5 - 0
05-02-19 10:00 Københavns Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole
05-02-19 10:00 SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 3 - 1
05-02-19 10:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Holbæk Sportsakademi 5 - 0
06-02-19 10:00 Hellebjerg IES - Efterskolen Ved Nyborg 4 - 0
06-02-19 11:00 Aabybro Efterskole - Laursens Realskole 2 - 2
05-03-19 11:00 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole
12-03-19 10:00 Strib Idrætsefterskole - Efterskolen Ved Nyborg
12-03-19 10:00 Sportsefterskolen Sine - Hjemly Idrætefterskole
12-03-19 10:00 Levring Efterskole - IES Lægården
12-03-19 10:00 Vivild G&I - Vedersø Idrætsefterskole 5 - 2
12-03-19 10:00 Holbæk Sportsakademi - Gørlev Idrætsefterskole 0 - 4
12-03-19 10:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole 0 - 4
12-03-19 12:30 Laursens Realskole - Skyum Idrætsefterskole
14-03-19 12:00 Aabybro Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole
18-03-19 10:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Københavns Idrætsefterskole
20-03-19 10:30 Hellebjerg IES - BGI Akademiet
21-03-19 10:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Gunslevholm Idrætsefterskole
21-03-19 10:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Vestsjællands Idrætsefterskole

Til toppen