Skoleligaen 2 Drenge | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2018-19
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort

Bemærkninger

Der er Play-off-spil tirs. d. 26. marts, 1/8-finaler tirs. d. 9. april, 1/4-finaler tirs. d. 30. april og Final-4 man. d. 20. maj.

Komplet kampprogram


Skoleligaen 2 Drenge

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Udehold taberdømt
Egesk. trækker sig
Skriv selv
18-09-18 10:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Egeskolen 3 - 0
18-09-18 10:00 Brøndby Idrætsefterskole - Lyngholmskolen 3 - 0
18-09-18 10:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi 2 - 1
18-09-18 10:00 Gørlev Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 5 - 0
18-09-18 10:00 SØS Idrætsefterskole - Københavns Idrætsefterskole 1 - 5
18-09-18 10:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Strib Idrætsefterskole 7 - 2
18-09-18 10:00 Oure 1 - BGI Akademiet 1 0 - 9
18-09-18 10:00 Hjemly Idrætefterskole 1 - Brøruphus Efterskole 1 - 3
18-09-18 10:00 Rønde Efterskole - Gudenådalens Efterskole 0 - 1
18-09-18 10:00 Vivild G&I - Laursens Realskole 4 - 2
18-09-18 10:00 Salling Efterskole - Hedemølle Efterskole 3 - 2
18-09-18 10:45 IES Lægården - Aabybro Efterskole 1 2 - 2
25-09-18 10:00 Hou Maritime Idrætsefterskole - Flemming Efterskole 0 - 0
25-09-18 13:30 Gudenådalens Efterskole - Vivild G&I 5 - 2
25-09-18 15:00 Hestlund Efterskole - Aabybro Efterskole 2 3 - 1
27-09-18 11:00 UCS10 Skanderborg - Hellebjerg Idrætsefterskole 1 - 2
02-10-18 10:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Hou Maritime Idrætsefterskole 5 - 1
02-10-18 10:00 Flemming Efterskole - Brøruphus Efterskole 0 - 2
02-10-18 10:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Oure 1 4 - 0
02-10-18 10:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - SØS Idrætsefterskole 0 - 1
02-10-18 10:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 3 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Egesk. trækker sig
Skriv selv
02-10-18 10:00 Ungdomsskolen Ø10 - Egeskolen 3 - 0
02-10-18 10:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Brøndby Idrætsefterskole 3 - 0
02-10-18 10:00 Laursens Realskole - Levring Efterskole 6 - 1
02-10-18 10:00 Salling Efterskole - IES Lægården 0 - 2
02-10-18 10:00 Lyngs Idrætsefterskole - Bjergsnæs Efterskole 4 - 6
03-10-18 11:00 Silkeborg Efterskole - Hestlund Efterskole 3 - 1
09-10-18 10:00 BGI Akademiet 2 - UCS10 Skanderborg 1 - 1
23-10-18 10:00 Brøruphus Efterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole - Hal1 1 - 1
23-10-18 10:00 Sport 10 Engstrandskolen - Ungdomsskolen Ø10 1 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
Egesk. trækker sig
Skriv selv
23-10-18 10:00 Egeskolen - Brøndby Idrætsefterskole 0 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
23-10-18 10:00 Holbæk Sportsakademi - Københavns Idrætsefterskole 3 - 0
23-10-18 10:00 Hedemølle Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole 0 - 7
23-10-18 10:00 IES Lægården - Skyum Idrætsefterskole 3 - 2
23-10-18 10:00 Levring Efterskole - Gudenådalens Efterskole 1 - 4
23-10-18 10:00 Hestlund Efterskole - Rønde Efterskole 1 - 1
23-10-18 10:00 Silkeborg Efterskole - Laursens Realskole 9 - 1
23-10-18 14:30 Vivild G&I - Aabybro Efterskole 2 5 - 1
23-10-18 15:00 Bjergsnæs Efterskole - Aabybro Efterskole 1 3 - 2
24-10-18 09:30 Hou Maritime Idrætsefterskole - BGI Akademiet 2 4 - 2
29-10-18 12:30 Sportsefterskolen SINE - Balle Musik- og Idrætsefterskole 1 - 8
31-10-18 10:30 10Solrød - Ungdomsskolen Ø10 10 - 0
NB!
Udehold taberdømt
05-11-18 15:30 Aabybro Efterskole 1 - Hedemølle Efterskole 3 - 0
05-11-18 17:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 1 3 - 0
06-11-18 10:00 BGI Akademiet 1 - Strib Idrætsefterskole 3 - 0
06-11-18 10:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Holbæk Sportsakademi 0 - 3
06-11-18 10:00 Københavns Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - 7
06-11-18 10:00 Lyngholmskolen - Ungdomsskolen Ø10 1 - 2
06-11-18 10:00 Lyngs Idrætsefterskole - Salling Efterskole 0 - 0
06-11-18 10:00 Skyum Idrætsefterskole - Bjergsnæs Efterskole 1 - 3
06-11-18 10:00 Rønde Efterskole - Vivild G&I 0 - 3
06-11-18 10:00 Laursens Realskole - Hestlund Efterskole 3 - 2
09-11-18 10:00 BGI Akademiet 1 - Sportsefterskolen SINE 2 - 1
13-11-18 11:00 UCS10 Skanderborg - Hou Maritime Idrætsefterskole 9 - 2
14-11-18 12:00 10Solrød - Sport 10 Engstrandskolen 5 - 3
20-11-18 11:00 Silkeborg Efterskole - Levring Efterskole 14 - 0
21-11-18 15:30 Aabybro Efterskole 2 - Rønde Efterskole 1 - 4
22-11-18 12:30 Hjemly Idrætefterskole 1 - Flemming Efterskole 0 - 2
27-11-18 13:00 Vivild G&I - Levring Efterskole 1 - 0
29-11-18 13:30 Salling Efterskole - Aabybro Efterskole 1 0 - 1
04-12-18 10:00 Hedemølle Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 0 - 11
04-12-18 10:00 IES Lægården - Bjergsnæs Efterskole 1 - 1
04-12-18 10:00 Levring Efterskole - Rønde Efterskole 0 - 2
04-12-18 10:00 Hestlund Efterskole - Vivild G&I 0 - 1
04-12-18 10:00 Laursens Realskole - Gudenådalens Efterskole 0 - 1
04-12-18 10:00 Hjemly Idrætefterskole 1 - BGI Akademiet 2 0 - 4
04-12-18 10:00 Ungdomsskolen Ø10 - Sportsefterskolen Sjælsølund 2 - 1
04-12-18 10:00 Lyngholmskolen - Sport 10 Engstrandskolen
04-12-18 10:00 Oure 1 - Sportsefterskolen SINE 2 - 1
04-12-18 10:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - BGI Akademiet 1 2 - 4
04-12-18 10:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 3 - 0
04-12-18 10:00 Holbæk Sportsakademi - SØS Idrætsefterskole 0 - 9
05-12-18 11:00 10Solrød - Sportsefterskolen Sjælsølund 4 - 1
05-12-18 13:00 Silkeborg Efterskole - Aabybro Efterskole 2 4 - 1
06-12-18 10:30 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Oure 1 2 - 0
06-12-18 12:00 Aabybro Efterskole 1 - Skyum Idrætsefterskole 1 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Egesk. trækker sig
Skriv selv
08-01-19 12:00 Sport 10 Engstrandskolen - Egeskolen 3 - 0
15-01-19 14:00 Flemming Efterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole 0 - 3
24-01-19 14:45 Strib Idrætsefterskole - Balle Musik- og Idrætsefterskole 0 - 3
29-01-19 10:30 Aabybro Efterskole 2 - Levring Efterskole
29-01-19 13:00 Gudenådalens Efterskole - Silkeborg Efterskole 2 - 3
05-02-19 10:00 Gudenådalens Efterskole - Hestlund Efterskole 5 - 0
05-02-19 10:00 Rønde Efterskole - Silkeborg Efterskole 0 - 6
05-02-19 10:00 Lyngs Idrætsefterskole - IES Lægården 0 - 1
05-02-19 10:00 Skyum Idrætsefterskole - Salling Efterskole 8 - 0
05-02-19 10:00 Bjergsnæs Efterskole - Hedemølle Efterskole 7 - 2
05-02-19 10:00 Sportsefterskolen SINE - Strib Idrætsefterskole 2 - 0
05-02-19 10:00 Hou Maritime Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole 1 - 4
05-02-19 10:00 Ungdomsskolen Ø10 - Brøndby Idrætsefterskole 3 - 3
05-02-19 10:00 Sport 10 Engstrandskolen - Sportsefterskolen Sjælsølund 1 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
Egesk. trækker sig
Skriv selv
05-02-19 10:00 Egeskolen - Lyngholmskolen 0 - 3
05-02-19 10:00 Københavns Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 1 - 1
05-02-19 10:00 SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 3 - 1
05-02-19 11:00 UCS10 Skanderborg - Hjemly Idrætefterskole 1 2 - 4
06-02-19 10:00 Brøndby Idrætsefterskole - 10Solrød 10 - 1
06-02-19 12:30 Aabybro Efterskole 2 - Laursens Realskole 1 - 1
20-02-19 13:30 BGI Akademiet 2 - Brøruphus Efterskole 1 - 1
21-02-19 11:30 UCS10 Skanderborg - Brøruphus Efterskole 4 - 0
25-02-19 09:00 BGI Akademiet 2 - Hellebjerg Idrætsefterskole 3 - 1
26-02-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole 3 - 2
26-02-19 15:00 Aabybro Efterskole 2 - Gudenådalens Efterskole 0 - 3
05-03-19 10:00 BGI Akademiet 2 - Flemming Efterskole 1 - 4
06-03-19 11:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 2 3 - 2
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
06-03-19 11:30 Lyngholmskolen - 10Solrød 0 - 3
12-03-19 09:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - BGI Akademiet 1 3 - 2
12-03-19 10:00 Sportsefterskolen SINE - Hjemly Idrætefterskole 2 1 - 4
12-03-19 10:00 Hou Maritime Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 1 1 - 0
12-03-19 10:00 Holbæk Sportsakademi - Gørlev Idrætsefterskole 2 - 2
12-03-19 10:00 Brøndby Idrætsefterskole - Sport 10 Engstrandskolen 7 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet uden afbud
12-03-19 10:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Lyngholmskolen 3 - 0
12-03-19 10:00 Strib Idrætsefterskole - Oure 1 3 - 1
12-03-19 10:00 Levring Efterskole - Hestlund Efterskole
12-03-19 10:00 Laursens Realskole - Rønde Efterskole 7 - 1
12-03-19 10:00 Hedemølle Efterskole - IES Lægården 0 - 3
12-03-19 10:00 Bjergsnæs Efterskole - Salling Efterskole 4 - 0
12-03-19 12:00 Vivild G&I - Silkeborg Efterskole 1 - 2
NB!
Hjemmehold taberdømt
Egesko. trækker sig
Skriv selv
13-03-19 11:00 Egeskolen - 10Solrød 0 - 3
14-03-19 10:00 Flemming Efterskole - UCS10 Skanderborg 0 - 2
14-03-19 11:00 Aabybro Efterskole 1 - Lyngs Idrætsefterskole 4 - 1
NB!
Udehold taberdømt
18-03-19 10:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Københavns Idrætsefterskole 3 - 0
22-03-19 09:00 Gørlev Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole

Til toppen