Skoleligaen 2 Piger | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Skoleligaerne og VM-kvalifikation Fodbold 2018-19
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort

Bemærkninger

Der er Play-off-spil tirs. d. 26. marts, 1/4-finaler tirs. d. 30. april og Final-4 man. d. 20. maj.

Komplet kampprogram


Skoleligaen 2 Piger

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
13-09-18 10:30 Vedersø Idrætsefterskole - Levring Efterskole 1 - 0
18-09-18 10:00 Efterskolen Ved Nyborg - BGI Akademiet 6 - 0
18-09-18 10:00 Salling Efterskole - SC Dueholmskolen 0 - 5
18-09-18 10:00 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole
18-09-18 10:45 Idrætsefterskolen Lægården - Aabybro Efterskole 0 - 2
25-09-18 15:15 Gudenådalens Efterskole - Vivild G&I 5 - 2
02-10-18 10:00 Hellebjerg IES - Hou Maritime Idrætsefterskole 0 - 0
02-10-18 10:00 Salling Efterskole - Idrætsefterskolen Lægården 0 - 2
23-10-18 10:00 SC Dueholmskolen - Lyngs Idrætsefterskole 2 - 0
23-10-18 10:00 Idrætsefterskolen Lægården - Skyum Idrætsefterskole 6 - 1
23-10-18 10:00 Levring Efterskole - Gudenådalens Efterskole 6 - 1
23-10-18 10:00 Vivild G&I - Vedersø Idrætsefterskole 2 - 6
26-10-18 10:45 Hou Maritime Idrætsefterskole - Efterskolen Ved Nyborg 0 - 10
06-11-18 10:00 BGI Akademiet - Hellebjerg IES 1 - 0
06-11-18 10:00 Efterskolen Ved Nyborg - Brøruphus Efterskole 7 - 1
06-11-18 10:00 Lyngs Idrætsefterskole - Salling Efterskole
06-11-18 12:30 Aabybro Efterskole - SC Dueholmskolen 0 - 2
08-11-18 11:00 BGI Akademiet - Hou Maritime Idrætsefterskole 1 - 3
20-11-18 11:00 Silkeborg Efterskole - Levring Efterskole 2 - 0
27-11-18 11:30 Vivild G&I - Levring Efterskole 1 - 2
29-11-18 12:00 Salling Efterskole - Aabybro Efterskole 1 - 4
04-12-18 10:00 SC Dueholmskolen - Skyum Idrætsefterskole 6 - 0
05-12-18 11:00 Silkeborg Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole 2 - 2
06-12-18 13:00 Aabybro Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 1 - 0
16-01-19 11:45 Hellebjerg IES - Efterskolen Ved Nyborg 0 - 6
29-01-19 11:30 Gudenådalens Efterskole - Silkeborg Efterskole 3 - 8
05-02-19 10:00 Hou Maritime Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole 1 - 2
05-02-19 10:00 Lyngs Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Lægården
05-02-19 10:00 Skyum Idrætsefterskole - Salling Efterskole 3 - 0
25-02-19 13:30 Brøruphus Efterskole - Hellebjerg IES - Hal1
26-02-19 14:00 Vedersø Idrætsefterskole - Gudenådalens Efterskole
12-03-19 10:00 Brøruphus Efterskole - BGI Akademiet - Hal1
12-03-19 10:00 SC Dueholmskolen - Idrætsefterskolen Lægården
12-03-19 12:00 Vivild G&I - Silkeborg Efterskole
14-03-19 13:00 Aabybro Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole

Til toppen