Skoleligaen 3 Drenge | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Skoleligaerne og VM-kvalifikation Fodbold 2018-19
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort

Bemærkninger

Der er Play-off-spil tirs. d. 26. marts, 1/8-finaler tirs. d. 9. april, 1/4-finaler tirs. d. 30. april og Final-4 man. d. 20. maj.

Komplet kampprogram


Skoleligaen 3 Drenge

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
18-09-18 10:00 X-Class - 10. klasse Slagelse - Vestsjællands Idrætsefterskole 0 - 0
18-09-18 10:00 Hjemly Idrætefterskole - Strib Idrætsefterskole 2 - 3
18-09-18 10:00 Oure - Broby Sportsefterskole 0 - 5
18-09-18 10:00 Efterskolen Ved Nyborg - Balle Musik- og Idrætsefterskole 2 - 1
18-09-18 10:00 BGI Akademiet Spring/Fodbold - BGI akademiet 2 - Hal 1 2 - 11
18-09-18 10:00 IES Lægården - 10. Klasse Center Djursland 0 - 2
18-09-18 10:00 Skyum Idrætsefterskole 1 - Gudenådalens Efterskole 3 - 1
18-09-18 10:00 Salling Efterskole - SC Dueholmsskolen 4 - 7
19-09-18 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Ubby 1 - 6
26-09-18 10:00 Gylling Efterskole - Brøruphus Efterskole 3 - 1
26-09-18 11:30 10Solrød - Trongårdsskolen 4 - 20
27-09-18 12:45 UCS10 Skanderborg - Hellebjerg Idrætsefterskole 1 - 4
02-10-18 10:00 Hjemly Idrætefterskole - Oure 3 - 0
02-10-18 10:00 10. Klasse Center Djursland - Skyum Idrætsefterskole 1 4 - 1
02-10-18 10:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Hou Maritime Idrætsefterskole 7 - 0
02-10-18 10:00 SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 2
02-10-18 10:00 Idrætsefterskolen Ubby - X-Class - 10. klasse Slagelse 1 - 3
02-10-18 10:00 Lyngs Idrætsefterskole - Galtrup Musik Og Idrætsefterskole 4 - 3
02-10-18 10:00 Gudenådalens Efterskole - Vivild G&I 6 - 1
02-10-18 14:00 Gylling Efterskole - BGI Akademiet Spring/Fodbold 2 - 2
03-10-18 10:15 Broby Sportsefterskole - Efterskolen Ved Nyborg 4 - 4
03-10-18 11:00 Silkeborg Efterskole - BGI akademiet 1 2 - 4
09-10-18 11:45 BGI akademiet 2 - UCS10 Skanderborg 3 - 0
09-10-18 14:30 Næsgaard Efterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 1 2 - 2
10-10-18 15:00 Silkeborg Efterskole - IES Lægården 4 - 5
23-10-18 10:00 Brøruphus Efterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole - Hal1 0 - 5
23-10-18 10:00 Oure - Efterskolen Ved Nyborg 2 - 1
23-10-18 10:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - Vestsjællands Idrætsefterskole
23-10-18 10:00 Gørlev Idrætsefterskole - X-Class - 10. klasse Slagelse
23-10-18 10:00 IES Lægården - Skyum Idrætsefterskole 1 2 - 6
23-10-18 10:00 SC Dueholmsskolen - Lyngs Idrætsefterskole 3 - 2
24-10-18 11:00 Hou Maritime Idrætsefterskole - BGI akademiet 2 2 - 7
24-10-18 12:30 Vivild G&I - 10. Klasse Center Djursland 2 - 8
24-10-18 15:00 Galtrup Musik Og Idrætsefterskole - Aabybro Eftersko 2 - 5
29-10-18 14:00 Sportsefterskolen Sine - Balle Musik- og Idrætsefterskole 3 - 3
01-11-18 10:45 Sportsefterskolen Sine - Broby Sportsefterskole 0 - 4
05-11-18 10:00 Trongårdsskolen - SØS Idrætsefterskole 1 - 2
06-11-18 10:00 Broby Sportsefterskole - Strib Idrætsefterskole 2 - 4
06-11-18 10:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Gylling Efterskole 1 - 1
06-11-18 10:00 Lyngs Idrætsefterskole - Salling Efterskole
06-11-18 10:00 Skyum Idrætsefterskole 2 - Galtrup Musik Og Idrætsefterskole 4 - 1
06-11-18 10:00 Skyum Idrætsefterskole 1 - Vivild G&I 4 - 1
06-11-18 11:00 Aabybro Eftersko - SC Dueholmsskolen 1 - 2
08-11-18 11:00 BGI Akademiet Spring/Fodbold - Hou Maritime Idrætsefterskole 7 - 1
08-11-18 12:00 Idrætsefterskolen Ubby - Gunslevholm Idrætsefterskole 1 1 - 3
13-11-18 12:45 UCS10 Skanderborg - Hou Maritime Idrætsefterskole 1 - 0
20-11-18 10:00 BGI Akademiet Spring/Fodbold - UCS10 Skanderborg - Hal 1 1 - 12
27-11-18 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Sportsefterskolen Sine 1 - 5
29-11-18 12:30 Næsgaard Efterskole - Idrætsefterskolen Ubby 8 - 1
29-11-18 15:00 Salling Efterskole - Aabybro Eftersko 1 - 5
04-12-18 10:00 SC Dueholmsskolen - Skyum Idrætsefterskole 2 0 - 3
04-12-18 10:00 BGI akademiet 1 - Skyum Idrætsefterskole 1 - Hal 1 5 - 1
04-12-18 10:00 IES Lægården - Vivild G&I 2 - 4
04-12-18 10:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - X-Class - 10. klasse Slagelse 0 - 2
04-12-18 10:00 SØS Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund 3 - 2
04-12-18 10:00 Fårevejle Efterskole - Trongårdsskolen
04-12-18 10:00 Strib Idrætsefterskole - Efterskolen Ved Nyborg - Hal 1
04-12-18 10:00 Oure - Sportsefterskolen Sine 4 - 2
04-12-18 10:00 Hjemly Idrætefterskole - Broby Sportsefterskole
05-12-18 11:00 Silkeborg Efterskole - 10. Klasse Center Djursland 1 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
05-12-18 11:15 Gylling Efterskole - BGI akademiet 2 3 - 0
05-12-18 12:30 10Solrød - Sportsefterskolen Sjælsølund 0 - 13
06-12-18 12:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Oure 1 - 1
06-12-18 13:30 Aabybro Eftersko - Skyum Idrætsefterskole 2 2 - 7
12-12-18 11:15 Fårevejle Efterskole - 10Solrød 7 - 0
18-12-18 10:00 Fårevejle Efterskole - SØS Idrætsefterskole
09-01-19 10:30 10Solrød - SØS Idrætsefterskole 0 - 6
09-01-19 13:00 Trongårdsskolen - Gunslevholm Idrætsefterskole 2 1 - 2
24-01-19 14:45 Strib Idrætsefterskole - Balle Musik- og Idrætsefterskole 1 - 3
29-01-19 14:30 Gudenådalens Efterskole - Silkeborg Efterskole 3 - 1
30-01-19 11:30 Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - 10Solrød 4 - 1
30-01-19 12:00 Næsgaard Efterskole - Gørlev Idrætsefterskole 5 - 2
31-01-19 10:30 Brøruphus Efterskole - UCS10 Skanderborg 0 - 2
05-02-19 10:00 Hou Maritime Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole 0 - 2
05-02-19 10:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - BGI Akademiet Spring/Fodbold
05-02-19 10:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole
05-02-19 10:00 Sportsefterskolen Sine - Strib Idrætsefterskole
05-02-19 10:00 Trongårdsskolen - Sportsefterskolen Sjælsølund 0 - 5
05-02-19 10:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - Fårevejle Efterskole
05-02-19 10:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole
05-02-19 10:00 Skyum Idrætsefterskole 1 - Silkeborg Efterskole 1 - 4
05-02-19 10:00 Vivild G&I - BGI akademiet 1
05-02-19 10:00 Skyum Idrætsefterskole 2 - Salling Efterskole 4 - 3
05-02-19 10:00 Galtrup Musik Og Idrætsefterskole - SC Dueholmsskolen
19-02-19 12:00 Gudenådalens Efterskole - IES Lægården 1 - 7
20-02-19 15:00 BGI akademiet 2 - Brøruphus Efterskole
21-02-19 10:00 UCS10 Skanderborg - Gylling Efterskole
25-02-19 10:30 BGI akademiet 2 - Hellebjerg Idrætsefterskole
26-02-19 10:30 Skyum Idrætsefterskole 2 - Lyngs Idrætsefterskole
28-02-19 12:30 Vestsjællands Idrætsefterskole - Næsgaard Efterskole
05-03-19 11:00 X-Class - 10. klasse Slagelse - Næsgaard Efterskole
05-03-19 12:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole
06-03-19 11:00 10. Klasse Center Djursland - BGI akademiet 1
12-03-19 10:00 Hou Maritime Idrætsefterskole - Gylling Efterskole
12-03-19 10:00 BGI akademiet 1 - IES Lægården - Hal 1
12-03-19 10:00 Galtrup Musik Og Idrætsefterskole - Salling Efterskole
12-03-19 10:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - Gørlev Idrætsefterskole
12-03-19 10:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Fårevejle Efterskole 14 - 0
12-03-19 10:00 Brøruphus Efterskole - BGI Akademiet Spring/Fodbold - Hal1
12-03-19 10:00 Strib Idrætsefterskole - Oure - Hal 1
12-03-19 10:00 Sportsefterskolen Sine - Hjemly Idrætefterskole
12-03-19 12:00 10. Klasse Center Djursland - Gudenådalens Efterskole
12-03-19 12:00 Vivild G&I - Silkeborg Efterskole
13-03-19 10:00 Idrætsefterskolen Ubby - Vestsjællands Idrætsefterskole
13-03-19 10:15 Broby Sportsefterskole - Balle Musik- og Idrætsefterskole
14-03-19 13:30 Aabybro Eftersko - Lyngs Idrætsefterskole
18-03-19 10:00 BGI akademiet 1 - Gudenådalens Efterskole - Hal 1
21-03-19 10:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Gunslevholm Idrætsefterskole 2

Til toppen