Combi B - Piger - Combi B - Piger

Info

Turnering: DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Turneringsansvarlige
Trine Lykke Vind Tlf: 79404405 / 23832764

Stilling DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Piger
Combi B - Piger

Hold Kampe V U T Score Point
1. Balle Musik- & Idrætsefterskole 5 4 0 1 100-66 8
2. Brøruphus Efterskole 5 3 1 1 83-71 7
3. Strib I.Skole 3 2 0 1 34-41 4
4. Ågård Efterskole 4 1 2 1 54-49 4
5. Elbæk Efterskole 2 1 0 1 32-30 2
6. Hellebjerg Idrætsefterskole 3 0 2 1 47-49 2
7. BGI-Akademiet 3 0 1 2 45-58 1
8. Vandel Efterskole 3 0 0 3 30-61 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Piger
Combi B - Piger

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
693669 14-11-18 19:30 Brøruphus Efterskole - Ågård Efterskole Brøruphus Efterskole - Hal1 12 - 12
693684 15-11-18 15:40 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole Balle Musik- & Idrætsefterskole 19 - 17
693685 19-11-18 20:15 Ågård Efterskole - BGI-Akademiet Ågård Efterskole

Kommende kampe

DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Piger
Combi B - Piger

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
19-11-18 20:15  - 
21-11-18 19:30  - 
22-11-18 14:00  - 
26-11-18 19:30  -  - Hal 1

Komplet kampprogram

DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Piger
Combi B - Piger

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
10-10-18 20:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Ågård Efterskole 11 - 11
11-10-18 15:30 Vandel Efterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole 4 - 26
22-10-18 17:00 BGI-Akademiet - Hellebjerg Idrætsefterskole - Hal 1 19 - 19
22-10-18 20:00 Elbæk Efterskole - Brøruphus Efterskole 15 - 18
23-10-18 19:00 Vandel Efterskole - Ågård Efterskole 10 - 18
24-10-18 19:30 Brøruphus Efterskole - Strib I.Skole - Hal1 17 - 6
29-10-18 19:30 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole - Hal 1 22 - 19
30-10-18 20:15 Ågård Efterskole - Strib I.Skole 13 - 16
01-11-18 15:30 Balle Musik- & Idrætsefterskole - BGI-Akademiet 22 - 14
05-11-18 19:30 Elbæk Efterskole - BGI-Akademiet 17 - 12
05-11-18 20:00 Brøruphus Efterskole - Vandel Efterskole - Hal1 17 - 16
05-11-18 20:30 Strib I.Skole - Balle Musik- & Idrætsefterskole 12 - 11
14-11-18 19:30 Brøruphus Efterskole - Ågård Efterskole - Hal1 12 - 12
15-11-18 15:40 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole 19 - 17
19-11-18 20:15 Ågård Efterskole - BGI-Akademiet
21-11-18 19:30 Elbæk Efterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole
22-11-18 14:00 Strib I.Skole - BGI-Akademiet
26-11-18 19:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Vandel Efterskole - Hal 1
05-12-18 15:00 BGI-Akademiet - Brøruphus Efterskole - Hal 1
05-12-18 19:30 Ågård Efterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole
06-12-18 15:30 Vandel Efterskole - Elbæk Efterskole
10-12-18 19:30 Strib I.Skole - Elbæk Efterskole
12-12-18 19:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Strib I.Skole
15-01-19 20:15 Ågård Efterskole - Elbæk Efterskole
16-01-19 09:30 BGI-Akademiet - Vandel Efterskole - Hal 1
16-01-19 19:30 Brøruphus Efterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole - Hal1
22-01-19 13:00 Strib I.Skole - Vandel Efterskole
31-01-19 19:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Elbæk Efterskole - Hal 1

Til toppen