Combi B- Drenge - Combi B - Drenge

Info

Turnering: DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Turneringsansvarlige
Trine Lykke Vind Tlf: 79404405 / 23832764

Stilling DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Drenge
Combi B- Drenge

Hold Kampe V U T Score Point
1. Elbæk Efterskole 7 6 0 1 150-122 12
2. Hellebjerg Idrætsefterskole 7 5 1 1 145-108 11
3. BGI-Akademiet 6 5 0 1 138-114 10
4. Brøruphus Efterskole 7 3 2 2 123-126 8
5. Strib I.Skole 6 1 2 3 98-110 4
6. Vandel Efterskole 5 1 1 3 85-95 3
7. Balle Musik- & Idrætsefterskole 6 0 2 4 99-114 2
8. Ågård Efterskole 6 0 0 6 96-145 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Drenge
Combi B- Drenge

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Drenge
Combi B- Drenge

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Drenge
Combi B- Drenge

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
10-10-18 19:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Ågård Efterskole 28 - 9
11-10-18 14:30 Vandel Efterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole 16 - 16
22-10-18 16:00 BGI-Akademiet - Hellebjerg Idrætsefterskole - Hal 1 19 - 18
22-10-18 19:00 Elbæk Efterskole - Brøruphus Efterskole 27 - 17
23-10-18 18:00 Vandel Efterskole - Ågård Efterskole 22 - 15
24-10-18 18:30 Brøruphus Efterskole - Strib I.Skole - Hal1 9 - 9
29-10-18 18:30 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole - Hal 1 14 - 15
30-10-18 19:15 Ågård Efterskole - Strib I.Skole 19 - 22
01-11-18 14:30 Balle Musik- & Idrætsefterskole - BGI-Akademiet 18 - 23
05-11-18 18:30 Elbæk Efterskole - BGI-Akademiet 24 - 19
05-11-18 19:00 Brøruphus Efterskole - Vandel Efterskole - Hal1 24 - 13
05-11-18 19:30 Strib I.Skole - Balle Musik- & Idrætsefterskole 21 - 21
14-11-18 18:30 Brøruphus Efterskole - Ågård Efterskole - Hal1 21 - 19
15-11-18 14:30 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole 16 - 20
19-11-18 19:15 Ågård Efterskole - BGI-Akademiet 19 - 27
21-11-18 18:30 Elbæk Efterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole 19 - 14
22-11-18 13:00 Strib I.Skole - BGI-Akademiet 17 - 25
26-11-18 18:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Vandel Efterskole - Hal 1 17 - 14
05-12-18 16:00 BGI-Akademiet - Brøruphus Efterskole - Hal 1 25 - 18
05-12-18 20:30 Ågård Efterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole
06-12-18 14:30 Vandel Efterskole - Elbæk Efterskole 20 - 23
10-12-18 18:30 Strib I.Skole - Elbæk Efterskole 13 - 17
12-12-18 18:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Strib I.Skole 19 - 16
16-01-19 10:30 BGI-Akademiet - Vandel Efterskole - Hal 1
16-01-19 18:30 Brøruphus Efterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole - Hal1 19 - 19
NB!
Kamp aflyst
22-01-19 14:00 Strib I.Skole - Vandel Efterskole
22-01-19 19:15 Ågård Efterskole - Elbæk Efterskole 15 - 25
06-02-19 19:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Elbæk Efterskole 24 - 15

Til toppen