Combi B Piger - Combi B - Forår 19

Info

Turnering: DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Turneringsansvarlige
Trine Lykke Vind Tlf: 79404405 / 23832764

Stilling DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Forår 19
Combi B Piger

Hold Kampe V U T Score Point
1. Balle Musik- & Idrætsefterskole 2 2 0 0 38-26 4
2. Elbæk Efterskole 1 1 0 0 20-14 2
3. Brøruphus Efterskole 1 1 0 0 21-15 2
4. Design- og Idrætsefterskolen 2 1 0 1 36-36 2
5. Hellebjerg Idrætsefterskole 0 0 0 0 0-0 0
6. Ågård Efterskole 0 0 0 0 0-0 0
7. Strib I.Skole 1 0 0 1 13-17 0
8. Vandel Efterskole 1 0 0 1 16-22 0
9. BGI-Akademiet 2 0 0 2 28-42 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Forår 19
Combi B Piger

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
714798 18-02-19 19:00 Elbæk Efterskole - Design- og Idrætsefterskolen Elbæk Efterskole 20 - 14
714800 20-02-19 14:30 BGI-Akademiet - Brøruphus Efterskole BGI-Akademiet - Hal 1 15 - 21

Kommende kampe

DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Forår 19
Combi B Piger

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
21-02-19 20:00  - 
25-02-19 20:15  -  - Hal 1
26-02-19 11:00  -  - Hal 1

Komplet kampprogram

DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Forår 19
Combi B Piger

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
22-01-19 14:00 Strib I.Skole - Elbæk Efterskole
06-02-19 11:00 Design- og Idrætsefterskolen - Vandel Efterskole - bane 1 22 - 16
07-02-19 16:30 Balle Musik- & Idrætsefterskole - BGI-Akademiet 21 - 13
18-02-19 19:00 Elbæk Efterskole - Design- og Idrætsefterskolen 20 - 14
20-02-19 14:30 BGI-Akademiet - Brøruphus Efterskole - Hal 1 15 - 21
21-02-19 14:00 Strib I.Skole - Balle Musik- & Idrætsefterskole 13 - 17
21-02-19 20:00 Ågård Efterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole
25-02-19 20:15 Hellebjerg Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole - Hal 1
26-02-19 11:00 BGI-Akademiet - Design- og Idrætsefterskolen - Hal 1
28-02-19 15:00 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Elbæk Efterskole - Hal 1
28-02-19 19:30 Brøruphus Efterskole - Ågård Efterskole - Hal1
04-03-19 19:30 Brøruphus Efterskole - Design- og Idrætsefterskolen - Hal1
04-03-19 20:15 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole - Hal 1
06-03-19 10:00 Vandel Efterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole
11-03-19 17:00 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole
12-03-19 11:00 Elbæk Efterskole - BGI-Akademiet
13-03-19 11:00 Design- og Idrætsefterskolen - Balle Musik- & Idrætsefterskole - bane 1
14-03-19 15:00 BGI-Akademiet - Vandel Efterskole - Hal 1
18-03-19 20:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - BGI-Akademiet - Hal 1
19-03-19 19:30 BGI-Akademiet - Strib I.Skole - Hal 1
21-03-19 14:00 Vandel Efterskole - Elbæk Efterskole
21-03-19 19:30 Design- og Idrætsefterskolen - Hellebjerg Idrætsefterskole - bane 1
21-03-19 19:30 Brøruphus Efterskole - Strib I.Skole - Hal1
02-04-19 14:00 Vandel Efterskole - Strib I.Skole
NB!
Kamp aflyst
04-04-19 19:30 Brøruphus Efterskole - Vandel Efterskole - Hal1
08-04-19 11:00 Design- og Idrætsefterskolen - Strib I.Skole - bane 1
08-04-19 17:00 Elbæk Efterskole - Brøruphus Efterskole
09-04-19 20:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Elbæk Efterskole - Hal 1
23-04-19 19:00 Strib I.Skole - Hellebjerg Idrætsefterskole
24-04-19 20:00 Ågård Efterskole - Design- og Idrætsefterskolen
29-04-19 17:00 Vandel Efterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole

Til toppen