Old Boys +30 - 11 mands | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Forår 2019
Turneringsansvarlige
André Velling (DGI) Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Turnering med 2 puljer á 7 hold og 1 pulje med 6 hold - spilledatoer fra uge 14 - 21 - ingen spillerunde i uge 16, (19, 21 - for pulje 2) Efter sidste spillerunde i uge 21 ombrydes rækken, og der spilles i nye puljer fra uge 22. En op og nedrykning imellem de 3 puljer efter sidste spillerunde i uge 21.

Komplet kampprogram


Old Boys +30 - 11 mands

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
03-04-19 19:00 Ikast FC OB - Tjørring IF 4 - 3
03-04-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Ikast FS OB 3 - 0
03-04-19 19:00 Mejrup GU - Hammerum IF OB 1, disp. 2 - 2
03-04-19 19:00 Herning KFUM, disp. - Vildbjerg SF, disp 1 - 2
03-04-19 19:00 EIF/NSG, disp. - Snejbjerg SG&I 1 - 2
03-04-19 19:00 Hammerum IF OB 2, disp. - Vorgod Barde M&F 0 - 0
03-04-19 19:00 Sunds IF, disp. - Lind OB, disp - Sunds IF 1 - 3
03-04-19 19:00 Hammerum IF OB 3 - Videbæk IF, disp. 2 - 1
03-04-19 19:00 Fjelstervang If - Haunstrup IF 1 - 2
10-04-19 18:30 Fjelstervang If - Feldborg-Haderup If 3 - 1
10-04-19 19:00 Videbæk IF, disp. - Haunstrup IF 2 - 0
10-04-19 19:00 Lind OB, disp - Hammerum IF OB 3 3 - 2
10-04-19 19:00 Vildbjerg SF, disp - Hammerum IF OB 2, disp. - Vildbjerg 1 - 1
NB!
Udehold taberdømt
10-04-19 19:00 Vorgod Barde M&F - EIF/NSG, disp. 3 - 0
10-04-19 19:00 Ikast FS OB - Brande OB, disp. 5 - 2
10-04-19 19:15 Snejbjerg SG&I - Herning KFUM, disp. 3 - 4
10-04-19 19:30 Tjørring IF - Herning Fr. OB, disp. - Nordvesthallen Tjørring 2 - 3
10-04-19 19:30 Hammerum IF OB 1, disp. - Ikast FC OB 1 - 1
24-04-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Brande OB, disp.
24-04-19 19:00 Mejrup GU - Ikast FS OB
24-04-19 19:00 Hammerum IF OB 2, disp. - Snejbjerg SG&I
24-04-19 19:00 EIF/NSG, disp. - Herning KFUM, disp. - Ejstrupholm IF's Klubhus
24-04-19 19:00 Vorgod Barde M&F - Vildbjerg SF, disp
24-04-19 19:00 Sunds IF, disp. - Fjelstervang If - Sunds IF
24-04-19 19:00 Hammerum IF OB 3 - Haunstrup IF
24-04-19 19:00 Feldborg-Haderup If - Videbæk IF, disp.
24-04-19 19:30 Tjørring IF - Hammerum IF OB 1, disp. - Nordvesthallen Tjørring
01-05-19 19:00 Ikast FS OB - Ikast FC OB
01-05-19 19:00 Brande OB, disp. - Mejrup GU - Brande Stadion
01-05-19 19:00 EIF/NSG, disp. - Hammerum IF OB 2, disp. - Ejstrupholm IF's Klubhus
01-05-19 19:00 Herning KFUM, disp. - Vorgod Barde M&F
01-05-19 19:00 Vildbjerg SF, disp - Snejbjerg SG&I - Vildbjerg
01-05-19 19:00 Videbæk IF, disp. - Sunds IF, disp.
01-05-19 19:00 Fjelstervang If - Lind OB, disp
01-05-19 19:00 Haunstrup IF - Feldborg-Haderup If
01-05-19 19:30 Hammerum IF OB 1, disp. - Herning Fr. OB, disp.
08-05-19 19:00 Ikast FC OB - Brande OB, disp.
08-05-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Mejrup GU
08-05-19 19:00 Sunds IF, disp. - Haunstrup IF - Sunds IF
08-05-19 19:00 Hammerum IF OB 3 - Feldborg-Haderup If
08-05-19 19:00 Lind OB, disp - Videbæk IF, disp.
08-05-19 19:30 Tjørring IF - Ikast FS OB - Nordvesthallen Tjørring
15-05-19 19:00 Ikast FS OB - Hammerum IF OB 1, disp.
15-05-19 19:00 Brande OB, disp. - Tjørring IF - Brande Stadion
15-05-19 19:00 Mejrup GU - Ikast FC OB
15-05-19 19:00 Herning KFUM, disp. - Hammerum IF OB 2, disp.
15-05-19 19:00 Vildbjerg SF, disp - EIF/NSG, disp. - Vildbjerg
15-05-19 19:00 Snejbjerg SG&I - Vorgod Barde M&F
15-05-19 19:00 Fjelstervang If - Hammerum IF OB 3
15-05-19 19:00 Haunstrup IF - Lind OB, disp
15-05-19 19:00 Feldborg-Haderup If - Sunds IF, disp.
22-05-19 19:00 Sunds IF, disp. - Hammerum IF OB 3 - Sunds IF
22-05-19 19:00 Fjelstervang If - Videbæk IF, disp.
22-05-19 19:00 Lind OB, disp - Feldborg-Haderup If
22-05-19 19:00 Ikast FC OB - Herning Fr. OB, disp.
22-05-19 19:30 Tjørring IF - Mejrup GU - Nordvesthallen Tjørring
22-05-19 19:30 Hammerum IF OB 1, disp. - Brande OB, disp.

Til toppen