300m DAN-CUP | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 16. december 2018 - kl. 07:37
Periode: 01. april 2018 - 06. september 2018

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 10 229.90
R1239 R2238 R3233 R4231
Sum941 Snit235.25
2. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS1 7 231.29
R1237 R2232 R3232 R4231
Sum932 Snit233.00
3. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 11 227.55
R1236 R2234 R3230 R4230
Sum930 Snit232.50
4. 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 14 224.79
R1237 R2234 R3229 R4229
Sum929 Snit232.25
5. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
VS1 5 230.40
R1235 R2234 R3231 R4228
Sum928 Snit232.00
6. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 12 227.83
R1236 R2231 R3231 R4230
Sum928 Snit232.00
7. 62329 Jan O. Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS1 4 231.75
R1243 R2234 R3231 R4219
Sum927 Snit231.75
8. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 7 228.29
R1234 R2233 R3229 R4228
Sum924 Snit231.00
9. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 6 228.50
R1233 R2232 R3231 R4227
Sum923 Snit230.75
10. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 9 223.00
R1232 R2228 R3226 R4225
Sum911 Snit227.75
11. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 9 223.33
R1231 R2229 R3226 R4224
Sum910 Snit227.50
12. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
VS2 12 222.17
R1230 R2226 R3226 R4225
Sum907 Snit226.75
13. 62432 Bjarne Sørensen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS2 4 223.75
R1235 R2232 R3218 R4210
Sum895 Snit223.75
14. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS1 9 218.67
R1227 R2224 R3221 R4218
Sum890 Snit222.50
15. 55915 Lasse Rogert Pedersen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 7 216.00
R1224 R2224 R3220 R4218
Sum886 Snit221.50
16. 41611 Bent P. Nielsen Gørding/Vejrup Skyttekreds
DGI Sydvest
VS1 8 212.88
R1225 R2225 R3217 R4216
Sum883 Snit220.75
17. 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 6 215.67
R1228 R2220 R3218 R4213
Sum879 Snit219.75
18. 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
US 4 219.25
R1223 R2221 R3219 R4214
Sum877 Snit219.25
19. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 5 216.40
R1223 R2222 R3216 R4214
Sum875 Snit218.75
20. 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
US 4 217.25
R1223 R2222 R3216 R4208
Sum869 Snit217.25
21. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 5 214.20
R1220 R2219 R3214 R4209
Sum862 Snit215.50
22. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS2 6 187.17
R1203 R2188 R3187 R4185
Sum763 Snit190.75
23. 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 3 220.00
R1223 R2219 R3218 R4-
Sum660 Snit220.00
24. 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 3 210.00
R1215 R2208 R3207 R4-
Sum630 Snit210.00
25. 57413 Morten Larsen Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
VS2 2 223.50
R1226 R2221 R3- R4-
Sum447 Snit223.50
26. 55114 Sarah Garn Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
US 2 222.50
R1223 R2222 R3- R4-
Sum445 Snit222.50
27. 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 2 219.50
R1222 R2217 R3- R4-
Sum439 Snit219.50
28. 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
US 2 188.00
R1198 R2178 R3- R4-
Sum376 Snit188.00
29. 53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
US 2 187.50
R1202 R2173 R3- R4-
Sum375 Snit187.50
30. 28450 Peter Kjær Fink Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS1 1 231.00
R1231 R2- R3- R4-
Sum231 Snit231.00
31. 28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 1 218.00
R1218 R2- R3- R4-
Sum218 Snit218.00
32. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 1 214.00
R1214 R2- R3- R4-
Sum214 Snit214.00
33. 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS2 1 210.00
R1210 R2- R3- R4-
Sum210 Snit210.00
34. 61108 Søren Clausen Østermarie Skytteforening
DGI Bornholm
VS2 1 208.00
R1208 R2- R3- R4-
Sum208 Snit208.00
35. 61048 Mikael Jørgensen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
VS2 1 205.00
R1205 R2- R3- R4-
Sum205 Snit205.00
36. 61077 Finn Marcher Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
VS2 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
37. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 1 171.00
R1171 R2- R3- R4-
Sum171 Snit171.00

Til toppen