GrovPistol andre end cal. 32 | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 24. september 2018 - kl. 01:04
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 121115 Kasper Udengaard Kristoffersen Sorø Skytteforening GPA 11 50.64
R160 R257 R355 R455
Sum227 Snit56.75
2. 103840 Henrik Lerfeldt Midt- og Vestsjællands Terrænskytter GPA 8 49.13
R156 R253 R352 R452
Sum213 Snit53.25
3. 59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening GPA 5 51.60
R158 R257 R349 R448
Sum212 Snit53.00
4. 86053 Jimmy Larsen Korsør Skytteforening GPA 4 50.75
R156 R254 R348 R445
Sum203 Snit50.75
5. 90346 Jan Oster Pedersen Brøndby Skytte Forening GPA 6 43.50
R156 R249 R344 R439
Sum188 Snit47.00
6. 119248 Erik Larsen Korsør Skytteforening GPA 9 40.89
R147 R246 R346 R445
Sum184 Snit46.00
7. 129239 Ronnie Schou Andersen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter GPA 7 43.14
R149 R249 R343 R441
Sum182 Snit45.50
8. 57359 Johnny Ole Larsen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter GPA 4 45.00
R153 R245 R342 R440
Sum180 Snit45.00
9. 118273 Allan Riemer Knabstrup Skytteforening GPA 8 39.50
R149 R246 R346 R439
Sum180 Snit45.00
10. 121148 Kjeld B. Jensen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter GPA 6 41.33
R151 R246 R344 R438
Sum179 Snit44.75
11. 59376 Børge Christensen Korsør Skytteforening GPA 7 37.86
R143 R243 R341 R438
Sum165 Snit41.25
12. 105193 Jan Laursen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds GPA 5 35.60
R147 R237 R335 R434
Sum153 Snit38.25
13. 126139 Tim Iversen Slagelse Skytteforening GPA 8 34.63
R141 R237 R335 R434
Sum147 Snit36.75
14. 105441 Søren Ejegod Nielsen Sorø Skytteforening GPA 5 34.60
R139 R238 R334 R432
Sum143 Snit35.75
15. 120878 Rasmus Drejer Slagelse Skytteforening GPA 5 34.60
R143 R234 R334 R431
Sum142 Snit35.50
16. 106049 Dennis Martlev Slagelse Skytteforening GPA 3 46.67
R151 R248 R341 R4-
Sum140 Snit46.67
17. 121206 Michael Kanstrup Korsør Skytteforening GPA 3 45.00
R154 R244 R337 R4-
Sum135 Snit45.00
18. 116246 Ole Gaml Jensen Korsør Skytteforening GPA 8 29.88
R137 R234 R332 R432
Sum135 Snit33.75
19. 120600 Kurt Petersen Knabstrup Skytteforening GPA 7 29.43
R137 R234 R333 R428
Sum132 Snit33.00
20. 116149 Hasse Greiner Køge Skytteforening GPA 5 29.60
R138 R235 R330 R424
Sum127 Snit31.75
21. 121279 Anders B. Gammeltoft-Hansen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter GPA 3 42.00
R147 R242 R337 R4-
Sum126 Snit42.00
22. 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening GPA 3 38.67
R143 R242 R331 R4-
Sum116 Snit38.67
23. 59476 Michael Frederiksen Korsør Skytteforening GPA 8 23.38
R131 R230 R328 R425
Sum114 Snit28.50
24. 62538 Laust Güttinger Olsen Brøndby Skytte Forening GPA 3 36.00
R141 R235 R332 R4-
Sum108 Snit36.00
25. 58185 Michael Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds GPA 5 25.60
R137 R225 R323 R422
Sum107 Snit26.75
26. 129397 Per Lydolph Brøndby Skytte Forening GPA 5 25.40
R139 R225 R322 R421
Sum107 Snit26.75
27. 105247 Ivan Nielsen Ballerup Skytteforening GPA 4 26.25
R133 R225 R325 R422
Sum105 Snit26.25
28. 130544 Hans Larsen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter GPA 7 20.57
R135 R225 R323 R419
Sum102 Snit25.50
29. 130462 Mohammad Salame Midt- og Vestsjællands Terrænskytter GPA 6 21.83
R130 R225 R321 R419
Sum95 Snit23.75
30. 67889 Jan Guldbrandsen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter GPA 2 45.00
R150 R240 R3- R4-
Sum90 Snit45.00
31. 126289 Mike Lyons Nielsen Slagelse Skytteforening GPA 3 27.67
R136 R227 R320 R4-
Sum83 Snit27.67
32. 129398 Per Hansen Brøndby Skytte Forening GPA 3 27.33
R135 R230 R317 R4-
Sum82 Snit27.33
33. 91804 Morten Jensen Slagelse Skytteforening GPA 3 26.67
R140 R224 R316 R4-
Sum80 Snit26.67
34. 119568 Aleksandar Duracov Ballerup Skytteforening GPA 3 26.67
R131 R231 R318 R4-
Sum80 Snit26.67
35. 96502 Morten Laursen Sorø Skytteforening GPA 2 39.50
R144 R235 R3- R4-
Sum79 Snit39.50
36. 88413 Rene Loholt Korsør Skytteforening GPA 2 38.50
R139 R238 R3- R4-
Sum77 Snit38.50
37. 119737 Steen Weihe Svinninge Skytteforening GPA 3 25.67
R130 R225 R322 R4-
Sum77 Snit25.67
38. 83207 Tonny Nielsen Svinninge Skytteforening GPA 2 38.00
R142 R234 R3- R4-
Sum76 Snit38.00
39. 101303 Christopher Heideby Karlslunde Skytteforening GPA 2 38.00
R140 R236 R3- R4-
Sum76 Snit38.00
40. 122043 Katrine Wolter Sorø Skytteforening GPA 7 16.71
R122 R219 R318 R417
Sum76 Snit19.00
41. 107400 Krzysztof Jurkowski Greve Skytteforening GPA 2 37.50
R142 R233 R3- R4-
Sum75 Snit37.50
42. 120275 Søren E. Poulsen Brøndby Skytte Forening GPA 3 25.00
R128 R224 R323 R4-
Sum75 Snit25.00
43. 127014 Peter Thorlaksen Karlslunde Skytteforening GPA 2 37.00
R138 R236 R3- R4-
Sum74 Snit37.00
44. 131879 Jørgen Damborg Sorø Skytteforening GPA 3 24.00
R130 R226 R316 R4-
Sum72 Snit24.00
45. 113996 Jens Skov Hansen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter GPA 2 35.50
R139 R232 R3- R4-
Sum71 Snit35.50
46. 57699 Tobias Dietz Svinninge Skytteforening GPA 2 35.00
R135 R235 R3- R4-
Sum70 Snit35.00
47. 130545 Martin Bergqvist Sorø Skytteforening GPA 2 33.50
R138 R229 R3- R4-
Sum67 Snit33.50
48. 130461 Sebastian Milton R. Vangsgaard Midt- og Vestsjællands Terrænskytter GPA 4 16.75
R123 R219 R314 R411
Sum67 Snit16.75
49. 68493 Henrik Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening GPA 2 33.00
R134 R232 R3- R4-
Sum66 Snit33.00
50. 90737 Johnny Hartmann Slagelse Skytteforening GPA 2 32.50
R134 R231 R3- R4-
Sum65 Snit32.50
51. 93721 Morten Furholt Hansen Ringsted Skytteforening GPA 2 32.00
R135 R229 R3- R4-
Sum64 Snit32.00
52. 106576 Troels Nissen Roskilde Skytteforening GPA 2 30.50
R133 R228 R3- R4-
Sum61 Snit30.50
53. 111853 Jonas Juul Andersen Slagelse Skytteforening GPA 2 30.50
R133 R228 R3- R4-
Sum61 Snit30.50
54. 92183 Blagoja Ivkovik Ballerup Skytteforening GPA 2 29.50
R135 R224 R3- R4-
Sum59 Snit29.50
55. 101305 Peter K. Hansen Karlslunde Skytteforening GPA 2 29.00
R135 R223 R3- R4-
Sum58 Snit29.00
56. 56894 Hans-Henrik Hjort-Bak Fløng-Hedehusene Skytteforening GPA 2 28.50
R130 R227 R3- R4-
Sum57 Snit28.50
57. 133661 Kasper Sartou Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr. GPA 2 27.00
R136 R218 R3- R4-
Sum54 Snit27.00
58. 71414 Bjarne Schlichter Brøndby Skytte Forening GPA 2 26.50
R128 R225 R3- R4-
Sum53 Snit26.50
59. 133690 Micki Bang Jensen Knabstrup Skytteforening GPA 3 17.33
R123 R222 R37 R4-
Sum52 Snit17.33
60. 101992 Jacob Larsen Nykøbing Sj. Skytteforening GPA 1 48.00
R148 R2- R3- R4-
Sum48 Snit48.00
61. 125373 Jan Tonny Sørensen Korsør Skytteforening GPA 2 24.00
R126 R222 R3- R4-
Sum48 Snit24.00
62. 128748 Flemming Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr. GPA 2 24.00
R125 R223 R3- R4-
Sum48 Snit24.00
63. 125494 Christopher Nielsen Roskilde Skytteforening GPA 2 21.50
R122 R221 R3- R4-
Sum43 Snit21.50
64. 57705 Jan Dietz Svinninge Skytteforening GPA 1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
65. 127943 Max Bo Larsen Holbæk Skytteforening GPA 1 41.00
R141 R2- R3- R4-
Sum41 Snit41.00
66. 58173 Peter Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. GPA 1 41.00
R141 R2- R3- R4-
Sum41 Snit41.00
67. 126228 Frederik Fried Korsør Skytteforening GPA 4 10.00
R118 R212 R37 R43
Sum40 Snit10.00
68. 59467 Morten Petersen Korsør Skytteforening GPA 1 39.00
R139 R2- R3- R4-
Sum39 Snit39.00
69. 122180 Carsten Borch Brøndby Skytte Forening GPA 3 13.00
R116 R213 R310 R4-
Sum39 Snit13.00
70. 57323 Lars Binger Midt- og Vestsjællands Terrænskytter GPA 1 38.00
R138 R2- R3- R4-
Sum38 Snit38.00
71. 60041 Theodor Diener Roskilde Skytteforening GPA 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
72. 60714 Peter Scheffel Roskilde Skytteforening GPA 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
73. 101304 Peter Due Karlslunde Skytteforening GPA 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
74. 121597 Henrik Pedersen Reerslev Skytteforening GPA 2 18.00
R118 R218 R3- R4-
Sum36 Snit18.00
75. 79122 Bjarne Kristensen Reerslev Skytteforening GPA 1 35.00
R135 R2- R3- R4-
Sum35 Snit35.00
76. 87101 Erik Møller Brøndby Skytte Forening GPA 2 17.50
R121 R214 R3- R4-
Sum35 Snit17.50
77. 106729 Kristina Agerbæk Nykøbing Sj. Skytteforening GPA 1 34.00
R134 R2- R3- R4-
Sum34 Snit34.00
78. 101527 Lars Dalgaard Hansen Sorø Skytteforening GPA 1 34.00
R134 R2- R3- R4-
Sum34 Snit34.00
79. 129418 Lars Ralph Nielsen Karlslunde Skytteforening GPA 2 17.00
R118 R216 R3- R4-
Sum34 Snit17.00
80. 116159 Suh Jacobsen Karlslunde Skytteforening GPA 1 33.00
R133 R2- R3- R4-
Sum33 Snit33.00
81. 69462 Henrik Pangel Reerslev Skytteforening GPA 2 16.00
R118 R214 R3- R4-
Sum32 Snit16.00
82. 96758 Jannick Sørensen Holbæk Skytteforening GPA 1 31.00
R131 R2- R3- R4-
Sum31 Snit31.00
83. 134388 Tommy Nielsen Karsholte Skytteforening GPA 1 31.00
R131 R2- R3- R4-
Sum31 Snit31.00
84. 111237 Mikkel Ryland Nielsen Fuglebjerg Skytteforening GPA 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
85. 75149 Maja Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds GPA 2 14.50
R118 R211 R3- R4-
Sum29 Snit14.50
86. 111452 Henrik Carlsen Karlslunde Skytteforening GPA 1 27.00
R127 R2- R3- R4-
Sum27 Snit27.00
87. 119966 Brian S. Pedersen Knabstrup Skytteforening GPA 1 27.00
R127 R2- R3- R4-
Sum27 Snit27.00
88. 105938 Dan Christiansen Karlslunde Skytteforening GPA 1 25.00
R125 R2- R3- R4-
Sum25 Snit25.00
89. 115896 Emil Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. GPA 1 25.00
R125 R2- R3- R4-
Sum25 Snit25.00
90. 130208 Bjørn Leiberg Reenberg Karlslunde Skytteforening GPA 1 22.00
R122 R2- R3- R4-
Sum22 Snit22.00
91. 122285 Izabela Duracova Ballerup Skytteforening GPA 1 22.00
R122 R2- R3- R4-
Sum22 Snit22.00
92. 109483 Dennis J. Jensen Roskilde Skytteforening GPA 1 21.00
R121 R2- R3- R4-
Sum21 Snit21.00
93. 130571 Ricki Guldhammer Holbæk Skytteforening GPA 1 19.00
R119 R2- R3- R4-
Sum19 Snit19.00
94. 81407 Christa Rassow Ballerup Skytteforening GPA 1 19.00
R119 R2- R3- R4-
Sum19 Snit19.00
95. 121819 Ahmed Mahmoud Ringsted Skytteforening GPA 1 19.00
R119 R2- R3- R4-
Sum19 Snit19.00
96. 126429 Jesper Jensen Karlslunde Skytteforening GPA 1 17.00
R117 R2- R3- R4-
Sum17 Snit17.00
97. 93786 Thue Schlaikjær Slagelse Skytteforening GPA 1 17.00
R117 R2- R3- R4-
Sum17 Snit17.00
98. 130827 Brian Nordby-Andersen Slagelse Skytteforening GPA 1 17.00
R117 R2- R3- R4-
Sum17 Snit17.00
99. 121654 Klaus Jensen Sorø Skytteforening GPA 1 17.00
R117 R2- R3- R4-
Sum17 Snit17.00
100. 130192 Kasper Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr. GPA 1 11.00
R111 R2- R3- R4-
Sum11 Snit11.00
101. 130221 Mahmoud El-Balbissi Ringsted Skytteforening GPA 1 11.00
R111 R2- R3- R4-
Sum11 Snit11.00
102. 129141 Jakub Kucharski Karlslunde Skytteforening GPA 1 10.00
R110 R2- R3- R4-
Sum10 Snit10.00
103. 116454 Lucas Gaml Jensen Korsør Skytteforening GPA 1 10.00
R110 R2- R3- R4-
Sum10 Snit10.00
104. 129419 Tobias R. Tofte Karlslunde Skytteforening GPA 1 10.00
R110 R2- R3- R4-
Sum10 Snit10.00
105. 133944 Martin Enselmann Brøndby Skytte Forening GPA 1 8.00
R18 R2- R3- R4-
Sum8 Snit8.00
106. 98645 Martin Kramer Frandsen Knabstrup Skytteforening GPA 1 7.00
R17 R2- R3- R4-
Sum7 Snit7.00

Til toppen