GrovPistol andre end cal. 32 | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 23. januar 2019 - kl. 06:16
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 121115 Kasper Udengaard Kristoffersen Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 11 54.18
R160 R257 R357 R456
Sum230 Snit57.50
2. 103840 Henrik Lerfeldt Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 8 48.63
R153 R252 R352 R450
Sum207 Snit51.75
3. 90346 Jan Oster Pedersen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 6 44.83
R152 R249 R349 R444
Sum194 Snit48.50
4. 59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 47.75
R149 R248 R348 R446
Sum191 Snit47.75
5. 57359 Johnny Ole Larsen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 5 42.60
R153 R245 R342 R440
Sum180 Snit45.00
6. 129239 Ronnie Schou Andersen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 6 42.67
R149 R244 R343 R441
Sum177 Snit44.25
7. 121148 Kjeld B. Jensen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 7 38.57
R151 R246 R341 R438
Sum176 Snit44.00
8. 119248 Erik Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 11 36.82
R146 R246 R342 R440
Sum174 Snit43.50
9. 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 7 37.00
R144 R243 R342 R439
Sum168 Snit42.00
10. 121279 Anders B. Gammeltoft-Hansen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 5 40.60
R147 R242 R341 R437
Sum167 Snit41.75
11. 59376 Børge Christensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 6 37.83
R146 R243 R338 R437
Sum164 Snit41.00
12. 105193 Jan Laursen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 39.50
R147 R239 R337 R435
Sum158 Snit39.50
13. 118273 Allan Riemer Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 8 35.25
R146 R239 R338 R435
Sum158 Snit39.50
14. 126139 Tim Iversen Slagelse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 8 35.25
R141 R238 R337 R435
Sum151 Snit37.75
15. 113996 Jens Skov Hansen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 34.25
R139 R239 R332 R427
Sum137 Snit34.25
16. 121206 Michael Kanstrup Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 45.00
R154 R244 R337 R4-
Sum135 Snit45.00
17. 105441 Søren Ejegod Nielsen Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 33.75
R139 R234 R332 R430
Sum135 Snit33.75
18. 120878 Rasmus Drejer Slagelse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 5 33.20
R136 R234 R334 R431
Sum135 Snit33.75
19. 116246 Ole Gaml Jensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 6 31.67
R137 R234 R332 R432
Sum135 Snit33.75
20. 119737 Steen Weihe Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 5 31.20
R145 R234 R330 R425
Sum134 Snit33.50
21. 120600 Kurt Petersen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 7 29.29
R137 R234 R332 R428
Sum131 Snit32.75
22. 93721 Morten Furholt Hansen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 31.25
R135 R235 R329 R426
Sum125 Snit31.25
23. 96502 Morten Laursen Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 39.33
R144 R239 R335 R4-
Sum118 Snit39.33
24. 105247 Ivan Nielsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 29.00
R136 R233 R325 R422
Sum116 Snit29.00
25. 119568 Aleksandar Duracov Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 28.75
R134 R232 R331 R418
Sum115 Snit28.75
26. 58185 Michael Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 5 26.80
R137 R228 R325 R423
Sum113 Snit28.25
27. 129397 Per Lydolph Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 5 26.60
R139 R228 R325 R421
Sum113 Snit28.25
28. 130544 Hans Larsen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 6 24.00
R136 R235 R323 R419
Sum113 Snit28.25
29. 59476 Michael Frederiksen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 7 23.43
R131 R230 R328 R422
Sum111 Snit27.75
30. 79122 Bjarne Kristensen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 35.67
R141 R235 R331 R4-
Sum107 Snit35.67
31. 62538 Laust Güttinger Olsen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 34.33
R141 R232 R330 R4-
Sum103 Snit34.33
32. 92183 Blagoja Ivkovik Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 33.67
R135 R234 R332 R4-
Sum101 Snit33.67
33. 116149 Hasse Greiner Køge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 25.25
R130 R226 R324 R421
Sum101 Snit25.25
34. 129398 Per Hansen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 24.00
R130 R225 R324 R417
Sum96 Snit24.00
35. 86053 Jimmy Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 46.50
R148 R245 R3- R4-
Sum93 Snit46.50
36. 131879 Jørgen Damborg Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 5 21.40
R130 R226 R318 R417
Sum91 Snit22.75
37. 130462 Mohammad Salame Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 22.25
R130 R221 R319 R419
Sum89 Snit22.25
38. 133661 Kasper Sartou Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 29.33
R136 R234 R318 R4-
Sum88 Snit29.33
39. 56894 Hans-Henrik Hjort-Bak Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 29.00
R133 R230 R324 R4-
Sum87 Snit29.00
40. 126289 Mike Lyons Nielsen Slagelse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 27.67
R136 R227 R320 R4-
Sum83 Snit27.67
41. 58173 Peter Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 39.50
R141 R238 R3- R4-
Sum79 Snit39.50
42. 101303 Christopher Heideby Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 39.00
R145 R233 R3- R4-
Sum78 Snit39.00
43. 60714 Peter Scheffel Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 26.00
R137 R230 R311 R4-
Sum78 Snit26.00
44. 88413 Rene Loholt Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 38.50
R139 R238 R3- R4-
Sum77 Snit38.50
45. 122043 Katrine Wolter Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 7 16.71
R122 R218 R318 R418
Sum76 Snit19.00
46. 120275 Søren E. Poulsen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 25.00
R128 R224 R323 R4-
Sum75 Snit25.00
47. 107400 Krzysztof Jurkowski Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 36.50
R140 R233 R3- R4-
Sum73 Snit36.50
48. 69462 Henrik Pangel Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 18.00
R122 R218 R318 R414
Sum72 Snit18.00
49. 57699 Tobias Dietz Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 35.00
R135 R235 R3- R4-
Sum70 Snit35.00
50. 68493 Henrik Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 33.00
R134 R232 R3- R4-
Sum66 Snit33.00
51. 90737 Johnny Hartmann Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 32.50
R134 R231 R3- R4-
Sum65 Snit32.50
52. 101304 Peter Due Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 32.50
R136 R229 R3- R4-
Sum65 Snit32.50
53. 111853 Jonas Juul Andersen Slagelse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 30.50
R133 R228 R3- R4-
Sum61 Snit30.50
54. 133690 Micki Bang Jensen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 17.33
R123 R222 R37 R4-
Sum52 Snit17.33
55. 127014 Peter Thorlaksen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 44.00
R144 R2- R3- R4-
Sum44 Snit44.00
56. 126429 Jesper Jensen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 21.50
R124 R219 R3- R4-
Sum43 Snit21.50
57. 57705 Jan Dietz Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
58. 68367 Flemming Haagensen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
59. 125373 Jan Tonny Sørensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 21.00
R122 R220 R3- R4-
Sum42 Snit21.00
60. 130827 Brian Nordby-Andersen Slagelse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 21.00
R125 R217 R3- R4-
Sum42 Snit21.00
61. 106049 Dennis Martlev Slagelse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 41.00
R141 R2- R3- R4-
Sum41 Snit41.00
62. 127943 Max Bo Larsen Holbæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 41.00
R141 R2- R3- R4-
Sum41 Snit41.00
63. 67889 Jan Guldbrandsen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
64. 75149 Maja Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 13.33
R118 R211 R311 R4-
Sum40 Snit13.33
65. 59467 Morten Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 39.00
R139 R2- R3- R4-
Sum39 Snit39.00
66. 130545 Martin Bergqvist Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 38.00
R138 R2- R3- R4-
Sum38 Snit38.00
67. 122285 Izabela Duracova Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 19.00
R122 R216 R3- R4-
Sum38 Snit19.00
68. 121597 Henrik Pedersen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 18.50
R121 R216 R3- R4-
Sum37 Snit18.50
69. 101527 Lars Dalgaard Hansen Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 34.00
R134 R2- R3- R4-
Sum34 Snit34.00
70. 83207 Tonny Nielsen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 34.00
R134 R2- R3- R4-
Sum34 Snit34.00
71. 130461 Sebastian Milton R. Vangsgaard Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 17.00
R123 R211 R3- R4-
Sum34 Snit17.00
72. 126228 Frederik Fried Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 8.00
R118 R27 R34 R43
Sum32 Snit8.00
73. 134388 Tommy Nielsen Karsholte Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 31.00
R131 R2- R3- R4-
Sum31 Snit31.00
74. 122180 Carsten Borch Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 14.50
R116 R213 R3- R4-
Sum29 Snit14.50
75. 106576 Troels Nissen Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 28.00
R128 R2- R3- R4-
Sum28 Snit28.00
76. 129418 Lars Ralph Nielsen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 28.00
R128 R2- R3- R4-
Sum28 Snit28.00
77. 119966 Brian S. Pedersen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 27.00
R127 R2- R3- R4-
Sum27 Snit27.00
78. 115896 Emil Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 25.00
R125 R2- R3- R4-
Sum25 Snit25.00
79. 105672 Jørn Petersen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 24.00
R124 R2- R3- R4-
Sum24 Snit24.00
80. 128748 Flemming Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 23.00
R123 R2- R3- R4-
Sum23 Snit23.00
81. 125494 Christopher Nielsen Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 22.00
R122 R2- R3- R4-
Sum22 Snit22.00
82. 83970 Peter Elefsen Christiansen Tølløse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 22.00
R122 R2- R3- R4-
Sum22 Snit22.00
83. 126441 Knud Jørgensen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 10.50
R111 R210 R3- R4-
Sum21 Snit10.50
84. 111452 Henrik Carlsen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 19.00
R119 R2- R3- R4-
Sum19 Snit19.00
85. 81407 Christa Rassow Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 19.00
R119 R2- R3- R4-
Sum19 Snit19.00
86. 121819 Ahmed Mahmoud Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 19.00
R119 R2- R3- R4-
Sum19 Snit19.00
87. 121654 Klaus Jensen Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 17.00
R117 R2- R3- R4-
Sum17 Snit17.00
88. 93786 Thue Schlaikjær Slagelse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 17.00
R117 R2- R3- R4-
Sum17 Snit17.00
89. 126430 Jonas Sommer Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 17.00
R117 R2- R3- R4-
Sum17 Snit17.00
90. 91804 Morten Jensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 16.00
R116 R2- R3- R4-
Sum16 Snit16.00
91. 95232 Michael Christiansen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 8.00
R112 R24 R3- R4-
Sum16 Snit8.00
92. 129419 Tobias R. Tofte Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 14.00
R114 R2- R3- R4-
Sum14 Snit14.00
93. 135474 Brian Andersen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 12.00
R112 R2- R3- R4-
Sum12 Snit12.00
94. 130221 Mahmoud El-Balbissi Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 11.00
R111 R2- R3- R4-
Sum11 Snit11.00
95. 119027 Jesper Pedersen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 9.00
R19 R2- R3- R4-
Sum9 Snit9.00
96. 135553 Kristian Bruun Jensen Tølløse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 9.00
R19 R2- R3- R4-
Sum9 Snit9.00
97. 133944 Martin Enselmann Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 8.00
R18 R2- R3- R4-
Sum8 Snit8.00
98. 98645 Martin Kramer Frandsen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 7.00
R17 R2- R3- R4-
Sum7 Snit7.00
99. 91291 Frank Nielsen Fuglebjerg Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 7.00
R17 R2- R3- R4-
Sum7 Snit7.00

Til toppen