Danmarksturneringen i Floorball

Turneringsinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Række / Puljeoversigt

Slutspil - Herrer
Vinder Kvartfinale 1 - Vinder Kvartfinale 2 - Vinder Kvartfinale 3 - Vinder Kvartfinale 4 - Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2 - Taber semifinale 1 - Taber semifinale 2
Kvartfinaler BFC Vendsyssel - Benløse FC - Rødovre FC - Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC - Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks - AaB Floorball
Semifinaler BFC Vendsyssel - Benløse FC - Rødovre FC - Copenhagen FC
Finale/Bronze BFC Vendsyssel - Benløse FC - Rødovre FC - Copenhagen FC
Slutspil - Damer
Vinder Kvalifikationsspil - Vinder Kvartfinale 1 - Vinder Kvartfinale 2 - Vinder Kvartfinale 3 - Vinder Kvartfinale 4 - Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2 - Taber semifinale 1 - Taber semifinale 2
Kvartfinaler AaB Floorball - Copenhagen FC - ÅFK - Hvidovre Attack FC - Frederikshavn Blackhawks - Herlev FC - Vanløse Floorball - Herning FC
Semifinaler AaB Floorball - Copenhagen FC - ÅFK - Frederikshavn Blackhawks
Finale/Bronze AaB Floorball - Copenhagen FC - ÅFK - Frederikshavn Blackhawks
U20 Final4
Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2 - Taber semifinale 1 - Taber semifinale 2
Semifinaler Brønderslev FC - Hvidovre/Rødovre - Benløse FC - Frederikshavn Blackhawks
Finale/Bronze Brønderslev FC - Hvidovre/Rødovre - Benløse FC - Frederikshavn Blackhawks
U17 Final4
Taber semifinale 1 - Taber semifinale 2 - Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2
Semifinaler Benløse FC - Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks - Copenhagen FC
Finale/Bronze Benløse FC - Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks - Copenhagen FC
Kvalifikationsspil
Kval. til Dameslutspillet Herning FC - Aalborg Flyers FC
Kval. Liga/1. division herrer ÅFK - Strandby Elling IF
Divisionsmesterskaber
1. Division Helsingør FT - Frederikshavn Blackhawks 3 - ÅFK
2. Division ÅFK 4 - Odense FC
Unihoc Floorball Ligaen Herrer
Landsdækkende Rødovre FC - Copenhagen FC - Benløse FC - Hvidovre Attack FC - BFC Vendsyssel - AaB Floorball - Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks
Unihoc Floorball Ligaen Damer
Øst Copenhagen FC - Benløse FC - Hvidovre Attack FC - Herlev FC - Vanløse Floorball
Vest Frederikshavn Blackhawks - AaB Floorball - ÅFK
1. Division - Herrer
Øst Hafnia FC - CBS Sport - Lyngby FF - PI-København - Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT - Herlev FC - Vallensbæk Floorball
Nord Svenstrup Dolphins GF - Frederikshavn Blackhawks 2 - Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks 3 - Hjørring Hawks - Jerup IF - Aalborg Flyers FC - AaB Floorball 2
Midt-Syd Team Århus Floorball - Randers Raptors FC - ÅFK - Sunds Seahawks FC 2 - Arnes Corner Aarhus
1. Division - Damer
Øst Hafnia FC - FFK - Lyngby FF - Hvidovre Attack FC 2 - Rungsted-Hørsholm FK - Vallensbæk Floorball
Vest - Nord Frederikshavn Blackhawks 2 - Aalborg Flyers FC - Strandby Elling IF - Viborg Saints - Hjørring Hawks
Vest - Syd Team Århus Floorball - Odense FC - ÅFK 2 - Esbjerg Sharks FC - Arnes Corner Aarhus - Herning FC
2. Division - Herrer
Øst Rødovre FC 2 - FFK - Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 - Hvidovre Attack FC 3 - Vanløse Floorball
Nord Frederikshavn Blackhawks 6 - Frederikshavn Blackhawks 4 - Strandby Elling IF 2 - Hjørring Hawks 2 - Brønderslev FC 2 - AaB Floorball 3 - Aalborg Flyers FC 2
Midt-vest IF Fjorden - Randers Raptors FC 2 - Trekroner IF - Sunds Seahawks FC 3 - MGU Floorball
Midt-øst ÅFK 4 - ÅFK 3 - Bjerre Mil. 2000 - Skanderborg RKB - Mørke IF
Syd Sønderborg FC - Odense FC - Haderslev Floorball Klub - Esbjerg Sharks FC 2 - Vissenbjerg GIF - Jelling Tigers - Odense FC 2 - Kolding KFUM - Gørding Knights
2. Division - Damer
Øst Helsingør FT - FK Jyderup Farmers - Benløse FC 2 - Stevns FK - Vanløse Floorball 2
3. Division - Herrer
Øst Hafnia FC 2 - Copenhagen FC 2 - Rødovre FC 3 - FF Bornholm - Helsingør FT 2 - Vallensbæk Floorball 2 - Rødovre Red Bulls FC - Benløse FC 3 - Vanløse Floorball 2
Sjællandsserien
Øst Amager FK - FFK 2 - Lyngby FF 2 - Hvidovre Attack FC 4 - Rungsted-Hørsholm FK 2 - Jægerspris UFC - Herlev FC 2 - Skælskør Eagles Floorball - Uvelse FC - Greve FC
Serie 1
Øst, kreds 1 Hafnia FC 3 - FFK 3 - Herlev FC 3 - PI-København 2 - Vanløse Floorball 3
Øst, kreds 2 HG/Næstved Floorball - Benløse FC 4 - Bramsnæs Floorball - Holbæk Bombers - Hedehusene IF - Sydsjællands FC - Stevns FK - Greve FC 2 - FK Jyderup Farmers
Old Boys 35
Øst Herlev FC - Benløse FC - Greve FC - Vanløse Floorball
U20
Øst Copenhagen FC - Benløse FC - Hvidovre/Rødovre
Vest Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks - AaB Floorball - Brønderslev FC
U17
Øst Copenhagen FC - Benløse FC - Team Nordsjælland
Vest Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling IF
U15
Øst A Copenhagen FC - Vallensbæk Floorball - Stevns FK - Rødovre FC - Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC
Vest Flex Team Århus Floorball - Randers Raptors FC - Mørke IF - Ry Floorball - Herning FC - Vestsalling UIF
Øst Flex Copenhagen FC 2 - Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC
Vest A Sæby Floorball - Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling IF - Esbjerg Sharks FC - Brønderslev FC
U13
Vest A Sæby Floorball - Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling IF - Brønderslev FC - Sunds Seahawks FC - Aalborg Flyers FC
Vest Flex Kolding KFUM - Randers Raptors FC - Ry Floorball - Karup Comets - Esbjerg Sharks FC
Øst Flex(Nord) Vanløse Floorball - Copenhagen FC - Benløse FC - Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC - Lyngby FF - Jægerspris UFC
Øst Flex(Syd) Holbæk Bombers - Benløse FC 2 - AG - Lejre Floorball - Greve FC
U11
Vest Flex Frederikshavn Blackhawks 2 - Strandby Elling IF 2 - Frederikshavn Blackhawks - Sunds Seahawks FC - Strandby Elling IF - Aalborg Flyers FC
Øst Flex(Nord) Rødovre FC - Copenhagen FC 2 - Greve FC - Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT - Lyngby FF
Øst Flex(Syd) FK Jyderup Farmers - Holbæk Bombers - Benløse FC 2 - Vikings - Stevns FK
Øst A Jægerspris UFC - Copenhagen FC - Benløse FC - Skælskør Eagles Floorball

Til toppen