1. Division - Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Komplet kampprogram


1. Division - Herrer

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
15-09-15 20:30 ÅFK - Arnes Corner Aarhus 10 - 3
19-09-15 10:00 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 2 3 - 8
19-09-15 13:00 Svenstrup Dolphins GF - AaB Floorball 2 10 - 3
19-09-15 16:00 Strandby Elling IF - Jerup IF 11 - 5
20-09-15 10:00 Hafnia FC - Herlev FC - Hal 3 7 - 4
20-09-15 14:00 PI-København - Vallensbæk Floorball - Hal 2 5 - 8
20-09-15 16:00 Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK 4 - 8
20-09-15 16:30 CBS Sport - Helsingør FT - Hal 2 2 - 7
23-09-15 19:30 Vallensbæk Floorball - Hafnia FC 7 - 4
23-09-15 20:00 Arnes Corner Aarhus - Team Århus Floorball 9 - 11
24-09-15 20:00 Helsingør FT - Lyngby FF 9 - 3
24-09-15 20:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Svenstrup Dolphins GF 1 - 6
24-09-15 20:30 Strandby Elling IF - Hjørring Hawks 6 - 4
25-09-15 20:15 Vallensbæk Floorball - Rungsted-Hørsholm FK 7 - 3
26-09-15 11:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Strandby Elling IF 10 - 6
26-09-15 12:00 Helsingør FT - Herlev FC 10 - 2
26-09-15 13:00 Arnes Corner Aarhus - Sunds Seahawks FC 2 6 - 5
26-09-15 14:00 PI-København - Lyngby FF - Hal 2 5 - 9
26-09-15 17:30 Frederikshavn Blackhawks 2 - Hjørring Hawks 4 - 6
27-09-15 15:00 AaB Floorball 2 - Aalborg Flyers FC 7 - 2
27-09-15 18:00 CBS Sport - Hafnia FC - Hal 2 2 - 4
28-09-15 20:00 Herlev FC - PI-København 2 - 6
30-09-15 20:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - AaB Floorball 2 19 - 4
03-10-15 12:00 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 3 3 - 13
03-10-15 13:00 Hjørring Hawks - Jerup IF 5 - 6
NB!
Udehold taberdømt
03-10-15 15:30 ÅFK - Sunds Seahawks FC 2 5 - 0
03-10-15 16:00 Strandby Elling IF - Svenstrup Dolphins GF 7 - 9
03-10-15 18:00 Randers Raptors FC - Arnes Corner Aarhus 11 - 3
04-10-15 10:00 Hafnia FC - Lyngby FF - Hal 3 8 - 4
04-10-15 13:00 Herlev FC - Vallensbæk Floorball 5 - 8
04-10-15 15:00 AaB Floorball 2 - Frederikshavn Blackhawks 2 3 - 6
06-10-15 19:00 Hjørring Hawks - Frederikshavn Blackhawks 3 6 - 8
07-10-15 20:00 Jerup IF - AaB Floorball 2 6 - 7
09-10-15 20:15 Vallensbæk Floorball - Helsingør FT 1 - 2 (SV)
10-10-15 11:00 Hjørring Hawks - Aalborg Flyers FC 9 - 4
10-10-15 14:00 Lyngby FF - Herlev FC 9 - 3
10-10-15 15:30 Sunds Seahawks FC 2 - Randers Raptors FC 2 - 11
11-10-15 10:00 Hafnia FC - Helsingør FT - Hal 3 4 - 5
11-10-15 14:00 PI-København - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 2 5 - 7
11-10-15 18:30 CBS Sport - Vallensbæk Floorball - Hal 2 6 - 5
13-10-15 20:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Frederikshavn Blackhawks 3 7 - 23
16-10-15 19:30 Rungsted-Hørsholm FK - Lyngby FF 10 - 3
17-10-15 10:00 Randers Raptors FC - ÅFK 5 - 6
17-10-15 11:00 Hjørring Hawks - Svenstrup Dolphins GF 6 - 7
17-10-15 12:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC 22 - 2
17-10-15 14:00 PI-København - Hafnia FC - Hal 2 2 - 5
17-10-15 15:30 Sunds Seahawks FC 2 - Team Århus Floorball 4 - 3
17-10-15 17:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Jerup IF 10 - 11
18-10-15 10:00 CBS Sport - Herlev FC - Hal 2 6 - 12
18-10-15 15:00 AaB Floorball 2 - Strandby Elling IF 10 - 8
21-10-15 20:00 Jerup IF - Frederikshavn Blackhawks 3 2 - 8
22-10-15 20:00 Helsingør FT - PI-København 10 - 3
23-10-15 21:00 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 7 - 11
24-10-15 14:00 Lyngby FF - Vallensbæk Floorball 5 - 7
24-10-15 14:00 Hafnia FC - CBS Sport - Hal 3 3 - 2
24-10-15 14:30 Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks 2 7 - 4
24-10-15 15:00 Svenstrup Dolphins GF - Aalborg Flyers FC 7 - 6
25-10-15 10:00 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 4 (SV)
25-10-15 15:00 AaB Floorball 2 - Hjørring Hawks 6 - 8
30-10-15 20:15 Vallensbæk Floorball - Herlev FC 6 - 2
31-10-15 10:00 Aalborg Flyers FC - Strandby Elling IF 4 - 8
31-10-15 14:00 PI-København - Helsingør FT - Hal 2 1 - 11
31-10-15 17:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Svenstrup Dolphins GF 7 - 8
01-11-15 10:00 Hafnia FC - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 3 6 - 3
01-11-15 10:00 Jerup IF - AaB Floorball 2 6 - 8
01-11-15 10:30 Frederikshavn Blackhawks 3 - Hjørring Hawks 15 - 6
01-11-15 14:30 Lyngby FF - CBS Sport 8 - 5
01-11-15 15:30 Team Århus Floorball - Randers Raptors FC 9 - 11
04-11-15 20:00 Jerup IF - Strandby Elling IF 8 - 7
05-11-15 20:00 Hjørring Hawks - AaB Floorball 2 10 - 7
06-11-15 19:30 Rungsted-Hørsholm FK - CBS Sport 7 - 1
06-11-15 19:30 Hafnia FC - PI-København - Hal 3 8 - 3
07-11-15 12:00 Team Århus Floorball - ÅFK 7 - 8 (SV)
07-11-15 13:00 Arnes Corner Aarhus - Sunds Seahawks FC 2 5 - 10
07-11-15 14:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Aalborg Flyers FC 9 - 10 (SV)
09-11-15 20:00 Herlev FC - Lyngby FF 2 - 8
13-11-15 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vallensbæk Floorball 4 - 5 (SV)
14-11-15 10:00 Aalborg Flyers FC - Jerup IF 7 - 6
14-11-15 14:00 PI-København - Lyngby FF - Hal 2 5 - 7
14-11-15 15:00 Svenstrup Dolphins GF - AaB Floorball 2 9 - 4
15-11-15 11:30 Team Århus Floorball - Arnes Corner Aarhus 9 - 8
15-11-15 14:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Frederikshavn Blackhawks 2 12 - 2
15-11-15 14:00 Herlev FC - Hafnia FC 4 - 15
15-11-15 18:00 CBS Sport - Helsingør FT - Hal 2 3 - 11
17-11-15 19:30 ÅFK - Randers Raptors FC 13 - 4
19-11-15 20:30 Strandby Elling IF - Hjørring Hawks 4 - 7
21-11-15 10:00 Aalborg Flyers FC - Strandby Elling IF 5 - 6
21-11-15 10:00 Sunds Seahawks FC 2 - Team Århus Floorball 12 - 9
21-11-15 15:00 Svenstrup Dolphins GF - Frederikshavn Blackhawks 3 5 - 10
22-11-15 09:30 AaB Floorball 2 - Frederikshavn Blackhawks 2 12 - 6
22-11-15 12:00 PI-København - Herlev FC - Hal 2 4 - 5
22-11-15 14:30 CBS Sport - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 2 7 - 12
22-11-15 16:00 Hafnia FC - Vallensbæk Floorball - Hal 3 8 - 5
23-11-15 20:00 Svenstrup Dolphins GF - Hjørring Hawks 11 - 7
25-11-15 19:30 Vallensbæk Floorball - CBS Sport 8 - 4
26-11-15 20:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK 8 - 3
26-11-15 20:30 Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks 3 1 - 13
28-11-15 11:00 Hjørring Hawks - Aalborg Flyers FC 11 - 3
28-11-15 12:00 Helsingør FT - Vallensbæk Floorball 2 - 1
28-11-15 13:30 Lyngby FF - CBS Sport 10 - 6
28-11-15 16:30 Frederikshavn Blackhawks 2 - Strandby Elling IF 4 - 7
29-11-15 10:00 Randers Raptors FC - Team Århus Floorball 10 - 7
29-11-15 11:30 AaB Floorball 2 - Svenstrup Dolphins GF 1 - 8
29-11-15 17:30 Sunds Seahawks FC 2 - ÅFK 6 - 12
29-11-15 18:30 Frederikshavn Blackhawks 3 - Jerup IF 23 - 3
04-12-15 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - PI-København 7 - 3
05-12-15 10:00 Aalborg Flyers FC - Svenstrup Dolphins GF 1 - 2
05-12-15 13:00 ÅFK - Team Århus Floorball 18 - 5
05-12-15 14:30 Helsingør FT - Hafnia FC 11 - 1
05-12-15 16:00 Strandby Elling IF - Jerup IF 19 - 10
05-12-15 16:30 Randers Raptors FC - Sunds Seahawks FC 2 16 - 1
05-12-15 17:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Hjørring Hawks 18 - 9
06-12-15 12:00 Herlev FC - CBS Sport 7 - 14
06-12-15 14:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - AaB Floorball 2 2 - 12
08-12-15 20:00 Lyngby FF - Helsingør FT 2 - 7
11-12-15 19:00 Herlev FC - PI-København 2 - 6
12-12-15 14:00 Strandby Elling IF - Aalborg Flyers FC 16 - 7
13-12-15 10:00 PI-København - CBS Sport 7 - 6
13-12-15 13:30 Lyngby FF - Vallensbæk Floorball 3 - 4
15-12-15 19:00 Helsingør FT - Herlev FC 13 - 3
16-12-15 20:00 Jerup IF - Aalborg Flyers FC 7 - 8 (SV)
16-12-15 20:00 Arnes Corner Aarhus - Randers Raptors FC 4 - 6
04-01-16 20:00 Svenstrup Dolphins GF - Jerup IF 14 - 7
06-01-16 20:00 AaB Floorball 2 - Aalborg Flyers FC 12 - 2
09-01-16 13:00 ÅFK - Arnes Corner Aarhus 22 - 3
09-01-16 14:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK 8 - 5
09-01-16 15:00 Svenstrup Dolphins GF - Strandby Elling IF 4 - 8
10-01-16 09:30 Hafnia FC - Lyngby FF 5 - 8
10-01-16 10:00 PI-København - Vallensbæk Floorball - Hal 2 5 - 10
10-01-16 10:00 Jerup IF - Aalborg Flyers FC 3 - 10
10-01-16 11:00 Hjørring Hawks - Frederikshavn Blackhawks 2 5 - 4
10-01-16 15:30 Frederikshavn Blackhawks 3 - AaB Floorball 2 10 - 9
10-01-16 16:30 CBS Sport - Herlev FC - Hal 2 6 - 10
15-01-16 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - CBS Sport 12 - 8
16-01-16 10:00 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 3 3 - 9
16-01-16 13:00 Vallensbæk Floorball - Hafnia FC 7 - 4
16-01-16 17:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Strandby Elling IF 2 - 4
17-01-16 09:30 PI-København - Helsingør FT 3 - 12
17-01-16 10:00 Jerup IF - Svenstrup Dolphins GF 2 - 11
17-01-16 13:30 Lyngby FF - Herlev FC 7 - 4
17-01-16 16:30 AaB Floorball 2 - Hjørring Hawks 13 - 5
19-01-16 19:30 ÅFK - Team Århus Floorball 20 - 6
20-01-16 20:00 AaB Floorball 2 - Strandby Elling IF 4 - 7
22-01-16 19:30 Vallensbæk Floorball - PI-København 8 - 3
22-01-16 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC 13 - 5
23-01-16 11:00 Hjørring Hawks - Jerup IF 10 - 5
23-01-16 14:00 CBS Sport - Hafnia FC - Hal 2 5 - 14
23-01-16 15:00 Svenstrup Dolphins GF - Aalborg Flyers FC 5 - 3
23-01-16 17:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Frederikshavn Blackhawks 2 25 - 3
23-01-16 17:00 Sunds Seahawks FC 2 - Arnes Corner Aarhus 10 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
25-01-16 20:00 Herlev FC - Helsingør FT 0 - 5
27-01-16 19:30 Vallensbæk Floorball - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 2
27-01-16 20:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Svenstrup Dolphins GF 13 - 3
27-01-16 20:00 Jerup IF - Frederikshavn Blackhawks 2 7 - 6
28-01-16 19:30 Strandby Elling IF - AaB Floorball 2 6 - 3
28-01-16 19:45 Helsingør FT - Lyngby FF 10 - 2
30-01-16 10:00 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 2 3 - 7
30-01-16 11:00 Hjørring Hawks - Svenstrup Dolphins GF 7 - 6 (SV)
30-01-16 12:00 Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks 3 6 - 8
30-01-16 14:00 Hafnia FC - Herlev FC - Hal 3 15 - 3
30-01-16 16:00 ÅFK - Sunds Seahawks FC 2 8 - 1
NB!
Udehold taberdømt
31-01-16 15:00 AaB Floorball 2 - Jerup IF 5 - 0
31-01-16 17:00 PI-København - CBS Sport 6 - 7
03-02-16 19:30 Vallensbæk Floorball - Helsingør FT 6 - 7 (SV)
05-02-16 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hafnia FC 10 - 4
06-02-16 10:00 Aalborg Flyers FC - Hjørring Hawks 4 - 1
06-02-16 14:00 Helsingør FT - CBS Sport 12 - 5
06-02-16 15:00 Arnes Corner Aarhus - Randers Raptors FC 3 - 5
07-02-16 13:30 Lyngby FF - PI-København 10 - 4
10-02-16 20:00 Jerup IF - Frederikshavn Blackhawks 2 4 - 9
13-02-16 09:30 Frederikshavn Blackhawks 3 - Jerup IF 14 - 5
13-02-16 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT 4 - 6
13-02-16 12:00 Hjørring Hawks - Strandby Elling IF 7 - 9
13-02-16 12:00 Sunds Seahawks FC 2 - Randers Raptors FC 6 - 3
13-02-16 12:45 Team Århus Floorball - Arnes Corner Aarhus 12 - 10 (SV)
13-02-16 13:00 Vallensbæk Floorball - CBS Sport 10 - 3
13-02-16 14:00 Lyngby FF - Hafnia FC 13 - 10
13-02-16 15:00 Svenstrup Dolphins GF - Frederikshavn Blackhawks 2 5 - 6 (SV)
14-02-16 15:30 Aalborg Flyers FC - AaB Floorball 2 6 - 5
17-02-16 20:00 Jerup IF - Svenstrup Dolphins GF 6 - 10
19-02-16 19:30 Hafnia FC - PI-København - Hal 3 11 - 2
20-02-16 13:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Hjørring Hawks 6 - 5 (SV)
20-02-16 13:45 Team Århus Floorball - Sunds Seahawks FC 2 9 - 8 (SV)
21-02-16 10:00 Randers Raptors FC - ÅFK 2 - 9
21-02-16 10:00 CBS Sport - Lyngby FF - Hal 2 4 - 13
21-02-16 15:00 Svenstrup Dolphins GF - Strandby Elling IF 7 - 6 (SV)
21-02-16 17:30 AaB Floorball 2 - Frederikshavn Blackhawks 3 6 - 17
26-02-16 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hafnia FC 5 - 13
28-02-16 09:30 Herlev FC - Vallensbæk Floorball 10 - 3
28-02-16 13:00 Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK 6 - 5
28-02-16 13:30 Randers Raptors FC - Team Århus Floorball
29-02-16 20:00 Svenstrup Dolphins GF - Frederikshavn Blackhawks 3 3 - 14
02-03-16 20:00 Jerup IF - Hjørring Hawks 6 - 7
04-03-16 20:15 Vallensbæk Floorball - Lyngby FF 9 - 3
04-03-16 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - PI-København 12 - 4
05-03-16 14:00 Hafnia FC - Helsingør FT - Hal 3 7 - 4
06-03-16 16:00 CBS Sport - PI-København - Hal 2 6 - 1
06-03-16 17:30 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK 8 - 5

Til toppen