2. Division - Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Komplet kampprogram


2. Division - Herrer

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
16-09-15 20:30 ÅFK 3 - ÅFK 4 1 - 7
16-09-15 20:30 Bjerre Mil. 2000 - Skanderborg RKB 3 - 7
19-09-15 11:00 Vissenbjerg GIF - Gørding Knights - Hal 1 6 - 4
19-09-15 12:30 Aalborg Flyers FC 2 - Frederikshavn Blackhawks 4 5 - 7
19-09-15 14:00 Strandby Elling IF 2 - AaB Floorball 3 4 - 3
19-09-15 16:00 FFK - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 2 3 - 5
20-09-15 13:00 Sunds Seahawks FC 3 - IF Fjorden 12 - 1
20-09-15 16:00 MGU Floorball - Randers Raptors FC 2 8 - 1
23-09-15 20:00 Gørding Knights - Esbjerg Sharks FC 2 2 - 3
26-09-15 12:30 Trekroner IF - MGU Floorball 2 - 0
26-09-15 14:00 Skanderborg RKB - ÅFK 3 4 - 0
27-09-15 12:00 Sønderborg FC - Vissenbjerg GIF 6 - 1
27-09-15 12:00 FFK - Rødovre FC 2 - Hal 2 6 - 3
27-09-15 14:00 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 9 - 6
27-09-15 14:00 Odense FC 2 - Odense FC 2 - 7
27-09-15 14:00 Jelling Tigers - Haderslev Floorball Klub - Hal 1 7 - 6
30-09-15 20:00 Gørding Knights - Kolding KFUM 5 - 6
01-10-15 20:00 MGU Floorball - Sunds Seahawks FC 3 3 - 4
03-10-15 11:00 Rødovre FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 5 - 6
03-10-15 14:30 Esbjerg Sharks FC 2 - Jelling Tigers 10 - 3
03-10-15 15:00 Hjørring Hawks 2 - Frederikshavn Blackhawks 6 2 - 9
03-10-15 15:30 Randers Raptors FC 2 - Trekroner IF 1 - 8
04-10-15 11:00 Vissenbjerg GIF - Odense FC 2 - Hal 1 1 - 2
04-10-15 12:30 ÅFK 4 - Skanderborg RKB 7 - 5
10-10-15 11:00 Sunds Seahawks FC 3 - Randers Raptors FC 2 8 - 2
10-10-15 11:00 IF Fjorden - Trekroner IF 1 - 17
10-10-15 11:00 Kolding KFUM - Vissenbjerg GIF 5 - 3
10-10-15 13:00 Hjørring Hawks 2 - Brønderslev FC 2 6 - 6
11-10-15 12:00 FFK - Vanløse Floorball - Hal 2 5 - 8
11-10-15 12:00 Odense FC 2 - Esbjerg Sharks FC 2 2 - 8
11-10-15 12:30 AaB Floorball 3 - Frederikshavn Blackhawks 6 7 - 5
15-10-15 19:00 IF Fjorden - Randers Raptors FC 2 2 - 4
17-10-15 10:00 Frederikshavn Blackhawks 6 - Aalborg Flyers FC 2 13 - 6
17-10-15 11:00 Kolding KFUM - Odense FC 3 - 10
21-10-15 20:30 Haderslev Floorball Klub - Sønderborg FC 4 - 5
21-10-15 20:30 Bjerre Mil. 2000 - ÅFK 4 4 - 6
24-10-15 11:00 Kolding KFUM - Haderslev Floorball Klub 6 - 4
24-10-15 12:30 Strandby Elling IF 2 - Frederikshavn Blackhawks 4 1 - 8
24-10-15 13:20 Vanløse Floorball - FFK - Hal 1 15 - 4
24-10-15 13:30 Hvidovre Attack FC 2 - Hvidovre Attack FC 3 3 - 3
24-10-15 13:30 Esbjerg Sharks FC 2 - Odense FC 3 - 3
24-10-15 17:30 Brønderslev FC 2 - Frederikshavn Blackhawks 6 - Hal 1 5 - 2
25-10-15 12:00 Jelling Tigers - Odense FC 2 - Hal 1 7 - 4
25-10-15 16:00 MGU Floorball - IF Fjorden 11 - 0
27-10-15 19:30 Rødovre FC 2 - Benløse FC 2 - Hal 3 9 - 7
31-10-15 10:00 Randers Raptors FC 2 - MGU Floorball 1 - 4
31-10-15 10:00 Vissenbjerg GIF - Jelling Tigers - Hal 1 8 - 3
31-10-15 12:00 Haderslev Floorball Klub - Gørding Knights 6 - 7
31-10-15 12:00 Frederikshavn Blackhawks 4 - AaB Floorball 3 8 - 5
31-10-15 13:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Kolding KFUM 8 - 2
31-10-15 13:30 Rødovre FC 2 - Vanløse Floorball 5 - 8
31-10-15 14:00 Aalborg Flyers FC 2 - Brønderslev FC 2 4 - 10
31-10-15 17:30 ÅFK 3 - Mørke IF 3 - 1
01-11-15 12:00 Sønderborg FC - Odense FC 1 - 10
01-11-15 13:00 Frederikshavn Blackhawks 6 - Strandby Elling IF 2 9 - 3
03-11-15 20:00 ÅFK 3 - Bjerre Mil. 2000 2 - 9
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
05-11-15 19:00 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 3 5 - 0
08-11-15 12:00 Gørding Knights - Sønderborg FC 1 - 6
14-11-15 12:00 Odense FC 2 - Sønderborg FC 0 - 3
14-11-15 12:00 IF Fjorden - Sunds Seahawks FC 3 6 - 13
14-11-15 14:00 Strandby Elling IF 2 - Hjørring Hawks 2 5 - 4
14-11-15 15:30 Aalborg Flyers FC 2 - AaB Floorball 3 2 - 6
14-11-15 16:00 Odense FC - Haderslev Floorball Klub 5 - 4
14-11-15 17:30 Brønderslev FC 2 - Frederikshavn Blackhawks 4 - Hal 1 0 - 5
15-11-15 10:00 FFK - Benløse FC 2 - Hal 2 4 - 8
15-11-15 10:00 Hvidovre Attack FC 3 - Rødovre FC 2 15 - 2
15-11-15 13:30 Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse Floorball 11 - 4
18-11-15 20:30 Kolding KFUM - Jelling Tigers 8 - 5
21-11-15 11:00 Kolding KFUM - Odense FC 2 5 - 2
21-11-15 13:00 Mørke IF - Skanderborg RKB 1 - 9
21-11-15 14:00 Randers Raptors FC 2 - IF Fjorden 6 - 5
21-11-15 14:00 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 1 11 - 3
21-11-15 14:00 FFK - Rødovre FC 2 - Hal 2 5 - 1
21-11-15 15:30 Aalborg Flyers FC 2 - Strandby Elling IF 2 5 - 7
21-11-15 16:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Haderslev Floorball Klub 8 - 2
21-11-15 18:00 Bjerre Mil. 2000 - ÅFK 3 8 - 4
22-11-15 15:30 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC 3 - Hal 1 3 - 12
NB!
Udehold taberdømt
22-11-15 17:30 AaB Floorball 3 - Hjørring Hawks 2 5 - 0
23-11-15 20:00 Vissenbjerg GIF - Odense FC - Hal 1 2 - 8
23-11-15 20:30 Jelling Tigers - Gørding Knights - Hal 1 4 - 6
28-11-15 11:00 Hvidovre Attack FC 2 - Rødovre FC 2 5 - 10
28-11-15 13:00 Hvidovre Attack FC 3 - FFK 6 - 3
28-11-15 13:00 Hjørring Hawks 2 - Aalborg Flyers FC 2 1 - 8
28-11-15 14:00 Frederikshavn Blackhawks 4 - Frederikshavn Blackhawks 6 13 - 2
28-11-15 17:30 Brønderslev FC 2 - Strandby Elling IF 2 - Hal 1 5 - 7
29-11-15 12:00 Odense FC 2 - Gørding Knights 3 - 4
29-11-15 12:00 Sønderborg FC - Kolding KFUM 3 - 2
NB!
Udehold taberdømt
29-11-15 16:00 Odense FC - Jelling Tigers 5 - 0
NB!
Udehold taberdømt
29-11-15 16:00 MGU Floorball - IF Fjorden 5 - 0
04-12-15 19:00 Benløse FC 2 - FFK - Hal 1 6 - 6
05-12-15 12:00 Frederikshavn Blackhawks 4 - Aalborg Flyers FC 2 12 - 1
05-12-15 12:00 Randers Raptors FC 2 - Sunds Seahawks FC 3 1 - 4
05-12-15 12:30 Trekroner IF - MGU Floorball 4 - 7
05-12-15 13:00 Hvidovre Attack FC 3 - Hvidovre Attack FC 2 15 - 5
05-12-15 15:00 Gørding Knights - Vissenbjerg GIF 7 - 4
05-12-15 15:30 ÅFK 4 - ÅFK 3 9 - 1
06-12-15 12:00 Frederikshavn Blackhawks 6 - AaB Floorball 3 1 - 5
06-12-15 12:00 Odense FC 2 - Haderslev Floorball Klub 5 - 4
NB!
Udehold taberdømt
06-12-15 16:00 Odense FC - Kolding KFUM 5 - 0
08-12-15 19:30 Rødovre FC 2 - Vanløse Floorball - Hal 3 4 - 9
12-12-15 10:30 Esbjerg Sharks FC 2 - Sønderborg FC 3 - 4
12-12-15 13:30 Hvidovre Attack FC 3 - Benløse FC 2 7 - 1
12-12-15 16:00 Strandby Elling IF 2 - Brønderslev FC 2 7 - 10
13-12-15 14:00 Odense FC - Vissenbjerg GIF 12 - 3
16-12-15 20:00 Sønderborg FC - Esbjerg Sharks FC 2 7 - 9
20-12-15 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Mørke IF 11 - 4
03-01-16 11:00 Vissenbjerg GIF - Esbjerg Sharks FC 2 - Hal 1 5 - 10
05-01-16 19:30 Rødovre FC 2 - Hvidovre Attack FC 3 - Hal 3 3 - 11
09-01-16 11:00 IF Fjorden - Trekroner IF 3 - 9
09-01-16 12:00 Odense FC 2 - Vissenbjerg GIF 5 - 5
09-01-16 15:30 Aalborg Flyers FC 2 - Frederikshavn Blackhawks 6 3 - 9
09-01-16 16:00 FFK - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 2 4 - 9
09-01-16 18:00 ÅFK 4 - Mørke IF 15 - 5
10-01-16 09:30 Vanløse Floorball - Benløse FC 2 - Hal 1 11 - 8
10-01-16 13:00 Hjørring Hawks 2 - Frederikshavn Blackhawks 4 0 - 17
11-01-16 20:30 Jelling Tigers - Esbjerg Sharks FC 2 - Hal 1 2 - 12
13-01-16 20:00 Sønderborg FC - Haderslev Floorball Klub 8 - 6
13-01-16 20:00 AaB Floorball 3 - Brønderslev FC 2 13 - 1
15-01-16 18:00 Benløse FC 2 - Rødovre FC 2 - Hal 1 7 - 5
16-01-16 11:30 Esbjerg Sharks FC 2 - Gørding Knights 6 - 0
16-01-16 12:00 Haderslev Floorball Klub - Jelling Tigers 5 - 4
16-01-16 12:00 Frederikshavn Blackhawks 4 - Strandby Elling IF 2 9 - 2
16-01-16 12:30 Sunds Seahawks FC 3 - MGU Floorball 6 - 3
16-01-16 14:00 Skanderborg RKB - Mørke IF 5 - 3
16-01-16 14:30 Hvidovre Attack FC 2 - FFK 5 - 7
16-01-16 16:30 Hvidovre Attack FC 3 - Vanløse Floorball 13 - 4
17-01-16 16:00 Odense FC - Odense FC 2 2 - 1
20-01-16 20:30 Kolding KFUM - Gørding Knights 6 - 3
20-01-16 20:30 Haderslev Floorball Klub - Vissenbjerg GIF 8 - 8
20-01-16 20:30 Brønderslev FC 2 - Hjørring Hawks 2 - Hal 1 11 - 5
23-01-16 12:00 Randers Raptors FC 2 - IF Fjorden 3 - 3
23-01-16 14:00 Skanderborg RKB - ÅFK 4 4 - 7
23-01-16 15:30 Rødovre FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 17 - 4
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
23-01-16 15:30 Jelling Tigers - Sønderborg FC - Hal 1 0 - 5
24-01-16 11:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Odense FC 2 8 - 4
24-01-16 12:00 Gørding Knights - Odense FC 1 - 14
24-01-16 12:00 FFK - Vanløse Floorball - Hal 2 2 - 10
24-01-16 13:00 Frederikshavn Blackhawks 6 - Hjørring Hawks 2 8 - 4
24-01-16 15:30 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 3 3 - 7
24-01-16 16:00 MGU Floorball - Trekroner IF 3 - 2
NB!
Udehold taberdømt
24-01-16 17:30 AaB Floorball 3 - Strandby Elling IF 2 5 - 0
28-01-16 19:30 MGU Floorball - Randers Raptors FC 2 9 - 4
30-01-16 11:30 ÅFK 4 - Bjerre Mil. 2000 19 - 2
30-01-16 12:00 Haderslev Floorball Klub - Kolding KFUM 8 - 8
30-01-16 14:00 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 1 13 - 6
30-01-16 14:30 Brønderslev FC 2 - Aalborg Flyers FC 2 - Hal 1 5 - 3
31-01-16 12:00 Sønderborg FC - Gørding Knights 5 - 5
31-01-16 13:00 Sunds Seahawks FC 3 - Trekroner IF 7 - 6
02-02-16 19:30 Rødovre FC 2 - Benløse FC 2 - Hal 3 2 - 3
03-02-16 19:30 Benløse FC 2 - Vanløse Floorball 7 - 7
03-02-16 20:00 Frederikshavn Blackhawks 4 - Hjørring Hawks 2 16 - 1
03-02-16 20:00 Gørding Knights - Haderslev Floorball Klub 4 - 1
06-02-16 12:00 Haderslev Floorball Klub - Esbjerg Sharks FC 2 3 - 16
06-02-16 12:00 IF Fjorden - Sunds Seahawks FC 3 3 - 19
06-02-16 12:30 Trekroner IF - Randers Raptors FC 2 8 - 2
NB!
Udehold taberdømt
06-02-16 13:00 Frederikshavn Blackhawks 6 - Brønderslev FC 2 5 - 0
06-02-16 14:00 Skanderborg RKB - Bjerre Mil. 2000 5 - 1
06-02-16 15:30 Aalborg Flyers FC 2 - Hjørring Hawks 2 6 - 4
07-02-16 12:00 Hvidovre Attack FC 3 - FFK 13 - 0
07-02-16 12:00 Odense FC 2 - Kolding KFUM 9 - 5
NB!
Udehold taberdømt
07-02-16 14:00 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 2 5 - 0
07-02-16 15:00 AaB Floorball 3 - Frederikshavn Blackhawks 4 2 - 3
NB!
Udehold taberdømt
07-02-16 16:00 Odense FC - Sønderborg FC 5 - 0
08-02-16 20:30 Jelling Tigers - Vissenbjerg GIF - Hal 1 1 - 7
12-02-16 18:30 Hvidovre Attack FC 2 - Hvidovre Attack FC 3 2 - 8
13-02-16 11:30 Esbjerg Sharks FC 2 - Vissenbjerg GIF 12 - 3
13-02-16 12:00 Frederikshavn Blackhawks 6 - Frederikshavn Blackhawks 4 5 - 10
13-02-16 13:00 Rødovre FC 2 - FFK 4 - 4
13-02-16 14:30 Hjørring Hawks 2 - Strandby Elling IF 2 1 - 11
13-02-16 14:30 Sunds Seahawks FC 3 - Randers Raptors FC 2 13 - 5
13-02-16 15:00 Jelling Tigers - Kolding KFUM - Hal 1 3 - 10
14-02-16 12:00 Sønderborg FC - Odense FC 2 8 - 5
15-02-16 19:30 Mørke IF - ÅFK 3 6 - 5
17-02-16 20:00 AaB Floorball 3 - Hjørring Hawks 2 7 - 2
20-02-16 12:00 Haderslev Floorball Klub - Odense FC 2 5 - 7
21-02-16 11:00 Vissenbjerg GIF - Kolding KFUM - Hal 1 9 - 16
21-02-16 16:00 Odense FC - Esbjerg Sharks FC 2 6 - 2
27-02-16 11:00 Kolding KFUM - Esbjerg Sharks FC 2 3 - 5
27-02-16 12:45 Mørke IF - ÅFK 4 4 - 10
27-02-16 16:00 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC 3 - Hal 1 6 - 5
28-02-16 12:00 Odense FC 2 - Jelling Tigers 6 - 2
28-02-16 14:00 Benløse FC 2 - FFK 8 - 3
NB!
Udehold taberdømt
28-02-16 16:00 Odense FC - Gørding Knights 5 - 0
NB!
Udehold taberdømt
02-03-16 20:00 Randers Raptors FC 2 - Trekroner IF 5 - 0
02-03-16 20:00 Brønderslev FC 2 - AaB Floorball 3 - Hal 1 4 - 6
02-03-16 20:00 Gørding Knights - Jelling Tigers 10 - 4
03-03-16 20:00 MGU Floorball - Sunds Seahawks FC 3 2 - 6
05-03-16 10:00 Strandby Elling IF 2 - Frederikshavn Blackhawks 6 4 - 15
NB!
Udehold taberdømt
05-03-16 12:30 Trekroner IF - IF Fjorden 5 - 0
05-03-16 16:00 Sønderborg FC - Jelling Tigers 3 - 2
05-03-16 16:00 FFK - Hvidovre Attack FC 3 - Hal 2 2 - 11
05-03-16 16:30 ÅFK 3 - Skanderborg RKB 3 - 11
05-03-16 17:00 Vanløse Floorball - Rødovre FC 2 - Hal 1 11 - 2
06-03-16 15:00 AaB Floorball 3 - Aalborg Flyers FC 2 14 - 2
09-03-16 20:30 Haderslev Floorball Klub - Odense FC 1 - 12
12-03-16 08:30 Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse Floorball 5 - 9
12-03-16 10:00 Strandby Elling IF 2 - Aalborg Flyers FC 2 5 - 5
12-03-16 11:00 Vissenbjerg GIF - Haderslev Floorball Klub - Hal 1 11 - 7
12-03-16 11:30 Frederikshavn Blackhawks 4 - Brønderslev FC 2 12 - 1
12-03-16 14:30 Mørke IF - Bjerre Mil. 2000 2 - 6
12-03-16 15:00 Gørding Knights - Odense FC 2 1 - 6
13-03-16 09:00 Hvidovre Attack FC 3 - Rødovre FC 2 8 - 3
13-03-16 11:00 Kolding KFUM - Sønderborg FC 3 - 4
13-03-16 12:00 Jelling Tigers - Odense FC - Hal 1 2 - 12
13-03-16 15:00 Sunds Seahawks FC 3 - Trekroner IF 8 - 4
13-03-16 16:00 MGU Floorball - IF Fjorden 13 - 4
NB!
Udehold taberdømt
19-03-16 12:30 Trekroner IF - Sunds Seahawks FC 3 5 - 0
NB!
Udehold taberdømt
30-03-16 19:30 Vanløse Floorball - Benløse FC 2 - Hal 1 5 - 0
NB!
Udehold taberdømt
03-04-16 12:00 Vissenbjerg GIF - Sønderborg FC - Hal 1 5 - 0

Til toppen