U13 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Dispensation til spillere pr. 20. august 2015: Jonas Jacobsen 01-02-01 Peter D. Jensen 11-07-01 Asker L. Gade 27-12-01 Asker H. Pedersen 14-11-01 Malthe Gade 27-12-01 Nikolej Bonderup 22-09-01

Komplet kampprogram


U13

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
25-09-15 18:00 Benløse FC 2 - Greve FC - Hal 1 9 - 3
26-09-15 12:30 Brønderslev FC - Aalborg Flyers FC - Hal 1 3 - 3
27-09-15 12:00 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 7 - 4
03-10-15 11:00 Strandby Elling IF - Sæby Floorball 1 - 3
03-10-15 12:00 Brønderslev FC - Sunds Seahawks FC - Hal 1 0 - 7
03-10-15 14:45 AG - Lejre Floorball - Holbæk Bombers - Hal 1 4 - 3
04-10-15 11:00 Esbjerg Sharks FC - Karup Comets 4 - 8
04-10-15 11:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse Floorball 5 - 2
04-10-15 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Lyngby FF 6 - 3
09-10-15 18:00 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 1 - 8
24-10-15 11:00 Brønderslev FC - Strandby Elling IF - Hal 1 4 - 8
24-10-15 12:30 Aalborg Flyers FC - Sæby Floorball 3 - 9
24-10-15 13:00 Kolding KFUM - Karup Comets 0 - 2
24-10-15 14:00 Copenhagen FC - Lyngby FF 4 - 8
25-10-15 09:30 Vanløse Floorball - Herlev FC - Hal 1 2 - 5
25-10-15 12:00 Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks 1 - 6
25-10-15 13:30 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC 7 - 5
25-10-15 15:00 Greve FC - Holbæk Bombers 3 - 6
31-10-15 10:30 Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC 14 - 1
NB!
Udehold taberdømt
31-10-15 11:00 Esbjerg Sharks FC - Kolding KFUM 5 - 0
31-10-15 13:30 Sæby Floorball - Aalborg Flyers FC 17 - 2
01-11-15 10:00 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 5
01-11-15 11:30 Lyngby FF - Vanløse Floorball 11 - 2
01-11-15 13:00 Sunds Seahawks FC - Strandby Elling IF 1 - 1
01-11-15 14:00 Jægerspris UFC - Copenhagen FC 7 - 8
NB!
Udehold taberdømt
07-11-15 15:00 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 5 - 0
08-11-15 11:00 Jægerspris UFC - Lyngby FF 10 - 5
08-11-15 13:30 Strandby Elling IF - Aalborg Flyers FC 8 - 1
11-11-15 18:00 Karup Comets - Ry Floorball 2 - 7
14-11-15 09:00 Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks 2 - 12
14-11-15 12:30 Aalborg Flyers FC - Sunds Seahawks FC 3 - 4
14-11-15 14:45 AG - Lejre Floorball - Benløse FC 2 - Hal 1 0 - 6
15-11-15 11:00 Benløse FC - Lyngby FF 2 - 5
15-11-15 11:00 Herlev FC - Copenhagen FC 7 - 5
15-11-15 11:30 Ry Floorball - Esbjerg Sharks FC 5 - 3
15-11-15 12:00 Sæby Floorball - Brønderslev FC 17 - 1
15-11-15 12:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC 14 - 5
21-11-15 11:30 Randers Raptors FC - Karup Comets 1 - 5
21-11-15 12:30 Aalborg Flyers FC - Strandby Elling IF 3 - 6
21-11-15 12:30 Benløse FC - Herlev FC - Hal 1 7 - 6
21-11-15 13:00 Kolding KFUM - Ry Floorball 3 - 3
21-11-15 13:30 Sæby Floorball - Frederikshavn Blackhawks 6 - 4
21-11-15 13:30 Greve FC - AG - Lejre Floorball 3 - 8
21-11-15 14:00 Vanløse Floorball - Jægerspris UFC - Hal 1 7 - 4
22-11-15 12:00 Sunds Seahawks FC - Brønderslev FC 10 - 1
28-11-15 10:00 Ry Floorball - Karup Comets 1 - 3
28-11-15 10:00 Lyngby FF - Herlev FC 8 - 3
28-11-15 11:00 Brønderslev FC - Aalborg Flyers FC - Hal 1 2 - 8
29-11-15 10:00 Copenhagen FC - Vanløse Floorball 8 - 13
29-11-15 10:30 Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling IF 4 - 2
29-11-15 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 3 - 2
NB!
Udehold taberdømt
29-11-15 12:00 Esbjerg Sharks FC - Randers Raptors FC 5 - 0
29-11-15 16:00 Sunds Seahawks FC - Sæby Floorball 2 - 2
03-12-15 18:00 Benløse FC 2 - Holbæk Bombers 5 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
05-12-15 09:30 Randers Raptors FC - Kolding KFUM 0 - 5
05-12-15 10:00 Hvidovre Attack FC - Herlev FC 3 - 6
05-12-15 12:30 Benløse FC - Copenhagen FC 6 - 4
05-12-15 14:30 Strandby Elling IF - Sunds Seahawks FC 3 - 2
05-12-15 16:45 Holbæk Bombers - Greve FC 9 - 2
06-12-15 09:00 Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC 22 - 0
06-12-15 11:00 Karup Comets - Esbjerg Sharks FC 2 - 4
06-12-15 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC 11 - 5
12-12-15 10:00 Ry Floorball - Randers Raptors FC 10 - 2
12-12-15 13:00 Kolding KFUM - Karup Comets 3 - 1
12-12-15 15:00 Vanløse Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 4 - 6
12-12-15 15:30 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 9 - 4
13-12-15 11:30 Herlev FC - Jægerspris UFC 4 - 4
13-12-15 11:30 Lyngby FF - Hvidovre Attack FC 9 - 5
09-01-16 10:30 Strandby Elling IF - Brønderslev FC 12 - 2
09-01-16 11:30 Ry Floorball - Esbjerg Sharks FC 5 - 4
09-01-16 12:30 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 0 - 9
09-01-16 13:00 Randers Raptors FC - Kolding KFUM 2 - 7
09-01-16 13:30 Sæby Floorball - Sunds Seahawks FC 2 - 5
09-01-16 14:00 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1 3 - 7
09-01-16 14:45 AG - Lejre Floorball - Holbæk Bombers - Hal 1 1 - 3
10-01-16 11:30 Copenhagen FC - Jægerspris UFC 6 - 8
10-01-16 15:00 Greve FC - Benløse FC 2 7 - 6
16-01-16 11:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 1 - 3
16-01-16 11:00 Randers Raptors FC - Esbjerg Sharks FC 6 - 12
16-01-16 13:00 Randers Raptors FC - Esbjerg Sharks FC 1 - 4
16-01-16 15:30 Lyngby FF - Copenhagen FC 5 - 5
17-01-16 08:30 Frederikshavn Blackhawks - Sæby Floorball 4 - 3
17-01-16 11:00 Karup Comets - Ry Floorball 2 - 3
17-01-16 12:00 Sunds Seahawks FC - Aalborg Flyers FC 12 - 1
17-01-16 12:30 Jægerspris UFC - Vanløse Floorball 12 - 1
17-01-16 15:45 Holbæk Bombers - Greve FC 3 - 3
20-01-16 19:00 Brønderslev FC - Strandby Elling IF - Hal 1 1 - 6
22-01-16 18:00 Benløse FC 2 - AG - Lejre Floorball - Hal 1 4 - 4
23-01-16 13:30 Sæby Floorball - Strandby Elling IF 8 - 6
24-01-16 11:00 Karup Comets - Kolding KFUM 3 - 2
24-01-16 11:30 Benløse FC - Jægerspris UFC 4 - 6
24-01-16 11:30 Herlev FC - Lyngby FF 8 - 5
24-01-16 12:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse Floorball 9 - 2
24-01-16 13:30 Esbjerg Sharks FC - Ry Floorball 4 - 3
30-01-16 10:30 Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks 1 - 12
30-01-16 11:00 Brønderslev FC - Sunds Seahawks FC - Hal 1 4 - 9
30-01-16 11:30 Holbæk Bombers - Benløse FC 2 3 - 6
30-01-16 12:30 Aalborg Flyers FC - Sæby Floorball 0 - 12
31-01-16 10:00 Ry Floorball - Kolding KFUM 4 - 2
31-01-16 10:30 Copenhagen FC - Herlev FC 8 - 7
31-01-16 12:30 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC 4 - 4
02-02-16 18:30 Lyngby FF - Jægerspris UFC 2 - 4
NB!
Udehold taberdømt
05-02-16 18:30 Herlev FC - Vanløse Floorball 5 - 0
06-02-16 10:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 5 - 4
06-02-16 10:30 Brønderslev FC - Sæby Floorball - Hal 1 2 - 8
06-02-16 14:00 Aalborg Flyers FC - Strandby Elling IF 0 - 9
06-02-16 14:45 AG - Lejre Floorball - Greve FC - Hal 1 7 - 2
07-02-16 11:00 Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks 3 - 6
07-02-16 11:30 Lyngby FF - Benløse FC 1 - 4
07-02-16 12:00 Esbjerg Sharks FC - Karup Comets 5 - 3
13-02-16 14:30 Greve FC - AG - Lejre Floorball 3 - 4
14-02-16 10:00 Randers Raptors FC - Ry Floorball 2 - 9
21-02-16 12:30 Randers Raptors FC - Karup Comets 1 - 8
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
27-02-16 13:00 Kolding KFUM - Randers Raptors FC 0 - 5
28-02-16 10:00 Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK 7 - 5
28-02-16 10:00 Benløse FC 2 - Greve FC 12 - 3
NB!
Udehold taberdømt
02-03-16 18:15 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK 5 - 0
05-03-16 11:00 Frederikshavn Blackhawks - Aalborg Flyers FC 7 - 1
NB!
Udehold taberdømt
05-03-16 11:30 Esbjerg Sharks FC - Kolding KFUM 5 - 0
05-03-16 13:30 Sæby Floorball - Brønderslev FC 8 - 4
05-03-16 13:30 Strandby Elling IF - Sunds Seahawks FC 5 - 5
05-03-16 13:30 Hvidovre Attack FC - Lyngby FF 5 - 3
06-03-16 09:30 Holbæk Bombers - Benløse FC 2 5 - 2
06-03-16 09:30 Randers Raptors FC - Ry Floorball 2 - 6
06-03-16 10:00 Copenhagen FC - Benløse FC 4 - 4
06-03-16 12:30 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 8
06-03-16 14:30 Herlev FC - Hvidovre Attack FC 5 - 6
06-03-16 14:30 Vanløse Floorball - Lyngby FF - Hal 1 3 - 4
09-03-16 18:00 Frederikshavn Blackhawks - Sæby Floorball 5 - 1
12-03-16 11:30 Herlev FC - Benløse FC 5 - 2
12-03-16 12:00 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 1 - 3
12-03-16 14:00 Vanløse Floorball - Copenhagen FC - Hal 1 4 - 18
NB!
Udehold taberdømt
12-03-16 14:00 Karup Comets - Randers Raptors FC 5 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
12-03-16 14:45 AG - Lejre Floorball - Benløse FC 2 - Hal 1 0 - 5
13-03-16 10:00 Ry Floorball - Kolding KFUM 4 - 1
13-03-16 12:00 Sunds Seahawks FC - Aalborg Flyers FC 17 - 2
13-03-16 12:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 6 - 1
28-03-16 11:00 Kolding KFUM - Esbjerg Sharks FC 3 - 4
30-03-16 18:30 Brønderslev FC - Frederikshavn Blackhawks - Hal 1 0 - 14
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
31-03-16 18:00 Benløse FC - Vanløse Floorball 5 - 0
01-04-16 16:30 Sæby Floorball - Strandby Elling IF 4 - 5
01-04-16 18:00 Aalborg Flyers FC - Brønderslev FC 5 - 3
02-04-16 14:30 Frederikshavn Blackhawks - Sunds Seahawks FC 5 - 1
03-04-16 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC 3 - 2
09-04-16 13:00 Sunds Seahawks FC - Sæby Floorball 5 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
Ikke afklaret
Skriv selv
09-04-16 14:00 Vanløse Floorball - Benløse FC - Hal 1 0 - 5
10-04-16 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 5 - 2
10-04-16 11:00 Jægerspris UFC - Herlev FC 7 - 6
16-04-16 10:45 Holbæk Bombers - AG - Lejre Floorball 1 - 3

Til toppen