U11 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Komplet kampprogram


U11

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
25-09-15 18:30 Frederikshavn Blackhawks 2 - Strandby Elling IF 6 - 5
25-09-15 20:00 Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling IF 2 9 - 5
27-09-15 10:00 FK Jyderup Farmers - Benløse FC 2 - Hal 1 3 - 10
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
27-09-15 11:00 Skælskør Eagles Floorball - Jægerspris UFC 0 - 5
03-10-15 09:30 Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks 5 - 1
03-10-15 10:00 Stevns FK - Holbæk Bombers 8 - 6
03-10-15 14:00 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 2 6 - 10
04-10-15 10:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 2 8 - 2
04-10-15 11:00 Copenhagen FC - Skælskør Eagles Floorball 7 - 8
04-10-15 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Lyngby FF 3 - 7
04-10-15 12:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 4 - 10
10-10-15 12:00 Benløse FC 2 - FK Jyderup Farmers - Hal 1 3 - 3
24-10-15 09:00 Strandby Elling IF - Strandby Elling IF 2 5 - 3
24-10-15 16:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 8 - 13
25-10-15 09:30 Holbæk Bombers - Benløse FC 2 7 - 4
25-10-15 10:00 Vikings - Stevns FK 6 - 2
25-10-15 13:30 Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks 5 - 3
25-10-15 13:30 Greve FC - Hvidovre Attack FC 3 - 3
25-10-15 15:30 Copenhagen FC - Jægerspris UFC 8 - 6
25-10-15 17:00 Copenhagen FC 2 - Rungsted-Hørsholm FK 6 - 8
30-10-15 18:00 Benløse FC - Skælskør Eagles Floorball 14 - 9
31-10-15 09:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Frederikshavn Blackhawks 6 - 3
31-10-15 10:30 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC 5 - 2
01-11-15 10:00 Lyngby FF - Greve FC 6 - 4
01-11-15 10:00 FK Jyderup Farmers - Stevns FK - Hal 1 8 - 3
01-11-15 12:00 Jægerspris UFC - Copenhagen FC 10 - 5
01-11-15 14:30 Sunds Seahawks FC - Strandby Elling IF 5 - 2
07-11-15 10:00 Vikings - Holbæk Bombers 8 - 3
07-11-15 13:30 Copenhagen FC 2 - Lyngby FF 2 - 9
08-11-15 12:00 Strandby Elling IF - Aalborg Flyers FC 6 - 3
13-11-15 17:30 Strandby Elling IF 2 - Frederikshavn Blackhawks 2 2 - 5
14-11-15 14:00 Aalborg Flyers FC - Sunds Seahawks FC 2 - 8
14-11-15 14:30 Skælskør Eagles Floorball - Copenhagen FC 7 - 5
15-11-15 09:30 Benløse FC 2 - Holbæk Bombers 8 - 8
NB!
Udehold taberdømt
15-11-15 10:00 Vikings - FK Jyderup Farmers 5 - 0
15-11-15 10:00 Helsingør FT - Rødovre FC 4 - 11
15-11-15 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC 6 - 3
20-11-15 18:00 Benløse FC 2 - Stevns FK - Hal 1 10 - 8
21-11-15 11:00 Benløse FC - Jægerspris UFC - Hal 1 9 - 4
21-11-15 14:00 Aalborg Flyers FC - Strandby Elling IF 3 - 10
28-11-15 10:30 Frederikshavn Blackhawks 2 - Strandby Elling IF 2 3 - 3
28-11-15 13:00 Jægerspris UFC - Skælskør Eagles Floorball 13 - 5
29-11-15 10:00 FK Jyderup Farmers - Holbæk Bombers - Hal 1 7 - 3
29-11-15 11:15 Copenhagen FC - Benløse FC 3 - 9
29-11-15 13:00 Copenhagen FC 2 - Rødovre FC 4 - 9
29-11-15 13:30 Greve FC - Helsingør FT 7 - 6
03-12-15 18:30 Lyngby FF - Rødovre FC 4 - 5
05-12-15 10:30 Benløse FC - Copenhagen FC 6 - 8
05-12-15 11:00 Helsingør FT - Lyngby FF 3 - 12
05-12-15 11:00 Rødovre FC - Greve FC 5 - 5
05-12-15 13:00 Strandby Elling IF - Sunds Seahawks FC 4 - 5
05-12-15 13:30 Stevns FK - Benløse FC 2 9 - 10
05-12-15 15:30 Holbæk Bombers - FK Jyderup Farmers 2 - 8
06-12-15 10:00 Strandby Elling IF 2 - Aalborg Flyers FC 7 - 7
06-12-15 11:00 Skælskør Eagles Floorball - Jægerspris UFC 2 - 12
12-12-15 10:30 Frederikshavn Blackhawks 2 - Sunds Seahawks FC 2 - 6
12-12-15 14:00 Copenhagen FC 2 - Hvidovre Attack FC 8 - 3
13-12-15 10:00 Lyngby FF - Hvidovre Attack FC 4 - 0
13-12-15 11:00 FK Jyderup Farmers - Benløse FC 2 - Hal 1 7 - 6
09-01-16 09:00 Strandby Elling IF 2 - Strandby Elling IF 5 - 7
09-01-16 11:00 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK 4 - 4
09-01-16 14:00 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 2 - 4
09-01-16 15:45 Holbæk Bombers - Vikings 5 - 8
10-01-16 09:00 Hvidovre Attack FC - Helsingør FT 3 - 2
10-01-16 10:00 Copenhagen FC - Jægerspris UFC 10 - 7
10-01-16 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 4 - 6
10-01-16 13:30 Greve FC - Lyngby FF 2 - 1
16-01-16 09:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Aalborg Flyers FC 8 - 4
16-01-16 09:30 Hvidovre Attack FC - Greve FC 2 - 3
16-01-16 10:30 Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling IF 5 - 4
16-01-16 11:00 Benløse FC - Copenhagen FC 9 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
16-01-16 14:00 Lyngby FF - Copenhagen FC 2 5 - 0
17-01-16 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT 8 - 7
17-01-16 11:00 Jægerspris UFC - Skælskør Eagles Floorball 10 - 6
17-01-16 13:30 Vikings - Benløse FC 2 8 - 9
17-01-16 14:30 Holbæk Bombers - Stevns FK 8 - 13
21-01-16 18:30 Rødovre FC - Lyngby FF 4 - 4
23-01-16 10:00 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC 3 - 10
23-01-16 10:00 Stevns FK - FK Jyderup Farmers 3 - 9
24-01-16 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Greve FC 7 - 3
24-01-16 11:30 Frederikshavn Blackhawks - Frederikshavn Blackhawks 2 3 - 0
24-01-16 12:00 Sunds Seahawks FC - Strandby Elling IF 2 6 - 2
24-01-16 13:30 Benløse FC 2 - Vikings 3 - 10
24-01-16 16:00 Copenhagen FC - Skælskør Eagles Floorball 8 - 8
30-01-16 09:00 Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks 2 3 - 0
30-01-16 10:00 Holbæk Bombers - Benløse FC 2 2 - 10
30-01-16 14:30 Copenhagen FC 2 - Greve FC 5 - 4
31-01-16 11:00 Jægerspris UFC - Copenhagen FC 6 - 2
01-02-16 19:00 Stevns FK - Vikings 2 - 4
06-02-16 08:30 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC 6 - 9
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
06-02-16 12:30 Helsingør FT - Greve FC 5 - 0
06-02-16 12:30 Aalborg Flyers FC - Strandby Elling IF 2 1 - 5
06-02-16 14:00 Copenhagen FC - Benløse FC 6 - 12
07-02-16 12:30 Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks 2 6 - 2
11-02-16 18:00 Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 5
13-02-16 11:00 Stevns FK - Holbæk Bombers 5 - 8
13-02-16 13:00 Greve FC - Copenhagen FC 2 5 - 9
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende resultat
14-02-16 10:00 FK Jyderup Farmers - Vikings - Hal 1 0 - 5
NB!
Udehold taberdømt
20-02-16 15:00 Helsingør FT - Copenhagen FC 2 5 - 0
21-02-16 13:30 Greve FC - Rungsted-Hørsholm FK 6 - 10
26-02-16 18:00 Benløse FC 2 - Stevns FK - Hal 1 3 - 5
27-02-16 11:00 Rødovre FC - Helsingør FT 14 - 2
27-02-16 11:30 Benløse FC - Jægerspris UFC 6 - 5
NB!
Udehold taberdømt
28-02-16 10:00 FK Jyderup Farmers - Stevns FK - Hal 1 5 - 0
28-02-16 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 7 - 6
02-03-16 16:45 Benløse FC 2 - Vikings 9 - 14
04-03-16 18:00 Copenhagen FC 2 - Helsingør FT 10 - 4
04-03-16 18:30 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC 4 - 1
05-03-16 09:30 Frederikshavn Blackhawks - Aalborg Flyers FC 4 - 1
05-03-16 12:00 Strandby Elling IF 2 - Sunds Seahawks FC 2 - 2
05-03-16 12:00 Hvidovre Attack FC - Lyngby FF 3 - 8
06-03-16 10:00 Vikings - Holbæk Bombers 8 - 4
06-03-16 11:00 Jægerspris UFC - Skælskør Eagles Floorball 6 - 5
06-03-16 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 2 4 - 7
06-03-16 13:30 Greve FC - Rødovre FC 3 - 9
06-03-16 16:30 Copenhagen FC - Benløse FC 3 - 3
10-03-16 17:00 Stevns FK - Vikings 4 - 7
12-03-16 10:30 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 6
12-03-16 12:00 Strandby Elling IF 2 - Frederikshavn Blackhawks 1 - 2
12-03-16 14:00 Lyngby FF - Helsingør FT 7 - 2
12-03-16 14:00 Benløse FC - Jægerspris UFC 5 - 0
12-03-16 15:00 Rødovre FC - Copenhagen FC 2 9 - 1
13-03-16 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Copenhagen FC 8 - 6
NB!
Udehold taberdømt
13-03-16 10:00 Vikings - FK Jyderup Farmers 5 - 0
13-03-16 12:30 Skælskør Eagles Floorball - Copenhagen FC - Hal 1 6 - 4
13-03-16 13:30 Sunds Seahawks FC - Aalborg Flyers FC 12 - 4
13-03-16 14:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 2 - 7
26-03-16 12:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 7
30-03-16 17:30 Benløse FC - Skælskør Eagles Floorball - Hal 1 5 - 3
02-04-16 13:00 Frederikshavn Blackhawks - Sunds Seahawks FC 3 - 3
03-04-16 10:00 Copenhagen FC - Jægerspris UFC 6 - 1
NB!
Udehold taberdømt
16-04-16 09:30 Holbæk Bombers - FK Jyderup Farmers 5 - 0

Til toppen