Øst - 3. Division - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Rødovre FC 3 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 14 0 2 144-45 42
2. Vanløse Floorball 2 16 11 2 3 126-86 35
3. Rødovre Red Bulls FC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 9 0 7 112-88 27
4. Hafnia FC 2 16 8 2 6 86-77 26
5. Helsingør FT 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 7 1 8 71-74 22
6. FF Bornholm NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 7 0 9 60-62 21
7. Copenhagen FC 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 5 2 9 76-112 17
8. Vallensbæk Floorball 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 4 2 10 59-117 14
9. Benløse FC 3 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 1 3 12 62-135 6

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
18-09-15 19:30 Copenhagen FC 2 - Rødovre Red Bulls FC 9 - 10
20-09-15 10:00 Vanløse Floorball 2 - Rødovre FC 3 - Hal 1 7 - 9
26-09-15 14:00 Vallensbæk Floorball 2 - Rødovre FC 3 5 - 13
27-09-15 16:00 Vanløse Floorball 2 - FF Bornholm - Hal 1 8 - 10
04-10-15 12:30 Vallensbæk Floorball 2 - Benløse FC 3 5 - 3
08-10-15 19:00 Benløse FC 3 - Hafnia FC 2 2 - 8
NB!
Udehold taberdømt
09-10-15 19:30 Copenhagen FC 2 - Vallensbæk Floorball 2 5 - 0
12-10-15 20:20 Rødovre Red Bulls FC - Hafnia FC 2 4 - 7
17-10-15 18:00 Benløse FC 3 - Rødovre FC 3 4 - 13
24-10-15 15:20 Vanløse Floorball 2 - Vallensbæk Floorball 2 - Hal 1 10 - 5
24-10-15 16:30 Hafnia FC 2 - Copenhagen FC 2 - Hal 3 5 - 4
25-10-15 11:30 FF Bornholm - Helsingør FT 2 0 - 2
26-10-15 20:20 Rødovre Red Bulls FC - Benløse FC 3 15 - 2
01-11-15 15:00 Copenhagen FC 2 - Helsingør FT 2 4 - 11
02-11-15 20:20 Rødovre Red Bulls FC - Vanløse Floorball 2 3 - 6
03-11-15 19:30 Rødovre FC 3 - Hafnia FC 2 - Hal 3 11 - 3
NB!
Udehold taberdømt
08-11-15 15:00 FF Bornholm - Vallensbæk Floorball 2 5 - 0
13-11-15 19:30 Vanløse Floorball 2 - Benløse FC 3 - Hal 1 6 - 5
14-11-15 14:00 Vallensbæk Floorball 2 - Rødovre Red Bulls FC 3 - 16
15-11-15 12:00 FF Bornholm - Hafnia FC 2 4 - 5
15-11-15 15:00 Helsingør FT 2 - Rødovre FC 3 3 - 6
21-11-15 14:00 Hafnia FC 2 - Vallensbæk Floorball 2 3 - 3
22-11-15 09:30 Vanløse Floorball 2 - Copenhagen FC 2 - Hal 1 11 - 7
22-11-15 13:00 Benløse FC 3 - FF Bornholm - Hal 1 6 - 5
NB!
Udehold taberdømt
23-11-15 20:20 Rødovre Red Bulls FC - Rødovre FC 3 5 - 0
27-11-15 19:30 Hafnia FC 2 - Vanløse Floorball 2 - Hal 3 6 - 6
NB!
Udehold taberdømt
28-11-15 13:30 Rødovre Red Bulls FC - FF Bornholm 5 - 0
28-11-15 14:30 Helsingør FT 2 - Vallensbæk Floorball 2 5 - 8
29-11-15 17:30 Copenhagen FC 2 - Rødovre FC 3 1 - 22
05-12-15 17:00 Helsingør FT 2 - Hafnia FC 2 1 - 5
NB!
Udehold taberdømt
07-12-15 20:20 Rødovre Red Bulls FC - Copenhagen FC 2 5 - 0
13-12-15 12:00 FF Bornholm - Copenhagen FC 2 2 - 4
13-12-15 13:00 Helsingør FT 2 - Vanløse Floorball 2 2 - 6
NB!
Udehold taberdømt
10-01-16 11:20 Vanløse Floorball 2 - Helsingør FT 2 - Hal 1 5 - 0
10-01-16 12:00 Hafnia FC 2 - Rødovre Red Bulls FC 5 - 6
NB!
Udehold taberdømt
10-01-16 12:00 FF Bornholm - Benløse FC 3 5 - 0
12-01-16 19:30 Rødovre FC 3 - Vallensbæk Floorball 2 - Hal 3 18 - 1
15-01-16 20:00 Benløse FC 3 - Copenhagen FC 2 - Hal 1 9 - 9
16-01-16 15:30 Vallensbæk Floorball 2 - Hafnia FC 2 5 - 8
17-01-16 11:30 FF Bornholm - Vanløse Floorball 2 2 - 9
18-01-16 20:20 Rødovre Red Bulls FC - Helsingør FT 2 6 - 8
23-01-16 10:45 Benløse FC 3 - Vallensbæk Floorball 2 - Hal 1 4 - 4
NB!
Udehold taberdømt
23-01-16 11:00 Rødovre FC 3 - Rødovre Red Bulls FC 5 - 0
23-01-16 13:00 Helsingør FT 2 - FF Bornholm 7 - 2
24-01-16 17:30 Copenhagen FC 2 - Hafnia FC 2 5 - 3
26-01-16 19:30 Rødovre FC 3 - Vanløse Floorball 2 10 - 1
29-01-16 19:00 Copenhagen FC 2 - Benløse FC 3 8 - 7
30-01-16 16:30 Hafnia FC 2 - Rødovre FC 3 - Hal 3 3 - 6
NB!
Udehold taberdømt
31-01-16 12:00 FF Bornholm - Rødovre Red Bulls FC 5 - 0
31-01-16 15:00 Copenhagen FC 2 - Vanløse Floorball 2 7 - 7
06-02-16 12:00 Vallensbæk Floorball 2 - Vanløse Floorball 2 5 - 9
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
06-02-16 16:30 Helsingør FT 2 - Copenhagen FC 2 0 - 5
08-02-16 20:20 Benløse FC 3 - Rødovre Red Bulls FC - Hal 1 4 - 13
NB!
Udehold taberdømt
13-02-16 14:45 Rødovre FC 3 - FF Bornholm 5 - 0
13-02-16 15:30 Vallensbæk Floorball 2 - Copenhagen FC 2 5 - 2
14-02-16 10:00 Vanløse Floorball 2 - Hafnia FC 2 - Hal 1 6 - 5
16-02-16 20:15 Rødovre FC 3 - Helsingør FT 2 - Hal 3 7 - 3
18-02-16 20:00 Helsingør FT 2 - Rødovre Red Bulls FC 9 - 11
NB!
Udehold taberdømt
21-02-16 12:00 FF Bornholm - Rødovre FC 3 5 - 0
28-02-16 12:00 Benløse FC 3 - Vanløse Floorball 2 3 - 11
01-03-16 19:30 Rødovre FC 3 - Benløse FC 3 - Hal 3 10 - 3
05-03-16 16:30 Hafnia FC 2 - Helsingør FT 2 1 - 5
06-03-16 09:30 Vanløse Floorball 2 - Rødovre Red Bulls FC - Hal 1 18 - 7
06-03-16 14:30 Copenhagen FC 2 - FF Bornholm 5 - 6
08-03-16 19:00 Hafnia FC 2 - Benløse FC 3 - Hal 3 13 - 5
08-03-16 19:30 Rødovre FC 3 - Copenhagen FC 2 - Hal 3 9 - 1
12-03-16 13:00 Vallensbæk Floorball 2 - Helsingør FT 2 3 - 5
13-03-16 16:00 Hafnia FC 2 - FF Bornholm - Hal 3 6 - 4
14-03-16 20:20 Rødovre Red Bulls FC - Vallensbæk Floorball 2 6 - 7
NB!
Udehold taberdømt
20-03-16 11:45 FF Bornholm - Vallensbæk Floorball 2 5 - 0
26-03-16 11:30 Benløse FC 3 - Helsingør FT 2 5 - 5
NB!
Udehold taberdømt
02-04-16 13:00 Helsingør FT 2 - Benløse FC 3 5 - 0

Til toppen